SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Oki, super, díky :-) Ono beztak tam budu ještě přehazovat kameru (ke které mám ještě i zadní - ta je na parkování sice k ničemu, ale když už jí mám, tak ať tam je a natáčí). Takže asi ještě počkám až dorazí ty 12V zásuvky a udělám rozebírací akci a nacpu to tam všechno :-) Jenom teda doufám, že budu úspěšnější než u minulého auta, kde jsem půlku těch čudlíků, kterýma je typicky přidělaný ten tapec ke karosérii, ulámal (a navíc jak jsem experimentálně ověřil, vyrábět ty čudlíky na 3D tiskárně taky moc nejde - mám jejich zbytků plné dutiny ::-DDD: )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Měl jsem tapecírunky rozebraný už asi tak 10x kolem dokola, měnil jsem světlý za tmavý, montoval kde co a nikdy jsem neurval ani jeden. Takže se neboj. :-) Jen pořádně koukej, kde jsou šrouby, protože zrovna na těch bocích kufru jich je asi 6. 2 jsou pod podlouhlým krytem za opěradlem, jeden pod výklopným háčkem, jeden pod háčkem roletky a dva u podlahy pod kotevníma očkama. A musí se vytahat čudlíky pod dvířkama kastlíků. Pak už je to venku na to šup. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak H6 dnes dostala domeček :-) Ale teda, žádná sláva... Když tam zajedu popředu, tak nevystoupím. Když tam couvám, tak je zase komplikace sklápění zrcátek (takovej frajer, abych se do těch vrat trefil bez nich nejsem a s nima to zase neprojede). No, řekl bych, že to budu chvíli zkoušet a až to poprvý odřu, tak se na to vykašlu :-D
Přílohy
IMG_0080.JPG
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Slavek_xxx »

spm> a jak lezes ven, sibrem? ::-DD: Jinak by to mozna resila couvaci kamera...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

A ještě teda jedna věc - myslel jsem si, že jsem o tom viděl v manuálu zmínku, že je to normální, ale nedaří se mi to tam najít. Dneska při cukání v koloně v Praze se rozsvítila kontrolka VDC OFF. Dle návodu je to obvyklé za studena, nicméně motor byl celkem teplý. Celou dobu co jsem čekal na semaforu, tak to svítilo (nezkoušel jsem vypnout motor, ale třeba vypnutí/zapnutí tlačítkem neudělalo nic). Jak jsem se dostal konečně za křižovatku a rozjel se na víc než 5 km/h, tak to zhaslo. Svítila samotná kontrolka VDC OFF, nic k tomu (pravda, nedal bych ruku do ohně teď za to, že v palubce svítí všechny kontrolky, ale mám pocit, že pečené kuře se jinak při otočení klíčku objevuje, takže tím by to snad být nemělo). Je to normální nebo se mám něčeho bát? :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Slavek_xxx -> ona ta garáž je vpravo za vraty vykrojená. Takže když se do toho zacouvá, tak já dveřma u řidiče vylezu. Po předku mám utrum :-) Pravda, zadní kameru tam ještě cpát budu (mám to taknějak navíc k té přední) - jenom teda zrovna široký záběr neměla, tak si nejsem jist, jestli to k něčemu bude :-) Ale za zkoušku nic nedám.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vena »

ta kontrolka se mi taky rozsvítila na mžik,ale to jsem to pálil tak 160 nějakýma zatáčkama,těžko říct.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od cerv »

Kontrolky na pristrojovce funguji všechny,nesvitilo akorát podsviceni :-)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Ok, to jsem klidnější :-) Si právě pamatuju, že si říkal že tam něco nejde a měl jsem za to že kontrolky (a byl jsem lemra líná než abych to podle manuálu kontroloval :-) ). Takže dobrý. Na budíky stejně nemá cenu koukat; stačí na dálnici s nohou na plynu kýchnout a ručička rychloměru odletí někam jinam :845:
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Slavek_xxx »

Obavam se, ze kdyz sviti vdc off bez kurete a auto je teply a stoji, ze to muze znamenat prehrivani a to nejcasteji kvuli tesneni pod hlavou. Tak to aspon bylo u mne.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Vysvětím ti tu kontrolku. Mám to velmi hezky odsledováno díky přídavnému displeji. Ta kontrolka se rozsvítí v okamžiku, kdy teplota vody v motoru stoupne na 105˚C. Běžně nemáš šanci zjistit, proč se rozsvítila, protože v tu chvíli je ručička teploměru strnulá stále ve stejné pozici. Začne lézt nahoru chvilku poté, přibližně při 107˚C. Když je vše v pořádku, teplota stoupne jen na chvilku a protože zapíná druhá sahara asi při 97˚, rychle to klesne dolů. Proto ta kontrolka VDC OFF svítí jen chvíli. Kdyby byl problém, vzápětí to poznáš podle stoupající ručičky teploměru.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Hmm, máš nějaký konkrétnější odhad co je chvíle? Mohl jsem v té koloně stát tak zhruba 5 minut (semafor, vždycky projely tak 4 auta a znova stát). Svítila tam po celou dobu, zhaslo to, jak jsem tím projel a zase jsem se rozjel (což je logické - začalo se to víc chladit). Co se týče teploty, tak výše vylezla, ale stále mi to přišlo v normě - normálně za jízdy se ručička teploměru drží na té spodní z prostředních rysek, během toho stání v koloně povylezla výše a byla přesně mezi těma prostředníma ryskama. Kdyby se to vysloveně přehřívalo, i třeba kvůli tomu těsnění pod hlavou, tak by měla jít ještě výše, ne? Je tedy případně možné, že jsem tam stál moc krátce na to, než by to druhá sahara vychladila?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Slavek_xxx »

Zezacatku se to bude stacit chladit a odvzdusnovat, ale jestli je to tesneni, bude se to zhorsovat. Vzdycky v kolonach nebo po sjezdu z dalnice. Podivej se, jestli netlakujou hadice a kdyz sundas vicko chladice, jestli nejdou ven bubliny. Pokud jo, je to jasny. Ale jestli je jeste original, neni se co divit.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od cerv »

U nás auto fungovalo normálně bez tebou popisovanych příznaků a to v Praze to auto jezdilo taky a často,pochybuju,ze po malým nájezdu u tebe by se začalo projevovat těsnění pod hlavou v tomto smyslu,dle me to moc pozorujes a ještě tu dostavas katastroficky scénáře...uz jsi byl u Bima,aby ti řekl co a jak?Na klavesnici,to se to píše!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Víko chladiče je přesně který? Co si vybavuju, tak je tam jedno, které je nad nádobou na vodu a potom o kus vedle ještě druhé na hadici, tuším mezi chladičem a tou nádobou.

Servisovaný to ještě nijak nebylo (i ty destičky se mi pořád válej ještě na botníku); říkal jsem si že dojedu ten olej a dám to k prohlídce (stejně si ho sám nevyměním...) a aspoň případně na něco narazím. Ono navíc sám jsem na tom najel zatím prd; nedojel jsem ještě ani druhou nádrž :-) Jinak objevilo se to dnes poprvé. Předtím jsem už párkrát po Praze popojížděl (byť dneska se nastálo asi nejvíc) a nic, stejně tak ani dnes po zbytku cesty, kde jsem se taky plazil krokem, nic neobjevilo. Absolvovalo to cestu Praha - Brno a zpátky, každá bez zastávky a po sjetí z dálnice taky v pohodě (a to jsem i na zpáteční cestě se v jednom místě neudržel a vzal jsem pár kilometrů s cihlou na podlaze; taky OK). Takže, možná na to fakt jenom až moc koukám :-) Nicméně alespoň vím, že to patrně s teplotou motoru souviset bude. Tak budu pozorovat, co to bude dělat a pro jistotu víc hlídat teploměr; kdyby něco náhodou, tak ať to aspoň neuvařím :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“