Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Mira »

Suzuki s motorem 1,6 měla předchozí generace, což nebyl s-cross, ale SX4. A je to o třídu menší auto než forester, takže to nejde srovnávat. To je jak fábie a superb.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2188
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

To je jasný. Já chtěl spíš popsat, jak je těžké sednout do jiného auta, než do Šediváka a co všechno si člověk v takové situaci uvědomí. Proto i ten Saturnin na konci. Jenže mi to nedalo nezareagovat na PetraAT a předsedu, no.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2188
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Šedivák je konečně doma:
IMG_004.jpg
Fotka je jen narychlo z mobilu, bylo pošmourno a auto je šedivé, tak na ní není skoro nic vidět. S-cross se fotil o dost líp :-)

Musím říct, že jsem velice spokojený s prací, kterou Chalupovi chlapci odvedli, barevný odstín sedí, nikde žádný pomeranč, dveře jsou dobře spasované, co víc chtít. Ještě to zkouknu kritickým okem až zasvítí slunko, ale zatím mají za jedna, auto je jak když jsem ho před třemi měsíci přivezl.

Teď ještě aby pojišťovna splnila k čemu se zavázala a budu to mít za sebou. A konečně se snad dočkám toho, že zjistím to, co už všichni na tomto fóru vědí - totiž že Subaru a sníh se vzájemně přitahují. Zatím mám před zimním ježděním takový ten respekt až strach, získaný za léta ježdění s předokolkami větších rozměrů, tak snad se to změní a budu se z jízdy ve sněhu radovat. K tomu mi dopomáhej Subaru.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Traveller »

Budeš se radovat!!! Uvidíš. ;-D

Jen nabádám k opatrnosti při jízdě z kopce, do zatáček apod. Brzdí to podobně jako předohraby a že je Subaru nedotáčivé se obecně ví. Takže opatrně, ať neprojedeš nějakou zatáčku rovně. *_*=*_*

A hlavně, třeba při předjíždění aut v hlubším sněhu, mám zkušenost jednoznačnou..., nebát se a chce to stále pod plynem. ;-D Když totiž třeba jede jedna strana po uklouzaném a druhá ve hlubokém sněhu, tak jakmile dáš nohu z plynu, tak tě ten hluboký sníh samozřejmě snadno stáhne na stranu, ale jakmile pojedeš pod plynem, tak se ti nic takového nestane.

Doporučuji to všechno na nějakém volnějším místě odzkoušet, ale nebudu učit orla létat. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2188
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Orel už je trochu vypelichaný :-) Zrovna tu začíná sněžit, jestli to vydrží, tak se zítra vydám hledat nějaký cvičný prostor, opravdu mě to láká.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4326
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od OZP »

Doporucuji hledat misto bez obrubniku, z vlastni zkusenosti.
A priprav se na tu nedotacivost. Ta se nastesti vhodnymi zasahy do podvozku da trosku resit- poptej se v Boxer Auto nebo v AWD.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20593
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od námořník »

Levorg je taky nedotáčivej. Ale v hlubším sněhu předjížděcího pruhu ,nebo na uježděným sněhu "nejde" utrhnout. Myslím že jezdím na sněhu docela rychle - neblbnu,protože to neumím a najít opravdu velkej plac není tak jednoduchý . Pár kilometrů už jsem s ním letos na sněhu najel [BANANA] a absolutně žádný důvod mít nějaké obavy :-()()-: . Myslím že na tom bude Forester stejně jestli ne líp ,,,,| (*_^) |,,,, .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Username »

Já žádnou nedotáčivost nepoznám neb se nikdy nedostanu ani vzdáleně k nějakému limitu. A po mejch bouračkách už vůbec ne. Nicméně u XT je v těchto situacích třeba myslet na to, že je tam už slušný stádo a s plynem je dobré zacházet v těchto podmínkách opatrně. Ale prostě u Levorga, jak je to placka, tak mám trochu pocit větší jistoty. S XT se sžívám a je to auto dle mého názoru na poklidnou, rozvážnou jízdu s možností briskního zmizení, pokud je třeba.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2188
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Díky všem za rady, určitě budu opatrný, fakt nestojím o další pojistnou událost :-)

Nejblíž mému současnému stylu je styl Username (alespoň podle toho, co o sobě píše), a to za sebou nemám žádnou bouračku. A musím potvrdit, že s plynem to je u XT opravdu těžké - citlivě dávkovat skoro nejde, protože auto reaguje na sebemenší pohyb nohy až příliš ochotně, a jak je tam těch koní hodně, tak se to hned projeví nějakou neplynulostí. A přitom právě plynulost práce s plynem je základem toho na kluzkém povrchu auto neutrhnout. Ale už jsem si na to za těch 3000 km trochu zvykl, jen se to zkrátka ještě občas nepovede dokonale. Asi jsem si měl koupit neoturbeného Forestera :-) To samozřejmě nemyslím vážně, protože právě ta síla je hlavní Šedivákovo auto-afrodisiakum :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od quickly »

metuzalém: když se chci sklouznout, tak v Hradci jezdím naproti lízátkům, kde na parkovišti (bývalá autoškola, teď parkoviště u Flošny) bývá volno. Nebo ve Vysoké naproti JZD.

tady je pár záběrů z Vysoké
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4mV9JrRikZk[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ukbt0wymeoI[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yAIjPAicMn8[/youtube]

a vůbec moje první "driftování" na parkovišti u Teska v HK, kdy jsem vůbec netušil, co dělat >B-)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GqYCTHhlxuk[/youtube]
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Traveller »

Metuzalem píše:Díky všem za rady, určitě budu opatrný, fakt nestojím o další pojistnou událost

Nejblíž mému současnému stylu je styl Username (alespoň podle toho, co o sobě píše), a to za sebou nemám žádnou bouračku. A musím potvrdit, že s plynem to je u XT opravdu těžké - citlivě dávkovat skoro nejde, protože auto reaguje na sebemenší pohyb nohy až příliš ochotně, a jak je tam těch koní hodně, tak se to hned projeví nějakou neplynulostí. A přitom právě plynulost práce s plynem je základem toho na kluzkém povrchu auto neutrhnout. Ale už jsem si na to za těch 3000 km …
Jestli máš slušné gumy, tak se to zase tak ochotně trhat nebude. 8-? Já mám těch koníků samozřejmě podstatně méně, ale při normální jízdě to prakticky utrhnout nejde a to mám 4 sezonu Nokiany s min. 35.000km na hrbu. Forejsové drží na sněhu či ledu fakt neskutečně. No uvidíš sám.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Mira »

Kucí, XT utrhnete kdy chcete a to velmi ochotně. To je rozdíl oproti atmo. Jde o to najít tu hranici kdy ještě nechcete. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PetrAT »

Metuzalem píše:Šedivák je konečně doma:
.
Tak konečně dveře ze správné ocele ? :-)
Ať to jezdí bez úhony ;-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Mira píše:Kucí, XT utrhnete kdy chcete a to velmi ochotně. To je rozdíl oproti atmo. Jde o to najít tu hranici kdy ještě nechcete.
Ono jde o to jak a kdy za jakých podmínek,já to zkoušel na letišti na nových HPL4 GD a musím říct že na sněhu to byla fakt fuška,aby to šlo dveřmi,aby to vůbec jelo nějak bokem,fakt jo.Trochu jsem se pobavil to jo,rohlík tam byl,ale auto dostalo víc zabrat,než byl ten efekt,prostě to drží jak cyp,i když vím,že to není turbína,ale i tak,umím auto držet na plno pod plynem,ten výkon je tam taky slušný.
Možná to chtělo víc uježděný podklad,tohle byla neproježděná běloba.
Metuzaléme je třeba to zkusit,zjistíš,že to drží a drží,že musíš hodně blbnout,jak psal Tráva... :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Mira »

Na GT nám jednou zimní držely na asfaltu tak, až jsme z nich doslova vytrhali vzorek. Fakt se nám z plátna vytratily ty špunty. Takže motoricky XT urve cokoli. Tam to chce opravdu jemnou práci s plynem. Atmo imprezu třeba na asfaltu nešlo utrhnout při rozjezdu. Protočit kola tomu na suchu nešlo. S XT i když ani nechcete. Je to pekelnej rozdíl a chce to cvičit a cvičit.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“