Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
striderovo STIcko 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Ahoj vespolek! Vysnene auto mam od cervna 2018 a nedavno jsem se prehoupl pres hranici 5km ujetych km, a tak zakladam vlakno na sdileni svych radosti a starosti s STI :)

Problemy do dnesniho dne:
1) Prvni tyden po koupi, jednou, a pak az ted minuly tyden na me vyskocil "ček endžin" vrtulnik. Po nacteni Torque ukazal chybovy kod P0616 Starter Relay Circuit Low - podpeti ve starteru. S autem zadny problem nebyl, ten prvni tyden jsem to nechal byt a po 3 dnech to zmizelo, ale tentokrat sem to byt nenechal a odvezl do AWD. Nebudu Vas napinat, v AWD byli hodni a na zaruku mi vymenili baterku. Po zmereni kapacity ukazala 50% (!!!), ani nabiti u AWD pres noc nepomohlo a tak jsem misto originalni Panasonic dostal od nich znacku Banner ale jen 60 Ah misto 65 Ah.. zatim to problem neni, uvidime dal. Vzhledem k problemu hned prvni tyden v cervnu je muj nazor takovy, ze baterka musela byt vadna uz z tovarny, jinak by preci nemohla umrit po 4 mesicich na novem aute, ktere ani nijak nelezelo u dealera (bylo tam 10 dni).

2) Kola. Ty tovarni 19" ENKEI vypadaji sice uzasne ale na provoz to nebude. Postestilo se a sehnal jsem si ty oblibene kovane 18" BBS STI kola z predchozi generace ('08-'14), ale mam obri problem s matkama a rad bych od Vas pomoc, radu. Ty moje matky na ne nepasuji, resp. jsou moc melke, malo siroke. Kolo nedrzi. Stefty jsou stejne, vim, ze rozmer zavitu matky by mel byt M12x1.25, ale netusim jakou spravnou celkovou sirku matky vzit a odkud padnouci matky koupit? Strelit to od oka se mi za cenu 20 matek moc nechce a v AWD mi s timhle kupodivu taky nepomohli, vim ze ty kola tu spousta lidi z klubu ma, jake matky a odkud mate? Idealne uzavrene matky, ne moc vysoke. Zni to jako banalni problem ale jsem z toho temer zoufaly. Jen potrebuju popostrcit spravnym smerem, na spravny eshop ;|

Jizdni vlasnosti, kvalita zpracovani, interier:
A) DCCD nastaveni - jezdim na suchem asfaltu vyhradne "Auto minus" a to proto, ze netusim, jestli je nejaky rozdil mezi tou automatikou a manualnim otevrenim stredoveho diffu? Dela ta automatika neco navic? At uz se zaplou nebo vyplou kontrolou trakce? Me to pocitove neprijde. Pokud k tomu ma nekdo nejake technicke vysvetleni nebo info, rad se zactu a poucim. Na mokru prepinam na "Auto".
B) Podlaha v kufru. Pri jakemkoliv drncnuti, prejezdu pres nerovnost nebo skoku zadni casti auta uplne slysim, jak nadskakuje ten koberec podlahy kufru. To same bocni vylisky, ktere jelikoz nejsou po stranach nijak pridelane a narazi tak do mechanismu vyklopeni dveri kufru. Tohle je trosku zklamani, nechapu jak tohle mohli vyrobit. Asi s tim nejde nic udelat, leda bych to cele oblepil oboustranne lepici paskou a bok prilepil ke karoserii a spodek k druhemu dilu podlahy, ve kterem sedi dojezdove kolo?
C) Chrasti mi stavitelny drzak s navijakem bezpecnostniho pasu na B sloupku u ridice.. tohle sem tusim cetl ze maji problem i jini zde na webu i u jinych modelu aut.. to asi necham nekdy opravit ve volnem case. Zbytek auta za me uplne v pohode.
D) Hlavni pristrojova kaplicka ma hned nahore, v tom nejlepsim zornem poli, misto dulezitych udaju merak ekonomie provozu(tzn. Eco gauge), jestli jsem nad nebo pod prumerem sve spotreby. Naprosto nechapu proc je to v STI a kdyz uz to tam je, proc to nejde uzivatelsky vypnout. Umi do toho v servisu hrabnout a tuto cast displaye idealne komplet vypnout? Radsi jsem se jeste neptal a nechavam si iluzi nadeje.

Blbosti na konec:
Headunit neboli infotainment. MY2018 STI ma stale jen starou jednotku bez navigace s nefunkcnim Mirrorlinkem. Hrozne bych chtel novou originalni jednotku z americkeho MY2019 STI, ktera umi Android Auto/Apple Carplay. Vzhledem k tomu, ze mam verzi auta Active (bez premioveho audia, bez zadni kamery), ktera nema v US ekvivalent se trosku bojim o kompatibilitu zapojeni (vnejsi rozmery jsou totozne, v tom problem nebude) Nase verze Sport je temer stejna jako jejich Premium. Dily jsou https://parts.subaru.com/a/Subaru_2019_ ... 60-05.html
Chtelo by to sehnat schemata zapojeni a porovnat, ma nekdo moznost nebo vi jak na to? Cestou neoriginalu bych se nerad vydal..

A zbytek uz jsou jen a jen radosti z rizeni, kterych je nezmerne! A uceni se to ridit a hledat limity jak moje tak auta [3GEARS]

prikladam foto STIcka ve svem prirozenem prostredi (u benzinky :D )

Přílohy:
sti_edit.jpg
sti_edit.jpg [ 482.73 KiB | Zobrazeno 635 krát ]

pon říj 08, 2018 11:43 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

NÁDHERA !!!!

a hromada zajimavych pripominek. jsem zvedav na postupne reseni ...

Odesláno pomocí Tapatalk

úte říj 09, 2018 2:30 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Ahoooj. Vítej mezi STIhači. ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,

V nastavení DCCD se zatím taky moc neorientuju a jezdím na "Auto-". Myslím, že v zimě budou ty rozdíly trochu větší. ;-D
Nějaké matky tu někdo minulý týden řešil a vybavuji si, že u toho byla přiložená i fotka. Jen si už nevybavím, kde to bylo?!? Možná v Levorg vláknu?!? Ale teď fakt nevím.
Z té baterky si nic nedělej. Já jsem kdysi dopadl s Forejsem úplně stejně a měnili mi ji po asi 2 měsících, také na záruku.

úte říj 09, 2018 5:25 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Jak jednotku bez navigace??? Ty v tom nemáš navigaci????
Ps: za nová je snad ještě horší než ta stará.

Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

---
Forester XT Sport 2017 (MY18) - 12,5l/100km
WRX STI Sport 2016 - 12,1l/100km
Forester XT 2014 - Executive - 10,71l/100km
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012 - 7,88l/100km
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html

úte říj 09, 2018 5:59 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Baterka je asi normální. Mě odešla u Levorga po 4 měsících.

úte říj 09, 2018 7:29 am
Předseda klubu
Předseda klubu

Jakube to je bezva, že jsi založil Stíhačce vlákno. Určitě se podaří spoustu těch otázek zodpovědět.

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW

úte říj 09, 2018 7:57 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Závislý uživatel
Závislý uživatel

strider píše:
D) Hlavni pristrojova kaplicka ma hned nahore, v tom nejlepsim zornem poli, misto dulezitych udaju merak ekonomie provozu(tzn. Eco gauge), jestli jsem nad nebo pod prumerem sve spotreby....

Ty máš čas sledovat takové blbosti?!?!?!? Se mi zdá, že asi jezdíš nějak pomalu. :-DDD :-DDD :-DDD
Každopádně se obávám, že to asi vypnout nepůjde.

úte říj 09, 2018 9:12 am
Nováček
Nováček

Dobre rano,
Traveller píše:

Nějaké matky tu někdo minulý týden řešil a vybavuji si, že u toho byla přiložená i fotka. Jen si už nevybavím, kde to bylo?!? Možná v Levorg vláknu?!? Ale teď fakt nevím.

Hledam hledam a prolejzam levorg vlakno a nenachazim ;| kdyz by sis vzpomel kde to bylo budu rad. Zkusim jeste pohledat.. :-/

Kolben píše:
Jak jednotku bez navigace??? Ty v tom nemáš navigaci????
Ps: za nová je snad ještě horší než ta stará.
Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Jj bez navigace. Mohla byt na SD karte ale za zbytecne moc stribrnaku vzhledem k jeji kvalite na te stare jednotce, tak sem ji proste nechtel.
To co chci je ta nova standartni v novych Imprezach a asi i ve vsem ostatnim jen ne STI :)) Coz se zmenilo az ted v lete v USA s prichodem MY2019.. https://youtu.be/H6IaNa6kUA0?t=35

Traveller píše:
Ty máš čas sledovat takové blbosti?!?!?!? Se mi zdá, že asi jezdíš nějak pomalu.
Každopádně se obávám, že to asi vypnout nepůjde.

No prave ze je to v zornym poli takze nemam skoro na vyber, padne mi na to oko kdyz koukam dolu na otacky! :) No taky si myslim ze ne, ale za zeptani nic nedam..

Ad baterka - tyjo, ok, takze je to normalni mit nekvalitni baterky z prvovyroby, aspon jsem klidnej, diky za ohlasy :) *_*=*_*

úte říj 09, 2018 9:35 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Matky byly u XV. Já bych se zeptal prodejce, nebo importera.

úte říj 09, 2018 9:57 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

stirider: Už jsem si vzpomněl. To co jsem měl na mysli bylo v mém vláknu a psal jsi to ty - že potřebuješ nějaké mohutnější matice.
A dál jsem našel něco, jak píše lodník. Teda vlastně Námořník. :-DDD :-DDD Je to na straně 15 u XV vlákna. Jen nevím jestli je to přesně to, co potřebuješ?!? Obávám se, že to asi tvůj problém neřeší?!?
viewtopic.php?f=38&t=3106&start=210

úte říj 09, 2018 10:14 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Nebo si kup ty super matky z origo prislusenstvi, ktery jsou krasne na cerno a stoji bratru 8000kc.

---
Forester XT Sport 2017 (MY18) - 12,5l/100km
WRX STI Sport 2016 - 12,1l/100km
Forester XT 2014 - Executive - 10,71l/100km
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012 - 7,88l/100km
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html

úte říj 09, 2018 10:23 am
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Možná spíš jen pohledat
https://www.google.com/search?biw=1201& ... 9fVnWOR7vs

Prostě bych oměřil stávající a zkusil bych vybrat nějakou mohutnější z netu, viz. výše. Samozřejmě, pokud tam vůbec nějakou přiměřenou najdeš.

úte říj 09, 2018 10:28 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Já bych napsal BBS. Normálně posílají šrouby nebo matky s diskama, tak budou určitě vědět co tam je potřeba.

úte říj 09, 2018 10:53 am
Nováček
Nováček

Jen maly ipdate ohledne matek. Kudy chodim tak mi odbornici tvrdi, ze ta origo matka tam fakt sedi, ze je to jeste tesne na limitu konusu, ze to tak vsichni maji a je to ok a jina original matka neexistuje. Tak budu doufat, ze maji pravdu a ze se to neurve.. podle me sedi uz tak pul milimetru v sestihranu nad konusem...
Vypada to takhle viz fotka.

Dalsi tema - zimni gumy.
225/40 nebo 245/40 R18? Z logiky veci ty uzsi by meli byt lepsi, nebo je nejaky duvod proc brat radsi 245? :-/ a nejspis budu brat Conti TS850P.

Přílohy:
1.jpg
1.jpg [ 189.07 KiB | Zobrazeno 310 krát ]

čtv říj 18, 2018 2:51 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Jedině na ledu a suchu budou mít 245 lepší trakci. Jinak budou ve všem ostatním horší . Ale to je přece logický ;-D

čtv říj 18, 2018 5:23 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další