Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od newli »

No asi zalezi na stesti. Znama si koupila jetou giuliu 2017 a nevrze ji tam nic. Takze verim, ze nektere kousky stelvia (at uz proto, ze se nemontovaly v patek, nebo proto, ze to melo jine materialy) pred faceliftem takle nedrncely. Jinak me tam velmi (opravdu VELMI) zaujala ta informace, ze tohle se ta poridit pod 1 milion !!!
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Romull: Koubek mimoň jako obvykle <:-< Interiér je prakticky stejný od počátku, co se Stelvio dělá (když teda nepočítám obšitou řadičku a italskou vlaječku u ní). On ten Honza asi jaksi neví, že interiér záleží na tom, jak si ho člověk nakonfiguruje resp. jaké auto s jakým interiérem si koupí, zaplatí. Samozřejmě, že kůží obšitou palubovku mají už od počátku, tzn. od 4/2017, pádla jsou naprosto stejná, sedačky vč. ovladačů taky samozřejmě, ta zmiňovaná novinka nastavitelných tlumičů jak by smet. Jak už jsem zmiňoval, vše záleží na tom, co si člověk zvolil/zvolí. Ta dřevěná dýha, kterou tak nenávistně zmiňuje (což mimochodem podle mě se o takovém materiálu v drtivé většině ostatním výrobcům může jen zdát), lze samozřejmě navolit i nyní. Prostě, když to shrnu, tak jediné co stojí za zmínku, mi je známo a je u MY 2020 jinak, tak je infotainment, který už lze ovládat i dotykově a pak ještě novější asistenty. Pro někoho to může být poměrně zásadní, pro mě to je ovšem úplně buřt. Já třeba mám všechny asistenty buď vypnuté úplně a nebo nastavené na co největší benevolenci.... Prostě Koubek opět nezklamal :-D Samozřejmě je možné, že měl tenkrát nějaký rozvrzaný novinářský střep. Co si pamatuju, tak se tohle to zmiňovalo ve více testech. Ale jízdně je to auto podle mě stejné jako bylo, v podstatě i ten interiér, až na drobnosti a to co už jsem napsal (čili dotykovka a asistenti, možná jsem něco ještě zapomněl, může být). Ovšem jiné auto to teda není ani náhodou. Je to prostě hňup, já si ho pustím tak jednou za rok, a to snad jen pro to, abych si to znovu a znovu jen potvrdil. Já AR vybíral na základě svých pocitů a když už bych měl teda dát na testy, tak na Rastika Chválu či Michala Karpata.....

Newli: K ceně se vyjadřovat nebudu :-) Ale když už jsme u toho, pokud se ti podaří prodat své BMW, tak do čeho půjdeš?
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od romull »

Peter Biggy. Tak já Koubka celkem můžu, má orgasmy ze Subaru a BMW :-D . Rasťo Chvaľa je ale taky super. Já Alfy vůbec neznám, takže se musím spolehnout na info novinářů, nebo zalézt na klub do diskuse....... Stevio jsem chtěl ale taky zkusit, dokonce jsem před ním už stál, ale potom mě zase zlomil ten můj starý pocit, že ještě jednou a naposled šestiválec =) , takže problém má i LR, nebo teda spíš já, protože vyšší verze jsou nekřesťansky drahé........i když 350 PS by mi nevadilo ani v naftě =) . Takže zůstanu kde jsem a za pár let si v klidu vyhlídnu nějaké hezké XV a doufám, že 2,4 ze států ..... na ty jejich pitomé budíky si snad zvyknu ;-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Romull: No tak, jaksi si nepamatuju, že by měl ten šulda nějaké zvlášť velké orgasmy z XT či Levorga, spíš naopak. Za mě je to maňas, něco řekne sice trefně, ale pak další větou to zase celé shodí a jen pro trochu zasvěcenější vlastně přizná, že o tom ví houby. Mohl by se aspoň trochu lépe na ten daný vůz připravit. Nicméně v tomhle není sám, to je obecná neřest těch samozvaných "odborníků". Dneska si testuje auta kdejaký nýmand a podle toho to vypadá....
No, ono hezké XV si můžeš vyhlídnout z Kanady a budíky budeš mít v pořádku. Ale já vidím problém v té podstatě, a sice "hezké vyhlídnout". Drtivá většina co se z toho mála sem dotáhne, tak je crash či výtopka. A spoléhat se na to, že si to někdo tady doveze nové či nechá dovézt za ty nesmyslné peníze navíc a pak to bude v zánovním stavu prodávat za půlku, to fakt teda nevím nevím. Navíc s tímhle motorem se to tam teprve zatím rozjíždí, pokud se nepletu, tak zpočátku to tam taky nebylo.....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od romull »

PeteBiggy píše:Romull: No tak, jaksi si nepamatuju, že by měl ten šulda nějaké zvlášť velké orgasmy z XT či Levorga, spíš naopak. Za mě je to maňas, něco řekne sice trefně, ale pak další větou to zase celé shodí a jen pro trochu zasvěcenější vlastně přizná, že o tom ví houby. Mohl by se aspoň trochu lépe na ten daný vůz připravit. Nicméně v tomhle není sám, to je obecná neřest těch samozvaných "odborníků". Dneska si testuje auta kdejaký nýmand a podle toho to vypadá....
No, ono hezké XV si můžeš vyhlídnout z Kanady a budíky budeš mít v pořádku. Ale …
Já mám ještě 6 let čas, tak se tam třeba něco urodí a možná by potom stálo za to si ho najít v inzerci sám a jen firmu co to dělá pověřit dovozem konkrétního kusu. Bude to sice dražší, ale určitě ne tolik jako LR a tady se ten motor nikdy neobjeví. Mohlo by to být zajímavé spojení =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od newli »

PeteBiggy: Hele, ja bych rekl, ze nic zajimaveho v hledacku nemam. Takze mi BMW bude muset chvili vydrzet.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

newli píše:PeteBiggy: Hele, ja bych rekl, ze nic zajimaveho v hledacku nemam. Takze mi BMW bude muset chvili vydrzet.
Jasně, to já jen, že jsem viděl inzerát....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od newli »

Jo, ten jsem tam dal obratem, jak jsem to dovezl, protoze me stvala absence bederni operky, priserne to vrzalo a celkove me to auto jizdne nijak zvlast nezaujalo. To emve objevil uz ten samy den snad :-) V mezicase jsem do auta ale nasypal dost penez (a vyresil technickle zavady, o kterych jsem ani nemel tuseni), stravil mladi (no dobre, kus stredniho veku) rozebiranim a podlepovanim a nakonec tam domontoval i original bederni operku. Kdybych mel auto, ktere bych chtel, s cistym svedomym, ze je vse v cajku prodam, ale .... (1) on chce kazdy benzinovy sestivalec, ale kdyz dojde na lamani chleba, koupi (casto navic)ctyrvalcovy) diesel, takze extra prodejne to v kombiku a xdrivu asi nebude a hlavne (2) nemam ten autovy sen, aneb kazde jine auto by me stvalo podobne, nebo v necem jinem. Takze inzerat tam asi necham (cena je vzdy k jednani), ale aktualne pocitam, ze mi to zustane.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Dyk tam očividně píšeš text z konce současného léta....
No ovšem, jestli jsem to pochopil, tak to máš postavené tak, že pokud se najde kupec dle představ, tak to pustíš a pokud nee, tož nevadí. Jest tak? Ono, to je vůbec ta nej strategie, já to tak dělám vždy a ono kupodivu vždy se ten nějaký kupec, který to ohodnotil, našel....
Pokud by se dělal benzínový 6V v autě, které by mně dávalo smysl a zároveň jsem na něj finančně dosáhl, neváhal bych. Ale je fakt, že "kecalové" převládají.....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od newli »

Jo kazde 2-3 mesice prijde email, ze inzerat expiruje. Tak se zaloguji a zmeni se i datum. Neco jsem i menil v textu (vcetne najetych km).
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PetrAT »

PeteBiggy:Stelvio má opěrku hlavy integrovanou se sedačkou ?
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od newli »

Ne, ale jde nastavovat jen nahoru a dolu, nikoli dopredu a dozadu. Ostatne u legacy jsem to mel stejne, ale v alfe je az moc vepredu. Mne to vadilo.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PetrAT »

U firemáku (Honda Civic) mě také vadila opěrka hlavy
Byť se dá i sklápět, tak se mi stále dotýkala hlavy (je pravda že sedím hodně kolmo )
Nakonec jsem ji otočil o 180° . Čímž jsem silně snížil její funkčnost, ale konečně nejsem nervozní z toho , že mi furt drcá do hlavy
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Jak již bylo zmíněno. Jde o to, že jsou nepřirozeně nahnuté dopředu. Někomu to vadí víc, někomu míň, někomu vůbec. Potřeba vyzkoušet. Nechápu, že to u auta v této cenové relaci není nastavitelné.... Ale ono to tak bývá často; postaví se poctivé, v mnoha ohledech skoro až geniální auto a pak to zbytečně shazují takové "drobnosti"....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1294
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Po delší odmlce nějaký ten příspěvek;

před prázdninami uběhl rok se Stelviem, další dovolená s autem za námi..... Týden Chorvatsko/Istrie + týden, opět jako loni, Rakousko/Korutany.

Dohromady necelé 3 tis. km s celkovou spotřebou 10.1l/100km. Do Chorvatska jsem přijel s 9.0, ale stačilo pár jízd po těch istrijských kozích štrekách a především kolony na hranicích či před tunely a už to bylo na té desítce. Výlety ve vysokých alpských kopcích už to pak logicky nevylepšily. Zkrátka a dobře, jak už jsem několikrát zmínil; tenhle motor umí jet v poměrně slušném tempu za solidní spotřebu (třeba při dálniční 130 to bere cca 7.5-8.0l/100km), ale jakékoli prodlevy, popojíždění ve městě, kolony, stání na semaforech apod. spotřebu extrémně navyšují (o dost více než u jiných aut). Celkovou spotřebu za celou dobu, vyjma prvních záběhových 1500 km, mám 10.5l/100km. Ve srovnání s XTčkem platí fakt, že s tím lze zajet dálkovou za obdobnou spotřebu, tedy cca 8.5-9l/100km, a to ještě ve vyšším tempu. Ono obecně, to auto je prostě sportovec, to chce nakládat stále víc a víc a třeba při běžném dálničním tempu (130-140) doslova vyklusává. Ovšem poskakování kolem komína už není za zhruba desítku jako se Subem, ale spíš tak za dvanáct. Zkrátka, je tam znát to navyšování spotřeby při těch prodlevách na místě, i když to jsou oba dva dvoulitrové turbobenzíny....

S autem velká spokojenost, ale negativa zůstávají, občas se ozvou i nějaké ty italské manýry.... Nad většinou se jde povznést, ale nejvíc mě štve to podtáčení motoru (vyjma režimu D). Jakkoli je ZF převodovka parádní, tak její softwarové naladění Alfa těžce nezvládla, Brusel neBrusel. V podstatě je téměř nutnost jezdit na Déčko a eNko používat jen na dálnicích či rychlých okreskách s min. provozem a nebo si hold neustále pomáhat pádly. Ty jsou vskutku parádní a musím se opět opakovat: nechápu, jak se to vůbec bez nich může prodávat!? To je snad stejné, jako by to prodávali jen se třemi koly....
No a stále platí, že bych si dokázal představit mít auto ušité více pro svou osobu..... Spoustu věcí bych buď vyloženě nechtěl a nebo prostě nepotřeboval; třeba alarm či adaptivní tempomat (bohužel nelze přepnout do klasického módu) bych fakt znovu nechtěl, keyless jsem sice nakonec začal používat, ale dokázal bych se bez něj obejít atd. atd. A naopak bych uvítal Performance packet se samosvorem a el. tažné..... Ale to je holt daň za to, že člověk jde skrz cenu do skladovky a nenakonfiguruje si auto do výroby zcela dle svých představ.....Minulý týden po dovolené jsem byl na roční garančce, prvotní olej po záběhu jsem už měnil samozřejmě i dříve, v prosinci..... A perlička na závěr: během servisu jsem na auto viděl a nechápal jsem, jak mechoš volal kolegy a při otevřených zadních dveřích na něco ukazoval a smáli se. No, na druhý den, když jsem auto vysával a myl, tak mi to docvaklo - preventivně zasunutý sáček za "protiokopovou zástěrou" pro případnou nevolnost dětí :-D
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“