Forester XT a jeho Metuzalem

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od sima »

Jj zevšední to,zašedne to v případě Metuzaléma :-) v případě oldies valach zedníka křivou zeď pojme časem oko,zakřiví se čočka :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

Zdravím všechny a autora vlákna zvláště.
Jelikož stojím teď před velkým rozhodnutím, zda taky nepořídit nové XTčko (a to by mě ještě pár týdnů nazpět skrz cenu vůbec nenapadlo), začetl jsem se do tohoto threadu....
Velmi mě však zaujala informace o detailingu =) Jelikož na svých dvou posledních autech jsem měl nanesenou keramiku-nanotechnologii, viděl jsem pár kluků, co se tím zabývají v akci a koneckonců si velmi potrpím na údržbu, mytí a hlavně teda techniku mytí a sušení vozu, která je dle mě alfou a omegou všeho. Ono totiž drtivá většina lidí toto absolutně nezvládá a nadělá paseku než by řekl švec. Viz níže, k tomu se ještě dostanu...
Velmi mě potěšilo, že je někdo taky tak postižený jako já :-DDD I když si troufám říci, že zdaleka ne v takové míře, pro mnoho lidí jsem fakt pacient :-/ Ale co bych ještě chtěl, a to smeknout klobouk, s jakým klidem zvládáš (dovolím si tykat, i když mi je snad jen lehce přes půlku let, co tobě) ty škrábance a poškození. To mě by snad odvezli <:-< Dále, vidím, že znáš Michala Timofejeva i Matěje Vepřeka, takže vidím, že jsi z branže ;)

Mno, já jsem na samotném konci prázdnin s těžkým srdcem prodal své rok staré milované XVčko, ani ne deset tisíc na tachometru, škrábaneček ani ďubek od kamínků by na něm druhý nenašel. Důvod? Přibylo nás do rodiny, druhý prcek nebyl tak úplně v plánu...no zkrátka, jsem teď v oslabení proti třem ženským. A i když jsem byl s autem nadmíru spokojený, pořád mě hlodala velikost kufru, ono těch 380l fakt není moc. Mno, bylo to těžké rozhodnutí, ale postavil jsem to tak, že buď mi to někdo zaplatí a nebo to budu v případě potřeby řešit střešním boxem. No, a našel se pán, co mi to zaplatil. Jakožto i minulé auto...od roku 2014 jezdím v nových vozech a nejsem na tom ztrátový, spíš naopak.....vím, jsem rarita, většina lidí to vidí tak, že se s novým vozem vyjede ze salónu a už má člověk ztrátu třebas 15% ceny. A taky to nikdo nechápe, jak to dělám :-D Na druhou stranu, kupovat auto ode mně, to je snad lepší než nové a zatím si stojím 8-? A navíc, sice jsem zase dobře prodal, ale taky si z mého pohledu zadělal na problém 8() Protože, aby mi auto dělalo radost, tak by to mělo být zase Subaru a samo, že ve stavu, ve kterém je pro mě prakticky nemožné koupit předváděčku, natož jetý vůz. To tak jedině koupit po sobě a takového druhého jsem zatím nenašel :-DDD Takže mission impossible, takže opět nový vůz. A to znamená zase přitlačit na finance, rozum říká, tudy cesta nevede >:( ale srdci neporučíš že jo =) A když teda Subaru, tak mám jen dvě možnosti, a sice Forestera a nebo Levorga. Outback už je moc velký, toho nedám s motorkou do garáže. Tzn. opět navýšit rozpočet a do takových cenových relací už jsem se fakt nechtěl pouštět. No, ale.....Tzn. výběr mezi dvěma velmi odlišnýma autama, vybírám intenzivně už dva a půl měsíce buď Forestera, původně dvoulitr v manuálu a nebo Levorga a pořád to ne a ne rozseknout. Uživatelsky jsem totiž tak někde přesně mezi. Do terénu nepotřebuju jezdit, navíc s mým puntičkářstvím to ani snad není možné :-DDD Ale hodně jezdíme na hory a ta světlá výška se vždycky hodí, třeba při parkování na kraji louky apod. Navíc už jsme si na vyšší auta tak nějak zvykli. Na druhou stranu, času na motorku je čím dál méně a tak jízdní vlastnosti Levorga mě lákají víc než velmi. Klasické CVT bych v atmosféře nesnesl, ale to u turba, které umí sázet přednastavené virtuální stupně, to unesu :-)
Už bych měl funglovku nového Levorga Trend MY2018 z republiky, jeden z prvních, ne-li první v republice. Ale! Říkám prodejci, co jsem zač a že ať to prosím prosím dá připravit na prodej někomu, kdo trošku zná techniku mytí....no a co myslíte, myla to nějaká paní a auto vypadalo, jako by to vzala drátěnkou >:-& Nevěděl jsem, jestli řvát a nebo brečet. :-()()-: Měl jsem tam detailera, zvažoval jsem jestli nové auto nechat komplet strojně přeleštit (interiér samo nejde), no, auto jsem nevzal. Nakonec možná i dobře, teď mám nabídky na Levorgy v ještě vyšších výbavách, i když 2017. A teď se dostávám k XT, jak by mně to nenapadlo skrz cenu o takovém autě přemýšlet, tak jak sleduju už nějakou tu dobu auta po celé Evropě a mám přehled co a jak a jsem s prodejci v kontaktu....tak teď přišla nabídka vzít XTčko se slevou skoro čtvrt mega!!!! A já teď najednou nevím, váhám, jsem z toho na kaši, přešlapuju z leva doprava a nevím, jak se rozhodnout >:-& Je to pořád strašná hromada peněz, ale láká mě to, sakra >:-& Ono ten Levorg taky není o moc levnější, ale rozdíl tam je. Asi bych už to i přes ty prachy vzal, být to v bílé perle, kterou preferuji. Jako špatné barvy to rozhodně nejsou, jde o poslední dva kusy, jeden v té samé šedé jako máš ty a druhý v té hnědé sepia bronze......
Hmmm, no nevím, nějak to dopadne, hlavně aby to nedopadlo špatně :-D

Koukám, nějak jsem se rozepsal a zaplevelil ti vlákno, za což se teda omlouvám. Takže přeju, ať to jezdí, ať už nepřibývá šrámů a ještě jednou klobouček dolů za nadhled. Zatím ahoj, dám vědět, jak jsem dopad B-)
Naposledy upravil(a) PeteBiggy dne sob lis 18, 2017 10:16 pm, celkem upraveno 1 x.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od martas »

prosim te,mohl by jsi mi dat kontakt na to nove XTcko = forina?Taky o nem uvazuji a shanim.Jestli to neni ovsem tajne a jen ta sleva pro tebe :-) Diky
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od PeteBiggy »

martas píše:prosim te,mohl by jsi mi dat kontakt na to nove XTcko = forina?Taky o nem uvazuji a shanim.Jestli to neni ovsem tajne a jen ta sleva pro tebe Diky
Omlouvám se, ale.... ;o)(o; Rád bych byl kolegovi Subaristovi nápomocen, ale....je to tajné :-)
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od martas »

rozumim,zadnej problem =)
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Mira »

martas píše:rozumim,zadnej problem
Tady to tajný není. https://www.tipcars.com/subaru-forester ... 31091.html
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od martas »

Miro : diky za info,ale myslim jsi,ze to sem uz daval Albi =)Podle Meho to ale neni topka = nema navi,stresni okno a bezklicovy vstup
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

Všem, kteří obdivují moji vyrovnanost, klid, nadhled atd. děkuji za uznání, ale současně vám musím vzít iluze, protože ono není vlastně moc co obdivovat. Když mi bylo 25, tak jsem byl cholerik a asi bych podobnou událost odskákal minimálně náběhem na infarkt. Jenže, jak sima správně poznamenal, je to záležitost věku. Člověk sám nebo někdo blízký se občas dostane do spárů doktorům, pár blízkých lidí (rodičů, příbuzných, kamarádů) odejde na věčnost, tu a tam se něco v životě nevyvine tím správným směrem, a to vše jsou báječné příležitosti ke korekcím náhledu na lidi, hmotné statky a vůbec na svět kolem sebe.

Takže když píšu, že o nic nejde, jen o drobné poškození plechu, tak to tak opravdu bez jakéhokoliv úsilí vnímám. Až to bude opravený, tak to nejspíš pozná jen odborník, a pokud opravdu zaplatím jen spoluúčast, tak jak říká manželka: "Přišli jsme už o víc." Jak vidíte, manželka je ze stejného těsta jako já :-)

sima: "to se ohledí" - to si musím zapamatovat, protože jsem to neznal a líbí se mi ten výraz. A díky za klasifikaci vlákna jako všeobjímající, na to budu jednou pyšnej :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Metuzalem »

PeteBiggy píše:...
Detailing jsem asi měl v krvi už v 60tých letech, kdy jsem jako kluk strašně rád pulíroval tátův Renault 16 - udržoval jsem mu ho v I.A stavu, pravda je, že mi táta dal k dispozici vhodné prostředky - např. tvrdý vosk Simoniz, který byl pro mě v té době něco jako riflová bunda (oboje bylo jen v Tuzexu a i tam jen málokdy). Pak jsem dlouho nic podobného nedělal, jezdili jsme v autech mytých v myčkách a jednou za rok vevnitř vyluxovaných. Až teprve když děti vylétly z hnízda a bylo trochu času, tak jsem zase začal svoje auta mýt ručně. A teprve před 5 lety mi došlo, že mému vrozenému perfekcionizmu nestačí auto jen umýt, ale že je potřeba něco víc. Samozřejmě v ideálním případě by k tomu patřilo především to, co tady dělá skoro každý - starost o motor, podvozek atd., jenže to mi do vínku dáno nebylo, kdybych se pustil do těchto vod, tak bych musel mít jedno auto na ježdění a jedno, o které bych se "staral". Jsem sice povahou technik, ale technik teoretik, naposledy jsem si jako kluk hrál s Merkurem a taky jsem si udržoval kolo, ale od té doby nic. Abych se na stará kolena učil na automechanika - amatéra je už zkrátka pozdě. Jediné, co mi zbývalo, bylo luxování, mytí a blýskání.

Tak jsem nejdřív pátral po vědomostech na internetu, ale usoudil jsem, že zkušenosti praktika mi web nenahradí, tak jsem se seznámil s Matějem Vepřekem a nechal se od něho za menší sumu vyškolit v základech detailingu. Pak jsem u Michala Timofějeva nakoupil pár kouzelných vodiček a utěrky a houby a orbitální leštičku a začal jsem auto dělat krásné na oko. A zjistil jsem, že mě to zase baví jak zamlada. Ta chvíle, kdy se z původně zabláceného a i po zběžném umytí nepříliš se lesknoucího auta vyloupne blyštivá perla, nebo když si sednu do právě vyčištěného a voňavého auta, mi pořád stojí za to několikadenní úsilí, vždycky prožívám takový důchodcovský orgasmus :-) Profíkům to samozřejmě jde rychleji, já ale nemusím a ani už nemůžu spěchat. Taky bych se zrovna neoznačil jako člověk z branže, jak píšeš, ale na svá auta si už teď troufnu. A nejsem asi ani tak akurátní jako ty, beru to celé spíš jen jako zábavu, i když si teď zrovna uvědomuju, že se možná podceňuju, když si vzpomenu na svou výhružnou odpověď na kamarádčinu otázku, jestli si může v autě sníst rohlík :-)

Teď si uvědomuji, že to vypadá, jako kdybych několik dní z týdne pravidelně pucoval auto, ale tak to není. Ta několikadenní práce je cca jednou za dva roky, jinak auto jen myju speciálním šampónem (ONR pro znalé), což je v mém tempu práce na 2 hodiny, junior jako ty by to měl za 30 minut. A tu a tam vyluxuju. A když je bláta příliš, tak to beru i VAPkou.

K ostatnímu z tvého příspěvku - s volbou nového auta ti přeju, ať vybereš ke své spokojenosti, já to měl jednoduché - chtěl jsem Forestera sice z několika důvodů, ale hlavní byl ten, že se mi prostě líbí. A na tom se zatím nic nezměnilo a ani nepředpokládám, že by se kdy změnilo - kupoval jsem ho s tím, že je to moje poslední auto a že prodávat už ho bude někdo jiný :-) Takže jediná rada: vybírej srdcem, pokud můžeš.

PS: Koukám, že jsem skoro stejně stručný, jako ty :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Username »

Už jsem to tu někde psal. 14 dní se mi od Carpentera vůbec neozvali ohledně financování. Vůbec je nezajím, že sem si u nich chtěl koupit auto. Nechápu. A je to severský model comfort , vyhřívačka prdelek vzadu a volant

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Username »

martas píše:Miro : diky za info,ale myslim jsi,ze to sem uz daval Albi Podle Meho to ale neni topka = nema navi,stresni okno a bezklicovy vstup
tohle je ta vyšší https://www.tipcars.com/subaru-forester ... 31187.html

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od námořník »

To je asi specialita prodejců Subaru. Já si udělal u Freje zkušební jízdu s Levorgem a řekl jsem že mám zájem. Po hodině čekání mi řekl že má emajl a že se ozve. Je to rok a 2 měsíce, Levorga jsem si koupil u ALM a nikdo od Freje se do teď neozval. U Carpentera jsem se ptal jak je to u něj se zárukou,protože těch 5let a 200t dává Subaru CZ jako bonus,kloudné odpovědi jsem se nedočkal(nevím jak je to jinde,ale v D je jen 150t a 5 let a bylo mi potvrzeno že Subaru je jedna z mála automobilek která má snad v každé zemi jiná pravidla na záruku) taky jsem Carpenterovi psal emajl jestli mi může sehnat lízátko a další věci asi za 100t a žádná odpověď. Takže ti přeji pevné nervy.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Username »

námořník píše:To je asi specialita prodejců Subaru. Já si udělal u Freje zkušební jízdu s Levorgem a řekl jsem že mám zájem. Po hodině čekání mi řekl že má emajl a že se ozve. Je to rok a 2 měsíce, Levorga jsem si koupil u ALM a nikdo od Freje se do teď neozval. U Carpentera jsem se ptal jak je to u něj se zárukou,protože těch 5let a 200t dává Subaru CZ jako bonus,kloudné odpovědi jsem se nedočkal(nevím jak je to jinde,ale v D je jen 150t a 5 let a bylo mi potvrzeno že Subaru je jedna z mála …
Dík, ale už mám vyhlídnuto jinde. Trochu jsem dle unylého hlasu v telefonu čekal, že se nepřetrhnou a když se koukneš na web tak není několik let aktualizovaný. Nechápu co je to za exoty <:-< JInak to nebude asi prodejci Subaru, s těmi mám zatím se všemi výborné, i když někdy jen komunikační, zkušenosti. U Freje asi budou divný, to se všeobecně píše, tam jsem chtěl jen jednou zkusit projet auto a řekli mi, že se musím objednat a bude to až za týden .....

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Albi »

do Carpentera už jezdím asi 10 let na servis a spokojenost ... tak bych se ani koupě auta tam nebál %-) :-)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Forester XT a jeho Metuzalem

Příspěvek od Username »

Albi píše:do Carpentera už jezdím asi 10 let na servis a spokojenost ... tak bych se ani koupě auta tam nebál
Proč se mi 3 týdny neozvali? To není úplně v pohodě, ale je to jen jedna moje zkušenost....

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“