SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Ikdyby tam to péro bylo, tak by to mělo fakt hodně daleko k tomu, aby se s ním potkal :-DDD Ti jí zítra vyfotím, jestli na to nezapomenu, ať víš, jak vypadá závadná sedačka :-DDD Hororovou story s STK měl teď kolega v práci. Nicméně tam mi přijde, že si za to hodně mohl sám a že v zásadě postup byl celkem OK a jenom on to dost prožíval. Dovezl tam naráz čtyřkolku, motorku a auto. Se čtyřkolkou mu řekli, že je nedělají. Na motorce měl neschválený rozměr pneu, ale technickou mu nakonec dali. U auta měl problém na emisích, kdy nešlo nic vyčíst z diagnostiky. Pak mu po chvíli došlo proč - kdysi z toho auta vyndaval rádio, vytáhnul si přitom od něj pojistku a už jí tam nevrátil. A na okruhu s rádiem byla zjevně i nějaká komponenta toho diagnostickýho systému. Nicméně jeden trefný postřeh k tomu měl - když při STK najdou nějakou ne úplně vážnou závadu, tak dostane technickou na 30 dní a má čas to opravit. Když mu ale při měření emisí nenačtou diagnostiku (i kvůli takovýhle blbosti jako pojistka), tak ho vyhodí a nedostane nic. Což když tam člověk dojede poslední den...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24330
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Sedačku na subaru jsem nekoumal,nějaké péra jsem kdysi viděl na starších sedačkách,ale tj jak říkáš úplně jedno! =) To je zas trotlovina na entou,takovou mocninu těžko pojmenovat trefně ::-((( Bože,za chvíli budou řešit posez řidiče a správné uchycení volantu,jestli to vše vyhovuje normě =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vrgada »

210 hodin... :-0 , tesim se na dalsi serial. jinak v odpracovanych hodinach je cena zakodovana, vetsina z nas uz nekdy byla v servise, aby to dokazala odhadnout. Problem je, ze v servise se s tim takhle mazlit nikdo nebude. Takze zaver, tohle je sice ta vyjimka potvrzujici pravidlo, ale jinak opravdu plati, takove zachrany smysl nedavaji. Nicmene, kdyby dosla auta v poradniku, tak svou bilou krasavici taky rad predhodim flexce, svarecce a dinitrolu :-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Pak mu po chvíli došlo proč - kdysi z toho auta vyndaval rádio, vytáhnul si přitom od něj pojistku a už jí tam nevrátil. A na okruhu s rádiem byla zjevně i nějaká komponenta toho diagnostickýho systému.
Řekl bych, že na tý pojistce může bejt napájení v OBD konektoru, bez kterýho si žádná diagnostika ani neškrtne.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak ta naše celebrita se nechá takhle i vozit :-DDD
Přílohy
20180306_130926.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6343
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od cleo »

Už chybí jen červenej koberec :-D
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
klimat
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: sob kvě 22, 2010 7:46 am
Jméno a příjmení: Tomas Klima
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od klimat »

vrgada píše:210 hodin... :-0 , tesim se na dalsi serial. jinak v odpracovanych hodinach je cena zakodovana, vetsina z nas uz nekdy byla v servise, aby to dokazala odhadnout. Problem je, ze v servise se s tim takhle mazlit nikdo nebude. Takze zaver, tohle je sice ta vyjimka potvrzujici pravidlo, ale jinak opravdu plati, takove zachrany smysl nedavaji. Nicmene, kdyby dosla auta v poradniku, tak svou bilou krasavici taky rad predhodim flexce, svarecce a dinitrolu
Což o to,myslím, že kdybychom se mohli autu věnovat 210 hodin, což je mimochodem 26 a něco plných pracovních dní, tak to by byla paráda. Bohužel to většinou nejde z jednoho prostého důvodu. Platba za hodinu/úkol.
Tomáš K.

Subaru diagnosa
www.boxerauto.cz
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od SCOOTER »

Tome hodiny stačí...tipoval jsem si cca 150+ hod.práce, ale je fakt že nevím podrobně co a jak bylo vykonáno. Částka může být od do...dle sazby,to není důležité.
Je možné zdělit náklady na materiál?...
Tak kdo bude další na řadě? ...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od RadekN »

spm píše:Tak ta naše celebrita se nechá takhle i vozit
Vidět jenom fotku bez kontextu, tak by tam klidně sedl popisek - "Outback na ND nebo jako celek za 20 tis" :-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

To jsou teda poznámky :-DDD Já tam jasně vidím 8x8 12-i válec :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19119
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od hamoun »

k 8x8 bys musel mit ten podval na strese :-D

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vrgada »

No ja mam jiny odhad, cena pro kamarada u mne byva 300 korun na hodinu, ted k tomu material, coz netusim a jeste lakyrnik, byvavalo cca 3000 za dil, ted uz to bude asi drazsi. Takze muj strizlivy odhad resuscitace vozu je asi stovka (kamarad si nechal loni delat celolak a stalo ho to 70) a ted je prave ta otazka, zda to ma, ci nema smysl? Kdyz to bude delat servis, cena bude klidne dvojnasobna a takhle hrat si s tim samozrejme nebude. A problem je, ze zbytek auta zustane stary. Jinak u mne subaru konci tou generaci, kdy se prestaly delat bezramova okna. O tom, ze do Evropy se vozi podmotorovany mrdky s variatorem je skoda mluvit.

Ale fakt se tesim na dalsi serial, je to vylozene napinave :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Tak v tom případě jsem asi charita... Ty kalkulace nevychází. Ale jak jsem řekl, na sklo to psát nebudu. ;-)
Je jasný, že za sazbu v BA by to realizovat nešlo. V mé realizaci to smysl dává... :-)

Miloši náklady byly 3000 za barvy, tmely, nástřiky. Všechno ostatní byly marginální položky. Tabule plechu, trochu brusiva, trochu CO2 a pár metrů drátu. :-) Tak jsme byli s Honzou od začátku domluveni, že jen tu chemii budu počítat bokem.
Co a jak bylo vykonáno si můžeš prolistovat v galerii, pár příspěvků zpátky jsem dával odkaz, kde je to všechno vidět. Vykonáno toho bylo dost...

Pár mých záběrů z cesty...
ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vrgada »

v tom pripade to musi mit clovek fakt jako konicek a jak pripominam muj kamarad autoklempir pri oprave meho jednickoveho legacy (prahy-lemy) temer brecel (ma to 30 let jako svoji praci a uz ho to asi bavit prestalo), nicmene az tak spatnu praci neodvedl, protoze se mi lego dnes podarilo prodat fandovi a tim ziskat prostredky na zachranu svych zbyvajicich vraku. A asi je to jak s detmi, delaji radost dvakrat, kdyz si je clovek poridi (je i jina fomulace) a pak kdyz jdou z domu a ja mam dnes opravdu radost :-)
...
Ted dame nejakou dobu twinturbu sanci, zda mu bude slouzit technika, v nedeli jsem byl poprve v zivote v Alpach a ocenil jsem, ze automat ma moznost zaradit natvrdo i jednicku pro brzdeni motorem a ze nahoru to po snehu jelo do sedla jak po kolejich (ale ten cit jak s manualem tam neni, je to diky hydromenici takove gumove, jako by mel clovek elektromobil), na velikonoce vyrazime do Chorvatska a kdyz prezije i tuto zkousku dalnicniho presunu, tak asi zacneme resit tu korozi.
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od MaSlo »

Trošku mimo téma, ale když vidím, co Předseda dokáže (smekám imaginární klobouk), je mi jenom líto, že je z takové dálky. A to zatím žádný zásah na autě akutně nepotřebuju :)

Přemýšlím, jestli by nestálo za to dát dohromady - za předpokladu, že někoho takového známe - kontakty na lidi z celé ČR, kteří jsou schopní a ochotní takhle se autu věnovat. Co jsem tak zběžně zkoušel tady v okolí, buď nikdo takovou práci nechce dělat, nebo má moc práce (nebo to nechce dělat a moc práce má jen jako výmluvu :) )
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“