Trávova beSTIe

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od yohn »

Travo, uz ses nabazil? Pamatujes na nasi umluvu?
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od emve »

Marty73 píše:
Ne, nechápeme se. O voze a o koze. Trávo, už to nechci vědět. Emve mi to už vysvětlil.
Moc nechápu reakci, ty ses urazil, že jsem si dovolil napsat, že PS4 není top performance guma ? :-)

Ta guma se dává na octávky, když si připlatíš za 17" nebo 18" kola, stejně jako třeba Dunlop sportmaxx RT2... Je to samozřejmě super guma, v tvém rozměru možná to nejlepší, co se dá koupit, protože se dnes už bohužel ty lepší/sportovní pneumatiky dělají jen ve větších rozměrech.

Já s tím mám taky trochu problém na Evu, není moc z čeho vybírat, jen ty Advany AD08R, které jsou samozřejmě méně univerzální, než PS4. PS4 bych mohl mít taky, ale nebylo mi to doporučeno pro sportovní styl jízdy, měkká bočnice, takže žvýkání jak to popisoval Tráva. Ale na daily určitě super.

Tráva má asi 245/40/18, takže širší a nižší profil, než máš ty, takže teoreticky lepší na sportovní jízdu a přesto žvýkání taky popisuje.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Trávova beSTIe

Příspěvek od Marty73 »

Já se neurážím, jen to je nepochopení věci. Mě je dost dobře fuk, co je PS4S za gumu, protože si ji s mým legálním rozměrem nemůžu dovolit i kdybych chtěl.
Mě šlo o to, že Tráva má určitý rozměr stejné gumy co já a má z ní určitý pocit, který nesdílím. Proto se, čistě teoreticky, zamýšlím, jestli je to rozměrem, autem nebo řidičem. Například těžší auto na větší gumě s řidičem určitého stylu jízdy = zcela jiný názor.
Už to asi bude jasné, že neřeším co je PS4 za gumu a na co se dává. Já ji mám na dost vyladěném wrxu, dostává peklo a nemám s ní problém. Je to pro mě nejlepší univerzál v mém rozměru současně na trhu. Také nevím, zda jsou všechny PS4 jako XL, co mám já. Tak snad jasno
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od emve »

Imho to bude o jízdním stylu a předchozích zkušenostech s jinými pneu, rozměr by měl hrát spíš ve prospěch Trávovy specifikace a z hlediska hmotnosti a jejího rozložení na autě na tom budete asi podobně. Ty už jsi měl něco s tvrdší bočnicí typu AD08R nebo RE070 ?
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Marty73 »

Měl jsem RE70 na jiném autě, vezl se na AD08 a P-zero v rozměru 225/45 naposledy na tomhle. Ale záměrně jsem přešel zpět na 215, protože je to auto zábavnější, rychleji reaguje, lépe drží na špatném asfaltu, vodě a dírách. Vím přesně proč jezdím univerzály a mám s tím autem najeto 240k. Podle mě nelze srovnávat guma jako jednotlivá součást. Je tam auto a je tam řidič. Naladění podvozku, geometrie a zkušenost s tím konkrétním vozem. Obecně lze konstatovat tahle guma je taková a taková, ale nemá to ve finále hodnotu pro konkrétní kombinaci řidič-auto.
Ale asi je to zbytečná filozofie, každý si musí vybrat, co mu konkrétně sedne a nikdo jiný mu to, byť na základě známých faktů, nevyřeší.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od emve »

Marty73 píše: Podle mě nelze srovnávat guma jako jednotlivá součást. Je tam auto a je tam řidič. Naladění podvozku, geometrie a zkušenost s tím konkrétním vozem. Obecně lze konstatovat tahle guma je taková a taková, ale nemá to ve finále hodnotu pro konkrétní kombinaci řidič-auto.
Ale asi je to zbytečná filozofie, každý si musí vybrat, co mu konkrétně sedne a nikdo jiný mu to, byť na základě známých faktů, nevyřeší.
To máš naprostou pravdu. (*_^) |,,,,
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
plukovník

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od plukovník »

Traveller píše: ...Společně s deskami změna na sportovní brzdovku...
...a to je co ???
Snad něco jiného, než běžná DOT 4-SL6, nebo DOT 5.1 ???

Ptám se proto, že pokud by to byla opravdu silikonová závodní kapalina (DOT5), tak tu nelze dát do systémů, kde již někdy byla běžná glycoleterová kapalina (DOT3-4, DOT5.1), protože je s nimi absolutně nemísitelná.

Pokud je to závodní kapalina na tom obvyklém glycolovém základě (tedy DOT4, DOT5.1), u které je kromě ceny zvýšen i bod suchého varu na 315°C, tak ta se zase nehodí do běžného auta, pro běžné ježdění, protože není určena pro brzdové systémy s ESP.
Naposledy upravil(a) plukovník dne čtv kvě 23, 2019 11:14 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Traveller »

Kluci, neperte se mi tu!!! ;-D
Rozměr mám 245/40R18 a je to XL. Ještě jsem udělal jeden pokus minulý týden a sice, že jsem to trošku přifoukl. Ale jen tak o desetinku baru, takže si nemyslím, že by to bylo dramaticky jiné.
Já můžu srovnávat jen s předchozí sériovou Dunlopkou a ta rozhodně tak žvýkavá nebyla. Však také v pneuservisu při přezouvání prskali, že byla celkově tvrdá jak prase a blbě se jim to přetahovalo přes ráfek, což by všechno ta moje pozorování a porovnávání potvrzovalo. Ta PS4 je prostě měkčí jak na boku, tak na běhounu.
Každopádně při porovnání s Dunlop ta guma, i přes to lehké žvýkání, sedí jak přilepená. To je významný posun vpřed. Možná to všechno trochu bude i autem, protože to mám určitě o metrák či dva těžší než ty WRXo.
Takže celkové hodnocení určitě pozitivní. Pro moje použití rozhodně krok správným směrem. Jen to prostě není performance guma, jak bylo psáno dříve. Tak jsem to chování raději trochu popsal, aby mi pak někdo nevynadal, že si ji koupil a není to ono. A také je možné, že až se dostanu na trochu jiné opotřebení, tak se ty vlastnosti trochu změní. Teď je to prakticky nová guma s maximálním vzorkem.

Na druhou stranu..., na Křivoklátě jsem celkem stíhal a jestli jsem někde byl pomalejší, tak za to spíš mohly moje ruce a nohy než ty gumy. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Traveller »

yohn píše:Travo, uz ses nabazil? Pamatujes na nasi umluvu?
Neééééé. ;)
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3623
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od bushman1 »

Mam na Stihacce ty Dunlopky a mam z nich presne ten samy dojem. Subjektivne mi prijde, ze se nezvykaji a spise se obcas i na suchu sklouznu.
Ale zadne drama a na okrskovky mi presne takove chovani vyhovuje.

Naopak zvykajici se gumy nemam moc v oblibe.

Ted mam na Oktavce Pirelli Nero Zero 18" a zda se mi, ze se chovaji podobne jako ty Dunlopky.

A Michelin obecne ma smesi spise mekci, ne?
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Traveller »

Ono to žvýkání není tak dramatické, ale proti těm Dunlopkám tam rozdíl je. A pravda je, že ty Dunlopky trochu klouzaly. To byl přesně ten důvod, proč už jsem je nechtěl.
A nebo mám moc citlivou prdel a dělám z komára velblouda. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od strider »

jojo, z my zkusenosti taky dunlopy trosicku klouzou... :-D lepsi pryc od toho
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od námořník »

Mel jsem s těma Dunlopama na Levorgovi stejnej pocit .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od Traveller »

strider píše:jojo, z my zkusenosti taky dunlopy trosicku klouzou... lepsi pryc od toho
No jejej. :-(
Už něco víš? Když tak do SZ, pokud nechceš veřejně.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1350
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: Trávova beSTIe

Příspěvek od geraltos »

Jen komentář k DS 2500 : mám je na svém pochcanem WRXu a brzdí parádně a navíc skoro nepiskaji. Najeto 8000 a věřím,že ještě tak 3000 vydrží (min. 2000 musí )

A k pneu: já zvolil AD08R a už nechci jiné.asi se sjedou rychle,ale fungují úžasně. Jen vodě s určitou opatrností (a doufám,že je příští týden nevyzkousim i na sněhu )

Odesláno z mého Redmi 5 Plus pomocí Tapatalk
WRX 2003
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“