Jankův Forester

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
janek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: úte čer 05, 2018 8:46 am
Jméno a příjmení: Jan Vince

Jankův Forester

Příspěvek od janek »

Subaru Forester Active 2.0 CVT v bílé perleti

Koupený 8.června 2018 v Jihlavě (akce na skladovky za 649tis). Sice jsem přerušil rodinnou tradici Suzuki, ale protože je to taky Japonec, berou mě doma na milost :)


Proč Forester?

Máme tři děti a potřebovali jsme dost velké auto, abychom se tam pohodlně vešli. Já navíc jezdím o víkendech dělat do lesa, tak potřebuji spolehlivé auto, co se v terénu neztratí.

Uvažoval jsem dlouho o Škodě Kodiaq, ale ta byla už mimo moje finanční možnosti a navíc mě moc nepřesvědčily testy v terénu - přišlo mi, že je to přeci jen spíš městské auto.


První rok

První rok s Foresterem bylo absolutní peklo, až jsem měl kolikrát chuť ho prodat.

Něco se ovlivnit nedalo (proražená pneumatika, odřený zadní nárazník od někoho z parkoviště, reznoucí práh), něco byla asi smůla na lidi v servisu Subaru v Brně (odrbané plasty volantu, špatně usazený airbag, vytrhané polystyreny v kufru, upadený bzučák parkovacích senzorů, jiný typ tažného než jsem si domluvili).

Celou dobu jsem si říkal, že to přece není možný mít takovou smůlu, ale nějak se to nelepšilo.

Přesto přese všechno byl ale Forester moje první auto, kvůli kterému jsem byl ochotný ráno ve čtyři vstát a vyrazit ho někam projet.

A drží se mě to dodnes, i když teď už míň, leze to dost do peněz :)

Aktuálně jsem s Foresterem načal třetí rok a vypadá to dobře - všechno špatný, jsem si snad už vybral.


Úpravy

Verze Active je hodně očesaná, tak jsem musel některé věci řešit dodatečně:
  • Originál plastová ochrana nakládání hrany (Subaru Jihlava)
  • Zatmavení skel SunTek hp35 (Subaru Jihlava)
  • Protisluneční clony zadních oken X-Shades (ADC Ostrava)
  • Tempomat (Subaru Brno)
  • Pevné tažné GDW od Hook CZ, elektrika 7 pin (Subaru Brno)
  • Parkovací senzory zadní origo (Subaru Brno)
  • Přední a zadní lapače necistot origo (Subaru Brno)
  • Deflektory (origo Subaru Brno)
  • Kožené pošití volantu (Volantech Liberec)
  • Parkovací kamera neorigo (Subaru Jihlava)
  • Polohování zadních sedadel (origo díly Subaru Jihlava)
  • Gumové koberce a vana do kufru (neorigo)
  • Příčníky Thule 9582 Wingbar Edge
  • Přepravní koš Thule Canyon 859, taška Thule Caravan 857a síť Thule 595-1

Zkušenosti

CVT je podle mě výborná. Manuálu jsem si užil už dost a hlavně manželka je nadšená, že nemusí řešit řazení a spojku :)

V terénu je to (pocitově) lepší než s Vitarou a její redukcí - i s naloženým přívěsem můžu jet v lese po centimetrech. Výborný je výhled do všech stran, hodně pomáhá i zadní parkovací kamera. Nestalo se mi zatím, že bych někde neprojel.

Loni jsme pak jeli první delší cestu do Chorvatska (ostrov Ráb), naložení až po střechu a se třemi dětmi. Bez problémů jsme dojeli tam i zpět, nikdo si nestěžoval na nepohodlí nebo málo místa.

Jen PS: Vak Thule Caravan není nepromokavý, ale jen voděodolný, takže přes švy se do něj v bouřce dostane voda. Jak na potvoru je ale spodní část pogumovaná, takže ta voda nemá jak odtéct a co je ve vaku, stojí v 5cm vody. Stačilo projet v Rakousku po dálnici několika bouřkami :)


Jsem subarista

Doufám, že už jsem. Chce to rozhodně zvyk a trpělivost, ale lepší auto jsem zatím neměl.

Jasně, štve mě pár věcí jako je předpotopní infotaiment, mizerný signál rádia, občas nějaké vrzání plastů. Ale to jsou vlastně jen drobnosti.

To nejdůležitější je spolehlivost.
Přílohy
(Rosička)
(Rosička)
IMG_1250.jpeg
IMG_4674.jpeg
Forester XT 2.0i CVT Sport 2018
Suzuki Jimny 2009
ex Forester 2.0i CVT Active 2017
ex Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 2019
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jankův Forester

Příspěvek od námořník »

Ať ti to vydrží a nepříjemnosti se ti vyhýbají :-). Osobně myslím, že je rakev lepší řešení než vak.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jankův Forester

Příspěvek od nothink »

Pěkné počtení, ať ti to našení vydží, jakože určitě ano, ale ta první fotka, už aby to tu zase bylo :-D
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jankův Forester

Příspěvek od VDC »

Janku ať jž to jsou samá pozitiva !!! Je dobře, že po počátečních problémech jsi spokojený. Ať už to je jenom a jenom tak !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“