Trávova beSTIe

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od strider »

.dundee. píše: To sice jo, ale k YellowStuff patří BSD disky a ty se pro tento model (z pro mne neznámého důvodu) dozadu nedělají (nenabízí).
Na moji moji starou STi 2004 je naštěstí mají, takže než Británie opustí EU, objednám si u nich BSD disky na obě nápravy.
Mas pravdu, v tabulkach maj psanou doporucenou kombinaci zluta+BSD, zluta+USR neni vubec doporucovana, leda o tridu niz zluta+GD :)
A pro 2018 uz nabizi jen zlute predni desticky, zadne kotouce, a to uz je divny..

Prestavam tomu verit, ze by jenom neporadek v kategoriich na eshopu? Ale vrta mi to hlavou stejne jako ty vrtany kotouce :) Tak sem jim napsal se zadosti o vyjadreni, uvidim co odepisou (jestli vubec).
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od námořník »

Zdálo se mi to divný že by jsi se spletl :-). Na Levorga maj taky jenom předek a na zadek nemaj ani desky :-(.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od hamoun »

ja jezdil s yelowstuff USR …
na WRX rozmeru mi to ale v te kombinaci desne zralo kotouce … v STi uz to vydrzelo dvoje desky na kotouc ... ale nemel jsem tolik vykonu co vy :)
BSD tehda nebyly a GD byly jen na predek :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
cubrd
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: sob črc 18, 2015 9:04 pm
Bydliště: Lbc

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od cubrd »

Jestli mohu doporučit i svou kombinaci, tak jezdím kotouče Mtech a desky ferodo ds2500, na Subarusti.cz se ta sada prodávala za 12k a ty brzdy se mi nepovedlo utahat nikdy ani na okruhu kdy byly rozpálené do červena ale brzdilo to pořád jak za studena a to mám těžkýho hatche a trochu více výkonu oproti serii, za mě výborný combo za málo peněz. kotoče už mám 3. rok a nekopou ani nemizí jak jsou tvrdé.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Traveller »

Čau bando. Tak jsem se prozatím rozhodl pro nepříliš hardcore řešení brzd. Nechám sériové Brembo kotouče a dám desky DS2500. To bude pro mou potřebu zcela dostačující řešení. Závoďák z toho zatím dělat nepotřebuju. ;-D
Tak každopádně děkuji za tipy a rady. Až na to na jaře dojde, tak budu ještě otravovat se správným zajetím. Zatím nemá cenu to řešit, protože vy toho tady nakecáte tolik, že bych to pak nenašel. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od hamoun »

srabe ...
zajeti ma kazdy vyrobce jinak :)
nekde to maji popsane ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Traveller »

:-) :-)
Já už jsem něco na zajetí našel. >B-)
A ještě stran toho srabáctví..., někdy doraž na sraz k Ondrovi na Kocourov nebo na Křivoklát, tam si sedni k Jardovi do jeho poladěného STI a uvidíš, že ta kombinace vůbec není špatná. ;-D ;-D ;-D Myslím, že s těmi 350k patřil k tomu nejrychlejšímu, co se široko daleko pohybovalo (Marťas, Bony či ostatní ti to potvrdí). Takže když to stačí jemu, tak mě určitě. Škoda zbytečně vyhazovat peníze, když to nevyužiju. 8-?
Přílohy
IMG_20180815_164105.jpg
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od strider »

FYI, jen update co mi odpovedel technicky manazer z EBC..:
1) vsechny disky jsou ze stejneho materialu. usr, bsd, je to burt. jde jen o design odvetravani.
2) kdyz neco nekde neni k dispozici v jednom nebo druhym designu, tak proste dany disk nedelaj kvuli jeho velikosti. maj na to nejaky tabulky cetnosti.
3) kdyz ma auto v zakladu derovany kotouce (2018 sti), tak na nej nikdy nebudou delat usr ani bsd, jen maximalne primou nahradu originalnich derovanych. Protoze na to je pry z hlediska pojisteni nahlizeno jako na downgrade, takze to proste nedelaj. Budou maximalne desticky, a zatim maji jen predek, zadek az identifikuji jake tam maji byt, coz zatim neudelali >_>; lemplove :D

Cela konverzace se nesla v duchu ze to ma pan dost u zadnice. A specialne odpoved 1) me dost prekvapila, ale kdyz to rika...
A pro majitele 2018 jako sem ja holt jenom desticky, aspon to budu mit levnejsi :-D (nebo najit jinou sadu od jinyho vyrobce nez ebc... napr endless?)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Traveller »

Hoj hoj. Tak jsem o víkendu poprvé otestoval auto na zimním obutí na sněhu a musím říct, že to teda byl mazec. ;-D ,,,,| (*_^) |,,,, Sice jsem si dal předsevzetí, že se pojedu jen zlehka projet, abych to někde nerozflákal, ale to mi vydrželo jen prvních 13km. :-DDD :-DDD 13 proto, že jsem to nejdřív potřeboval ohřát a hlavně to bylo od nás přes kopec po hlavní rozsolené. Ale za Litomyšlí směrem na Vysočinu už to bylo jen cca 5cm uježděného a prašánku na silnici a skoro nulový provoz.
S forejsem jsem si myslel, jak mi to krásně na sněhu nejezdí, ale tohle je fakt úplně jiný level. S manuálním nastavováním DCCD jsem si nehrál, protože na to nebyl čas a hlavně si myslím, že zas takový střelec, abych to využil na normální okresce nejsem. Zatím. ;-D Ale rozdíl byl dost podstatný i mezi 3-mi automatickými režimy. A další věc, která mě překvapila bylo, jak pozdě zasahuje stabilizace, i když jsem s tím dělal celkem psí kusy.
No prostě byla to pecka a nevím, proč všechna ostatní auta na té silnici "stála". :-DDD :-DDD :-DDD Na trase Česká Třebová - Krouna - Žďár n.S., kde za sucha standardně ubírám cca 25-30min. proti času navigace jsem na silnici komplet pod sněhem ubral cca 15min. i s přestávkou na odskočení s cigárkem. ;-D ;-D ;-D
Taky jsem zjistil že zimní wintersporty jsou prostě perfektní. Pravda, jsou zcela nové a až budu v polovině vzorku, tak to možná uvidím jinak, ale zatím fakt nemají chybu. Jen ta spotřeba furt nějak ne a ne klesnout, spíš naopak. Vyplácal jsem půl nádrže a jel jsem za chvíli domů. :-DDD :-DDD
Takže první dojmy veskrze pozitivní a doufám, že to pro letošek (tuto zimu) nebyl poslední sníh. :-/
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od spm »

Mně by zajímalo, jak je to u wintersportů se stárnutím... pač já je mám teď nazuté druhým rokem, ale tu minulou zimu jsem na nich odjezdil asi dvě nádrže :-DDD Ale zatim mi přijdou furt dobrý, tak snad ok... (ikdyž já důchodce proti vám teda jezdim úplný piánko a i v těch břečkách mě předjíždí koncernisti :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Traveller »

Stárnutí neřeším - stejně to vydrží jen sezónu nebo dvě, podle toho jak budu šlapat na plyn. ;-D ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Traveller »

Stabilizaci komplet "Off" a pak už jen Óóóóóóóbrovitánský kopec zábavy. ;-D ;-D ;-D ;-D ;-D
Přílohy
IMG_20190103_142132.jpg
IMG_20190103_142145.jpg
IMG_20190103_142301.jpg
IMG_20190103_142317.jpg
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Kolben »

Pecka. ;-)


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Traveller »

;) ;) ;)
Jen to tankování mi začíná dělat starosti. :-D :-D Ještě že teď mají v okolí Vervu okolo 33Kč, :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od yohn »

Tobě to ještě jezdí Jirko ?? Dlouho jsem o tobě už neslyšel
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“