Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak super Milane, snad už bude mít Šedivák garáž, jakou si zaslouží :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2201
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Jak jsem slíbil, tak dávám v plen pár fotek - pro foto fajnšmekry to bude utrpení, fotit neumím a je to focené mým Xiaomi Redmi Note 4X...

Především a hlavně měl předevčírem Šedivák kulato na tachometru (najeto od 10/2017):
IMG_20190416_113548.jpg
A teď ke stodole / garáži / dílně. Nejprve fotka ze půlky března s postaveným plechovým domkem pro traktůrek a sekačky a s čerstvě přistaveným a tedy ještě prázdným kontejnerem (fotku s plným nemám), v pozadí stodola s ještě stojícími jasany:
IMG_20190312_113101.jpg
Následuje pohled na severní stěnu, která bude udělaná zbrusu nově, protože ta stávající je nějaké provizorium, které přežilo jen díky zázraku (fotka je mizerná, protože fotograf je mizerný), jasany už jsou pokácené:
IMG_20190419_102908.jpg
Jihovýchodní a jižní pohled ukazuje tu zachovalejší část stodoly (vyměňovat se bude pozednice a všechno dřevo nad ní):
IMG_20190419_103007.jpg
IMG_20190419_103051.jpg
To be continued...
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2201
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Západní stranu chrání eternitový přístřešek, který bude bez náhrady odstraněn (důvody pro odstranění jsou jeho vetchost, sežranost a trochu ekologie, důvody nenahrazení novým jsou hlavně cenové):
IMG_20190419_103542.jpg
Panorama interiéru (velmi mizerná fotka, ale pro představu snad stačí) - vlevo vrata, co přijdou zrušit, vpravo vrata, co budou nahrazena výklopnými vraty (vjezd do garáže), foceno z zadního rohu budoucí garáže, uprostřed je vidět, kudy povede dělící příčka mezi garáží a dřevodílnou, strop bude nový:
PANO_20190419_105949.jpg
Na konec ještě pár detailů interiéru a kuláče k naštípání, co zbyly ze dvou statných jasanů:
IMG_20190419_103147.jpg
IMG_20190419_103218.jpg
IMG_20190419_103400.jpg
IMG_20190419_103644.jpg
Howgh.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od HonzaCZ »

Pěkný! Hezkej prostor. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Kolben »

Krásný. :-D


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od cleo »

Super, to by se mi taky libilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Milane fotky jsou v tomhle případě obrazová dokumentace a u toho se na uměleckou hodnotu nehledí. A to co to má ukázat to ukazuje dokonale.
Ta stodola je parádní !!! Úplně to tam vidím !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2201
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Proběhla kontrola keramického potahu, žádné úpravy nebyly třeba, zimu přežil v plném zdraví. Za toho půl roku mi keramika velmi zjednodušila údržbu karoserie (mytí, ometání sněhu). Špína na laku neulpívá, sníh sjel jak lavina v Krkonoších, nic se nikde nelepí, i ptačí bobky a teď už i hmyz jdou dolů podstatně líp a nezanechávají po sobě trvalé stopy v laku. Nejvíc je to patrné nyní, kdy se na autě tvoří závěje prachu. Vloni touto dobou tam byl pyl úplně připečený a i po ošampónování na něm houba vysloveně drhla, letos pyl oplachuji slabým proudem čisté vody.

A takhle vypadá Šedivák ve věku 18 měsíců:
Přílohy
IMG_20190424_092700.jpg
IMG_20190424_092727.jpg
IMG_20190424_092902.jpg
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Leskne se jak psí kulky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak to je super Milane, že ta keramika fachá, tak jak má a je fajn vědět, že ti Michalovi kluci jsou prostě dobří :-)

Jenom mě zaráží ten prostý oplach vodou. To si pak na to jdeš jako sušící útěrkou (třeba ještě s nějakým detailerem?) stejně jako po dokonalém umytí a nebo máš tak měkkou vodu, že to nenechává kapky. Píšeš teda slabý proud, ale ani tohle to zdaleka neřeší. Já na prostý oplach bez sušení s naší vodou můžu zapomenout, kór ve spojení s tou tmavou barvou...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2201
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

VDC: Tome, už jsem uvažoval o změně názvu vlákna na "Ze života leštěnky" :-)

PeteBiggy: Prostý oplach předchází normálnímu mytí pomocí Optimum No Rinse, abych zbytečně nešmrdlal ten brusný prach po kastli. Ale někdy mám pocit, že by oplach docela stačil a že bych si to další mytí mohl odpustit...

Což by šlo, protože bych jen přehodil zdroj vody pro VAPku ze studny na obecní vodovod, na kterém mám daný změkčovač vody, který z vody odstraňuje ionty vápníku a hořčíku (je tu příšerně tvrdá voda a zarůstaly mi trubky), ten bych nastavil naplno, pak by z něj tekla voda, co po uschnutí nenechává žádné stopy. A po umytí bych ho zase vrátil na původní nastavení, kdy ve vodě je sice podnormální množství Ca a Mg, ale něco tam je, což je kvůli zdraví, protože ji pijeme a vaříme z ní.

No, ale zatím to vždycky radši udělám komplet, auto opláchnu tvrdou vodou ze studny a pak myju s ONR, protože aspoň mám pohyb na čerstvým vzduchu a pak - mě to prostě baví :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

Aha, hmm, tak tenhle ten změkčovač vody ti závidím. Určitě by to sem tam stačilo aspoň takhle opláchnout, především teda teď v takovém suchém období, kdy je na autě hlavně jen pyl a prach...To já na takový ten jen oplach musím jetzt na wapku "myje.to", ale používám to spíš jen v zimě na to nezbytné umytí od soli. Už jsem si říkal, že bych koupil nějakou wapku (používám jen normální hadici se zahradní multi koncovkou) a zkusil dávat nějaký chemický změkčovat do té nádobky na šampón, jestli teda něco takového vůbec existuje a funguje to....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Metuzalem píše:VDC: Tome, už jsem uvažoval o změně názvu vlákna na "Ze života leštěnky"
ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Panééé ta stodola je dar!!!Tu ti závidím,to mě chybí,jednak je to stylovka a jednak tolik prostoru ,,,,| (*_^) |,,,, Vyklízení a práce s tím bylo a bude,ale tohle by mě osobně vůbec nevadilo,jde jen o to začít.Vím čék nemládne... ;)
My spasili jen takovou větší kůlnu,ještě,že tak,ale taková stodola,tj sen =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2201
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Koukám, že mi nějak odumřelo vlákno :-) Půl roku a nic, jsem fakt ostuda... Naštěstí odumřelo jen to vlákno :-) Pokusím se ho zachránit...

Úvod - jen stavové informace. Šedivák:
- při nedělním návratu z Klínů (ze srazu) překonal magickou hranici 25.000 km
- hned nato v pondělí šel na servisní prohlídku po 2 letech, protože co? Protože už mu jsou 2 roky! To to utíká, úplně jak u lidí :-)
- ani po půl roce od zahájení rekonstrukce stodoly stále nebydlí :-(
- se pomalu naučil jezdit jako Subaru, spotřeba za poslední 3 měsíce je 8,50.

------
A nyní podrobnější report pro ty, co mají dost času to číst :-)

Fotku překonávání magické hranice 25k jsem nestihl, protože jsem nejspíš cestou po D11 meditoval nad tím, jak moc se severní část Čech změnila a nějak jsem se sám nad sebou rozlítostnil, že už je to skoro 50 let, co jsem Žatec opustil... Ještěže Šedivák jezdí skoro sám, akorát jak byl v neděli relativně houby provoz, tak jsem ho párkrát přistihnul, že nějak moc láme rychlostní limity a musel mu domluvit :-)

Servisní prohlídka překonala všechna očekávání, zejména pak po finanční stránce. Mám nové origo přední stěrače (staré jsem si nechal pro případ nouze), seřízenou geometrii, vyměněný olej, vydezinfikovanou klimu, vyměněné tři filtry (vzduchový, pylový, olejový) a pak sakumprdum celou stránku předesaných kontrol a inspekcí, celé i se zkušební jízdou to trvalo 2,5 hodiny a stálo bez 3 stovek 10k. No neber to :-)

K té spotřebě 8,5 - určitě jezdím pořád stejně :-) ale nějak to mírně narostlo :-) Oproti tomuto měřenému údaji (km podle tachometru, litry podle čerpání) mi to v autě ukazuje před čerpáním většinou 7,8, takže to pořád kecá o cca 0,7 litru. Sousedům bych teda mohl tvrdit, že jezdím pod 8, ale protože sousedi jezdí za 5 a méně, tak jim říkám, že jezdit pod 9 bych se s takovým autem styděl :-)

A stodola? Bude o tom další příspěvek.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“