SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22673
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Vida, že to dělají s úpravou jsem ani nevěděl... fakt je, že když jsem loni koupil předchozí mikroauto a vyměnil jsem na něm kotouče, tak mi za rok orezly tak, že jsem při jarním přezouvání nebyl schopnej to kolo sundat :-)

Jinak jsem na H6 dneska vytáhl kufr s nářadím... a vyměnil si prasklou žárovku v zadním světle :-) Takovej dobrej pocit z dobře odvedený práce... :845: Brzdy radši nechám někomu, kdo nemá obě ruce volšový :-) Pak jsem ještě demontoval původní autorádio (a přitom jsem ani nic neurval :-) ) a teď jdu zkoumat kde koupit redukci na kabel pro normální rádio do 1 DIN pozice.

Ale pořád mi vrtá hlavou ten pitomej trojúhelník :-) Už jsem koupil druhý, ať to pořád nepřehazuju mezi autama, ale prostě ne a ne ho nikam narvat... no nic, čas konečně pořídit síť do kufru...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mack »

Vyhodil jsem trojuhelník z té plastové krabice a narval ho mezi rezervu a stěnu té prohlubně...Pásnul tam tak tak
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Uživatelský avatar
fort
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: stř zář 28, 2011 6:56 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Myslivec
Bydliště: Vendryně

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od fort »

Na novějším typu je výlisek v kufru u rezervy, jak to je u bh nevím.

Odesláno z mého W910 pomocí Tapatalk
Outback 3,0 H6 AT 2004 MY2005
ex VW Passat 1,8CL kombi 1991
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

U kotoučů koukej na povrchovou úpravu. Píše se to tam. Teď jsem měnil vepředu za Meyle Premium, ty jsou pozinkovaný.
Ale příště si klidně koupím bez povrchovky a nechám si je galvanicky pokovit sám.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1052
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Majer »

Napiš členovi draconis poradi,prodá ti tu redukci ...k rádiu
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Slavek_xxx »

spm> ja mam trojuhelnik pod sedadlem ridice.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Já ho mám teda nacpanej taky v mezeře mezi plynovou nádrží a prolisem v kastli. Když jsem míval v kufru rezervu, tak byla dnem dolů, v ní byl takovej plastovej lavor a do něj by se bylo vešlo těch trojůhelníků několik. To takhle nemáš ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22673
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Rezerva je tam daná tou stranou, kterou kolo normálně kouká z auta ven, dolů. Lavor v ní je, ale na délku se to do ní nevejde, ani bez lavoru. Je to AFAIK 16" kolo, takže kdyby tam bylo větší, tak by to možná prošlo... no, zkusím jí ještě vyndat, jestli to půjde narvat někam pod to :-) Díky za rady.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
žužu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 379
Registrován: pon zář 07, 2015 12:06 pm
Jméno a příjmení: Petr Kříž
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od žužu »

Já jsem si dal trojúhelník dozadu do kufru mezi lem gumový vany a zadní sedadla.
Subaru Outback 2,5 MT MY02 s FRT tlumiči
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mack »

Upřesním,ten trojuhelník je nacpaný seshora,těsně pod podlážkou,u hrany rezervy,(gumy).Nevím jak bych to líp popsal...
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22673
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Aha, jasně... s obalem tam nešel, zkusím to ještě bez :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Slash
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 18, 2013 8:37 pm
Jméno a příjmení: Michal Přikryl
Bydliště: Mohelnice

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Slash »

Já mám nacpaný trojúhelník v obalu pod podlážkou, u kola, směrem k zadním sedačkám. Trošku citlivého "znásilnění a vleze se tam bezproblémů, jde i pohodlně vytáhnout. Musíš ho tam jakoby nasouvat z jedné strany.
Outback H6 MY01 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22673
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak redukce na rádio od draconise dnes dorazila (draconisi díky!), takže rádio je skoro vyřešeno :-) Teď mě jenom čeká týden dovolené pryč; pak po návratu konečně dodělat ty brzdy a zase můžu jezdit něčím pořádným :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22673
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jelikož to hrozně flákám a ještě jsem na tom nestačil nic udělat, tak jsem ho dnes po 2 týdnech stání vytáhnul alespoň na krátkou projížďku, abych zkusil jestli mi vůbec ještě nastartuje (a abych si připomněl, jaké úžasné auto jsem si to pořídil :-) ). A pustil jsem se do výměny rádia, se svojí šikovností jsem zase zkrášlil pracovní náčiní a interiér auta sytě červenou, nicméně funguje to :-) Sice tam ten jiný odstín, zvlášť s těma magenta prvky, do toho ladného interiéru moc nezapadá, ale bluetooth je bluetooth :-D K rádiu samotnému je ještě zaoblený plastový rámeček, se kterým to vypadá o něco lépe (nevyčuhuje to tolik), nicméně je moc široký a nepřevleču potom přes něj tu imitaci dřeva... Teď ještě musím něčím ucpat tu zbylou pozici; původně jsem tam chtěl hodit šuplík, nicméně hraju si s myšlenkou, že z Číny objednám pár 12V zásuvek a USB nabíječku v tom kulatém provedení do panelu a na 3D tiskárně k tomu vyrobím panel, který zapasuje do volné DIN pozice. Jenom mám trochu obavy z kvality zásuvek, aby mi to ještě nechtělo začít hořet :-) Jinak jsem za tu montáž a krátkou jízdu zase přišel na několik poznatků:
  • Za rádiem v palubce jsem našel nikam nezapojenou plastovou hadici (viz fotka). Tuší někdo k čemu by to tak mohlo být dobré? :-)
  • Kabel od antény do rádia nedosáhne, končí někde u té úplně spodní pozice (a ani tam bych ho nedotáh, kdybych to přehodil s přepínači). Původní originální rádio nemá konektor v sobě, ale má ho na kusu kabelu, takže to vycházelo. Hádám, že asi nemá cenu rozebírat palubku v domnění, že tam na tu anténu najdu kousek rezervy, abych to vytáhl výše a mám radši koupit prodlužku? Rádio jako rádio sice používat asi stejně nebudu, ale ten nezapojený konektor mě z principu štve :-)
  • Dnes po té malé spršce když jsem k tomu přišel a otevřel kufru, tak z 5. dveří zevnitř v úrovni okna mezi těmi plasty dvou odlišných barev vytékala voda. Předpokládám tedy, že to někudy teče do 5. dveří, tam se to drží a když se to zvedne, tak to tudy může ven. Otázka tedy - je u tohohle modelu nějaké slabé místo kudy tam obvykle začne zatýkat a dá se s tím případně něco dělat? Nerad bych, aby mi ty dveře uhnily zevnitř :-)
  • Při dnešním popojíždění jsem si ještě u AT všiml, že při přeřazení na zpátečku (z D na R nebo z P na R) to s autem jakoby škubne. Při řazení na D (jedno jestli z R nebo P) tohle téměř nepozoruji. Všechno ostatní funguje OK (rozjíždí se naprosto plynule, neprokluzuje, jednotlivé stupně už taky řadí sametově). Hádám že to nejspíš bude standardní chování, kdy se po zařazení auto pokusí rozjet proti sešlápnuté brzdě, jen mi není jasné, proč to nedělá i u D. Takže mám se něčeho bát nebo je to fakt normální?
Jinak ještě když jsem se okolo toho motal, tak šel soused a auto pochválil, že je to dobrá volba :-) To vždy potěší :banana:
Přílohy
hadice za rádiem
hadice za rádiem
rádio po montáži
rádio po montáži
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Ta hadice by měla být myslím připojena k panelu klimatizace, jak je vlevo pod ovladačem ta malá mřížka
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“