Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

Metuzalem píše:podepsal něčím tvrdým na Šedivákovy dveře na parkovišti
Proto jezdím na parkovišti úplně na konec, kde moc aut není
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Jednak bylo dost plno a jednak dle provedení soudím, že nešlo o nepozornost nebo nedbalost, ale že si prostě někdo klíčem zaryl...
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Jak tak prolézám fórum, tak jsem se pozastavil na tímto:
sima píše:je tu na foru hned vidět kdo je sova a kdo skřivan,se zájmem jsem nedávno četl tuhletu debatu ohledně spaní a nepřidal jsem se,protože já jsem teda ultra sova a těžko bych popisoval můj životní rytmus a režim. Všude tma,jen my doma světlo
Znám to totiž dobře, soused mi vždycky říká, že jsem zapomněl zhasnout a směje se, protože zná pravdu. Zato moje drahá polovička se nesměje, i když už si skoro zvykla (příští rok budeme mít 40 let od svatby). A tak mi tu hraje Noční proud z ČR2 a já píšu tento příspěvek a ještě si tak nejmíň hodinu - dvě budu žít :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Metuzalem píše:Trochu drnčí palubka, ale jak jsem se dočetl, tak drnčí nebo drnčela skoro všem, pokusím se nějak si vlastními silami pomoct dle na fóru již existujících návodů, až se do toho pustím, tak napíšu, jak se to povedlo. Stejně to není nic proti tomu, na co jsem zvyklý z francouzů a co bych považoval za rušivý zvuk, tak to nemá prioritu

Hned po Hradubickém minisrazu přijela na pravidelně 1x ročně pořádaný prodloužený víkend parta několika spřátelených důchodců obojího pohlaví, které jsem postupně vozil po celém širém okolí a všem se to dost líbilo, volbu auta schválili a pak jsme to …
Jako bývalý majitel "francouzů" musím říct,že to drnčení palubek je jako u vícero značek jen o konkrétních modelech.Taková xantie nedrnčela nikomu ani po 5 letech ani po 20,ani nikdy,pokud se v tom nikdo neumětelsky nevrtal tak naopak provedení a matrjoše palubky byly vyjímečné,myslete si co chcete,je to tak =) :-) Měkčené martjoše,žádný ani minipazvuk,nikdy nic.To jsme vždy obdivovali.Taky jsem měl předtím a potom jiné frantíky a když už tak sem tam se něco ozvalo,ale proti subaru nic většího,nic extra.Já tyhlety věci už neřeším,neb spíš forejs nic vyloženě otravného nevyluzuje,ale u nového auta bych to určo pozoroval víc,tj jasné =)
S těmi známými,počkej až je svezeš ve sněhu :-) Palec nahoru za výdrž v akci (*_^) |,,,,
S tím podpisem je to mrzuté,kor na novém autě,Míra tu popsal taky jednoho dobráka,nejde se tomu vyhnout,taky mám už nějaké ty škrkance,mnou nezaviněné,bereš to sportovně ;)Jen mě přijde,že tobě nad někdo udělal úmyslně,tj hnus!
Režim sova:dnes zas svítím do tiché tmavé ulice,asi nebudu lepší s životním rytmusem,žena šla teď zrovna spát.V práci mě říkají,že jsem magor,že to nejde vydržet,ale já jinak prostě neumím žít :-) Mimochodem teď mě Dita říkala,že dle Duška docela dost často vychází čas,kdy se člověk narodil,od toho se vše nadále odvíjí,já se narodil pozdě,žena taky,samé spíš večerní,noční hodiny,tak to vychází přesně,zkuste si to porovnat,či zjistit,zajímavé.I když jasné,hraje pak v samotném životě spoustu jiných faktorů,tělo si zvykne...
Edit:Teď až čtu,že píšeš,že ten šrkanec bycl zřejmě úmyslný...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Metuzalem píše:Jak tak prolézám fórum, tak jsem se pozastavil na tímto:

Znám to totiž dobře, soused mi vždycky říká, že jsem zapomněl zhasnout a směje se, protože zná pravdu. Zato moje drahá polovička se nesměje, i když už si skoro zvykla (příští rok budeme mít 40 let od svatby). A tak mi tu hraje Noční proud z ČR2 a já píšu tento příspěvek a ještě si tak nejmíň hodinu - dvě budu žít
Jsi moje krevní skupina! :-) :-) ČR2 poslouchám taky rád a taky si tu budu ještě žít pěknou chvíli.Jen rozdíl,moje žena mě kolikrát předčí,kdyby BRZY ráno nevstávala sedí tu se mnou.Mimochodem v kolik jsi vstával do práce dřív,jakože ještě činný ajťák,programátor?Jak jsi to dával,podobně dobře jako spm? :-D :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

Zdravím noční sovy 8-? , dokud jsem žil na Valašsku ve Velkých Karlovicích, tak jsem chodil brzo spát, protože jsem dost často chodil na vlak, který jezdil po čtvrté ráno. Teď u Hradubic dělám většinou tak do půl druhé až druhé. Hlavně proto, že přes den často cestuji (teď bude mít forestík za 4 roky 180 tkm), vozím kluky , věnuji se rodině, starostuji a večer/v noci hlavně nikdo neotravuje a je klid na práci.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

S tím vstáváním to bylo jak kdy. Dost dlouho jsem dělal z domu pro pražskou firmu, tak všichni věděli, že do oběda nejsem a nějak to procházelo - věci se řešily po obědě a do rána to třeba měli udělané. Hlavní bylo, že jsem nedělal podporu, ale spíš jsem dělal něco jako systémáka, takže jsem většinou nemusel být na písknutí dostupný. A když jsem pak změnil zaměstnání a jezdil na osmou do Pardubic, tak jsem vstával v 5:30, v autě jsem cestou skoro spal a v práci jsem byl až do oběda gumový. Žil jsem tak skoro 8 let a tak se organismus nějak přizpůsobil, i když to nebylo ideální. Ale jakmile jsem zase začal dělat z domova (poslední léta před důchodem), okamžitě se všechno vrátilo do starých kolejí. A v důchodu? Jak jsem psal, největší problém je poznat neděli od všedního dne, vstávám a lehám si jak chci, spí mi to ještě dost dobře, takže skřivanem jsem jen když musím na úřad, k doktorovi, do servisu atd.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

quickly: jo, v noci je klid a já to prostě miluju, jen občas v létě zjišťuju, že už najednou řvou docela dost ptáci :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Přesně jak to popisuješ-tělo si zvykne,ale není to přirozené,pro sovy ne,taky jsem vždy gumový do oběda,pomáhá momentálně,seč chvilkově silná dobrá káva.A tu penzi co si ve zdraví a spokojenosti užíváš,to ti skoro závidím,ten věk ne :-) ,ale to jak ti to vše vyhovuje a slouží to jooo.
No s tím klidem,to mě právě bere na tom všem snad nejvíc,konečně po 23 hodině vše utichává,i u nás v bronxu tu,akorát to ranní kuropění,to se už občas děsím,že jsem to dle "standartních"českých poměrů přepískl.Mimochodem nevím proč v česku začíná práce nejběžneji v šest,mě to přijde jako takový pozůstatek bolševika.Když jinde,třeba na jihu to jde v osm v devět,v deset a s následnou siestou,kdy už po ní kolikrát ani nepracují.Siesta ale není důležitá,kolikrát pak pracují taktéž do večera,či do noci,ale přesto mě bere tenhle styl,španělsko apod :-) Bratranec tam občas žije a usídlí se tam časem,až tu nebude už mít co vytvářet,či se opotřebuje... a když mě líčil styl a rytmus zdejších domorodců,jen jsem tiše záviděl,tj pro mě krásný život.Ne,že bych to dřív jako turista nepoznal,ale když to slyšíte od lidí co tam žijí a jak žijí a jak si umí užívat život,zbývá jen si říct,proč ::-((( :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Qickly takže včil ještě starostuješ?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

Dokončují druhé období, slíbil jsem ještě jedno
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od spm »

jo,, ja dneska sel spat ve dve a vstaval v 6, mam pocit, ze asi exnu :-DDD porovnat to s narozenim nedokazu, nepamatuju si ani rok, kdy jsem se narodil, natoz cas :-DDD :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Mira »

Já se narodil asi v 21 hodin. Co to znamená? Že nyní nevstávám před 9. Spíš okolo 10. Ale třeba zítra musim - doktoři.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od RadekN »

Já jsem býval sova, ale nakonec mě žena naučila chodit spát jako normální lidi, ale vstávám stejně pozdě jako dřív. Tak nevím :D
Naposledy upravil(a) RadekN dne čtv říj 12, 2017 9:48 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3772
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od puschpull »

Když už tu je téma vstávání:
ve všední den vstávám v 5:15 a o víkendech tak mezi 4:30 až 5:00.
Chodím na výšlapy do hor a v lese jsem někdy okolo svítání. Pak mám šanci viděl třeba jeleny, srny atd ...
Miluji dobu kdy se probouzí den.
Spát chodím mezi 21:30 a 23 hodin.
... a o tom to je - každý jsme jiný a v tom je ta krása.
:-)
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“