Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od spm »

puschpull píše: ... a o tom to je - každý jsme jiný a v tom je ta krása.
Do té doby, než kvůli těm jiným ostatním musíš vstávat v tu hodinu, která tebe zabíjí :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

:-D přesně spm.Jinak já taky miluji ta čistá krásná brzká rána,ale většinou to zažívám,jen když jdu znaven po noční,málokdy se přinutím-BOHUŽEL-vychutnat si to brzké vlahé ráno,abych byl vyspán a fakt to vše plně vnímal.
Puschpulle ty jsi jak můj švára,ten je v lese v šest ráno :-) Jen tak na hřiby.
Ohledně toho datumu narození je toho k dohledání na netu mrťůůůs,jen to chce číst mezi řádky,aj ten Dušek jde dohledat.Dle mě to naprosto sedí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Duškova teorie u mě sedí, narodil jsem se v 21:15.

Každý by nejradši chodil spát a vstával tak, jak mu to vyhovuje. Na tom nic není a myslím si, že na tom principu funguje společnost, ten dělá to a ten zas tohle... Blbý ale je, když se za normální vydává jen to jedno a to druhé se považuje za nenormální až zvrhlé.

Zrovna nedávno vykládala v rádiu nějaká paní doktorka, jak je důležité dodržovat pravidelný spánkový režim (to bych podepsal bez váhání) a že je potřeba chodit spát večer v 22 a vstávat ráno v 6, nejpozději v půl sedmé. A zdůvodnila to potřebou denního světla pro nějaké procesy v těle, které mohou probíhat jen za bděla. Nejsem doktor, tak se k tomu nemůžu vyjádřit, ale změnit se ve skřivana jsem se pokoušel už tolikrát v životě, že vím, že to není možné. Takže buďto jsou sovy nějakým omylem přírody, nebo naopak měla příroda potřebu sovy v průběhu přirozeného výběru zachovat z důvodu, který paní doktorka nedohlédla. Já jako sova doufám, že nejsem omylem přírody :-)

A k tématu vlákna informuju, že zítra zahajuju velkou Šedivákovu hygienu - umyju ho, vyTarXuju, vyplastelínuju, vyleštím sluníčka, co na něm vytvořil někdo, kdo ho pucoval přede mnou a nakonec ho napajcuju polymerovým samoleštícím voskem. Asi to nestihnu za jeden den - musím se taky občas najíst a pokochat životem :-) Tak budu pozítří pokračovat, ještě musím vyblejskat prahy dveří, napajcovat interiérové plasty a gumy oblíbeným polomatným gelem a kůži ochránit dalším chemickým zázrakem, něco udělám i s kolama (i zimníma, co mám ve stodole) a podběhama a nezapomenu ani na chromované koncovky výfuku.

Pak Šediváka vyfotím, abyste viděli, jak má vypadat správná leštěnka :-) a v pondělí přezuju na zimáky a pak se zase budu kochat, protože přijedou děti a bude akce s ohni - dospělí mají jeden a vnoučata druhý, menší, ale zato jejich. Buřty, pivo, zpěv... Ve skutečnosti jeden zeťák pije whisky a ještě ne každou a já taky pivu moc nedám, ale hodilo se to sem :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

Metuzalem píše:kůži ochránit dalším chemickým zázrakem
Co používáš na kůži ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Nazdár barde sovácký :-) baví mě jak píšeš,to s tím denním-nočním režimem je přesné a naprostý souhlas s tímto:!Blbý ale je, když se za normální vydává jen to jedno a to druhé se považuje za nenormální až zvrhlé" :-) tj pravda,taky mě to štve,když nám zavolají ráno klidně o víku v osm jiní a diví se,že do founu jen mumláme a nechceme e bavit,já už foun dávám na noc do tichého režimu.Bohužel Dita-žena ne,pocit zodpovědnosti je silnější.
Teeeda do toho leštění jsi se obul,všechna čest,to by můj forejs třeboval až běda,pláče,ale zas ho netýrám zbytečně kartáči apod,stříbrná farba snese nejvíc,hřeším na to.
Dej pak ty fotky,páč jak vidím máš to všemožné leštění dobře vychytáno.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

quickly: Toto: https://www.detailingpro.cz/p/optimum-protectant-plus Jsem té firmě poměrně věrný, začínal jsem u jiných, ale tato mi vyhovuje a e-shop, kde to kupuju, vede velmi slušný a spolehlivý člověk, kupuju u něj už aspoň 7 let (to ještě ani neměl e-shop a dostal jsem na něj jen kontakt od p. Vepřeka, co mě zaškoloval do tajů detailingu).

sima: jo, stříbrná je opravdu špíněodolná, vím to taky, protože stříbrný espace mi ještě pořád stojí na dvoře, i s tou drnčící palubkou :-) Detailing byl můj odpočinek od programování, potřeboval jsem nutně dělat taky něco, co bude na vlastní oči vidět. Ale je to taky dost úlet, protože lesk vydrží jen do nejbližší cesty po okresce v době řepné kampaně (cukrovar máme nedaleko), naštěstí při správném prvotním leštění je náprava věcí max. hodiny a jednoho kýble s vodou. Sousedi se nejdřív bavili, teď už si zvykli.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

:-) :-) To bych nedal tolik leštění následného,i ta hodina je pro mě moc,ale už se na to dva roky chystám :-/ :-) Ale plně chápu potřebu programátora něco hmatatelnějšího vytvořit,byť jen na chvíli :-) Jsi stará škola,já dnes pozoruji dnešní dvacetipětileté ajťáky u nás a ty tu potřebu dle mě už nemají :-D
Abych nebyl za prasáka skrz auta,já dřív taky sem tam auto vyleštil,ale to je už dávno a včil právě vytvářím ty trvanlivější projekty a to zabere téměř všechen čas(teda nechávám si čas pro úplné nicnedělání,to mám taky rád,i když jen minimální čas) a pak už mě zbývá jen jedině moře odhodlání ,abych vydoloval zbytek energie pro tuhle záslužnou činnost-leštění ex i interiéru.Asi to fakt dám na jaro koečně kámošovi-konečně,už jsem s ním o tom i mluvil,a tj první náznak nápravy věcí.
Edit jaký espace jsi měl?Je to dost šílené auto,neříkám tím že špatné,jen se ptám.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Grand Espace 2.0 dCi 127 kW IV. generace - stěhovák pro velkou rodinu a barák na vesnici. Nemůžu ho tady chválit, nebo se zase zvedne hladina nevole, takže detaily sdělím až na nějakém osobním setkání, kde budou junioři drandit a my sedět a vést řeči :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

No právěže je to stěhovák,známý ho má skrz kola,vleze se tam hodně a má myslím třílitra.Ale starší ročník espace...Jinak vlny nevole bych se nebál,bude-nebude,máš osobní zkušenost,to se cení nejvíc B-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Jsi ve svém vlákně, tak si klidně můžeš pochválit i Espace. :-)
Kromě toho ačkoliv třeba já mám k Renaultu milion výhrad, tak rozhodně bych mu nikdy neupřel, že stojí za spoustou skvělých nápadů, které rádi přejali ostatní. Jako je třeba kategorie MPV. A Espace se mi vždycky líbil, zatím ve všech svých generacích.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od spm »

quickly: já na svoje kupoval tohle: https://www.auto-doplnky.com/cistic-a-i ... -ml-p10510 přijde mi to celkem ok, ale popravdě zase nevím, jak získat konkrétní dobrou zkušenost, pokud bych si nekoupil nové auto, neleštil ho tím 10 let a pak řekl - jo, asi to po těch 10 letech vypadá dobře :-) Jinak je s tímhle ještě teda drbačka, ale to je asi se vším uklízením a mytím :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Jak jsem slíbil, tak jsem také učinil a Šedivákovi jsem dopřál koupel s šampónem a leštění a pajc na plasty a vůbec vše, co jsem psal kdesi výše.

Pár poznatků z leštění sluníček (swirls) vyplynulo - překvapivě na ně stačila pasta Menzerna SF 4000 a nejměkčí kotouč na orbitální leštičku - kdybych býval použil něco drsnějšího, asi bych se zlou potázal. Sluníčka zmizela a lesk se zvýšil, hologramy se s orbitkou prakticky nedají udělat, takže velká spokojenost. Zbytek (šampón, vosk, krém na plasty, čistič na kůži) je moje oblíbená kosmetika od Optimum a moře utěrek a 3 dny práce, i když s přestávkami na opékání buřtů apod.

A taky jsem stihl přezout u Chalupů.
Přílohy
IMG_2370.jpg
IMG_2371.jpg
IMG_2379.jpg
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

Nechutně nablýskáné [SUBARU] ,,,,| (*_^) |,,,,
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Šedivák dostal razítko. Nevím kde a nevím kdo mi ho věnoval, protože byl zablácený až po střechu od cukrovarského blátíčka, co tu všude máme, takže jsem si toho ani nevšimnul až jednou takhle doma koukám, že se mi něco nezdá na zadních dveřích, tak jsem je opláchnul a pak jsem byl na oplach zase já. Nahlásil jsem to na pojišťovnu, ale zatím se nikdo neozval, prý toho mají po těch větrech moc.

Jinak je naštěstí normálně pojízdný, tak jezdím, "už" mám přes 1200 km :-) Nadšení z jízdy už není takové, jako v prvních dnech, ale místo toho se dostavil takový zvláštní klid na duši - prostě si jedu, jen tak šimrám plyn a ono to jede jak drak, jako bych ani řídit nemusel. Kéž by to vydrželo...
Přílohy
IMG_2393.jpg
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Subaru70 »

..no sakra to zamrzí :-/ !! No jinak jestli tam je cizí lak, tak to někdo velmi nešetrně objel autem,ale pokud tam lak nebude, tak by to chtělo zapátrat v paměti jestli třeba při couvání nebyl někde nějakej sloupek.. 8() Ale předpokládám že se spíše jednalo o nějakého ,,dobráka", kterému bylo za složité dát za stěrač vizitku s telefonem a omluvou... >>:-@@
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“