Jozifek & Subaru

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Jozifek rad Legracyubaru

Příspěvek od Jozifek »

Přiznám se, že nevím. Ale v nejhorším bych jí musel dát do bazaru a protože na smlouvání moc nejsem, dostal bych za ní to, co by mi bylo nabídnuto. A tolik si asi představuju. Když budeš mít zájem, můžeme se někdy domluvit a nějaké solidní obchodníky s ojetými vozy navštívit [IRONIE]
Pořád doufám, že se koleno zotaví, ale dávám mu mín než 50%.
Když jsem si ji pořizoval, tak jsem počítal s tím, že mi vydrží přinejmenším 250 tisíc km, to by znamenalo tak 16 let.
Proto ji hýčkám a rozmazluji. Nikdy nebyla v automatické myčce, pouze ruční mytí, v létě to nepřeháním, v zimě ano

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Jozifek rad Legracyubaru

Příspěvek od Subaru70 »

..neexistuje solidní obchodník s ojetými auty :-D :-D Na výkup tě oškubou a na bazar zase vezmou velkou provizi...Pokud máš aspoň rámcovou představu pošli mi třeba SZ..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Jozifek rad Legracyubaru

Příspěvek od Jozifek »

Protože, jak to bývá, všechno špatné je i k něčemu dobré, musel jsem opustit manuální převodovku a s tím i mojí krásnou ForEsterku. Bohužel máme nyní v rodině takové nešťastné období, kdy operace stíhá operaci a je nezbytně nutné abychom byli mobilní, musel jsem hledat rychle čím ji nahradit.
Měl jsem jasno v tom, že barva musí být červená, výbava Comfort, motor benzín 2,0 s CVT a když CVT tak s ES.
Protože manželkám bývá obvykle pořád chladno a ta moje jezdí vzadu s dětskou sedačkou, chtěl jsem vyhřívaná sedadla i vzadu.
Takovou možnost nabízejí pouze u Carpentera.
Zašel jsem se tam tedy zeptat, jak to vypadá s termíny dodání.
Červenou by sehnali až někdy koncem ledna a to je moc pozdě.
Tou dobou se jeden červený Forester objevil v nabídce i ve Zlíně, žena souhlasila, že oželí i ta sadadla, ale nakonec jsme se dozvěděli, že je již prodaný, stejně jako další dva, co jsou na cestě.
Zašel jsem tedy opět k Carpenterům, jestli by nesehnali nějakou jinou barvu.
Sehnat se dala pouze šedá, ta se nám zdála nějaká smutná, poptal jsem tedy něco veselejšího
a nakonec je to černé jako bota
ale od včerejška naše
XT.jpg
Ještě taková zajímavost, dnes jsem vezl tchána a tchýni do Liberce, bolestí trpícího tchána, zoufalou tchýni, ale to není až tak zajímavé. Zajímavější je, že než jsem vyjel s novým autem a takovým nákladem na dálnici, řekl jsem si, že musím najet alespoň 150km, aby se ukázalo něco, co nikdo nemá rád, ale u nových věcí se to někdy objevuje. Naštěstí nikde nic, olej všechen, nic neupadlo, vše funkční.
Naplniv bandasku vervístovkou vydal jsem se na testovací okruh.
Pro znalé hlavního města a okolí, vede přes tunely, pak nahoru směr Letňany, odtud po MO na Černý most a pořád dál až do tunelů a to celé několikrát. Jsou tam úseky 50, 70, 80 i 100, nahoru, dolů i po rovině. To celé jsem shodou okolností skoro přesně před rokem absolvoval is novým 2,0i MT. Ten to dal na Geolanderech za 7,4 litru na sto. XT na zimních Nokianech
xt2.jpg
Jel jsem většinou na tempomat plus deset procent, občas jsem řadil manuálně, protože CVT na I by byla schopná jet to celé na 1400 otáček. Píšu to ne proto, že bych snad chtěl jezdit s takovou spotřebou, ale protože se tady několikrát řešilo, za kolik by s XT jezdili řidiči jako jsou QUICKLY nebo TRAVELLER.
Po včerejšku jsem si jistý, že kdyby jezdili, tak, jak jsem se tady dočetl, zvládnou to do osmi litrů.

Po návratu z Liberce, už jsem se dostal na přijatelnějších 9,4
Naposledy upravil(a) Jozifek dne pát pro 15, 2017 8:52 am, celkem upraveno 1 x.

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jozifek rad Legracyubaru

Příspěvek od VDC »

Jozífku tak to je dobře, že ač ses musel zbavit oblíbeného manuálu, nejsi z CVT zklamán. Tak ať ti dělá jen a jen radost. A já myslím, že bude, protože páteční kus tu měl akorát Tráva. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Jozifek rad Legracyubaru

Příspěvek od Jozifek »

Jak se říká
Sejde z očí,sejde z mysli
Poslední dva měsíce jsem jezdil s AT Outbackem, dnes už do něj zalezu bez problémů, ale tchán ne....
A na manuál už jsem poomalu zapoměl.
Někdy ještě ruka hledá, ale hlava ví
A ta CVT v XT je super, kdyby mi pořád nelezla na nervy

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Jozifek rad Legracyubaru

Příspěvek od Metuzalem »

Můj Šedivák Forester XT je o 3 měsíce mladší - tedy podle prodeje, ale musím potvrdit, že
a) na I je CVT schopna jen 1400 otáček skoro pořád, tak protože mám teprve cca 3000 km tak pouštím tempomat jen abych viděl, že funguje a dostal do krve jeho ovládání, jinak jezdím bez něj a tu a tam přepínám na S a S#. Přesto mám průměr od počátku 8,6 a to by možná byl i nižší, kdybych se buď snažil nebo jezdil delší trasy. To je takovej ten dědkovskej průměr :-) A jednu cestu už mi to ukázalo 7,6, ale to byla výjimka (celou cestu silný provoz s rychlostí cca 80, tak jsem nepředjížděl a skoro usnul).
b) CVT je fakt moc dobrá, zatím se nikdy nezachovala nějak jinak, než bych si představoval. Pravda neověřoval jsem, jak mě nenechá překročit otáčky do červeného pole a sama přeřadí byť v manuálním režimu, protože mám soukromé zajížděcí maximum 4 tis. a to ještě jen někdy a ne na moc dlouho. Ale to by asi stejně nebylo moc na závadu.

Docela mě pobavila ironie osudu - "smutná" šedá a když pak není zbytí, tak máš "neveselou" černou :-) Manželka taky říkala něco o smutné šedé, tak jsem jí vysvětlil, že šedá je elegantní a je klid.

Brzo budou naše 2.0 XT výjimečné kusy, když se je vbrzku chystají přestat vyrábět, tak ať ti dobře slouží.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Jozifek rad Legracyubaru

Příspěvek od davidherda »

GRATULUJI!!!

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Jozifek rad Legracyubaru

Příspěvek od Jozifek »

Děkuji za gratulace,

Metuzalem "smutná" šedá, "neveselá" černá. Tu barvu jsem chtěl hlavně pro kluka, snad to můžu prozradit, pod stromečkem bude mít úplně stejně černého Forestera XT, tak snad truchlit nebude. A černá se mu líbí

Brzo budou naše 2.0 XT výjimečné kusy, když se je vbrzku chystají přestat vyrábět, tak ať ti dobře slouží.
Tak jest a když si ještě představím, jak jednou zaklepu u nebeské brány, vyjde svatý Petr v triku SUBARU, tak určitě budou nějaké plusové body

Ještě mě trochu zarazilo, jak se u XT za deště a sněhu špiní motorový prostor. U MT to tak nebylo, ale měl jsem tam kryt pod motorem, který vypadal oproti XT takový bytelnější, tak jestli to může být tím nebo jak turbo saje, kdo ví....

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Jozifek & Subaru

Příspěvek od cleo »

Gratulace k povedenýmu autí ,,,,| (*_^) |,,,, . Já mám jen atmošku, kryt pod motorem a motor je zaprasenej hned, už jsem si zvykl, občas ho ručně umeju.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2120
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Jozifek rad Legracyubaru

Příspěvek od Metuzalem »

Jozifek píše:...pod stromečkem bude mít úplně stejně černého Forestera XT, tak snad truchlit nebude...
To teda budou Vánoce! Sice v černém, ale v tomto konkrétním případě to rozhodně důvod k truchlení není :-)
Jozifek píše:...když si ještě představím, jak jednou zaklepu u nebeské brány, vyjde svatý Petr v triku SUBARU...
52. díl Anděl Páně? :-)
Jozifek píše:Ještě mě trochu zarazilo, jak se u XT za deště a sněhu špiní motorový prostor.
No jo, mě se špiní motor taky, hrozně rychle se špiní vlastně celý auto, to je ta elegantní šedá :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Jozifek & Subaru

Příspěvek od Jozifek »

Dnes jsme s tahounem Otónem absolvovali STK, jediná výtka - orezlý vyfuk. Podle toho v jaké je kondici a jak přibývají km to vypadá, že bude jezdit ještě tak priblizne 100 až 200 let

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Jozifek rad Legracyubaru

Příspěvek od Traveller »

VDC píše:Jozífku tak to je dobře, že ač ses musel zbavit oblíbeného manuálu, nejsi z CVT zklamán. Tak ať ti dělá jen a jen radost. A já myslím, že bude, protože páteční kus tu měl akorát Tráva.
Tak tak. Snad jenom já jsem měl s Forejsem trochu trápení. Ale auto to bylo fajn. =)
Tak ať ti to pěkně jezdí a nejlépe do 8l/100km. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Jozifek & Subaru

Příspěvek od Jozifek »

Auto je prima a spotřeba se díky skladbě cest blíží spíš než k 8 k 11. Ale, že to jde i pod těch 8 mám vyzkouseno a to prozatím stačí

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jozifek & Subaru

Příspěvek od VDC »

Je to dobře, že to neplatí absolutně, že nová auta stojí za prd. A zrovna u Outbacka mě to těší obzvlášť, protože je to moje krevní skupina !
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Jozifek & Subaru

Příspěvek od Jozifek »

Včera jsem se vrátil s našimi [SUBARU] z pravidelného servisu.
Oproti původnímu plánu se to protáhlo na tři dny.
Zrada nastala na stále ještě "zánovním" XT, kde se oproti původnímu plánu muselo měnit více věcí, které nebyly skladem.
To, že půjde na výměnu chladič klimatizace, tušili všichni zúčastnění, ale nepočítali jsme s ložisky na předních kolech a komplet silentbloky na předních ramenech.
OUTBACK MY 2005 dostal nové filtry, olej do motoru a handsfree Parrot.
K dokonalosti by to chtělo na Otónovi nějak vylepšit světla.
Srovnání s LED na XT je jako noc a den

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“