Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od martas »

Aha,tak to je jina :-) To elektricke viko kufru mi prijde jako dobra vec,kor ted v tom marastu a nemas spinave ruce ;-D Sice nez se otevre,tak ti hold narostou vousy,ale to je zase jina kapitolka :-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

martas píše:Aha,tak to je jina To elektricke viko kufru mi prijde jako dobra vec,kor ted v tom marastu a nemas spinave ruce Sice nez se otevre,tak ti hold narostou vousy,ale to je zase jina kapitolka
No asi je i není. Asi je to fajn, když člověk si to otevře zevnitř, když někde přijede a než se dokodrncá ke kufru, tak to je nahoře. Ale když přijde zvenku k autu, tak to musí být otrava, ta doba <:-< A možná i trochu komické pro přihlížející :-DDD
Já jsem toto ale fakt neřešil, pro mě byla rozhodující cena, za ušetřené prachy bych koupil další nové auto, takže nějaký kufr v elektrice je pro mě absolutně bezpředmětná věc :-D Jinak by tato kára pro mě byla nedosažitelná a hlavně už bych takovou raketu za auto už ani nedal. Už tak to je finanční pecka až až :-|
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od Jozifek »

Já si dlouho myslel, že el kufr je blbost, ale je super. Zvlášť když něco těžkého nesu a můžu ho otevřít na dálku

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od martas »

tak to je jasny a rozumim tomu =) Taky jsme dali docela randal za to XT,neboj.Ale bohuzel tak to je :-/
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od martas »

Jozifek ,je to presne jak pises.Taky jsem to taky presne tak vyuzil =)
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od sima »

El.kufr bych bral všemi deseti,věčně nesu ix zavazadel a hebel,sotva lezu,vyfuním do kopce,ruce už necítím,či naopak sejdu schody a kam s tím teď a jak odemknout auto,ale hlavně jak otevřít kufr a nepoložit,neušpinit batožinu,no jde to taky,ale to už je člověk na hranici kolapsu ;-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Ale tak jasně že joo, určitě to není špatná věc a jestli to jde i u výbavy Comfort otvírat na dálku (nevím, to by musel potvrdit třeba Milan), tak je pak určitě fajn a jde se vyhnout tomu otravnému a komickému čekání.... Ale jak už jsem psal, pro mě to je vzhledem k okolnostem absolutně bezpředmětné a koneckonců, já měnil auto kvůli velikosti kufru a ono i těch 17 litránků navíc (505 vs. 488l) se vždycky hodí. Vždy je to něco za něco >B-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od martas »

U Comfortu to jde 100% na dalku,protoze ja mam Comfort a jde mi to ;-D Je to v klicku,akorat se to musi dyl podrzet to tlacitko =) A nez tam dojdes,tak se to akorat otevre :-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od Metuzalem »

Jsa vyzván, potvrzuji, používám stále když otvírám zvenku, protože klíček je zpravidla čistší, než tlačítko na zadních dveřích.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Po delší odmlce přidám zase nějaký ten příspěvek:
Co se týče přihlášení auta; finančák i registr vozidel v pohodě, vrácení zálohy na DPH taktéž OK. Takže no problem...
V podstatě hned po koupi jsem pořídil gumovou vanu od FroGumu, která se mi líbila designem, praktičnost se ukáže. Otázka je, jestli se nebudou ty vystouplé části štípat.
No a nechal jsem zatmavit okna. Váhal jsem mezi nejtmavší verzí a o stupeň světlejší fólií. Nakonec jsem dal na doporučení profíka, ať se toho nebojím a jsem rád, spokojen. O něco méně už však s provedením. Přitom to dělal člověk, který je tady fakt chválený a všichni s ním byli vždy spokojeni. No, je to holt přece jen manuální práce a je to prostě fólie, pod kterou asi vždy zůstane nějaká ta nečistota a samo o sobě fólie může mít nedokonalosti atd.atd. Není to prostě zatmavené sklo z výroby. Na druhou stranu je tady zase ta možnost si dát tmavší odstín, který z výroby nikdy tak tmavý nebude, což je fajn =)
No a v hlavě mám spoustu dalších věcí, které bych chtěl udělat. Např. ochrannou lištu pod kufr na zadní nárazník, led světla místo černých plastových "fousů" na předním nárazníku, osvětlení pod přední dveře, STI front lip, zatmavit čelní masku.....No a samozřejmě rozleštění laku karoserie a nanesení keramiky, to je u mě alfa a omega.....Ale to vše jen v případě, že se rozhodnu si to auto fakt nechat, což zatím nevím. Pořád mě totiž hlodá ta barva. Ona ta černá je sice solidně luxusní, to zas joo, ale jednak je velmi nepraktická a zkrátka, bílá perla je pro mě prostě asi až moc velká srdeční záležitost :-/ Ale to se časem uvidí a vybarví ;-D

Jinak co se zkušeností týče, tak jich zatím moc není. Jelikož teď v zimě sedíme doma "za pecí" a na tady to domácí žvýkání kolem komína se mi nové auto většinou ani nechce vytahovat do té soli a šutrů. Takže v podstatě o víkendu s rodinou jen tady po okolí na menší výletík a fertig. Jinak si to pěkně chrochtá v suché a teplé garáži, a tu černou práci odbyde chudák Pažoutek...
Co se týče spotřeby, tak od prvního natankování: dle PP 9.4, realita 9.9l/100 km
Přílohy
Vana do kufru
Vana do kufru
Zatmavená okna
Zatmavená okna
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od martas »

Mas to pekny a hold ta barva je pekna,ale narocna na udrzbu :-/ Muj brasule ma stejnou barvu a kdyz se to nalesti,tak velka pecka =)
Jak pises co jsi tam chces dat a udelat.tak ja mam uz snad vsechno za sebou,ale budu jeste delat bradavice (park system) gumove ochrany narazniku a jeste nejake drobnosti ;-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

martas píše:Mas to pekny a hold ta barva je pekna,ale narocna na udrzbu Muj brasule ma stejnou barvu a kdyz se to nalesti,tak velka pecka
Jak pises co jsi tam chces dat a udelat.tak ja mam uz snad vsechno za sebou,ale budu jeste delat bradavice (park system) gumove ochrany narazniku a jeste nejake drobnosti
Dík. Jo to jooo, ale já jsem medvídek mýval, takže to by mi zase až tak neva. Spíš, že na tom jde vidět jakýkoliv škrábaneček, holográmek už třeba jen z přípravy nového auta na prodej. Bez leštění a tvrdé keramiky to u mě obecně nejde, ale u této tmavé barvy to je absolutní nutnost. A navíc, ta bílá perla je fakt srdcovka :-o
Jinak je sranda, že spousta lidí si myslí, že černá je praktická. Soused z baráku toho budiž důkazem. Jak jsem to dovezl, tak prý: "Jééé černá, ta je krásná a hlavně mohem praktičtější jak ta bílá cos měl a co mám já"...má bílého pastelového Aurise. Mnoo, nenechal si vysvětlit, že bílá je mnohem praktičtější. Ale, jelikož to myje smetákem, a je do očí bijící co na tom laku páchá, tak bych to fakt snad ani raději nechtěl vidět, jak by to vypadalo, kdyby to měl černé... :-D
Takže jsi hnedle tunil joo? I ten STI front lip co má např. Kolbič? Co to stálo, asi majlant co? Origo, neorigo? Jde to i z USA nebo Činy, cena je celkem good, ale ten origo od nás ze Subaru mi příjde takový decentnější....Možná objednám z Alíka aspoň tu ochrannou lištu, mám vyhlídnutou fakt hezkou, u nás jsem si nevybral. A max. zatím ty LEDky. No a samo se ve mně pere ten detailing, ale to už není za pár korun, takže pořád zvažuju, pač to už mi jen tak nikdo nezaplatí, kdybych to posílal dál....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od PeteBiggy »

Jak jsem potkal kolegu lesníka...
Přílohy
002upr.jpg
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od martas »

Pete Biggy - ja jsem to mel taky pekne dodrapany,jak jsme byli na srazu u Franty na tech narozkach v Semilech,ale nechal jsem to rozlestit a 95% je vazne pryc.Taky jsem na to nechal hned nanyst keramiku a je to vazne znat =)
Tu ochranu zadniho narazniku si kup,ale i s tim ohybem,bez toho ohybu je to na prd.Muze se to I tak poskrabat.
Ten lip co tam ma Kolben tam asi davat nebudu,ten budu davat asi na STI.Obcas jezdim I krosit a to by nemuselo asi vydrzet :-) Budu tam davat ty gumove ochrany kolem celeho auta,zasterky,ty bradavice,ochrany blatniku - ty nalepovaci gumy,pod kliky ty ochrany proti skrabancum,prahove listy atd.,atd., :-) Vse postupne a v klidu.Ty doplnky ti stejne nikdo nezaplati a ja tohle auto neminim prodavat,pokud mi ho zase nekdo nezrusi!!!Co bych si jineho koupil?!Koukni se na ty motorizace of subaru :-/
Bejt tebou,tak si ho necham a vymazlim si ho.Ja vim,ze ty slintas po te bile,ale bych to asi moc neresil.Stejne na tom prodeji prodelas,ale to je tvoje vec =)
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Subaru by Pete Biggy!!! XV & XT aneb white & black!!!

Příspěvek od PetrAT »

PeteBiggy píše:Jak jsem potkal kolegu lesníka...

chtěl jsi říct setkání na hřbitově ... :-)
ta atmosféra má snad hezčí nárazník než xtéčko .. :-/
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“