Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od Mira »

No ono se uvádí, že senzory tlaku jsou od 2014 povinný u všech nových aut. Ale v EU. O amerikách nic nepíšou. Takže je mít asi nemusíš, ne? Pokud to auto potom vůbec pojede. :-D
Celý je to jen o tom, co úředníci vymyslí. To musel být dobrej lobbing od výrobců senzorů, čipů, zařízení pro jejich programování, atd. To jsou obchody panečku.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od Marty73 »

A on ty sensory někdo kontroluje? Třeba na STK? Já nevím, takové hovadiny moje vozidlo naštěstí nemá. Ne tak špatný nápad se mi jeví je vymontovat a nějak zaseknout na požadované hodnotě a uklidit je někde v autě.
Našel jsem toto:
V případě kontroly dopravní policií je nefunkční systém TPMS zatím tzv. malým přestupkem, který není pokutovaný ani trestaný odebráním bodu. Mělo by dojít pouze k upozornění řidiče na nutnost opravy.

Pokud TPMS patří do základní výbavy auta, musí být při kontrole na STK funkční. Jinak není vozidlo způsobilé provozu. Nefunkční monitorovací systém může být v případě nehody důvodem pro krácení platby pojišťovnou z důvodu špatného technického stavu automobilu.
Jinak jsem našel ještě toto a zdá se mi to rozumější a levnější řešení. Bohužel nic pro nás, ale pro doplnění.
Nepřímý systém TPMS

Tento systém neměří tlak v pneumatice, ale s pomocí systému ABS a ESP porovnává rychlost otáčení a vibrace každého kola. Měřící jednotka analyzuje data a po jejich vyhodnocení je odesílá na displej palubního počítače, kde se nezobrazují hodnoty tlaku, ale jen informace o stavu konkrétního kola. Jedná se tedy o softwarový monitoring, který je sice levnějším, ale pomalejším řešením.

Nepřímý systém monitorování tlaku v pneumatikách používají u svých nových vozidel automobilky Škoda a celý koncern Volkswagen, Seat, dále BMW nebo Mercedes.

Výhody
•Jednoduchá montáž – úprava software ABS a ESP
•Nevznikají vícenáklady v pneuservisu
•Bezúdržbové
•Nízké pořizovací náklady

Nevýhody
•Nižší rychlost detekce úniku vzduchu
•Zaznamenává informace jen u jedoucího vozidla
•Neudává hodnotu tlaku v pneumatice, nekontroluje rezervní kolo
•Nutný reset nastavení po výměně kola nebo dofouknutí
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od spm »

problem je, ze podle tech pitomejch eu norem je i specifikovany, jak to ma byt presny a jak rychle upozornovat. proto dnesni auta to maj aktivni prakticky vsechny, pac ten neprimy system po poslednim zprisneni uz nestaci...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od námořník »

Problém je pro nás co nemají rezervu. To že ti ušlo nemáš šanci poznat. A pak máš velkej problém s rozvalenou gumou a podobně.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Daffson
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř úno 08, 2017 9:27 am
Bydliště: Praha

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od Daffson »

Hlásím snad konečně nějaké světlo na konci tunelu přátelé.

Dnes jsem obvolal jak Boxer Auto tak AWD.

V Boxeru mi řekli že by se to snad mělo nechat dát vypnout a že by v podstatě asi nikdo na nic nepřišel ani na STK protože by to prostě nesvítilo - jinými slovy by se to chovalo jako když tím auto není vybavené. A tím že je auto ze začátku 2014 a tady se tím auta musela vybavovat od 11/2014, tak by to nikdo asi neřešil - navíc pokud je to US verze.

V AWD mi hned na první dobrou řekli že se to nesmí vypínat........a po nějaké chvíli že to ale samo vypnout jde........takže asi tak.

Vzhledem k tomu že ale nemám rád nějaké bastlení a vyřazování věcí z funkcí a Oťas je nová hračka, tak jsem se ještě chvíli pídil a narazil na úplně úžasného člověka z jedné firmy co problematice TPMS rozuměl jako zatím nikdo a byl nejen velice vstřícný, ale také ohromně ochotný.

Zatím nebudu prozrazovat víc, ale pokud to klapne tak jak jsme se domluvili, tak velmi rád dám pozitivní reference =)
Subaru Outback 2.5i MT (US version), rv.2014, 127KW- přítomnost
Opel Zafira B 1.8 16V, rv.2010, 103KW - prodáno
Opel Astra G 1.4 16V, rv.1998, 66KW - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od spm »

námořník píše:Problém je pro nás co nemají rezervu. To že ti ušlo nemáš šanci poznat. A pak máš velkej problém s rozvalenou gumou a podobně.
Podle mě je to stejně šumák... Buď ta guma bude ucházet fakt pomalu a pak si toho patrně všimneš sám, někdy zavčas, kdy s tím třeba dojedeš alespoň k té první benzince. Nebo bude ucházet rychle a pak to s TPMS zjistíš o chvíli dřív, ale bude ti to stejně prd platný. Jediná situace, kdy ten systém asi fakt nějak pomůže, je, že nebudeš jezdit nějakou dobu s gumou upuštěnou o půl baru, než to změříš / všimneš si toho (pač tenhle tlak ještě moc poznat neni, ani vizuálně, ani za běžné jízdy) a nebudeš si kurvit třeba mezi nápravu.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od námořník »

spm píše:


Podle mě je to stejně šumák... Buď ta guma bude ucházet fakt pomalu a pak si toho patrně všimneš sám, někdy zavčas, kdy s tím třeba dojedeš alespoň k té první benzince. Nebo bude ucházet rychle a pak to s TPMS zjistíš o chvíli dřív, ale bude ti to stejně prd platný. Jediná situace, kdy ten systém asi fakt nějak pomůže, je, že nebudeš jezdit nějakou dobu s gumou upuštěnou o půl baru, než to změříš / všimneš si toho (pač tenhle tlak ještě moc poznat neni, ani vizuálně, ani za běžné jízdy) a nebudeš si kurvit třeba mezi …


Už jsem pár gum vyhodil, tak vím o čem mluvím. Naposledy jsem to zjistil až podle rány na příčný nerovnosti ve 160 km/h. Guma nebyla úplně prázdná a auto se chovalo úplně normálně , ale samozřejmě rozválená a na vyhození. Čím nižší guma, tím menší šance že si toho všimneš. Měl jsem rezervu, tak jsem dojel. Ona pravděpodobnost že pichneš je poměrně malá a někoho to nemusí potkat celý život. Jinak, pokud se nepletu tak si výjimku mimo vw vyjednala i PSA(měření přes ABS) , tak uvidíme jak to bude pokračovat.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od yeti »

Celý TPMS je jen další hajzlovina, jak z lidí tahat peníze.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Daffson
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř úno 08, 2017 9:27 am
Bydliště: Praha

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od Daffson »

Taaak..... naklonované senzory by měly dorazit asi zítra nebo pozítří a kola by pak měla na Oťase přijít někdy příští týden.

Pak dám hned vědět co a jak a mile rád dám doporučení na toho člověka/firmu co mi s tím takhle zatím úžasně pomohla.

Jinak..... zatím jen tak pro legraci..... myslím že jsem někde četl že je snad Kodiaq SUV.....včera jsem stál vedle něj a tak si tím tedy nejsem jistej......jediné čím si jistý jsem je to, že Oťas tedy SUV není ObrázekObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého ONEPLUS 3 pomocí Tapatalk
Subaru Outback 2.5i MT (US version), rv.2014, 127KW- přítomnost
Opel Zafira B 1.8 16V, rv.2010, 103KW - prodáno
Opel Astra G 1.4 16V, rv.1998, 66KW - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od spm »

Daffson píše:Jinak..... zatím jen tak pro legraci..... myslím že jsem někde četl že je snad Kodiaq SUV.....včera jsem stál vedle něj a tak si tím tedy nejsem jistej......jediné čím si jistý jsem je to, že Oťas tedy SUV není
A to jsem nedávno viděl nějaký článek, ze kterého vyplývalo něco takovýho, že škodovka objevila termín "crossover" a zjistila, že tím ještě neoblepila žádný auto. Takže už se můžeš těšit, že brzo tvůj Outback bude mít 3 válcovou konkurenci s pohonem výhradně předních kol z Mladé Boleslavi :-DDD :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od croctoy »

spm píše:
A to jsem nedávno viděl nějaký článek, ze kterého vyplývalo něco takovýho, že škodovka objevila termín "crossover" a zjistila, že tím ještě neoblepila žádný auto. Takže už se můžeš těšit, že brzo tvůj Outback bude mít 3 válcovou konkurenci s pohonem výhradně předních kol z Mladé Boleslavi
Ve čtvrtečním Autosalonu v souvislosti s novým Karoqem uvedli, že škodovka tím rozšířila už tak pestrou nabídku svých SUV jako jsou Kodiaq, Yeti, Octavia Scout... :D
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
Daffson
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř úno 08, 2017 9:27 am
Bydliště: Praha

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od Daffson »

croctoy píše:Ve čtvrtečním Autosalonu v souvislosti s novým Karoqem uvedli, že škodovka tím rozšířila už tak pestrou nabídku svých SUV jako jsou Kodiaq, Yeti, Octavia Scout... :D
Saaakra.........Octa Scout SUV!!!??? Tak to mám tedy bohužel SUV pak určitě no :-)

Odesláno z mého ONEPLUS 3 pomocí Tapatalk
Subaru Outback 2.5i MT (US version), rv.2014, 127KW- přítomnost
Opel Zafira B 1.8 16V, rv.2010, 103KW - prodáno
Opel Astra G 1.4 16V, rv.1998, 66KW - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od námořník »

Autosalon se mi dřív líbil, ale v poslední době se na to nemůžu koukat.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od Mira »

námořník píše:Autosalon se mi dřív líbil, ale v poslední době se na to nemůžu koukat.
Já si na ten pořad vypěstoval averzi. Prezentují se tam hotely a vlastní děti. Horší jak teleshoping.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Daffsonův Oťas, rv.2014 2.5i, US verze v manuálu

Příspěvek od croctoy »

Mira píše: Já si na ten pořad vypěstoval averzi. Prezentují se tam hotely a vlastní děti. Horší jak teleshoping.
Souhlas, není to co bejvalo, nehledě na to, že testy a recenze už nejsou testy a recenze. Ale nevím, jestli to Daffsona trápí :D OT
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“