Půjčené jedničkové předfacelift Lego

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Půjčené jedničkové předfacelift Lego

Příspěvek od outback »

Mám pár dotazů k jedničkovému Legu:

- v papírech je motor 1.8, jak poznám, že tam je doopravdy, je to na něm někde vyražené neb tak? Majitele se nemá cenu ptát...zdá se mi, že na 103 zaplynovaných koní to jede nějak moc dobře...
- jakou to má pohotovostní hmotnost? v papírech je snad 1460kg, ale tomu nevěřím, někde na americkém webu jsem četl i údaj kolem 1000kg. Pro srovnání, můj Outback kombi 2.5 s automatem klimatizací atd. by měl s 1550 kg jen o 90 kilo víc, to mi přijde jako blbost.
- je dost slyšet převodovka, hlavně jednička kvílí skoro jako zpátečka u tisícovky - to je normální?


Stav auta je celkově příšerně zanedbaný, motor brzdy řízení ok, základní věci fungují, zbytek ouvej. Ale je to jen nakrátko, tak to přežiju. Na ježdění je to super auto, klidně si dovedu představit jeden kousek jako druhé auto do rodiny. Má to prima sedačky s bederní opěrkou.

Pro zajímavost reakce rodiny:

Dcera (7) - jé to je placatý, takový malý placatý auto jsem ještě neviděla
Syn(9) - no $%$%#!!! - táto co jsi to koupil za šrot (no nekoupil, půjčil)
Manželka - mlčení, po rozjezdu když se ozvalo kvílení jedničky: to je teda hodně retro

A ten pocit, když se na mě před sjezdem z dálnice lepí Porsche, a po vykroužení sjezdu je v zrcátku najednou hodně malinký - to je k nezaplacení. Zvlášť když má člověk obuté zimáky :-).
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1676
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Půjčené jedničkové předfacelift Lego

Příspěvek od CoZmo »

hele nemáš to náhodou půjčený z jednoho oblíbeného servisu? Pokud jo, tak sem s tim jezdil taky...takže na papíry kašli, je to fakt 1,8...akorát jak to každej honil, tak to jezdí jako z praku, taky sem nechápal nic...prostě boxer, jaxi ho rozhejbáš, tak maká...a tohohle nikdo nešetřil...a svýmu autu to neuděláš :-)

Jo a jako vrak už to vypadá léta...ale vůbec bych se nebál s tím ject přes republiku...a pravdu díš, v něčem takovym dehonestovat premiové vozy je pocit k nezaplacení...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčené jedničkové předfacelift Lego

Příspěvek od VDC »

Pavle přesně to samé jsem Láďovi říkal taky, akorát že já jsem mluvil o tom Legu, co v něm byla nacpaná 1,6 z Imprezy. Ta taky jezdila jako praštěná. Ono to ale platí o všech těch jejich autech, protože se k nim tak chovají všichni. A taky proto je jejich stav pouze takový, aby to mohlo na silnici. :-)

Jedničkový Legacy je lehoučký auto, je skvělý, taky s ním Colin McRae zahájil rallyovou slávu Subaru. A tohle je předfacelift, nejkrásnější Legacy všech dob !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Půjčené jedničkové předfacelift Lego

Příspěvek od outback »

Hele rozhodně nechci veřejně propírat majitele a jeho zacházení s autem a potvrzovat nebo vyvracet spekulace komu to patří nebo nepatří, jsem rád že mám čím jezdit, spíš mi šlo o techniku a váhu auta....jinak jsem s tím nejel na druhý konec republiky ale do republliky jiné a v Bavorsku vzbuzuje stav auta veliký údiv všech co ho vidí, naštěstí tady policejní kontroly nejsou tak časté jako v ČR. Fakt lituju, že na tom nejsou lepší gumy, ale i tak je to naprosto úžasné svezení.

Manželka mi po absolovování asi 200 km v tomto zázraku sdělila, že naše příští auto bude Subaru, klidně i nový, ale Subaru, už žádný trapný VW nebo Audi.

Mimo jiné mě to proškolilo o tom, jak se správně zachází s autem - budu mít teď menší zábrany dát mému vlastnímu boxeru pořádně zabrat, když to těm autům tak svědčí. A stejně je lepší měnit sjeté kotouče než zrezlé...a sjeté gumy než ztvrdlé.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčené jedničkové předfacelift Lego

Příspěvek od vena »

outback píše:A stejně je lepší měnit sjeté kotouče než zrezlé...a sjeté gumy než ztvrdlé.
:-D
když to tak čtu tak mě trochu mrzí že jsem si neudělal čas na tu bílou co byla nedávno v Táboře.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčené jedničkové předfacelift Lego

Příspěvek od VDC »

Tak jo Láďo, to je dobře, že se ti v tom v zásadě jezdí dobře. ,,,,| (*_^) |,,,,
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“