Tapanovo vrakoviště (2x Libero FA, 2x Justy KAD, Outback BP, Lego BR a Impreza GG)

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od spm »

predseda to urovnava, ale stejne vime, ze H6ky jsou lepsi :-DDD :-DDD :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od alky »

Třeba Tribeca.
Jak jsi to Míro myslel s těma zrcátkama (To jsou, vnitřní ani ne,ale venkovní ... darmo mluvit. Ale máš možnost je vyměmit z poFl, jsou podstatně větší)?
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

alky - odpovím za Míru, shodli jsme se, že zrcátka vně vozu jsou malý a je v nich prd vidět, verze po faceliftu má větší a pasujou. Do toho bych určitě šel. Po FL mají ale blikače, ne? Takže asi ještě natáhnout extra kablík, aby to i blikalo (na to sice auto nejezdí, ale že by to zůstalo nepřipojený, to bych neskousnul). A taky může být trochu boj je za rozumný peníz sehnat, když je všichni chtějí na předFL verzi :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od alky »

Tapane, díky, to jsem nevěděl, že tam jdou šoupnout..no, tak to bude na vrakáčích rvačka, protože mě ty malý zrcátka připomínají ty z fábie a serou mě nesmírně. Jinak at ti kára slouží!
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od M a r c e l »

alky píše:Třeba Tribeca.
Jak jsi to Míro myslel s těma zrcátkama (To jsou, vnitřní ani ne,ale venkovní ... darmo mluvit. Ale máš možnost je vyměmit z poFl, jsou podstatně větší)?

myslel to tak, jak já jsem to udělal B -)))
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

Všem gratulantům děkuji :-)

Slávku, a nevíš, jestli se klucí jezděj vyblbnout někam do terénu? S Leg(r)ací to nehrozilo, ale teď si budu muset najít nějakej opuštěnej lom :-)

Míro, ona měsíční mzda je něco úplně jiného, než co zbyde z měsíční mzdy po zaplacení všech účtu, plus taky papáme a tak :-) Navíc bylo za super cenu, proto jsem byl ochoten hodně přivřít oči nad stavem - třeba ty kroupy zamrzí, byly pořádný a tohle si sám nikdy neopravím a nechat to dělat by byl ekonomický nesmysl.
Dík za odkaz na meluzínu, zaposlouchal jsem se dneska a asi to bude ono.
Na hluku v autě má asi významný podíl hluk od pneu (což nechápu, není důvod, proč by měly tolik hučet) a taky zvyk - Lego je prostě tišší, komfortnější.
Se střešním oknem nemám problém ani ve 120, jako jasně, ticho vypadá jinak, ale čekal jsem, že to bude hučet víc.
Vnitřní zrcátko je spíš pocit, jsem zvyklý, že v něm vidím celý obrys zadního okna, tady ne. Ale ty boční jsou bída s nouzí, poFL bych rád, snad je někdy někde seženu.
S klimou uvidíme, tohle bych si asi zkusil (navzdory minimálním zkušenostem) vypátrat a vybojovat sám, ale nejdřív si musím dostavět garáž, zatím ji mám jen vyzděnou po překlady :-D
Za tip na ozon dík, neznal jsem, pogooglím a nastuduji.
Nový gumy půjdou na všechny kola, předchozí majitel byl tele, při podrobnějším průzkumu jsem včera zjistil, že na zimácích má gumy různých výrobců, různě sjeté, letní už nejsou se vzorkem taky žádná hitparáda, ale aspoň jsou všechny stejné - letos na dojetí asi jo, ale tím to pro ně končí. Co pořídím na léto ještě nevím, na zimu asi Vrány :)

bahamut: jo jo, měla by to být stejná AT. Na proplach oleje se poptám u svého garážníka, jestli dělá a umí, AWD je docela z ruky, ale je fakt, že vzít to tam na tyhle základní věci a nechat okouknout u jedněch z nejpovolanějších, co vše se tam sype, není úplně nerozumný.
Tož tak někdy projeď okolo a když tam uvidíš XTčko, stav se na pokec...když budeš mít štěstí, nedostaneš žádnou práci :-D

Klucí, nevím, jestli je tohle XT nejlepší Subaru nebo nejhezčí Forester, ale rozhodně je to nejlepší auto, co jsem kdy provozoval - a to mi zatím stačí :) Subaru udělalo spoustu parádních aut, jednou bych chtěl mít na dvoře SVX, aspoň jednu Rézu STI, k tomu Vivio RX-R jako ultimátního sleepera...když to tak čtu, to mi doma asi neprojde :-D
M a r c e l píše:myslel to tak, jak já jsem to udělal B -)))
A blikaj ti? Hádám, že káblik tam dotaženej asi nebyl :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od M a r c e l »

blikaj, co říkali kluci, tak nebyl a měnil se kvůli tomu kus svazku... levý i sklápí, pravý ještě ne...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

M a r c e l píše:blikaj, co říkali kluci, tak nebyl a měnil se kvůli tomu kus svazku... levý i sklápí, pravý ještě ne...
A dopr...kus svazku? Zlatá 405ka, tam se vzalo jiný zrcátko, šroubovák, následně se starý zarezlý šrouby odvrtaly a nový zrcátko se někam chytlo samořezama, vlastně ani nemuselo být z Peugeota :-D
Ale do kabeláže jsem kvůli tomu hrabat nemusel. Nicméně možnost sklápění zní zajímavě.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od M a r c e l »

si myslim, že kvůli sklápění a blikání, jinak fyzicky to tam sedí v pohodě...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

Což to si myslím taky. Ani jsem nevěděl, že poFL mají motorek na sklápění - od čeho přesně se sklápějí/vyklápějí (co jim dá povel)? Bez sklápění bych se obešel, ale aby to neblikalo bych nesnesl a myslím, že i kdejaký chytrolín na STK by s tím měl problém.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od M a r c e l »

povel jim dá čudlik na ovládacím panelu, je tam jeden navíc... sklápí se jako rukou, ale motoricky...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

Ten čudl...to jsem chtěl vědět. Hezký by bylo, kdyby se sklopily třeba od povelu centrálu na zamknutí, ale to už bude nějaká vyšší bastlířská :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od M a r c e l »

vole, ty křápy nemaj ani automatický dojezd otevřených oken a ty bys po nich chtěl, aby se jim sama sklápěla zrcátka B -))))))
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od Tapan »

Ten dojezd okýnek jen u řidiče mě taky trápí, u Forejse dejme tomu, ale u Lega je to ostuda. A taky kdyby se daly i při vytaženým klíčku vytáhnout všechny okna na dálku třeba podržením "zámku" na klíčku, jako to umí Simply Clever :-D No co, dodělám garáž, vyřeším na autě největší průsery a začnu bastlit :-)

Btw. dnes ráno se mi už podruhé stalo, že jsem po vypnutí motoru ucítil spálenou gumu, nesetkal se s tím už někdo? Když se to stalo prvně, bylo venku přes 30 a auto nějaký čas stálo na volnoběh, ale dneska ráno to bylo venku na mikinu a smrdělo to zas. Musel jsem valit do práce, příště to zkusím víc očuchat, kde to má zdroj.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2.0 XT 2004 - Tapan

Příspěvek od M a r c e l »

Tapan píše:A taky kdyby se daly i při vytaženým klíčku vytáhnout všechny okna na dálku třeba podržením "zámku" na klíčku...
tohle jsem myslel, nedojezdovost na dveříchh mimo řidiče je mi šumák, ale zavření po zamčení bych ocenil...
Tapan píše: Btw. dnes ráno se mi už podruhé stalo, že jsem po vypnutí motoru ucítil spálenou gumu, nesetkal se s tím už někdo? Když se to stalo prvně, bylo venku přes 30 a auto nějaký čas stálo na volnoběh, ale dneska ráno to bylo venku na mikinu a smrdělo to zas. Musel jsem valit do práce, příště to zkusím víc očuchat, kde to má zdroj.
někde kape olej na výfukové svody...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“