radekn a jeho druhý Forestřík

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22706
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od spm »

Ty stěrače jsem na octavii asi bez návodu i dal... narozdíl od výměny žárovky ve světle, hledání pojistek v kabině a výměně baterky, kde nepomohl ani ten návod, protože auto se zjevně montuje tak, že se vezma baterka a kolem ní se namontuje auto :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od zhor »

To že to je standard i jinde nemění nic na tom, že to je hodně nepraktické (aspoň pro zapomětlivý lidi jako já). Výměna stěračů je jednou za rok/dva, to je mi jedno. Ale co dělám často, tak je umývání skla, ať už na benzínce nebo doma, a tam si prostě ten stěrač zvednu, a umyju to i pod ním. A lézt znovu do auta, a tam cosi mačkat abych si umyl pořádně sklo, to je fakt hodně nepraktický.

Kvůli aerodnymice to chápu (byť u té fábie nevím, jestli ty stěrače jsou tak moc dobře schovaný za kapotou, bych řekl, že lehce převyšovaly kapotu). Ochrana chodců nevím. Tam jsou spíš jiné prvky, které chrání chodce (vysoké čelo, vyklopení pantů a celé kapoty při srážce s chodcem, výška kapoty od pevných částí motoru), že by chodec doletěl až na sklo se podle mě moc neočekává.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od tracid »

zhor píše:To že to je standard i jinde nemění nic na tom, že to je hodně nepraktické (aspoň pro zapomětlivý lidi jako já). Výměna stěračů je jednou za rok/dva, to je mi jedno. Ale co dělám často, tak je umývání skla, ať už na benzínce nebo doma, a tam si prostě ten stěrač zvednu, a umyju to i pod ním. A lézt znovu do auta, a tam cosi mačkat abych si umyl pořádně sklo, to je fakt hodně nepraktický.

Kvůli aerodnymice to chápu (byť u té fábie nevím, jestli ty stěrače jsou tak moc dobře schovaný za kapotou, bych řekl, že …
Zkoušel jsem rychle hledat a moc jsem o tom nenašel, jen tahle bakalářka to zmiňuje podrobněji https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace ... e_id=64636 . Si právě pamatuju, že se o té ochraně chodců mluvilo, když přišla O2 na trh. Co se mytí týče, tak s tím nemám problém, ten stěrač jde přizvednout par cm nad sklo a to mi na to, abych očistil gumičku stačí. Více mě to štve v zimě, když chci zvednout stěrače, aby nepřimrzly ke sklu.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19075
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od hamoun »

zhor píše: Ale co dělám často, tak je umývání skla, ať už na benzínce nebo doma, a tam si prostě ten stěrač zvednu, a umyju to i pod ním. A lézt znovu do auta, a tam cosi mačkat abych si umyl pořádně sklo, to je fakt hodně nepraktický.
.
hele .. pokud ta servisni poloha funguje ..
tak vis, ze budes cistit .. chcipnes, pustis sterac, on se zastavi nahore a cistis ..
ale chapu, ze je to zbytecna starost navic.

tim, ze jsou ty sterace tak utopene, neni kolem nich tak bordelu, cistim to jen k nim ... (na mokro jedu i pod ne, prizvednout se daji) a na sucho nad nima. .. na to, jak jsem haklivy na celni sklo, mi to zatim stacilo ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od masha »

spm píše:Ty stěrače jsem na octavii asi bez návodu i dal... narozdíl od výměny žárovky ve světle, hledání pojistek v kabině a výměně baterky, kde nepomohl ani ten návod, protože auto se zjevně montuje tak, že se vezma baterka a kolem ní se namontuje auto
To máš asi baterku jinde než normálně ObrázekObrázekObrázek U tebe se tomu ani nedivím :-) Baterku z oktavky mam rychlejš venku než v subaru. Světlo jde narozdíl od subaru vyndat asi za 30 vteřin :-) Myslim přední... zadní vyndavat nepotřebuješ...
Jinak potvrzuju výměnu stěračů v servisní poloze má už o2 Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od zhor »

hamoun píše:
hele .. pokud ta servisni poloha funguje ..
tak vis, ze budes cistit .. chcipnes, pustis sterac, on se zastavi nahore a cistis ..
ale chapu, ze je to zbytecna starost navic.

.
Dyť píšu že jsem zapomnětlivý :-DDD V subaru vylezu, že jdu tankovat, a (občas) zapomenu otevřít nádrž. Teď v zimě se vrátím, otevřu nádrž, a jak tam namrzne sníh, tak se neotevře. Takže ji musím trošku uvolnit, a pak zase dojít znova otevřít.

Tracid: díky za bakalářku, pročtu si to, ať se zase něco dozvím. (*_^) |,,,,
Naposledy upravil(a) zhor dne pon úno 15, 2021 11:15 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22706
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od spm »

masha píše:To máš asi baterku jinde než normálně U tebe se tomu ani nedivím Baterku z oktavky mam rychlejš venku než v subaru. Světlo jde narozdíl od subaru vyndat asi za 30 vteřin Myslim přední... zadní vyndavat nepotřebuješ...
Jinak potvrzuju výměnu stěračů v servisní poloze má už o2


Sent from my iPhone using Tapatalk
Vyndat to jeste jde, kdyz mas dlouhej nastavec na golu a vis, kde ten debilni drzak je. Ale zkus pak najit ten drzak, co spadne nekam do motorovyho prostoru a pridelat to zpatky :-DDD v subaru je oboji na chvilku... jenom v liberu je to slabsi, tim ze se ta baterka strka gynekologickym otvorem :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14834
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od Tapan »

Jendo, v Liberu se baterka vyndavá na pohodu, v podstatě se ani nezašpiníš. Ty máš se vším problém :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od zhor »

spm píše:Vyndat to jeste jde, kdyz mas dlouhej nastavec na golu a vis, kde ten debilni drzak je. Ale zkus pak najit ten drzak, co spadne nekam do motorovyho prostoru a pridelat to zpatky v subaru je oboji na chvilku... jenom v liberu je to slabsi, tim ze se ta baterka strka gynekologickym otvorem

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
No nevím, u Subaru ty tyčky kolem baterky, co se musí chytit naspodu na stojánek, to taky není nic extra. Nevím jestli to nemám nějaký rozbitý, ale než je tam chytnu, zaháknu a dám přes ně tu sponu, to taky není bůhví co.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22706
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od spm »

Tycky chytam na prvni dobrou, uplne bez problemu :-)
Tapan píše:Jendo, v Liberu se baterka vyndavá na pohodu, v podstatě se ani nezašpiníš. Ty máš se vším problém
Taky - vyndat to jde, ale dostat ji tam zpatky... :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od tracid »

zhor píše: V subaru vylezu, že jdu tankovat, a (občas) zapomenu otevřít nádrž. Teď v zimě se vrátím, otevřu nádrž, a jak tam namrzne sníh, tak se neotevře. Takže ji musím trošku uvolnit, a pak zase dojít znova otevřít.
Tyhle historické odkazy u Japonců jsem nikdy moc nepochopil. Měla to Mazda 3 i Levorg. Mazda to mela ještě tak debilně, že to byla páčka hned vedle otevírání kapoty, takže jsem si párkrát místo nádrže otevřel kapotu. Naštěstí u ND už od toho upustili a otevírá se normálně zatlačením jako u běžných aut 21. století.
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od RadekN »

spm píše:Ty stěrače jsem na octavii asi bez návodu i dal... narozdíl od výměny žárovky ve světle, hledání pojistek v kabině a výměně baterky, kde nepomohl ani ten návod, protože auto se zjevně montuje tak, že se vezma baterka a kolem ní se namontuje auto
Fotky extra pro Jendu :-D . A když bych vyfotil zvedací body na prazích, to bys teprve koukal ;-D ;-D
Přílohy
2021-02-15 10.02.57.jpg
2021-02-15 10.03.35.jpg
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14834
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od Tapan »

Jendo, mně tam tedy jde celkem dobře i zandat. Až to budeš dělat podesáté, už budeš mít grif :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22706
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od spm »

RadekN píše:
Fotky extra pro Jendu . A když bych vyfotil zvedací body na prazích, to bys teprve koukal
Tam bych ty pojistky asi i hledal, ale octavie 2 je má schované z levého boku palubky, takže se na tom musí odtrhnout ten kryt, který úplně jako dvířka nevypadá :-) Baterka je v ní jinak přidělaná v podstatě stejně akorát s tím drobným rozdílem, že je obskládaná kolem dokola plastovejma kravinama, takže tu přišroubovanou botku okem ani nevidíš a na ten šroub se dostaneš akorát nástavcem na gole. Vrací se to tam úplně úžasně :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22706
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: radekn a jeho druhý Forestřík

Příspěvek od spm »

Tapan píše:Jendo, mně tam tedy jde celkem dobře i zandat. Až to budeš dělat podesáté, už budeš mít grif
Já to vidím tak, že koupím novou baterku, přidělám na ní konektor od CTEKu a budu doufat, že budu mít alespoň 5 let pokoj :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“