SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

hmm, na tom okne je neco blbe smontovanyho... pochopil jsem mechanismus nastaveni pritlaku okna. problem je v tom, ze ta horni zarazka je zasroubovana primo v tom mechanismu. takze zarazka se mi hybe spolu s oknem a tim padem nedocilim toho, aby se to o ni zarazilo.

sbiram odvahu rozebrat fubkcni dvere pro inspiraci jak to ma vypadat :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Aha, tak to tam museli blbě namontovat, když dávali dveře dohromady. Tak to fakt asi sundej tapec u spolujezdce a koukni na to tam.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

uz se skorotchan priznal :-) jak to nandaval, tak minul tu predni kolejnici. tak jsem si to dal i s demontazi okna :-D okno uz jezdi a zarazi se na obou stranach, ted uz "jen" doladit to nastaveni. zacinam si verit, ze to bude fungovat :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Když už jsi byl v tom tak hluboce ponořený,chtěl jsem ti opatrně naznačit :-) že by se dalo ještě kouknout na druhé dveře,jak to má být správně,ale byl jsi rychlejší a nedal jsi se,tak paráda,už je to tedy ok,aspoň to už jezdí.
S tím těsněním trojůhelníku-právěže jsem neslyšel že by se dalo vyměnit,či se prodávalo vůbec samotné těsnění,celý trojůhelník a kdyby byl za 1500kč,to už by bylo teda dostupnější,než za trojku a víc.Ale jestli se ti natvaruje těsnění přiměřeně zpět,je to jen pak o přítlaku a to nevyřeší ani nový trojůhelník,stejně by se to nejspíš muselo zase seřídit,či sevřít či jinak poladit.
No vida tak techničák jsem ti neradil blbě,ten je na všechno a nic samozřejmě nenaleptává,neničí,aspoň tohle platí furt :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Taak, mám relativní úspěch :-) když okno jezdí v kolejnici jak má, tak se to šteluje už docela v pohodě :-) Takže co se týče zavírání okna, tak vyřešeno. Zajíždí tam kam má, dveře se zavírají v pohodě, zavře se to stejně když se okno zavírá při otevřených i zavřených dveří. Jediné, čeho jsem se úplně nezbavil, je ta meluzína. Je to o hodně lepší, ale pořád tam trochu je. Při 80km/h to lehounce začne ševelit, při 130+km/h to už docela fouká (včera to docela foukalo už při těch 80km/h). Dneska na to už dlabu, jezdit se s tím celkem v pohodě dá, žádné drama, ale až se budu nudit, tak to zkusím ještě dotunit. Tohle je asi nejhorší na diagnostiku z časového hlediska. Po těch mých těžce a nedobrovolně nabytých zkušenostech si troufám říct, že vím kam a na co šáhnout. Problém je, že každej pokus znamená oddělat tapec, pootočit dvou šroubama, přidělat tapec a jet se s tím projet někam za obec, protože se to pozná až při vyšší rychlosti. No nic, to se nějak poddá :-DDD Simo - ten trojúhelník ohýbáš kam - směrem dovnitř do auta?

Ovladač dveří jsem zalepil, takže ten snad taky ok. Takže ještě sehnat ten benzin na čištění a baterku do dálkáče :-DDD Klepání při brždění mi přijde, že se už taky zlepšilo; dám tomu ještě chvíli, ale možná se to rozhýbe ještě samo (alespoň do doby, než stejně přijdou na řadu přední brzdy). Mám radost; už to zase bude super auto :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mnov »

To jsi šikula. ,,,,| (*_^) |,,,, :-)
Co se týče meluzíny, zkus zatlačit prstem na střed těsnění toho trojúhelníku, zda to přestane. Pokud ano, tak nemá cenu nastavovat okno. To pak jedině nový trojúhelník, nebo zde popsaný postup se splácnutím. Osobně toto neřeším a když mi to vadí, tak těsnění chvilku přidržím. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mnov »

spm píše:... než stejně přijdou na řadu přední brzdy...
Mám je ještě rozebrané na stole. Nechceš to nafotit? Aby jsi pak třeba nemusel přemýšlet, jak nainstalovat pístky s prachovkou. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

mnov píše: Mám je ještě rozebrané na stole. Nechceš to nafotit? Aby jsi pak třeba nemusel přemýšlet, jak nainstalovat pístky s prachovkou.
No, možná to nafotit můžeš... ale já jsem teda brzdy rozebraný neměl nikdy a nevim, jestli mám koule na to se zrovna v tomhle hrabat sám :-DDD Okno je celkem sranda; to když zvořu, tak mi tam maximálně bude foukat :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mnov »

To je naopak, brzdiče demontuješ celé, položíš si to na stůl a v klidu pracuješ. Okno to se musí dělat ve dveřích, kde na to není vidět. >:-f
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

tj, ale kdyz to seskladam blbe, tak mam auto co jenom zrychluje :-DDD a mam prave trochu strach jak se tam cpou desky pres ty plechy, ktery mi nekdo radsi vyhodil, a podobne :-DDD

ale mozna k tomu nekdy dospeju :-) ted sbiram odvahu poprve zkusit vymenit olej (na tom druhem aute, ktere za dobu co jezdilo jako nahradni projelo dalsi interval vymeny :-DDD) - to mi prijde jako jeste jednodussi cinnost :-DDD (ale musim sehnat najezdy teda...)

jo a jinak jsem timhle vyspamoval 1000. post v tomhle vlakne :-)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mnov »

Na výměnu oleje zrovna nájezdy moc vhodné nejsou. Tam potřebuješ, aby toho co nejvíc vyteklo. Zvedni si to na jedné straně heverem, aby ses dostal k výpustnému šroubu a olejovému filtru a pak to spusť z heveru, aby to opravdu vyteklo co nejvíc.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

tak ono zrovna ten swift (nevim ted z hlavy, kde to ma otb, ale myslim ze dost podobne) ma ten vypustni sroub na vane vzadu, takze by teoreticky tam toho moc zustavat nemelo, kdyz bude stat "do kopce" ...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

spm,tu to máš i s fotkou,ať se neopakuju,je tam o tom spešl vlákno:
https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... uz%C3%ADna
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Hmm, to by možná mohlo být ono; jak to okno šlo blbě, tak to mohlo roztáhnout. Vyzkouším ten trik s přimáčknutím za jízdy. Dá se ten trojúhelník zmáčknout k sobě nějakým dostupnějším nářadím jako kombinačkama? :-) Truhlářskou svěrku nemám, ale zase umím sundat zrcátko ;-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak jsem to lehce dočistil :-) Butylkaučuk jde úplně v pohodě, stačilo lehce namočit hadr do benzinu a byl dole. Dinitrolu už se tak rychle nechtělo, ale nakonec jsem ho taky vydrhnul :-) Takže karoserie už taky čistá; jenom by to chtělo znova umejt :-DDD

Dálka po anabázi s programováním ovladače taky funkční. Co se týče okna, tak se to asi trochu zklidnilo nebo jsem nahluchlý, ale slyším to už o dost méně. Nicméně mačkání trojúhelníku spíš nepomáhalo, přišlo mi to spíš ze zadní strany dveří... mám naplánovanou ještě jednu rozborku dveří kvůli něčemu jinému, tak při té příležitosti lehce zvýším přítlak na té zadní straně a uvidíme.

No a je to v podstatě hotové :-) Tak počkám až bude nějak tepleji a pustím se do zadní lampy :-DDD S tím mám teda ještě jednu nezodpovězenou otázku - tím přitěsnit tu lampu k 5. dveřím, když dávat silikon na karoserii není dobrý nápad?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“