ema pracant - UTV 4x4

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od Doro »

>B-) Tedy, navrhuju malý sraz.
My zajedem k tobě na Hutisko do tvojí hory a na lůky, kde nám ukážeš, jak to tam s traktorem děláte a jak se to nepřevrátí a nikde nic nepomrví.
Rádi sa přiučíme od mistra, co dokáže poradit. Já to mám kůšček, takže kdykoliv *_*=*_* .
No a pak, to dojedeš s traktorem ku mě do hory a na lůky a já ti ukážu, kam je třeba dojet a co je třeba převézt a kam. Jasně, že beze škod na pozemku a porostu, bo něco rozryt umí každý. Zatím si tu tedy s žádným traktorem nikdo netrouf a jednu lůku nám mulčoval s reformem, ale aj s tím to tam pěkně pomrvil a stejně nedojel šade. A pojedem až po dešti, bo za sucha je to nuda. A su hodně zvědavý, jak mi budeš s traktorem jezdil kolem chalupy a po dvoře a nezanecháš stop. Teda místa tam moc není a ani s autem to moc nejde, ale mistr tvého zrna to jistě zvládne.
Už sa těším na akci. Pak dáme špekáček a zhodnotíme situaci. >B-)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od VDC »

Tomu říkám seriózní nabídka na rozstřel !! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3013
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od yeti »

Kluci - mimo mísu - když už máte hen ty oné hůštiny a polnosti, živí vás to nějak (jak? zemědělství? dřevo? turistika?...?), nebo chodíte normálně do "kolbenky" a tohle je jen nutná starost o nemovitosti?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od Doro »

V podstatě to věčina ví, tak i pro ostatní - jedná se jen o vlastní využití a běžný život na valašské dědině. Pozemky sou šecky ve svazích a běžná technika je skoro nepoužitelná. Co de, využíváme i místní s těžkou technikou či s koněm, ale dyž nemožou, jako třeba letos je sůsed s koněm na zorání zdravotně mimo, řešíme vlastními silami. Pokud bysme sa na to vyprdli, lůky zarostů, v hoře nepude projít a krajina pude pomalu do kopru...
No a dybysme to dělali pro obživu, bylo by třeba jiné, či spíše více, drahé techniky, kerá by to tu zvládla (de to i s běžným strojem, ale s velkým omezením). Každý rok tu někdo v okolí hodí traktor na budku při sečení nebo v hoře, ale to k tomu patří. Je tu drsnější kraj a jiný přístup k životu. Ale to už se jen opakuju. A aj proto to tu máme rádi.
No a pokud by byly financ navíc, přibude pásový traktor na těžbu aj. práce. Je vyhlédnutý už hooodně dlouho, ale zatím je jich málo a i cenově nedostupný. Jenže je to spešl stroj, co není ke každodenímu využití, spíše nárazově a na to je to pořád sakra drahé.

Nečekám, že to šici pochopí (navíc, valachy sou chudý kraj), bo totok se nedá informačně předat, ale každý má možnost se do hor odstěhovat a začít makat i jinak než od klávesnice, kde se věčině hrozně chytrých sakra dobře rozhoduje, ale skutek jim jaksik utek.
>B-) >B-)
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3013
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od yeti »

Doro, já to plně chápu a obdivuju, jakou máš techniku a co všechno tam děláš. Já mám jen chatu v kopcu, pár stromů, tráva a tak. S tebou se to nedá srovnat. I tak pořád uvažuju o nějaké mechanizaci, která mi pomože. Hlavně teda převážet bordel/materiál z kopca a do kopca a jedině taková Ema by mi asi vyhovovala, protože malotraktor mi to prostě rozjezdí, nebo ho převrátím. Leda snad pásák. Ale i ta ema je pro mě finančně mimo, proto jsem se ptal, jestli tě to živí, nebo to děláš z nutné starosti o pozemek.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20623
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od námořník »

Doro píše:V podstatě to věčina ví, tak i pro ostatní - jedná se jen o vlastní využití a běžný život na valašské dědině. Pozemky sou šecky ve svazích a běžná technika je skoro nepoužitelná. Co de, využíváme i místní s těžkou technikou či s koněm, ale dyž nemožou, jako třeba letos je sůsed s koněm na zorání zdravotně mimo, řešíme vlastními silami. Pokud bysme sa na to vyprdli, lůky zarostů, v hoře nepude projít a krajina pude pomalu do kopru...
No a dybysme to dělali pro obživu, bylo by třeba jiné, či spíše více, drahé techniky, kerá by to tu zvládla …
Tak ona to chápe myslím většina z nás, to akorát ty si ( když čtu tvoje příspěvky) myslíš že jsme všichni blbý.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od petr »

Doro co tam sadíte, tady musí být všechno oplocené jinak to sežerou prasata nebo jiná zvěř, u vás musí být zvířátek určitě taky dost. To se mi na valašsku líbí ty samoty s loukama , aspoň nějaký život, tady u nás jen samý les a louky skoro žádné a starousedlíci skoro žádní leda tak turisti. Na slovenské straně už je to jinak tam je to trochu podobné tomu valašsku, ale jen v dole v údolích. Jinak pěkné stroje máte to by se mi taky hodilo , nemusel bych trápit forestra a vyjel bych ještě dál (*_^) |,,,,
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od Doro »

Tadyk je odpověď.
* První foto začátek dubna.
Přidal bych to aj tak (foto sem dělal), bo při zahrnování to byl boj s malým výkonem, takže radlici bylo možná spustit, až když jsem byl v pohybu a současně sem musel dávat pozor, abych nehrabal, bo to by stav jen zhoršilo (aj tak sem si několikrát hrábnul a pak to musel hned zahrnout). Video sem nedělal, bo nemám velký stativ, ale bylo by to zajímavé pozorovat z boku a z dálky. Z fotky tak nevypadá, ale zryté to bylo vcelku dost a hluboko. Ručně bych se nadřel. Abych udělal foto, mosel sem kolo podložit šutrem a i pak být připraven nasednout a zabrzdit. Současně mi chcípaly brzdy - stará kapalina a dolů po svahu při návratu dom už sem jel s vědomím, že kdykoliv brzdy cípnou, což se taky stalo, ale bylo to už dole, kde sem to na vrstevnici ustál. Bylo to chvilkama hodně veselé :-D . Motorem to naštěstí brzdí dobře.

*A aby to nestačilo, další akce v půlce dubna. O kus níž a v horším místě. Tadyk sem pak najížděl jen přímo zespod nebo spíše šikmo nahoru, bo bokem hrozilo převrácení a zespod by nemusel stačit výkon na vyjetí i s radlicí (ta taky něco váží). To už teda nebyla prdel a možná bych to příště v tomto místě raději zlopatoval ručně. Na foto sem se raději vyprd.

U chalupy je od sfiní zatím klid, bo mazan umí být dost hlasitý i přesvědčivý >>:-@@ ;-D
Doufám, že bude klid i nadále, ale to se uvidí, až zasadíme a zasejem.
Přílohy
DSC08745.JPG
DSC08748.JPG
DSC08749.JPG
DSC08750.JPG
DSC08754.JPG
DSC08757.JPG
Z této strany to nepadá moc zrytě..
Z této strany to nepadá moc zrytě..
...ale zryté to je
...ale zryté to je
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5166
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od petr »

tak to jsem zvědavý jestli ti něco vyroste , ty černé potvory umí najít všechno co jim chutná i hluboko v zemi :-D u těch políček se dobře loví škoda že něco takového nemám u sebe v lese
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od Kolben »

U nás to samé, hned za plotem prakticky ve městě. Budu si to muset oplotit :-)
50c6b030-80c9-4f36-bcf3-6483d8f09880.jpg
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20623
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od námořník »

V Mostě jich je taky spousta. Nedávno jedu ,auto přede mnou brzdí, si říkám jestli není blbej a nebyl. Tlupa prasat přes silnici, ve městě.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od VDC »

Ty vole...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od Doro »

Tos Tomáši řek aj za mě.
Doufám, že totok doma nikdy neuvidím. Sice to vypadá, že je to jen v mírném svahu, tak to pude lehko zavláčet, ale aj tak....potěž koště, sfině jedny, a to doslovně ;-D .
My tu zryté neměli skoro nic už hoooodně dlouho, až teď. Budu moset zvážit tu těžkotonážni kuši.... :-/

Ale jedno se jim mosí nechat. Já dyž viděl, jak velké šutry vyryly ty sfině ze země, tak orat umí hodně dobře i v úhoru. Jeden šutr sem zkulil shora dolu k potoku a je to fakt macek.
Naposledy upravil(a) Doro dne pon dub 29, 2019 9:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od sima »

Doro vždyť tam u vás to všecko neohrazené musí sežrat veškerá zvěř,nejen divočáci 8() Když to sežerou u nás,tak u vás už naultimo.Jo divočáci ryjou pod chalupou taky zdatně =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ema pracant - UTV 4x4

Příspěvek od Doro »

Srny a zajíci si troufnou a ti ožírají, co vidí, ale černá a medvěd (ikdyž je tu velký včelín), tak u chalupy zatím nic.

Jinak dnes opět plné nasazení emy při sázení tůjí. Velké stromy cca 3m vysoké. Bych se udřel, se s tím vláčet párset metrů. >B-)
Zvednuto do vyvážečky a pomalu přesunuto. Hodil by se vozík s ramenem, ale ten se bude dělat až výhledově. Něco takého ( https://www.privesyzactyrkolky.cz/categ ... ctyrkolky/ ), ale v šířce 1400 mm.
Svářečka už je objednaná, tak by to mělo jít rychleji od ruky a vybavení pro emu aj. bude doufám rychleji přibývat.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“