Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od spm »

No, mně nedrží ani jedna :-DDD Takže buď jiný materiál toho tapecu anebo jiný suchý zip - oni asi taky nebudou všechny stejné...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Albi »

Metuzalem píše:- Spotřebu sice sleduju (7.6 dle počítače, 8.3 dle tankování, sledovaného v My Cars), ale jízdu tomu nepřizpůsobuju. Stačí, že jsem se naučil nespěchat a spíš se kochám, na to je Šedivák jak dělaný. A taky provoz často nedovolí jet, jak by se chtělo. Ale když to jde, tak jedu a protahuju pavučiny, to je pak svátek.
no to nesmí vidět klucí novými s XVčky ;o)(o;

já mám v kufru několik takových těch běžných skládacích přepravek, vozím tedy stále dost krámů, ale i bez toho ... stačí 4 a víceméně vymezí prostor ... dají se koupit v různých velikostech a provedeních ... klidně mohou být i 3 složené, jen že leží vedle sebe, tak už to tolik nejezdí; a když člověk potřebuje převézt něco jiného, dají se složit a někam strčit ... %-)
proti klouzání na koberci pomohly (kdysi, tady mám vanu) i samolepící filcové podložky ...
problém bude, že složené trochu rachtají ... což u sedanu neslyším ... musely by se složené lehce stahnout gumou nebo tak ...

jinak výhoda sedanu je, že člověk moc neví, co se děje v kufru ... to až doma ;-D
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Děkuji vám za odezvu, vždycky to potěší. Takže jen stručně a v chronologickém pořadí:
- quickly: jasně, ve čtvrtek ten kufr vyřešíme. Už se ani nemůžu dočkat, jak se na vás všechny těším, stařešina bude mít čerstvé zážitky z Vizovic... :-)

- Jozífek: srovnání by bylo zajímavé, ale přes Prahu jako důchodce už moc nejezdím, před tím jsem si jí užil vrchovatě, dojížděl jsem 2-3x týdně. Teď to mám jako hlavní bonus k důchodu - už nemusím do Prahy :-)

- VDC: díky, v pořádku jsme oba :-) Jeden z nás by už potřeboval pár dílů vyměnit nebo renovovat, ale doktora se vztahem k pacientovi jako ty ke kredencovi nenajdeš...

- Míra: za přední sedačky na zem dávám nákupní tašky s nákupy z Lídlu, ale dost mi to vadí, protože moje lepší polovička nemá slitování a dává třeba plata s vajíčky na zadní sedadlo, to by mě čert vzal, jenže jí se to snad nedá vysvětlit ani po těch společných letech (letos jich bylo 40) :-) Když tedy odhlédnu od toho, že mi je proti mysli dávat náklad do prostoru pro lidi, tak hlavní problém je, když se veze cokoliv jiného, co se za sedačky nevleze - naposledy v kufru lítal kufr, když jsme jeli na vlak. Tady by asi ten gumicuk píchnul.

- námořník: samo odhlučnění asi není problém, určitě to někdo nablízku dělá, jen se bojím, abych to nedal nějakým střelcům, co tam jen choděj do práce a výsledky jsou jim putna. Abych pak neměl krásně odhlučněné auto, co nesnesitelně hlasitě vrže asi na 10 místech :-) A taky to potřebuju zkombinovat s výměnou repráků, aby se to udělalo při jednom. Ale máš pravdu, měl bych se nejdřív porozhlídnout po okolí.

- Traveller: zeleninové přepravky (nízké) tam mám, jenže po té gumové vaně jezděj i ony. O těch suchých zipech už jsi někde psal a dost mě to láká, akorát nevím, jak to skloubit s mou láskou ke gumové vaně - nechce se mi ji vyndat, přece jen se snadněji udržuje.

- sima: jak patrno z předchozího, mám gumo vanu. A přepravky vozím často poloprázdné, lítaj si tam jak chtěj. Asi tu vanu nabídku za butylku :-) a nalepím ty sucháče a bude klid. A jednou za čas vyluxuju kufr, no.

- PeteBiggy: über dík za über gratulaci. Musím, ač nerad, oponovat - Šedivák je o moc hezčí, než všechny ty Levorgy, XV, Outbacky... Já totiž odjakživa miloval krabicoidní auta, a Forejs patří mezi ty nejhezčí krabice. Jinak souhlas, lak na prd, Verva asi placebo (ale fungující), 0.7 l jako rozdíl je asi moc, ale on ten průměr na palubním počítači je dost pohyblivý, tak to spíš odhaduju, měl jsem na Bčku průměr od počátku, ale nějak jsem si ho omylem vymazal :-)

- Albi: tudy někudy se ubíraly moje poslední úvahy - dvě přepravky (mám takové ty na zeleninu, ale nízké), kterým nějak vymezím pohyb, třeba nějakými rozpěrkami o kraje kufru - takové obdélníky, do kterých ty přepravky posadím. A mohly by být hliníkové s nějakým štelováním, aby šlo vyndat přepravky, když se veze třeba kufr na nádraží. Pak by mohla zůstat i ta gumová vana. Ale nejdřív vyzkouším ty sucháče - jestli to bude držet, tak vanu oželím.

Ještě jednou dík za reakce, o výsledku čtvrtečního summitu hradubické sekce nad birelly budou referovat ve zpravodajství jiné stanice.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Traveller »

Jo ty tam máš gumovou vanu?!? To jsem nějak přehlédl. Ahááá, tak proto možná spm psal, že mu tam suchý zip nedrží. ;-D ;-D
Tak jestli tam máš gumu, tak bych ty přepravky přilepil oboustrannou lepící páskou. Ta držívá fakt pevně na kde čem.
Samozřejmě mluvím o takovém samo-domo řešení. Třeba na to existuje něco profesionálního..., za odpovídající peníze. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Tapan »

Sucháč nalep na přepravku a protikus nalep třeba Mamutem na patřičné místo na gumovou vanu. Pak můžeš jezdit zatáčky dveřmi napřed a přepravky se nehnou. Akorát tím možná do jisté míry znehodnotíš vanu, těžko říct, jestli pak protikus sucháče půjde nedestruktivně dolu, nebo jestli s sebou vezme i povrch té gumy. Nevím nevím, jestli by ti za ni pak někdo ještě butylku nabídl :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Traveller »

Tu oboustrannou pásku myslím z gumy dostaneš dolů celkem snadno..., s trochou trpělivosti. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

Metuzalem píše: PeteBiggy: über dík za über gratulaci. Musím, ač nerad, oponovat - Šedivák je o moc hezčí, než všechny ty Levorgy, XV, Outbacky... Já totiž odjakživa miloval krabicoidní auta, a Forejs patří mezi ty nejhezčí krabice. Jinak souhlas, lak na prd, Verva asi placebo (ale fungující), 0.7 l jako rozdíl je asi moc, ale on ten průměr na palubním počítači je dost pohyblivý, tak to spíš odhaduju, měl jsem na Bčku průměr od počátku, ale nějak jsem si ho omylem vymazal
:-) Jasně, jak jsem psal, je to subjektivní záležitost. Levorg je atraktivní v podstatě hlavně tou haubnou, jinak to je klasický jezevčík. A auta typu XV, Toyota CHR (ta ale samozřejmě nemá motor, i když to je na poměry značky celkem řidičské auto) jsou mi velmi sympatická, ovšem pro mě již prostorově dosti malá. Fejsek SJ (třeba jako i ten Outback) je pro mě, co se vzhledu týče, prostě takové konzervativně-solidní auto, které nenadchne, ani neurazí. Jinak to je hodně dobré, praktické, všestranné auto a hlavně; v XTčku (škoda té chybějící haubny) dostává absolutně jiný rozměr, kdy, co se jízdních výkonů týče, prakticky nemá konkurenci...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od námořník »

To pak nebude lítat jenom přepravka, ale vana s přepravkou :-). Já bych přes tu přepravkou dal síť. Má v každým rohu karabinu a eventuálně udrží i ty kufry. Trochu mi to připomíná "šípkovou , se zelím" :-DDD
Těch firem co dělají audio už moc nebude a tak si myslím že pokud fungují delší dobu tak špatný bejt nemůžou.
Jinak se mi líbí jak jsi každýmu odpověděl :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

námořník píše:...Jinak se mi líbí jak jsi každýmu odpověděl
Mně taky, prostě solidní pán :-D A navíc je to důchodce, a ti jak známo, přece nikdy nemají čas! To není jak v robotě, kde si člověk na plkání na fóru vždycky čas rád najde :-DDD
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

S tou oboustrannou páskou by to mohlo být řešení. Znehodnocení vany se nebojím - i kdyby to bylo permanentní, tak bych to prezentoval jako výhodu :-) Ale já si tu vanu chci nechat, občas vozím dětská kola a podobné nečistoty a tam se vana hodí, z filcu bych to dostával hůř. Taky bojím se toho, že ta vana je z docela tenké gumy, aby ji ta plná přepravka neroztrhala na cimpr, nebo dokonce na campr. Ale to mi nikdo dopředu neřekne. Ještě uvidím, šípková se zelím (síť přes přepravku) taky není špatný nápad :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Jasně, čas není vůbec na nic :-) Však to při troše elementárního štěstí taky poznáte... :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

Metuzalem píše:Jasně, čas není vůbec na nic Však to při troše elementárního štěstí taky poznáte...
:-DDD nebo spíš :-( ::-((( Tak na takovou kliku nevěřím. Jedině, že bych se dostal na takovou úroveň, třeba vyhrál ve sportce bo já nevím co, a zajistil si ten důchod sám :-D Holt u mé generace ty vyhlídky jsou v tomto ohledu velmi bídné....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Tapan »

Jirko, vana je zpevněná tím lemem, pokud nemáš v každý přepravce metrák, tak dokud jdeš do zatáčky jenom dveřma napřed a ne přes budku, nemůže se to pohnout :-) Ale jo, ti opatrnější to můžou ještě fixovat na pozici gumicukama a námořníci si přes to pravděpodobně ještě hodí síť :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od námořník »

:-DDD.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od spm »

Traveller píše:Jo ty tam máš gumovou vanu?!? To jsem nějak přehlédl. Ahááá, tak proto možná spm psal, že mu tam suchý zip nedrží.
vole :-DDD Já tam bohužel gumovou vanu nemám. Cerv mi ji sice slíbil, ale pak už mi jí nedal :-DDD Z toho taky plyne takový jedno ponaučení - nikdy si do kufru na tapec neodkládejte hrnek s kafem (obzvláště pokud je tapec světlý), protože to kolečko po něm už vyluxovat nejde :-DDD

Jinak když jsme u toho lepení sucháčů na vanu, tak fakt hodně doporučuju tohle: https://shop.arango.cz/cz-kategorie_503 ... becku.html

Drží to jak helvetská víra, nelepí se na to bordel, vydrží to mnoho sundání / nandání, má to samolepící pásku přímo na sobě a to lepidlo, které v ní je, je rozpustné v benzinu, takže kdyby to bylo potřeba sundat, tak se to akorát sloupne a zbytky lepidla se sešmudlají hadrem s benzinem.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“