SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24299
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Letí to strašně,fakt ::-((( jinak právěže některé top nářadí mám ještě z totality,šrubováky s dřevěnou rukojetí apod :-D ale vážně i jiné věci,po tatovi,dobrý matrjoš no,jen dnes je častěji třeba jiných spešl vercajků.No a musím říct,že mě čím dál víc chybí chuť se k některým věcem dokopat a proto už téměř vše co se týče třá auta svěřuju jiným,je toho nějak moc a život utíká,baví mě i jiné věci...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mnov »

Tenkrát to byl asi kapitalistický šroubek. :-) Když jsi to tak připomenul, tak si vzpomínám, že byl celkem problém odšroubovat dveře u Žigulíka. Zajít koupit bity tenkrát nešlo, tak se křížák vyráběl. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24299
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Kapitalistický šorubek prý :-D Jj křížák,to byla echtovní věcička,ten jsme měli posléze taky,na to jsem koukal jak tele na vrata :-) Já,dítko normalizační,neumětel,tehdy o to víc :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od goha »

mnov píše:Tenkrát to byl asi kapitalistický šroubek. Když jsi to tak připomenul, tak si vzpomínám, že byl celkem problém odšroubovat dveře u Žigulíka. Zajít koupit bity tenkrát nešlo, tak se křížák vyráběl.
Přesně tak ... a dost často se musely šrouby ohřát autogenem :-)
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mnov »

Autogen už jsme dali dávno pryč. Dnes se dá doma provozovat jen nějaký MIG/MAG/TIG. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od goha »

Jasně ... mluvil jsem o dobách dávno minulých, kdy prakticky nic jiného než autogen nebylo.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

VDC: Díky :-) Třeba se z té levorukosti jednou alespoň trochu vyléčím :-DDD

goha: Já jsem taky utahoval nohou, ale někde tady o thread vedle to nebylo zrovna pochváleno. Jelikož síle svých rukou na dotažení nevěřím (jak se ukázalo celkem oprávněně, protože po přejetí momenťákem jsem zjistil, že jsem to tou nohou utáhl zhruba stejně), tak jsem opatřil radši momenťák. Ještě málem hned na štědrý večer jsem to chtěl letět ven povolit a přetáhnout :-DDD

mnov: Jo, sdílené věci jsou vždycky problém, ne jenom nářadí... já to mám teda naštěstí jako svoje, takže jednak to mám pořád všechno a jednak i v dobrém stavu (párkrát jsem se k tomu teda hezky nechoval, ale nářadí to vydrželo bez poskvrny). Teda, křížáky taky nepoužívám nejlíp, respektive všechny šroubováky mám PZ a šroubuju s tím i PH (že se to liší jsem zjistil až když jsem si psal seznam :-D); na druhou stranu já s tim šroubuju obvykle malé věci, které se jednak nešroubujou silou a v zásadě ani nejdou, protože síla napřed zničí úplně hlavičku toho malého šroubku a tím skončím :-D

sima: Tady naštěstí, když se mění celé zrcátko, tak se s těma plastama nijak zvlášť nelaboruje. Jenom ten tapec ze dveří se vycvakává, ale to jde taky v pohodě. Větší strach jsem měl, aby lakýrník při lakování nerupnul sklo v tom novém, ale dopadlo to dobře :-) S plastovejma čudlíkama je to taky těžký... Když jsem rozebíral Suzuki, tak jsem samozřejmě urval skoro všechny, co jsem dával pryč. Takže doteď mi to drží buď na nějaké nepříliš dobré náhražce z 3D tiskárny nebo vůbec (ono teda zrovna v tom Swiftovi řachtalo všechno o všechno i předtím, než jsem oddělal plasty :-D). Naproti tomu na Outbacku mám teď těch plastových čudlíků velký nadbytek (nějak mi chyběly 3 čudly na přední nárazník a nejmenší balení co jsem našel bylo 100ks :-D) a od té doby co jsem rozebral, to se neurvalo :-DDD A když urvalo / ztratilo, tak to byl ten jinej druh, kterej nemám :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24299
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Vždyť to říkám,umíš to mimořádně krásně vylíčit :-D :-D =) (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Hezkej šroubovákovej offtopic jste rozjeli. Ale SPM je rád, viď ? :-)

Mě na týhle době baví, že si lze za málo peněz koupit bláto a za víc peněz kvalitu. Respektive dneska už mě to tolik nepálí, páč mám celkem slušnou zásobu nářadí, které drží. Ale když jsem si kdysi začal zařizovat dílnu, neměl jsem prachy na kvalitu. Tona stála raketu. Tak jsem si tehdy koupil v prvním Baumaxu velkou gola sadu s kompletním sortimentem ořechů s tím, že jak to bude odcházet, budu si dokupovat pořádný ořechy. No a vyměnil jsem to komplet třeba během 10 let.

Ale asi jsem žádnej z těch ořechů nevyhodil. Ta strana ořechu se čtyřhranem je vždycky v pořádku, takže jsem to porůznu navařil na hevery a podobně, aby tam šla nasadit ráčna nebo utahovák.
Mám šuplík, kam házím právě tyhle porůznu opotřebené klíče, ořechy a šroubováky a mám to jako zásobu polotovarů na přípravky. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Já jsem v tomhle fóru asi ten poslední, kdo by mohl někomu vyčítat offtopic :-DDD :-DDD :-DDD

Navařit ořech na hever mě asi nenapadlo :-) Ale pravda, jednou jsem zkoušel jinou ptákovinu - mám ruční mlýnek, kde je sundavací klička a nasazuje se na nějaký pětihran. Tak jsem zkoušel na 3D tiskárně tisknout nástavec, který by se dal nasadit na akušroubovák :-DDD Ale z toho plastu to nešlo, je to moc namáhaný, ten plast pruží, takže se to vždycky protočilo...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC: Jasně, však to je rozdíl jestli chceš mít doma na občasnou práci jedny sikovky nebo máš v dílně patery a nebojíš se je použít :) Ale i na tý dílně to pak chce mít někde schovaný (aby ti je nikdo nezničil) jedny pěkný, když potřebuješ fakt někde něco povolit a těma ožužlanejma, který nemaj zuby a nedrží nastavenou rozteč to prostě nedáš. :)

Jinak přesně, jak píšeš, opotřebované nářadí je super shromažďovat. Vždycky se hodí na vytváření různých custom přípravků. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Co mi přijde vtipný je to, že jsem si za život koupil maximálně do 10 kusů plochých klíčů a to většinou nějaké speciální, jako na brzdové trubky a přitom mám plochých klíčů plný šuplík. :-) Spoustu jsem jich našel v autech, když jsem vrakoval auta na kšeft. Ale v podstatě vlastně nevím, kde jsem je všechny vzal. :-) Ale nikde jsem je neukradl, to jediné vím. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

V autech se toho najde... :-) Soused měl dílnu. Jednou řešil, že mu na autě furt něco klepalo. Tak to zvednul a zjistil, že při poslední práci na tom nechal v zadní pružině tlumiče zastrčenej šroubovák :-D Já jsem zase pár tisíc kilometrů vozil izolačku na baterce, když jsem měnil žárovku ve světle :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Kamarádovi se zase stalo, že do noci opravovali motor na autě a chvíli potom, co zákazník odjel volá, že mu svítí motor. No tak průser, že jo, nezapojenej konektor někde nebo něco... no a zákazník pokračuje, že ne jako kontrolka motoru, ale fakt motor, normálně pod autem... A bystřejší už asi tuší - zapomněli magnetickou lampu zevnitř na kapotě. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Že to ještě žádnýho tuzera nenapadlo :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“