SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Hm,nevím teda kde jí vzal tu gumu,ale máš pravdu,že co se týče seřizování samotného odklonu okna je to bída něco kloudného pohledat a najít.
Ve dvou servisech,kde subaru znají mě řekli,že to umí,ale že je to na dlouho,nevím zda jim věřit,že nevrátí okno s ještě horším profukem,či stejným,jen s velkou fakturou.Furt vidím největší problém,že ten dotyčný opravář se na to ve většině případů vysere a nebude auto ixkrát projíždět aby vyloučil meluzínu,max to otočí na dvorku a kol servisu a řekne si-ok,nic nefučí :-) no chci tím říct,že nikdy člověk neví komu to auto dává a zda to dotáhne do konce.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jinak ta sračka, co s ní je přilepenej ten igelit, je butylkaučuk. Mimochodem fajn materiál na všechno možný. Tak si najdi, čím se to dá rozpustit, ať to vymeješ z tý sedačky. Z pevných povrchů se to nejlíp dostává tím, že toho vemeš hroudu a "oťupeš" to a ono to drží samo na sobě líp, než na něčem jinym. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Jj butyl a je neuvěřitelné jak i po téměř dvaceti letech drží jak židovská víra :-) ,,,,| (*_^) |,,,,Teda na sedačce to není zrovna žádoucí :-/
Naposledy upravil(a) sima dne ned bře 25, 2018 1:03 am, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Podle videa normálně objednal novou dle partnumberu. Ale američan... :-) když jsem to hodil do googlu, tak jsem to našel na ebayi asi za 1500,- kolik bude stát originál nová u nás těžko říct; to budu zjišťovat, až si fakt budu myslet, že to bude potřeba vyměnit :-DDD Ale Frey s tímhle párkrát celkem překvapil; když jsem kupoval ty blbosti jako hadici k chladiči, spony na ní, tak to vycházelo míň, než ty dolarový ceny, co byly po internetu na ten partnumber.
HonzaCZ píše:Jinak ta sračka, co s ní je přilepenej ten igelit, je butylkaučuk. Mimochodem fajn materiál na všechno možný. Tak si najdi, čím se to dá rozpustit, ať to vymeješ z tý sedačky.
Díky, to bych asi nikdy neuhod. Snad najdu i něco, co zároveň nerozpustí tu kůži na sedačce :-DDD Jinak taková stupidní otázka - k čemu ten blbej igelit je tam vlastně dobrej? :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

No ty vole 1500 kč za těsnění :-) mám dojem,že celý trojůhelník stojí kolem trojky a je to komplet,ale tohle radši neřešit zatím...i když furt lepší 1500 než raz tolik,když by to teda fungovalo a věc vyřešilo.Jinak folie je proti vlhkosti,vodě,nenapadá mě skrz co jiného by tam byla.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo a ještě jsem zapomněl napsat, že nejlíp se odděluje řezáním. Tedy vezmu igelit a natahuju ten butylkaučuk a odřezávám nožem uprostřed. Tedy zbyde materiál na obou stranách. Pak když to tam chci vrátit, tak to zase plácnu zpět a ono se to spojí. Je to super materiál - zůstává pořád ve stejnym skupenství, neteče, když ho rozřízneš, tak se zase spojí, prostě fajn. Musí s tím ale člověk umět pracovat. Prodává se to třeba v kartuši nebo velice oblíbený formát je páska (na nosnym papíru/folii).

Z tý kožený sedačky (nebyl jsem si jistej, jestli po vzoru předsedy nemáš taky fujkyhadrový :-D ) to sundáš opatrně tím nabalením samo na sebe. Vyzkoušej si to prvně na něčem jinym, ať vidíš, co to dělá.

Jinak ten igelit netušim, k čemu tam vlastně je. Izolace, proti vlhkosti, hluku, průvanu? Fakt nevím. Ale u Lega když někdo vytlumoval dveře, tak ho tam nedával a je tam místo toho taková ta folie s pěnou. A nepozoruju nic z uvedenýho, takže asi stačí, že tam je něco, jedno co... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

sima píše:No ty vole 1500 kč za těsnění mám dojem,že celý trojůhelník stojí kolem trojky a je to komplet,ale tohle radši neřešit zatím...i když furt lepší 1500 než raz tolik,když by to teda fungovalo a věc vyřešilo.Jinak folie je proti vlhkosti,vodě,nenapadá mě skrz co jiného by tam byla.
1500 podle mě za celý ten trojúhelník; dle fotek to vypadalo jako komplet, ne jenom ta guma. Asi je na tom napevno...
HonzaCZ píše:Jo a ještě jsem zapomněl napsat, že nejlíp se odděluje řezáním. Tedy vezmu igelit a natahuju ten butylkaučuk a odřezávám nožem uprostřed. Tedy zbyde materiál na obou stranách. Pak když to tam chci vrátit, tak to zase plácnu zpět a ono se to spojí. Je to super materiál - zůstává pořád ve stejnym skupenství, neteče, když ho rozřízneš, tak se zase spojí, prostě fajn. Musí s tím ale člověk umět pracovat. Prodává se to třeba v kartuši nebo velice oblíbený formát je páska (na nosnym papíru/folii).
Já to demontoval překvapivě jednoduše tak, že jsem to jenom rukou odtrhával - bral jsem ten igelit přímo u těch dveří a celkem to šlo, bez ničení igelitu... igelit ničí až všechny ty průchody kabelů, který si protrhávaj pořád větší a větší díru při tý manipulaci. Jakžtakž to i drželo, když jsem to pak dával zpátky.

HonzaCZ píše: Z tý kožený sedačky (nebyl jsem si jistej, jestli po vzoru předsedy nemáš taky fujkyhadrový ) to sundáš opatrně tím nabalením samo na sebe. Vyzkoušej si to prvně na něčem jinym, ať vidíš, co to dělá.
Nn, mám světlý kožený, ikdyž mě vůbec neoslovujou :-DDD Ale zase se nehodlám vzdát vyhřívání, což je dle mě zase naopak killer feature. A hledat jsem to nezkoušel, ale předpokládám, že najít hadrový sedačky s vyhříváním nebude úplná sranda :-) (Navíc mám pocit, že v těch předních sedačkách je ještě navíc airbag). S čištěnim jsem si to asi trochu podělal, že jsem to zkoušel drhnout nějakym hadrem. Takže mi tam zbyla jenom taková malá čmouha, kterou už nejspíš na nic jiného nenabalím... :-/
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

A ještě pro pobavení na dobrou noc: člověk hledá na wikipedii butylkaučuk a ono mu to najde akorát hovno: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hovno#Eufemismy

:-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, přímo medvědí :-D

Airbag v těch sedačkách je. Teda u BE/BH obecně nemusí, ale v koženejch v Evropě skoro určitě je. Potažmo je to tam napsaný, tak stačí na ní kouknout.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

jo, na tech mych to prave je... takze sice bych radsi hadr, ale zase proc to downgradovat :-)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Kecálisti bláznivý... :-)

Butylkaučuk i Dinitrol umeješ technickým benzínem. Mívají v Lidlu skoro pořád Chain cleaner, jakože na čištění řetězů jízdních kol a to je prostě technický benzin ve spreji. Tak třeba tím.

Jinak když jsem dělal Toyotu, tak jsem ty igelity musel sundat a hledal jsem taky čím je to přilepený. Že je to butylkaučuk jsem vyčetl, nicméně jsem na nějakém fóru objevil tip, čím to nahradit. Lepidlem na parozábrany. To je v klasické kartuši, taky to po zaschnutí zůstává "živé", zasychá to v každé teplotě a je to teplotně stálé a lepí to polyethylen.
A dobře se s tím dělá. Není to taková sračka špinavá, jako medvědí hovno. :-)

Kvůli tomu oknu zavolej Alsovi. On ti určitě rád poradí, jak to nastavit. Vím, že je to skoro nemožný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Jo a ty moje hadrový sesle mají bagy taky. Myslím, že tahle generace je normálně měla.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

dam tomu oknu dneska jeste sanci, jestli me zena k tomu autu jeste pusti :-DDD jeste jsem narazil na komplikaci, ze se mi nektery stranky toho servisniho manualu blbe vytiskly a u nekterych obrazku mi pak chybely popisky. to se pak ten spravnej sroub fakt blbe hleda :-DDD

jinak jsem se vcera neudrzel a pri vecerni projizdce jsem tomu trochu nalozil :-) a po dojeti zavan pripalenych pomerancu :-DDD nejaka zkusenost jak dlouho trva, nez se ten dinitrol vypali z tepelne namahanych casti? ;-D

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Věřím, že se to dlouho vypalovat nebude. To bude jen pár kapek na střední části výfuku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Já hlavně doufám, že je to ono a není to nic vážnějšího :-) Ale asi bude, předtím tam nic nesmrdělo a nic zásadního se snad jinak nerozebíralo, kde by mohlo něco téct :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“