LovecK a jeho lesník

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
LovecK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte čer 07, 2016 7:07 am
Jméno a příjmení: Karel Lovec

LovecK a jeho lesník

Příspěvek od LovecK »

Ahojte všem,

Jsem tu nový, ale to byli kdysi všichni, proto pár slov úvodem… Za měsíc mi bude 40 a auta řídím od svých 17let. Dokonce své první auto jsem měl ještě 2 měsíce před svými 18… Ale to je teď vedlejší. V zimě jsem se dostal do stavu výběru nového vozidla, doma jsme se se ženou dohodli, že to bude SUV 4x4, a to kvůli víkendové chalupě ve špatně dostupné podhorské oblasti. Poslední 3km se v zimě neudržují. Máme 6letá dvojčata, takže auto mělo mít trochu i kufr. Seděl jsem v rámci výběru v lecčems, ale furt to nebylo ono, ono taky všechno byly Haldexy a jejich odvozeniny… Byl jsem už zralý na psychiatra. V březnu měla Honda nějakou slevovou akci, tak jsem se jel mrknout, ale už dopředu jsem věděl, že CR-V ne! A vedle na salóně stál Forester. Má ho kamarád, tak jsem ho projel s ním a objednal si v březnu auto, Comfort 2.0i MY2016 MT, dodání 08/2016. V dubnu žena projevila přání auto vidět a taky se s ním projet – na salóně byla verze s CVT, benzín 110kW. Svezení vcelku fajne, i ten automat byl super. Ptám se ženy, nevezmene to v CVT? Ať to můžeš řídit taky… Nene, já to řídit nebudu… OK, mně MT nevadí… Je neděle 22.5. a manželka říká… „Víš, trochu jsem přemýšlela…. A kdyby to byl automat, tak bych ho občas projela, něco odvezla, a tak…“ Ajaj…Nechtějte slyšet, co se mi honilo hlavou… 2 měsíce v trapu a bude se přeobjednávat, to bude dodání tak listopad 2016… V pondělí volám k dealerovi, ten termín dodání potvrzuje. Vzápětí dodává, že by možná něco měl hned… Jakmile řekl ta 2 písmena… XT…., tak se mi zatemnilo a mám zatemněno doposud… Ještě jsem si mohl vybrat jestli výbavu Comfort, nebo Sport, zvolena levnější varianta, i tak to byla raketa a auto je trochu přes původně stanovený rozpočet. Rozdíl ve výbavě zde pro mě nebyl zásadní.

Pak už to šlo šmahem, ve středu první zkušebka, v pátek odladění výkupu auta na protiúčet, druhá zkušební jízda, nějaký ty platby a 1.6.2016 jsem si pro něj už jel. Starý tam nechal a novým odjel… Je to moje první Subaru. Auto má za ten týden nahrkáno kolem 700km, první dojmy veskrze pozitivní, o tom se rozepíšu později. Důežité je, že je rodina spokojená. Manželka s tím, že auto má AT, a pro mě ten motor, ten motor, podvozek, jízdní vlastnosti, výhled… Je to auto pro řidiče!

Toliko na úvod vše, děkuji za pozornost a na závěr pár fotek, lepší zatím nemám…
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od quickly »

LovecK: vítek u nás v klubu. Jednak gratuluji k nádherné barvě a blahopřeji i k manželce, která Ti pomohla serozhodnout k XTéčku :supeer: . Přeji samé tlemítkové kilometry .

P.S.: Já mám patnáctitelá dvojčata
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od OZP »

Další pacient s diagnózou Turbo Subaru.
Ať se vám v něm dobře jezdi!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11896
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od Traveller »

Vítej, vítej!!! :657: Hodně šťastných a radostných kilometrů. :-)
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od Slavek_xxx »

Gratulace, XTecko je super auto. Mne pri zkusebni jizde vadil akorat posez na rovnym sedaku vysoko nad podlahou a pneumatiky, ktery na vode klouzaly jak koza na lede. Nicmene ja si novy auto asi v nejblizsich 10ti letech kupovat nebudu, takze mi to muze byt fuk :845:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3628
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od bushman1 »

Gratuluji k fajn motorizaci. Pěkné auto.
Já jsem spíš na placky, ale mojí ženě by se to líbilo - vysoký posez a dostatek kobyl pod kapotou.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
LovecK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte čer 07, 2016 7:07 am
Jméno a příjmení: Karel Lovec

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od LovecK »

Dekuji za prani a pochvaly. Mam chvilku cas tak neco doplnim. Auto jsem bral ze salonu s najetyma 52km, z nichz 40km jsem natocil ja pri 2 zkusebnich jizdach. Ve vztahu XT a 2.0 150hp je u XT tvrdsi podvozek, asi tomu prispivaji i 18" kola, na 150hp jsou jen 17".

Rozdil vybav u meho XT Comfort a nejvyssi verze Sport:
- sibr - nemam a nevadi, o ku*vitko min, stejne bych se dival v zime na rakev a v lete na kola...
- kozeny sesle - nemam a nevadi, kozeny klouzou...
- tonovani zadnich skel - uz mam, vadilo, kvuli detem, folie Suntek 20%
- keyless pristup a startovani tlacitkem - nemam a nevadi
- audio Harman/Kardon a navigace - navi nevadi, audio trochu vadi, ale zatim jsem moc nepoustel ani to, co v nem je...
Rozdil za tohle vsechno byl cca 125tis. Kc, a to je dost...

Nechal jsem doplnit:
- listy na dvere kvuli nakupnim centrum, stejne to nepomuze
- kryt zadniho diferaku - to by pomoct mohlo
- stresni pricniky se taky hodi
- nejaky to zabezpeceni
- neco jsem dostal: povinnou vybavu, koberce a vanu do kufru
Dalsi casem, az stabilizuju cash-flow...

Zazitek z jizdy je super, bylo mi to jasne hned pri prvni zkusebni jizde, ze tohle je auto presne pro me. Umi byt klidnym rodinnym vozem s dostatkem vykonu pro rychle a bezpecne predjeti, po vysazeni casti rodiny, ktera nema rada jizdu sportovni (manzelka a syn) se zmeni v dodavku s turbem, ktere kdyz se seslapne pedal, tak leti neohrozene vpred. Zrychleni do nejakych 140km/h je super, pak uz to jde k nejakym 170km/h tak nejak rozumne, vic jak tachometrovych 195km/h jsem zatim nejel, nebylo kde... Navic mi prijde, ze tech cca 200 je uz na auto dost, podvozek nebo vyse zminovane gumy...

Neco z cestovani mimo cesty: nebylo moc prilezitosti, ale vzal jsem auto do Hostynskych vrchu a vysvihnul si kopec Bludny smerem od Lazu, hezkej strk. Bylo mokro, tak s X-MODE. V pohode, auto o tom nevedelo, to same pak dolu, s asistentem sjezdu, na 100%! Dal jsem si to tak 3x a tlemil se jako blazen...

V sobotu jsme byli porovnavat nova auta u svagra. Ma mesic noveho Superba v chrochtu 140kW. Byl cely nedockavy, az se bude moc pochlubit, ale prvni chtel jet Lesnikem. Rikam OK... Vyjedeme mimo obec, plyn na zem, raketa startuje... Rika mi: ... Voe zpomal, ja nechci jet v dodavce kilem za 8s... Pak to prislo, krizovatka ala vidlicka s odbockou na polni cestu, rup to tam 80 a po polnacce zvolna k 90... To bylo max co slo jet, vzhledem k hupum uz to v 90 zacinalo plavat, ale 80 furt dobrejch... Dojeli jsme zpatky k baraku, chladime turbo a rikam: " ted Ty!" Odpoved: " asi je to zbytecny... ;) tak nakopnul kufr (diky, nechci mit spinavy kalhoty) a zapnul muziku se subwoofrem, jo, hraje lip. Tim projizdka skoncila, tlemim se jeste ted... ;) ;) ;)

Neco malo ke spotrebe: kdo chce mit zavodniho kone, musi mit na oves... Tim by se to dalo uzavrit. Kdyby to nekoho zajimalo, tak aktualne mam 12,8. Ze salonu jsem vyjizdel s 18,9 takze to pekne uz padlo. Jeden computer nenuluju, druhej jo, s tim si hraju, takze dle jizdy: od 9,8 do nejakych 20l. Je mi to jedno...

Takze v zaveru, az potkate tohle XT, a bude ho ridit tlemici 2m vysoky ctyricatnik, jsem to jak.

PS: jo a zdravim... ;)
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od Mareka »

Blahopřání k zvolenému modelu (lépe to asi dopadnout nemohlo = poděkuj ženě) a ať dělá jen radost!
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od Kolben »

Paráda. Gratuluju Ti k dobrému výběru.!!!


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
jara650
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 823
Registrován: stř říj 02, 2013 8:28 am
Bydliště: Valašsko

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od jara650 »

Velká gratulace k pěknému vozu!
A asi se tu někdy někde i potkáme.. :845:
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05
Subaru Forester SF 2.0 90kW MT MY98
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od kiti »

super Karle

velká gratulace a to nejen k autu, ale i rozumné manželce :4690: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od Subaru70 »

..připojuji se také nejen svými dvojčaty + jeden malej subarista k tomu, ale hlavně gratulací k manželce ::-DDD: ::-DDD: a dobrému výběru auta, ke kterému tě nasměrovala ::-DD: . Zjevně po pár km jsi již chytil správnou :subaru: diagnozu což tě řadí mezi tu místní sebranku bláznů s plejádou na kapotě...
Taky máme chalupu na horách a v zimě je tohle auto zejména neocenitelné pro své schopnosti, které jsou mnohdy až mimo rámec běžných úvah, takže tvoje volba místo CR-V a pod. je naprosto správná.. Jsme v podstatě takový malý/velcí kucí co potřebujou hračku...takže ať se ti hezky hraje :supeer:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
LovecK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte čer 07, 2016 7:07 am
Jméno a příjmení: Karel Lovec

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od LovecK »

Kluci,
S tou manzelkou diky, ale na zeny se musi opatrne, jestli je fofrklacek MT nebo AT, tak to pozna, ale ten narust kobyl pod kapotou jsem nejak radsi zapomnel oznamit... ;) Jen se divila, ze chybi dira ve strese, to jsou ty veci, co sleduje vetsina zen. Dostalo se odpovedi, ze neni, ale za to ze jsou lepsi sedacky... Proslo to... ;) Omluvil jsem si to tim, ze slo o milosrdnou lez... :lol2:

Taky vybirala barvu, chtela bilou, mne je to jedno /krome te zelene metly, ta mi fakt nic nerika/. No a je cerveny, XT Sport byl v bile, ale podarilo se ji presvedcit, ze barva nejezdi... ;)
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2276
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od clay »

Blahopřeji ka radosti a ať Ti dlouho slouží. Jinak subaru diagnoza je nakažlivá v každém věku a mam podezření, že je neléčitelná. Clay

Odesláno z mého SM-G800F pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: LovecK a jeho lesník

Příspěvek od sima »

Tož je nás ještě málo,gratulantů,tak se přidávám :850: Je vidět,že tě to správně chytlo,tak jak mě,tak jak nás všechny tady,tak referuju další zkušenosti 8)
Jo a mohl by jsi sem dát tu fotku s foliemi,ten stupeň zatmavení mě zajímá...
Naposledy upravil(a) sima dne stř čer 08, 2016 9:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“