Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

Však hrabaly :-D Na to řazení od dvojky jsem zapomněl, to asi fakt nejvhodnější nebylo :-) I když, abych to upřesnil, první dva záznamy (méně sněhu) byly předchozí den a myslím, že bez hold, zbytek druhý den s hold a přišlo mi, že druhý den to šlo spíš lépe než hůře. Ale byla jiná pokrývka, jiná teplota, u některých videí i jiný řidič :-) takže není jednoduché to srovnávat.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od VDC »

Jasný, rozumím.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od davidherda »

Myslím, že samosvor vzadu mají všechny XTéčka, některé dokonce i vpředu

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

Takže tento týden s téměř ročním zpožděním dokončen ponákupní servis: výměna oleje v předním a zadním difu, olej a filtr v AT, vyměněn vzduchový filtr, kontrola ventilových vůlí bez seřízení (netřeba), výměna svíček, přetěsněna ventilová víka, vyměněno ohnuté zadní rameno (za zdravé použité), celková kontrola. Stálo to ranec a vlastně se nic neudělalo :-D Ale to je asi lepší, než kdyby tomu něco bylo. Snad ještě stihnu před Šiklandem přeházet díly na pochroumaném pravoboku, ať tam nedělám ostudu :-D
Taky mám ze Subatechu funkční kompresor klimy, dá se to vyměnit samodomo, když jsem lempl, který nikdy nic podobného nedělal? Pomůže s tím servisní manuál, má cenu hledat?
Naposledy upravil(a) Tapan dne pát srp 10, 2018 9:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od spm »

No minimálně ti to pak stejně musí někde naplnit :-) Eventuelně odsát to co v tom okruhu teď je, jestli tam něco je, jinak to vyletí :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od VDC »

Tak jest. Našroubovat to není nic složitýho, ale stejně to pak musí někdo naplnit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od sima »

Tapan píše:Takže tento týden s téměř ročním zpožděním dokončen ponákupní servis: výměna oleje v předním a zadním difu, olej a filtr v AT, vyměněn vzduchový filtr, kontrola ventilových vůlí bez seřízení (netřeba), výměna svíček a cívek, přetěsněna ventilová víka, vyměněno ohnuté zadní rameno (za zdravé použité), celková kontrola. Stálo to ranec a vlastně se nic neudělalo Ale to je asi lepší, než kdyby tomu něco bylo.
No taky jsem si říkal a řešil zda dělat preventivní servis-výměnu svíček-kontrola ventilů-přetěsnění víka ventilů apod,když origo vše sloužilo a bylo to furt origo...ale zas se mě třeba vyřešil zimní start za mrazů až na podruhé a vůbec,je lepší vědět,že jsem pro auto udělal co se má.Výměny olejů ve všem to se musí =) Ale je vidět,jak ty auta se dělaly bytelné,na dlouho a že by vydržely i bez zásahu,jen proč to trápit zbytečně.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

Dnes chcalo a nedalo se venku spárovat, tak jsem se věnoval vozidlu. Vyměněn motorový olej a olejový filtr (nájezd cca. 263 tis.), nově liju do obou aut XF Longlife 5W50 od Millerojc. Vzduchový filtr měnili v květnu v Dobřanech, takže ten vydrží do příště, a kabinový vyměním někdy v příštích dnech. Nasadil jsem šusplech od Kofilky (z druhé ruky od Juiceho), udělal mi radost, sednul krásně bez jakýchkoliv úprav a je to kus hliníku jak má být.
Jinak auto vrčí a jezdí, čeká mě výměna konektoru pravého předního světlometu (občas svítí málo, stačí porkoutit konektorem a je to ok, konektor je zkřehlý a vyhřátý, má dost). Problém s klimou zatím nevyřešen, až poleví vedra, zas na něj asi zapomenu :-) Blatník a dveře na pravé straně letos snad vyměnit stihnu, zadní brzdy odhaduju buď na podzim nebo na jaře a ještě možná letos tyčky a silentbloky stabilizátoru vpředu. No a ochranný nástřik podvozku by zasloužil obnovit. Chtělo by to zdviž, takhle budu muset některé věci dodavatelsky...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od námořník »

Vidíš jak jsi šikovnej :-) . Já měním vzduchovej filtr pokaždý. Určitě to není potřeba,ale určitě to ničemu neuškodí. Nehledě na to že stojí pár korun. A asi jako jedinej tady používám oleje Yacco,do motoru 5w50
https://www.znackoveoleje.cz/Yacco-GALA ... -d1917.htm
S tou klimou bych zas tak moc nečekal. Pokud tam máš netěsnosti, tak se ti tam dostane vlhko,tak aby se ti to do tý doby než to zprovozníš nerozpadla.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Mira »

Tapan píše:Nasadil jsem šusplech od Kofilky (z druhé ruky od Juiceho), udělal mi radost, sednul krásně bez jakýchkoliv úprav a je to kus hliníku jak má být.
Pokud je z hliníku, není od Kofilky. Ten je dělá z duralu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od spm »

Ty světelný patice jsou taky nějaká japonská klasika :-D Když u mýho praskly žárovky, tak jsem zjistil, že v jednom světla už patice není a jsou tam přecvakané fastony. A v druhém byla, akorát sotva jsem se jí dotknul, tak se rozsypala na prach :-DDD A kabel dobrejch pár čísel už upálenej. Tenkrát jsem v nouzi (měnil jsem to v práci, pač to bylo v zimě a domů jsem se za světla už nedostal a říkal jsem si, že je to na chvilku :-DDD) vyhrabal nějakej kus kabel s už nakrimpovanym konektorem, uštíp jsem ten spálenej konec a sletoval to dohromady. Kupodivu to od tý doby zatim drží a nemusel jsem to předělávat nějak pořádně :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

Jirko, však já měl vzducháč i koupenej... pak jsem si uvědomil, že tenhle je tam asi dva měsíce. Tak ho mám na příště, měnit filtr častěji než po půl roce je na mne moc :-) Ale v obecné rovině máš pravdu, mění se snadno a stojí prd, takže určitě každý rok novej. Klima asi těsní, ona funguje, ale vždycky jen prvních pár km, než se motor trošku ohřeje, pak to vypne a dokud není motor úplně studenej, je šlus...záhada.

Mira: hliník, dural...to je skoro stejný :-D Tak je tedy duralovej, no, já to od sebe okem stejně nepoznám :-)

spm: na manželky Legu na jedné straně před rokem stejnej problém a víčko na světle očouzené. Nechápu. Však by jistě stálo prd udělat ten konektor takový, aby přežil 200 let :-)
Jo jo, jednotkou dočasnosti je jeden Furt :-D
Naposledy upravil(a) Tapan dne sob srp 11, 2018 5:32 am, celkem upraveno 1 x.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od spm »

Těžko říct, u těch krimpovaných konektorů se to celkem stává, že se vyhřeje, vznikne tam přechoďák a jde to do kopru. Teď jsem nedávno měnil kabeláž v bojleru, kde mi zase uhořelo lisovaný očko. Ale fakt je, že u auta jsem to zatim neřešil u jinýho, než u subaru. Asi maj japonci malou sílu na lisování konektorů :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od námořník »

Jasně, měnit ho za 2 měsíce je blbost. Někde jsem četl že je v p..i spojka na klimakompresoru, ale jestli tam jenom nemáš málo média.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

Jo, spojka to asi bude, říkal mi to i servis při prohlídce před koupí. Samotná se sehnat nedá, tak mám ze Subatechu jiný kompresor. Jen to dát vyměnit. Ale je mi divný, že to chvíli funguje a pak teprve lehne. Kdyby to neseplo vůbec, chápal bych to.
A tady jsi ve slušný společnosti, tady nemusíš nic tečkovat, myslím, že tady klidně můžeš napsat "v piči", tady píča nikoho nepohoršuje :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“