Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od Jozifek »

Gratuluji k novému vozu!!!
zdá se, že cesty [SUBARU] jsou nevyzpytatelné. Oba jsme skončili u černého XT, i když vlastně nikdo nechtěl....

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Metuzalem píše:Takové krásné nové voňavé auto a ty už ho málem prodáváš
Ještě nee Milane B-) Ale jak jsem psal, možná k tomu dojde. Je to první kára, u které od začátku říkám, že k tomu možná reálně dojde. Ale možná, že právě nakonec tohle zůstane, kdo ví ^_~|^_^
Jozifek píše:Gratuluji k novému vozu!!!
zdá se, že cesty jsou nevyzpytatelné. Oba jsme skončili u černého XT, i když vlastně nikdo nechtěl....
Díky a taktéž gratuliren über :-) No je to tak, původně o XTčku nebyla žádná úvaha. Bylo to pro mě nedostižné zboží. Jakožto ani o černé barvě. Bílá je prostě moje, a dle mě na auto patří ještě červená, černá a kovově šedá. Podle modelu, typu auta. Měl jsem nabídku na Sepia bronze, pořád jsem zvažoval, ale nějak jsem ji neunes, i když se k tomu autu asi i hodí, určitě víc než třeba ta červená. A tak když už nebyl šanc na bílou, tak když se naskytla ta černá a za ještě lepší peníz než ta bronziáda, tak už jsem neváhal a šel do toho ;)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Kolben píše:Severský auta se prodávají v normální ofiko síti Subaru od my18. Mám severský auto taky.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Ahoj Kolbene ;) Ty máš ale max level se skleněnou střechou, kůží, navi a bezklíčkovým startováním. Tam asi přidali tu výbavu ze severní větve dealerství navíc, resp. je sjednotili. A třeba u atmosférických motorů byla u prostřední verze severská verze vždy ochuzená o skleněnku, ale měla vždy vyhřívaný volant a zadní zitze.
No a co se týče mojeho auta, tak já mám dle tamních trhů XT Sport, ale je to jak ten Comfort u nás. A naše nejvyšší výbava Sport tam je zase Exclusive, někkdy jen prostě XT. Takže to jen tak, aby v tom byl pěkný bordel :-DDD Jinak já mám MY2017 (uznávám, asi jsem tě zmátl, píšu 2018, pač to budu registrovat až po svátcích). Dle některých prodejců na severu už má být příští rok na prodej XT jen v nejvyšší výbavě, dle jiných půjde koupit i ta nižší. Možná to ale budou vozy tady z té naší jižnější části, nevím. Já u té své výbavy nemám el. víko kufru a tu anténu, což je fakt blbost řešitelná za pár € na Aliexpressu. A naopak mám vyhřívaný ten volant a zadní sedačky. Mezi našim českým XT Comfort MY2017 a 2018 není rozdíl, jak se zdá. Tzn. má el. víko kufru, ale stále nemá ten winter packet.
Takže když tak nad tím uvažuju, u XTčka se MY2018 asi opravdu sjednotily pro celou Evropu u té tvé nejvyšší výbavy a zcela totožné auto jako mám já, už se v Evropě asi prodávat nebude.... (*_^) |,,,,
Naposledy upravil(a) PeteBiggy dne pát pro 22, 2017 8:04 am, celkem upraveno 3 x.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od Traveller »

No paráda. Gratuluji. Tak ať to bez problémů jezdí. ,,,,| (*_^) |,,,,
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Traveller píše:No paráda. Gratuluji. Tak ať to bez problémů jezdí.
Díky Trávo ;)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od Traveller »

Není zač. :-)
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Měl bych dotaz na zkušenější, co už s autem jezdí delší dobu a nemusí jít zrovna jen o XTčko, ale auta s CVT obecně:
Jak se nejlépe chovat k převodovce, držet to např. při stání na semaforu na brzdě a nebo dávat Nko? Mám malou a hlavně úzkou garáž, mezi futrama jen 220, no dobrá, možná 221 cm ať nežeru :-D No prostě je stavěná na staré Škodulenky, tzn. fakt je velmi úzká. Vjíždím se sklopenými zrcátky, ven je ale celkem potřebuju k couvání, na každé straně jen pár cm. Navíc je motor studený, tzn. drží to vyšší otáčky, takže to nejede úplně pomalinku, takže to přervu brzdou. Ale ideální to není. Myslíte, že bych měl na to třeba používat X-mode? Nebo ten to nezpomalí a je to jen na kluzký povrch apod.? Nebo vaše rada? Je to mé první auto bez fofr klacku :-|
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od Traveller »

Já mám sice MT, ale určitě ti kluci co mají CVT řeknou, že rozhodně nevyřazovat na semaforech apod. Párkrát už jsem to tu četl.
A jinak, proto hlavně píšu, já tedy do garáže couvám a ven se studeným pak jedu v klidu popředu. ;-D Podle zrcátek mi to jde zvenku dovnitř lépe. Vzadu mám pak na zemi položené "brzdící" prkno, abych neprojel zadní stěnou garáže ven. Celé to pak jde prakticky samo a je to celkem bezpečné jak pro nájezd, tak pro výjezd.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od Slavek_xxx »

Na Nko nevyrazovat, neni duvod. Ohledne X-mode mam obavu, ze ten na studenym motoru fungovat nebude... :-/ Ale za zkousku nic nedas.
Olej v AT bych urcite nechaval menit nejpozdeji po 60 tisicich nebo 2 letech, at se v autorizovanym servisu sklebi jak chteji (prej "dozivotni" napln :-D ). A chtel bych videt, ze to opravdu vypousteji, aby na to nehodili bobek...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Slavek_xxx píše:Na Nko nevyrazovat, neni duvod. Ohledne X-mode mam obavu, ze ten na studenym motoru fungovat nebude... Ale za zkousku nic nedas.
Olej v AT bych urcite nechaval menit nejpozdeji po 60 tisicich nebo 2 letech, at se v autorizovanym servisu sklebi jak chteji (prej "dozivotni" napln ). A chtel bych videt, ze to opravdu vypousteji, aby na to nehodili bobek...
Tak těch 60 tis. je fakt ve hvězdách a kdyby přece jen, tak to je u mě za současných podmínek tak na těch 6 let :-D
Co dva roky v převodovce mi to příjde možná i zbytečný, při mém nájezdu myslím, že co ty 4 by bylo OK, to je těch 40 tis. km asi. Spíš si možná nechám vyměnit tak po 3-5 tis. normální náplň motoru, prostě někdy na jaře, zač. léta. Jinak jasná věc, u servisu vždy musím být, to je má podmínka a zatím vždy byla, jinak jdu jinde! >:(
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Traveller píše:Já mám sice MT, ale určitě ti kluci co mají CVT řeknou, že rozhodně nevyřazovat na semaforech apod. Párkrát už jsem to tu četl.
A jinak, proto hlavně píšu, já tedy do garáže couvám a ven se studeným pak jedu v klidu popředu. Podle zrcátek mi to jde zvenku dovnitř lépe. Vzadu mám pak na zemi položené "brzdící" prkno, abych neprojel zadní stěnou garáže ven. Celé to pak jde prakticky samo a je to celkem bezpečné jak pro nájezd, tak pro výjezd.
U mě by to couvání nebylo ideální. Mám v garáži ještě i motorku, navíc často nakládám věci do kufru a auto mám ještě schované v garáži a to by pak nebylo reálné....Tohle prostě nee
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Slavek_xxx píše:Na Nko nevyrazovat, neni duvod. Ohledne X-mode mam obavu, ze ten na studenym motoru fungovat nebude... Ale za zkousku nic nedas.
Olej v AT bych urcite nechaval menit nejpozdeji po 60 tisicich nebo 2 letech, at se v autorizovanym servisu sklebi jak chteji (prej "dozivotni" napln ). A chtel bych videt, ze to opravdu vypousteji, aby na to nehodili bobek...
Tak kdy ho používat, na co to Nko tam teda vůbec je? :-/
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od Jozifek »

Tak když už tady řešíte CVT, při předávání vozu u Carpentera mi prodejce ukazoval, že na voliči CVT je aretace pro R, prý aby se nedalo za jízdy omylem zařadit, a že prý na N se dá řadit i za jízdy, třeba z kopce. Přiznám se, že návod jsem ještě nečetl a připadá mi to jako pěkná blbost, ale rád se zeptámm zkušenějších

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od quickly »

PeteBiggy: na "N" za jízdy ani u semaforů nevyřazovat, X-mode na mojí plečce funguje ihned, funguje tak, že jakmile pustíš plyn, tak tu poslední rychlost udržuje. V CVT měním po 60 tkm a třeba u Chalupa Motors tyto kilometry už sami navrhují, když jsem s tím začal já, tak mi to vůbec nevymlouvali.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Subaru by Pete Biggy !!!

Příspěvek od Slavek_xxx »

PeteBiggy píše: Tak kdy ho používat, na co to Nko tam teda vůbec je?
Napriklad pro testovani brzd na valcich - kdyz musi motor bezet a kola se musi tocit. Jinak ho nema smysl pouzivat...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“