Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od námořník »

Prostě nic neřekneš a nebo částku zaokrouhlíš na třetinu a pak se pod tíhou důkazů přiznáš. Na polovinu :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
wunti
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1026
Registrován: pát říj 09, 2015 1:38 pm
Jméno a příjmení: Michal Wunti
Bydliště: Ostrava

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od wunti »

námořník píše:Prostě nic neřekneš a nebo částku zaokrouhlíš na třetinu a pak se pod tíhou důkazů přiznáš. Na polovinu .
Na tohle bych už zřídil speciální vlákno - člověk by se mohl lecčemu priucit :)))
Nyní:
Subaru OTB 2019, Comfort +
VW Passat 2,0 TDi, 110 kW, 2017

Ex:
Subaru Legacy 2,5 CVT LPG, 2011
Škoda Oct. III, 1,4 TSI, 110 kW, 2018
Škoda Oct. II, 1,6i, 75kW, 2007
Subaru Legacy 2,0R 121kW, 2006
Škoda Oct. I, 1,9TDi 4x4 66kW, 2000
Renault Clio 1,9D, 2001
Škoda Favorit a 110L
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

námořník píše:Metuzalem určitě nemyslel tvoji průměrnou vejplatu
Ne, takto osobní bych určitě nebyl :-) Jde o průměrnou mzdu za 1. pololetí 2018 podle ČSÚ (https://www.czso.cz/csu/czso/cri/prumer ... tleti-2018) :-) tj.:
Ve 2. čtvrtletí 2018 činila průměrná hrubá měsíční nominální mzda*) (dále jen „průměrná mzda“) na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství celkem 31 851 Kč
spm píše:By mě zajímalo jak to doma tajíte ... Mně to lhaní nějak vůbec nejde
Jsou v tom léta dřiny :-) Základ je nikdy nelhat. Na přímou otázku dát pravdivou odpověď ihned a bez bez vytáček a opakuji, NELHAT. Manželka se sice naštve, až občas nas..., ale jestliže je soudná, tak možná mnohem dříve, než po 40ti letech manželství zjistí, že je pro ni vlastně lepší se neptat. Takže u nás to nyní funguje tak, že když neřeknu cenu sám od sebe, tak je jasné, že to radši nechce ani vědět :-) Na námořníkovu strategii nemám žaludek, pokaždé když jsem jako mladý a nezkušený manžel zalhal, tak to po čase prasklo, leckdy jsem se sám prokecl, protože jsem zapomněl, co jsem si před časem vybájil, karma se kazila, prostě už před drahným časem jsem zjistil, že zdraví prospěšnější a rozhodně jednodušší je nelhat. Vřele doporučuji, život je hned snazší :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Má pravdu Metuzalem. Mnohem lepší než lhát, je nechat to bez komentáře.
Ale někdy to prostě nejde, protože se prostě ptají. No tak pak holt musí přijít drobná korekce ceny. No ale člověk si musí pamatovat, co řekl. To je základ, že když vymyslím pohádku, musím jí vyprávět pořád stejně.
A než bych poskouchal kecy, co děsně užitečnýho se za to dalo pořídit, to si radši pamatuju tu pohádku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Metuzalem píše: Ne, takto osobní bych určitě nebyl Jde o průměrnou mzdu za 1. pololetí 2018 podle ČSÚ (https://www.czso.cz/csu/czso/cri/prumer ... tleti-2018) tj.:

Jsou v tom léta dřiny Základ je nikdy nelhat. Na přímou otázku dát pravdivou odpověď ihned a bez bez vytáček a opakuji, NELHAT. Manželka se sice naštve, až občas nas..., ale jestliže je soudná, tak možná mnohem dříve, než po 40ti letech manželství zjistí, že je pro ni vlastně lepší se neptat. Takže u nás to nyní funguje tak, že když neřeknu cenu sám od sebe, tak je jasné, že to radši nechce ani vědět Na námořníkovu …
Přesně ty samé zkušenosti mám já,neříkat nic,nebo pak na dotaz říct pravdu.Mě se žena spíš neptá,než ptá a nikdy neřekne co by za to vše mohlo být.No a že bych tajil a snižoval cenu,to fakt nemá cenu,u nás ne,ženy jsou v tomhle dobré :-) Takže základ opravdu je-nikdy nelhat,já to tak mám a neřeším to :-) Metuzalém je zkušený bard =) (*_^) |,,,, :-D
Taky je ale pravda,že se snažím nevalit do auta nesmyslné prachy,i skrz potřebu ty prachy valit jinam,ale tohleto je maximálně subjektivní,každý má ten "limit"jinde dle svých možností a potřeb,ono u auta je to vždy stejné-jsme schopni dát autu kolikrát i vlastní krev :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

VDC píše:Ale někdy to prostě nejde, protože se prostě ptají.
Tak samozřejmě nejsou všechny stejné :-) Pro některé je milosrdná lež přijatelnější :-) A některé jsou zase útočnější, ale to nebyl naštěstí můj případ. Kecy jsem přežil, manželka přežila pravdu a teď máme oba klid. A to je k nezaplacení...
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

sima píše:nevalit do auta nesmyslné prachy
To já se snažím taky :-) :-) ale moc mi to nejde :-) Celý život jsem měl ojetiny max. za 200 tis., tak si teď na starý kolena dělám radost.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od spm »

VDC píše: A než bych poskouchal kecy, co děsně užitečnýho se za to dalo pořídit, to si radši pamatuju tu pohádku.
To je takovej balzám na duši, že v tom nejsem sám :-DDD

Jinak já to doma od sebe netroubím, ale ona ta otázka zatím pokaždý přišla :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od VDC »

Mě to taky vždycky udělá radost, že jsme na tom tak nějak všichni stejně. A že tím pádem nemusím mít úplný výčitky, jaká že jsem to sobecká svině.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Tapan »

Že předsedáš klubu sobeckých sviní neznamená, že jsou všichni takoví :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

spm píše:
By mě zajímalo jak to doma tajíte Mně to lhaní nějak vůbec nejde, takže když nefunguje vykrucování a odvádění pozornosti (jako že obvykle nefunguje), tak se přiznám a pak jsem typicky nepochválen

Mnoo, vidím, že se tady diskuze na toto téma docela rozjela :-D
Já teda rozhodně nelžu, to není můj styl. Max. trochu zamlžím, ale na otázku, kolik to stálo, většinou prostě řeknu hodně a fertig. Stejně jsou to víceméně moje peníze, teda ano rodinné, ale mnou vydělané. Rodinu uživit uživím, hypotéku splácet zvládám, takže aby mi do toho nějak zvlášť kecala, to zase vocamcať, pocamcať >:( Samozřejmě, že to někdy zkusí, někdy si neodpustí, ale ...
Na druhou stranu je fakt, že tak "drahá" auta, která mám v poslední době, jsou pro nás v podstatě zbytečná. I když jsem na tom teda nikdy neuletěl, spíš naopak. Jakožto koneckonců i vůbec fakt, mít auta dvě. Když máme nájezd tak sotva na jedno. No co bych povídal, Subarem si kompenzuju "ztracený" čas, který nemůžu trávit v sedle motorky =) Nemít rodinu a být sám, tak mám pětadvacet ročně v jedné stopě a spokojil bych se s nějakou čtyřkolovou herkou a kdybych se hecnul, tak bych se bez káry obešel úplně....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od námořník »

Tak on člověk většinou mlží kvůli úplně trapný částce :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Pouhá časosběrná informace: včera u Chalupů přezuto na zimu.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Chvíli jsem přemýšlel, že tento příspěvek patří do vlákna Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle? S odpovědí JÁ.

Konečně jsem jel kolem quicklym doporučovaného plochodrážního stadionu ve Vysoké (betonový plac - nejspíš nepoužívané skladiště na řepu nebo něco takového) a bylo tam zasněženo a prázdno, tak jsem tam cestou z Pardubic zahnul, že se jako sklouznu. Nejdřív se ozvala spolujedoucí organizátorka volného času, ať mě ani nenapadne blbnout s autem, když je v něm ona, ale to jsem s úspěchem ignoroval. Ale byl to poslední úspěch v rámci akce.

Rozjel jsem se, zatočil volantem a Šedivák poslušně zatočil. Tak jsem kroužil a postupně přidával, až jsem to najednou utrhnul celé a Šedivák jel neřízeným smykem po tečně ven z kola. S plynem a jsem moh dělat, co jsem chtěl, Šedivák jel sice mírně bokem, ale pořád po té tečně. Pak něco zacvakalo (tipuju brzda na některém z kol) a Šedivák najednou začal zatáčet a už celkem pokračoval zase tam, kam ho směrovala přední kola. Toto chování jsem dokázal celkem spolehlivě několikrát zopakovat :-)

Pak jsem zkusil rozjet se hodně pod plynem, že jako budu driftovat na fleku :-) Ale ono prdlajs, zpočátku sice trochu jako že jó, jenže pak se do toho něco začalo míchat, cvakaly brzdy, chvíli to vypadalo, že snad pojedu po kružnici bez smyku, a pak zase staré známé ven po tečně. Prostě se mi nepovedlo vyvolat přetáčivý smyk.

Tak jsem zastavil, začal pátrat, kde se vlastně vypíná ta stabilizace (ESP), ale než jsem to našel, tak už se po place proháněl nějaký passat, dělal si přesně to, co jsem nedokázal já, tak jsem nasraný a zklamaný sám sebou radši opustil kolbiště.

Pokorně přiznávám, že jsem se sám v sobě hodně zklamal, ale přesto nebo právě proto se to chci naučit. Existuje na to nějaká škola jízdy nebo bude stačit někdo znalý jako spolujezdec? A prosím nesmějte se mi :-(

A ještě detail: pneu jsou Nokian WR SUV 3 225/60 R17 103H XL, ježděné druhou zimu.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od seatik »

Nemá to nějakou trakční kontrolu vypínatelnou?
Mám XT SG ale v manuálu a tam to jde na drc ;-D
Trakce, elektronika = 0
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“