Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1745
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Cliffer »

Gratulace Metuzalém! V týhle barvě to Forestovi moc sluší ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2221
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Souhrnná odpověď všem gratulantům

Děkuji vám všem moc za gratulace, je to milé a těší to. Sděluji že už mám najeto poctivých 43 km (z Pardubic domů), dnes jsem se bohužel k ježdění nedostal. Co ale musím napsat: to auto, to je jak když se člověk namete a pak jde pěšky z mejdánu domů, já vlastně ani moc nevím, jak jsem dojel. Ne, že bych si nepamatoval kudy a jak jsem jel nebo tak, ale nemám pocit, že jsem řídil, jen jsem seděl na svém obláčku, meditoval a vezl se. Dokonce jsme se cestou u fakultky s nějakým Foresterem pozdravili - už tedy taky patřím do klanu, ale byly to zážitky jak přes sklo, navíc bylo tak krásně jak posledních X dní nebylo, no den, na který se vzpomíná i po letech. Víc k tomu zážitku nebudu psát, protože jednak se ten pocit popsat nedá a pak bych se asi musel opakovat pořád dokola.

Ještě připojím pár poznámek k posledním příspěvkům, nebude to adresně, vy si to rozeberete:
- o programování už psát v tomhle vlákně nebudu, ale OSTRAJavu jsem neznal a je to docela vymakaná ptákovina, dík za zmínku;
- srovnání s Kolbenem je lichotka, protože ten hraje nejvyšší doplňkovou ligu, já jsem o pár pater níž a nejspíš to tak delší dobu zůstane;
- na veterány mávat budu, už 7 měsíců ukazuju manželce "Hele Subaru!", ale nevím, jestli poznám všechny co potkám, navíc ten erektivní stav mysli při řízení..., no kdybych někoho nepozdravil, nepovažujte to za nedostatek vychování;
- pro zájemce o auto po pečlivém důchodci po 10 letech - slibuju, že budu dělat vše pro to, aby bylo po těch letech v TOP stavu, vzhledově i funkčně, i když ten nájezd 5000 km ročně po včerejšku už nemůžu slíbit;
- s automatem jsem zvyklý. Taky jsem od 18 jezdil s manuálem, takže když jsem před 4 lety odjížděl z bazaru se svým posledním francouzským autem které současně bylo mým prvním s automatem, tak jsem na (neexistující) spojku taky párkrát šláp. Ale po 4 letech ježdění musím říct, že jen a jen automat a nikdy jinak, ten komfort je pro běžné ježdění nenahraditelný;
- barva je překrásná, hlavně na slunci, ale tuším i to, že na ní bude vidět každý zrnko pylu, o ptačích SMSkách ani nemluvě. Jsem typický leštěnkář, takže budu mít často službu s kýblem a houbou;
- na hradubickou partu se rád přijedu mrknout, pozvání si vážím a už se moc těším. Hradubické vlákno jsem poctivě četl a vím, kde to v Dašicích je, snad trefím, i když nemám navigaci :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

Metuzalem píše:- na veterány mávat budu, už 7 měsíců ukazuju manželce "Hele Subaru!", ale nevím, jestli poznám všechny co potkám, navíc ten erektivní stav mysli při řízení..., no kdybych někoho nepozdravil, nepovažujte to za nedostatek vychování;
To, že přehlédneš starší ročníky je úplně normální, mně se pletou stasčí Legacy a Toyoty :-/ . Počítej s tím, že v okolí Hradubic zdraví tak 40%. Řidičky málokdy odpoví, ale už jsem potkal několik světlých vyjímek. Tady platí čím starší ročník forestera a řidiče, tak méně mávají. Poslední dobrou dost mávají SJ a XV
Metuzalem píše: - s automatem jsem zvyklý. Taky jsem od 18 jezdil s manuálem, takže když jsem před 4 lety odjížděl z bazaru se svým posledním francouzským autem které současně bylo mým prvním s automatem, tak jsem na (neexistující) spojku taky párkrát šláp. Ale po 4 letech ježdění musím říct, že jen a jen automat a nikdy jinak, ten komfort je pro běžné ježdění nenahraditelný;
Já mám najeto s MT od roku 1999 přes 600 tkm, automat jsem nikdy nechtěl, ale díky šestihrnku už nic jiného nechci
Metuzalem píše: - na hradubickou partu se rád přijedu mrknout, pozvání si vážím a už se moc těším. Hradubické vlákno jsem poctivě četl a vím, kde to v Dašicích je, snad trefím, i když nemám navigaci
Pokud by jsi chtěl, můžeme se potkat po cestě a jet tandem - když pojedeš z Hradce na Vysokou (stará hradubická), tak projedeš Bukovinu nad Labem, na začátku Dřítče zatočíš doleva směr Golf resort Kunětická Hora a Újezd, projedeš lesem, projedeš Zástavou, projedeš druhým lesem, vjedeš do Újezda, hned nalevo stojí Luciho polomáčený otík a když projedeš celou rovinku až za most, tak hned napravo uvidíš mého šestihrnka a forestíka. Já budu vyjíždět kolem 17:35.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
adavid555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 237
Registrován: sob zář 26, 2009 8:11 pm
Jméno a příjmení: David
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od adavid555 »

Gratuluji, moc pěkná barva i motorizace a automat je skvělá volba

odesláno z číňana
passat b5.5 V6
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5786
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od davidherda »

Ještě zu chybí fotka tebe u auta, ať všichni víme koho pozdravit v Lídlu a tak.

Je nádhernej. A to letiště když se sklopí je super, posun od SH je vidět ,,,,| (*_^) |,,,,

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Taky musím přidat nějaké to velebení Tvého nového kočáru. :-)
Mě se SJ líbí, stejně jako všichni zástupci stávající modelové řady. Ale ta barva, to je teda luxus !!!
Tak přeju, ať ti ten rohlík od ucha k uchu vydrží na pořád. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2221
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Jak už se stalo skoro zvykem, následuje souhrnná odpověď na poslední příspěvky.

Opět děkuji všem moc gratulace, velebení a všeobecně pozitivní hlasy. Dnes tu bylo moc krásné počasí, tak jsme vyrazili na výlet do Broumova, mrknout se na klášter. To auto sedí na silnici jak přibitý, pořád někam spěchá, zatáčky se samy narovnávají nebo co, že je možné je projet rychleji než jsem byl zvyklý, každou chvíli se přistihnu, že jedu o dost víc než limit, za což se nemám rád :-) Úžasná automatická klimatizace, co funguje skoro hned, jak člověk nastartuje, na to nejsem zvyklý. Přitom ani courání Náchodem není otrava, jak tohle ti Japonci dokázali, to nechápu, přátelé, to je AUTO!
quickly píše:Pokud by jsi chtěl, můžeme se potkat po cestě a jet tandem
Díky, nabídku bych využil, do Dříteče trefím poslepu, jezdil jsem denně trasu HK-Pce a zpět (po staré) dobře 8 let. Z Dříteče to nastuduju podle map strýčka G, budu u tebe nejpozději v 17:30.
davidherda píše:Ještě tu chybí fotka tebe u auta
To bych mu přece nemohl udělat, takový kontrast :-)
adavid555 píše:Gratuluji, moc pěkná barva i motorizace a automat je skvělá volba
Barvu jsem vybíral z těch pár možností, co jsou, automat je motorizací daný - ani to jinak nedodávají. Šedivák je důkaz, jak je krásné nemít špatnou volbu :-)
VDC píše:Ale ta barva, to je teda luxus !!!
Taky se mi moc líbí, navíc mi dobře ladí k vlasům :-) :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Sakrá to se vše tak dobře čte a jsem rád,že i nový model forejse je ti tak skvělý a že si to tak užíváš.Jak se tak dívám,barva je fakt pěkná a zbytek taky,v rámci dnešní "architektury" nových aut.Furt je to jiné auto,i když ode mě,majiteli téměř legendárnímu majiteli SG je těžké čekat hluboké poklony,přesto je to furt šik auto!I když na rovinu SG je pro mě modla,no dobrá,tak to je.Asi se v tom budu muset někdy projet,ať vím po čem bude hon za pár let,po metuzamelových forejsech :-) =)
K tej barvě-šedivák k šedivákovi sedá a mě se šedá líbí ve všech směrech,dobrá volba ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, to určitě =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Mira »

Já měl pažouta v stříbrné metle, imprezu v stříbrné metle a SG zrovna nebyl. Ale jsem za tu "bordó" rád. Je to príma barva co není tak obvyklá. Většina těch obyčejně červenejch aut je fuj, ale tadle tmavě červená metla je suoer. Už nejsem šedej průměr. Ovšem, ta tmavá šedá je nádherná. A XT se opravdu od atmo výrazně liší, s doplňkama alá Koben obzvlášť. Pak to je AUTO.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5786
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od davidherda »

Hele o tom jak skvělé to auto bude, tak na to bych zatím nepěl ovace. To se uvidí po 100k, 200k atd.
Ono po pár kilometrech by mělo být skvělé každé nové auto ;-D

Ale nechci kazit radost ani malovat čerta na zeď.

Nové XT se mi líbí, ale se starým Forynem to má společné jen jméno.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2221
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

sima píše:...ode mě, majitele téměř legendárního SG je těžké čekat hluboké poklony, přesto je to furt šik auto! I když na rovinu SG je pro mě modla... Asi se v tom budu muset někdy projet...
Všichni, co máte SG, tak pějete stejnou píseň, tak na tom asi něco bude. Až se potkáme, tak si je na chvíli vyměníme - já ještě v SG ani neseděl, natož abych ho řídil.
Mira píše:Já měl pažouta v stříbrné metle, imprezu v stříbrné metle a SG zrovna nebyl. Ale jsem za tu "bordó" rád. Je to príma barva co není tak obvyklá. Už nejsem šedej průměr. Ovšem, ta tmavá šedá je nádherná. A XT se opravdu od atmo výrazně liší, s doplňkama alá Koben obzvlášť. Pak to je AUTO.
S Kolbenem se nelze srovnávat, kde on začíná já končím :-) Já měl taky poslední dvě auta stříbrný, ale to jen že to tak vyšlo, při vybírání v bazaru je barva až na posledním místě. Zato tu šedou u XT jsem si opravdu vybral a 7 měsíců si na ni počkal, mám tu barvu rád, a tahle má fakt neuvěřitelnou hloubku, to ani na fotkách tak nevypadá - nebo to neumím nafotit.
davidherda píše:Hele o tom jak skvělé to auto bude, tak na to bych zatím nepěl ovace. To se uvidí po 100k, 200k atd.
Ono po pár kilometrech by mělo být skvělé každé nové auto.
Jasně, že jsem v opojení novým autem, konec konců jsem si na nový počkal přes 30 let - ty mezi tím byly ojetiny, kde je ta radost taky, ale taky je tam spousta nejistot. U nového jsou ty nejistoty aspoň kryté zárukou :-) Já si navíc rád užívám, když je čeho, a u XT fakt je.

Jinak tě mohu ujistit, že každé nové auto není skvělé, to je totiž silně individuální záležitost. Pro jednoho je skvělé to a pro druhého zase ono. Když jsem hledal, co si mám koupit na starý kolena, tak jsem pár nových aut projel a nebylo to vždycky tak přesvědčivé, zato Forester XT mě fakt omámil, a to zatím trvá.

A co bude s mým autem, až bude mít najeto 100, 200 atd. tisíců, to se při svém nájezdu třeba ani nedovím, tak proč se tím teď trápit. Teď prožívám automobilovou nirvánu.
davidherda píše:Nové XT se mi líbí, ale se starým Forynem to má společné jen jméno.
Jak už píši výše Šímovi, na těch SGčkách určitě něco bude, o tom žádná. V mém případě by to taky mohlo být házení perel sviním, tím chci říct, že jak NEjsem zkušený a kovaný subarista, tak bych třeba ani nedocenil, co že to v těch SG je ukryto za poklad. Ale třeba si to ještě někde na srazu vyzkouším a pochopím vše v plné hloubce, nic se nedá vyloučit. Přesto bych nepokládal za pravděpodobný scénář, že prodám XT 2017 a koupím SG :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

Já měl SH a teď SJ oba dva se mi líbí, SJ víc, ze starších se mi líbí SG7. Co se týče průjezdnosti terénu, tak SJ s CVT je na špici na terény, které jezdím. Je jasné, že do brutálu je nejlepší nazvedané SG5. Je to vždy o tom, jak se na to řidič dívá. Někomu se SH a SJ nelíbí, protože je to moc velké. Právě ta velikost někomu novému více vyhovuje.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5786
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od davidherda »

Quickly nám vymyslel nový model Forestra SG7 >B-) :-DDD

Metuzalem, to nebylo konkrétně mířeno na tebe, ale na to šílenství, které se tu strhlo nad novým autem a modelem. Které je ale ostatně v každém vlákně při koupi nového vozu, taková radost z rozšíření klubové flotily. =)

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Metuzalem píše:

Jak už píši výše Šímovi, na těch SGčkách určitě něco bude, o tom žádná. V mém případě by to taky mohlo být házení perel sviním, tím chci říct, že jak NEjsem zkušený a kovaný subarista, tak bych třeba ani nedocenil, co že to v těch SG je ukryto za poklad. Ale třeba si to ještě někde na srazu vyzkouším a pochopím vše v plné hloubce, nic se nedá vyloučit. Přesto bych nepokládal za pravděpodobný scénář, že prodám XT 2017 a koupím SG
Davidovo řeči neber vážně a vlastně vůbec v potaz. David je mladej nevyskákanej janek se zastřenou myslí a nerozlišuje svoje potřeby na používání auta a potřeby ostatních. =)
Užívej si SJ a nenech si svoji radost kalit nějakými kecy, že už ty nové modely jako nejsou ono.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

davidherda píše:Quickly nám vymyslel nový model Forestra SG7
Myslel jsem SG po FL
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“