Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Traveller »

U novějších generací (soudobé Subaru stroje) prý snad už ukazují, která konkrétní pneumatika ztrácí tlak.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PetrAT »

Metuzalem :
Olej jsem měnil po 6tkm
Po konzultaci (na doporučení) prodejce
Dřívější výměnu (chtěl jsem měnit v 1500km) mi rozmluvili
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

Ahoj Milane ;)

Tož tak to máš absolutně perfektní spotřebu, to se musí nechat (*_^) |,,,, I sedí ta míra, co PP "podkecává". Asi u tebe nepřevládají jen malé drbky/pojížďky, což? A vidím, že docela jezdíš, teda na to, cos předpokládal...A to já jsem navíc měl za to, že jsi psal cca 5 za rok a ne 10 tis. To já mám najeto nula nula prd...
K té výměně oleje: Jelikož ty si chceš to auto fakt nechat dlouho, tak bych to klidně udělal. Navíc si takhle elegantně můžeš změnit servisní intervaly na jaro, což je myslím i lepší než na podzim. Po zimě nový olej se vždycky hodí. Ale pokud to nevyměníš, tak se taky prd stane, pač budeš měnit po 10-12 tis. km, což je v pohodě. Já si takhle nechal měnit olej po asi dvou měsících provozu u Dustera, myslím v nějakých 3 tis. km. Dones jsem si svůj olej, byl i u toho, stálo to prd a měl jsem hned dobrý pocit... :-D To jsem ale ještě předpokládal, že mi auto zůstane na dlouho a navíc jsme tehdy měli ještě jen jedno auto, takže větší nájezd. U XVčka už jsem to neudělal a měnil až po tom necelém roce a to mělo stejně najeto jen nějakých 9 tis., takže určitě nic zanedbané...Pak bohužel z ničeho nic šlo do světa...
Takže podle mě, uděláš především dobře pro svůj pocit, tzn., že být na tvým místě, tak bych ho vyměnil :-D Pokud to neuděláš, nic hrozného se nestane ;)

Joo, ještě dodám, že taky přepínám na eSko, jakmile se auto jen malinko ohřeje. Přijde mi totiž, že Ičko drží až nezdravě nízké otáčky a ty, co to drží na režim Sport, budou pro chod motoru určitě lepší. A koneckonců paradoxně i pro spotřebu. Teď to teda možná už i vypadá, že nějak spotřebu moc řeším, což právě vůbec, u těch našich nájezdů to nemá smysl. To já chtěl jen vypíchnout, že ji máš fakt parádní ;) Joo, a taky jezdím často na Vervu 100, i kartu mám :-) Když jsem si auto přebíral, tak mi prodejce říkal, že ať tankuju vysokooktanový benzín, že je to pro tenhle turbo motor lepší. Noo, nejsem si tím úplně jist, ale dávám ji sem tam i do mašiny a Pažouta, u kterého to jde paradoxně teda nejvíc poznat...
Naposledy upravil(a) PeteBiggy dne úte bře 20, 2018 8:52 am, celkem upraveno 1 x.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

To je dobře, že máš z auta radost. Tak ať to vydrží ! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Tebe vždy rád čtu Metuzaleme,takže dost,že jsi se letos konečně hecnul :-)Není nic lepšího než spokojenost co čiší z tvých řádků-ale jsi se rozjezdi...
Já mít novou káru tak prvně ten olej vyměním dřív,z jistých důvodů jo,na řeči jiných lidí bych nedal,co člověk to jiná "hlava"auto je to ale jen tvoje :-)
Stejně jako jsem třeba měnil dříve olej u nové sekačky,i když je to srovnání mimo mísu ;-D Takže dělej jak uznáš sám za vhodné =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od martas »

Metuzalem : my mame XT - MY 2015 a jezdim na BA 95.Mam to I v technicaku.Ty jezdis na 100.To ti poradili v servisu ze je to lepsi nebo sam od sebe = pro pocit?Diky za info =)
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Mira »

Já jezdím s 2,0XT taky na 100vku a projevuje se to spotřebou. Mimo jiné to mnohem lépe jede odspodu a neobsahuje bio srágory.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od martas »

Mira : diky za info,tak tam tedy budu taky cpat 100 =) at si chrochta :-) Jsem zvedavej jestli bude nejaka zmena. Ja tankuji jen u Benziny a davam jeste aditiva.
Myslis,ze ve 100 nejsou bio sragory?
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Mira »

Biolíh tam není. A na 100 je vyšší sleva na kartu a rozdíl ve spotřebě maže rozdíl v ceně paliva. Pro motor určitě šetrnější, na peněženku nastejno.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od martas »

Mira : tak diky za vycerpavajici info a objesneni situace (*_^) |,,,, Takze za me jasna volba = 100 :-)Kartu mam taky,takze zadny problem ;-D
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Username »

Jsem v tomhle skeptik. Za prvé jsem poctivě 4 roky tankoval Vervu diesel a nic jiného jako debil a po 4 letech mi praskla klika. K čemu mi ta Verva byla? Ano přesně k tomu. A za druhé nevěřím tomu, co se kde píše, že je to nezávislé. Obvykle je to zaplacené. Víme když se dělali testy u Shellu v ČR a DE, tak to byl neskutečný rozdíl v kvalitě.
Za třetí mám vyzkoušeno na několika vozech Vervu 100 oproti jiným benzinum a rozdíl ve spotřebě nula.
Ale to neznamená nic jiného než moje zkušenosti a názor.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od martas »

Username : tak ti tedy diky za info,ted v tom mam trosku hokej :-D Ale tu 100 vyzkousim a uvidim jestli je v tom trosku rozdil.Pak hold uvidim co a jak :-/
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Mareka »

Přešel jsem z 95 na 100 od Benziny a jak jsem psal jinde - důvodem jsou přísady: nechci bio přísady neb auto občas déle stojí.
Vliv na výkon pociťuji nulový, spotřeba mi stoupla - ale to může být způsobeno zimou.

Neříkám že Benzina je nej, ale nějakou kvalitu drží (a myslím že zrovna vliv na kliku má kvalita paliva nulový/minimální).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Jozifek »

Ahoj,

olej měním na všech nových motorech po cca 3000km. Výrobce to nikde nenařizuje, ale co. U atmo jsem ho pro zajímavost dokonce přefiltroval a nikde nic

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

Mira píše:....a neobsahuje bio srágory....
Mira píše:....Biolíh tam není....
Mareka píše:....nechci bio přísady neb auto občas déle stojí....
Jen bych to rád uvedl na pravou míru: Ono není tam ethanol (tedy biolíh), je tam ale jeho derivát, tzn. ETBE, které se z ethanolu vyrábí. A ono ETBE už nemá takové negativní účinky jako samotný biolíh, např. na sebe tolik neváže vodu. Tzn. ano, hodí se pro auta, které občas déle stojí. Dávám do mašiny, mimo občasné tankování i přes sezónu, hlavně na podzim jako poslední tankování před odstavením na zimu. Teď mi to na konci sezóny bohužel nevyšlo, mám tam jen VIF, tak doufám, že nebudu mít problém :-/ Ještě jsem to po těch cca 5 měsících ani nestartoval. Naštěstí mám suchou garáž, tak snad vše bude OK.
Jo a ještě "výhodou" toho ETBE je fakt, že právě zvyšuje oktanové číslo. To ale musí samozřejmě ten konkrétní motor využít. To si u našich SJ 2,0 XT ovšem nejsem úplně jist. Taky zatím tankuju Vervu 100, ale jsem tak někde mezi, zda ano či nee. A s tou nižší spotřebou si už teda nejsem jistý vůbec, tedy aspoň u našich motorů...Jestli se vám někomu chce a domákne se na kontakt na toho vzhledově přitepleného týpka ze světa motorů, zkuste se ho zeptat, na náš konkrétní turbomotor s kompresním poměrem 10,6:1. Docela by mě i zajímal jeho názor nebo někoho, kdo trochu ví :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“