emveho exWRX/Evo/exGT/WRX STI

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1364
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od marzi »

Emve dik, v podstate jsi potvrdil to co jsem vedel, vcetne cen za loziska.
Ta z inzeratu je zajimava, vis o ni neco konkretnejsiho?
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od emve »

Ne, jen že nad ní všichni slintají. :-)

Byla na bazoši za 950 a teď to dal i na sportovní vozy za 900, asi bych opravdu doporučil ke shlédnutí, pokud máš zájem o M3 E92.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od emve »

Takže nastal čas uzavřít vlákno. Dnes jsem WRX předal novému majiteli, zafungovala místní inzerce : https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 53#p340753

Za mého 2-letého vlastnictví tedy najeto asi 10 000 km, auto mě bavilo, je mechanické, vydává hezké autentické zvuky a žádné z mých aut nevyvolávalo tolik pozitivních emocí v okolí. Takže najednou se se mnou každý na benzínce chtěl bavit, včetně ženské obsluhy, obdivovali to i příslušníci PČR a mávali na mě nejen subaristi ale i jiní majitelé sportovních aut. B-) Takže super zkušenost. ,,,,| (*_^) |,,,,

Nicméně, jakmile člověk jednou okusí charakter sportovního osmiválce, tak ho už oturbený čtyřválec nemůže moc bavit. :-/ Takže od uvažovaného upgradu na STI MY04 jsem upustil a po osmiválcové M3 bych chtěl svůj fleet rozšířit o C63 AMG W204, tedy atmosférický 6.2l V8, v sérii 457 koní, po odstranění elektronického omezení škrtící klapky pak zhruba 530 koníků. S ohledem na neustálý tlak ne emise a ekologii si myslím, že takový motor už do relativně malého auta střední třídy nikdo nikdy nedá a proto je rozumné ho zavčasu koupit. ;-D
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od emve »

Ačkoliv jsme na subaristickém fóru, tak si dovolím představit nástupce mého ex-WRX, je taky šikmooký, ale z jiné stáje - tedy Lancer EVO VIII. :-)

Po prodeji Focusu ST a WRX jsem uvažoval jak naložit s uvolněnými finančními prostředky a čím doplnit M3 E92. Jako nejlepší sourozenec se mi začalo postupně rýsovat právě EVO, protože je úplně jiné. M3 - vysokootáčková atmosféra, V8, zadokolka, letní auto vs Evo - oturbený dvoulitr, čtyřkolka, zimní auto.

Původně jsem uvažoval o EVU 5 nebo 6, bylo by potřeba zkousnout pravostranné řízení, ale dají se najít hezké a zachovalé auta z JPN nebo UK. Koukal jsem i po evropských modelech 7-9, ale nic se mi dlouhou dobu v inzerci nezamlouvalo. Pak se objevilo auto, které mě docela nadchlo, černá osmička, nejen že evropský původ (spousta levostranných jsou US modely s horší specifikací pohonu), ale auto z česka (tedy kompletní Cebie, stavy km, nehody), z olomouce s poctivě vyplněnou serviskou, které zřejmě nesloužilo jako cvičné auto pro rally a nebylo strukturálně bouráno, docela jednorožec. První registrace v roce 2006, najeto 121 tis. km, z úprav Milltek výfuk, upravená mapa a podvozek Ohlins Road and Track.

EVO se mi vlastně nikdy moc nelíbilo, z obrázků a fotek, a je jich celkem málo, takže jsem neměl tu čest a vždycky se mi i zdálo, že je dost drahé, na to, co to je a kolik to stálo nové. První moment, který to změnil, když jsme v Nissanu GT-R (550k) museli hodně zatáhnout, aby jsme předjeli kamarádovo upravené EVO a podruhé, když jsem v jeden den jel jako spolujezdec v Aventadoru a pak EVU a měl jsem pocit, že mě EVO vlastně baví víc... v ten moment jsem si uvědomil, že vlastně není drahé, ale docela levné. :-)

A to bylo z místa spolujezdce. Z místa řidiče, v šedi dnešních ekologických downsizovaných aut bez manuálních převodovek, je to úplné zjevení... Neskutečně ostré řízení, perfektní mechanické řazení, dost masivní nástup výkonu - moje EVO jelo naprosto identicky jako kamarádovo naladěné od 4turbo na 410k a 510 Nm, ani Nissan GT-R mě pocitově nepřišel zásadně rychlejší když jsem ho převážel a zejména... schopnosti v zatáčkách z jiné galaxie, auto nezná nedotáčivost, pošlu ho nadměrně rychle do zatáčky, když čekám, že už se začne hrnout předkem ven, tak se úplně zlomí, hodí zadkem a zatočí :-()()-: a pak zase masivní trakce a nástup výkonu ze zatáčky, v reálném světě určitě rychlejší auto, než moje M3. Ta mimochodem v létě prošla úpravou na Evolve Stage 2 (primární decat a mapa), 450k / 450 Nm, 8600 ot. omezovač, z toho jsem byl hodně nadšený, jak auto zvukově a výkonnostně ožilo, ale tak jako z EVA jsem snad ještě z auta nadšený nebyl... takže pánové, doporučuju (*_^) |,,,,
Přílohy
IMG_0547.JPG
IMG_0557.JPG
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od mari75 »

(*_^) |,,,, Vypadá dost nenápadně, až civilně! Což je jen plus =) . Přeji Ti mnoho šťastných km a úsměv pořád na tváři
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
filippek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2310
Registrován: úte úno 15, 2011 10:52 am
Jméno a příjmení: Filip Pecka
Bydliště: Jablonecko

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od filippek »

Mě se EVO naopak vždycky líbilo a jen prachy a rozum jsou za tím, že ho nevlastním. Náklady na provoz jsou pro mě nereálný. Ale vždycky jsem nad nima slintal a ve všech rallyech jim fandil :-) Tak gratulace, je nádherný!

Odesláno z mého LG-G6 pomocí Tapatalk
Nyní: Forester SG 2,0 r.v.05 poface
Bylo: Outback 3.0R H6, r.v.06
Bylo: Forester 2,0 XT r.v.04
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od VDC »

Rozhodně je to ikonický vůz !! Tak ať ti dělá radost !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od hamoun »

gratuluju !!!
doufam, ze tu budes pokracovat v psani !
moc dobre se to cte ;)


Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
pichy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 203
Registrován: pon říj 24, 2016 6:14 pm
Bydliště: Valašsko

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od pichy »

doufám, že mě svezeš [DRIVE]
Outback 3.0 H6 (2004)
Honda Civic 1.6 V-TEC (2005)
Peugeot 205 rallye (1990)

ex: Forester 2.0 XT (2003), Forester 2,0X (2006), Impreza 1,5 (2009), Forester S-turbo (1998), SAAB 9-5 Aero (2005)
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od OZP »

Super. At to jezdi a dela radost! Az budes prodavat, tak se ozvi :)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od bushman1 »

Nebýt toho křídla tak je to sleeper car
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od emve »

Náklady na provoz úplně nízké nejsou no :-D

Koupil jsem myslím auto s dobrou historií, které se zdálo ve velmi dobré kondici, odvezl jsem ho do Kageki racing k Mr. Fejfarovi (tam co staví ty 1000+ koňové Supry, 800 koňové Skyliny, vyrábí vlastní karbonové díly...) a byl z toho prvotní servis za 45 a bylo to jen pár drobností (těsnění víka ventilů, nějaké hadice, zadní brzdy, přední destičky, excentry na zadní nápravě, svíčky, nový blow-off z 9RS, přetěsnění škrtící klapky, náplně Motul). V motoru byla spousta netěsností (hadice, škrtící klapka, bov), turbo tlačilo maximálně 1,6 baru v peaku a drželo 1,5. Teď už drží konstantně 1,7 baru.

Další věci, které podle Kageki nejsou úplně top (vačky, cívky, mapa - doporučený remap od 4turbo, hydroštely) jsou za dalších cca 70. A to ještě mám v plánu protikorozní ochranu spodku (snad do 20) nějakým jejich zázrakem, který vyžere korozi a udělá ochrannou vrstvu a původně jsem měl v plánu rozleštění a keramiku za dalších 20 po slevě. :-D Takže celkem asi 150 za ponákupní servis a jsou to v podstatě drobnosti. Protože střeva motoru, převodovka/spojka a diferenciály jsou v pohodě (3 samosvory a středový stojí asi 70) a k autu byly 2 sady kol s hezkými letními/zimními pneu. Jinak bychom byli ještě v úplně jiných číslech... Takže k M3 mám další skvělou pokladničku. :-)

V psaní budu rád pokračovat, stejně v ČR není žádné pořádné EVO fórum a třeba se mi podaří někoho od STI přetáhnout k temné straně síly. :-)

Pichy: Určitě se můžeme potkat s tvým rallycarem a porovnat. :-D
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od SCOOTER »

Máš to pěkný...určitě s ním zažiješ spoustu radostí.
Měl jsem možnost řídit také Evo8 a musím říci je to bomba která funguje.
Přílohy
20180630_163246.jpg
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od Mira »

Vím o pár lidech co zběhli od suba k mišivbuši. Nic novýho. A pamatuju, když jsem jednou potkal Evo 8 v době, kdy to byla žhavá novinka a to bylo takový strašně surový auto. Naskakovala z toho husina. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1349
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: emveho WRX RS

Příspěvek od geraltos »

Gratulace, krásný auto. V Evu jsem se svezl jednou jako spolujezdec na rallye Andělka a nadchlo mě,jak strašně to jede a brzdí,prostě celkově funguje...

Odesláno z mého Redmi 5 Plus pomocí Tapatalk
WRX 2003
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“