SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22759
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak jsem se dneska dokopal a doinstaloval parkovací senzory. Následně jsem zadekloval všechno, co jsem v předchozích dnech rozebral a tím jsem snad na hodně dlouhou dobu ukončil rozebírání auta (pořád mi tam teda drnčí ten plech za výfukem, ale jak je čim dál větší zima a neotvírám okna, tak mě to přestává tolik štvát :-DDD ). Asi bych tedy ještě někdy mohl sehnat barvu podobnou té na nárazníku a nalakovat to, ať to tolik nesvítí do dálky, nicméně i bez toho to nevypadá až tak hnusně, jak jsem si původně myslel, že to hnusné bude :-DDD . Každopádně teď se snad parkování po městě bude ucházet bez ošklivých praskacích zvuků nebo troubení nervózů za mnou :-DDD Jinak BTW někde tu byla diskuze o senzorech a o minimální vzdálenosti, kterou detekují - s tím že ta minimální vzdálenost byla příliš velká, aby to k něčemu bylo. Tyhle senzory jsou od Jablotronu a ještě ty samé (o pár let starší) máme doma namontované na koncernu. Dle návodu mají detekovat od 40cm, nicméně ty starší začnou pískat někde při 15cm od auta za sebou a tyhle na outbacku snad ještě později - po zastavení při plném pískání je problém mezi těmi auty i projít, být tam koule, tak by to bylo asi hodně na těsno. Proč tam tedy mají 40cm, těžko říct...
Přílohy
otbsenzory.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49210
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Musim si je tam dát taky.... jen přes vypínač, páč couvání s vlekem je pak peklo. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22759
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jo, to docela chápu :-D Já mám tu jednotku od toho v tom kaslíku na pravé straně s lékárničkou, takže kdyby na to někdy došlo, tak se to dá celkem snadno odpojit z napájení tam :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od goha »

Já mám taky Jablotron s přepínáním signalizace když je na autě koule, aby nedošlo ke kolizi. Napájecí skříňku jsem dal do jedné odkládací schránky v kufru na pravé zadní straně ... Forejs SG. Jinak s tím jsem max. spokojený (-,^)I
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od quickly »

VDC píše:Musim si je tam dát taky.... jen přes vypínač, páč couvání s vlekem je pak peklo.
Co mám pípáky na SJ, tak jakmile mám nasazenou kouli, tak zadní pípáky přestávají pipat.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49210
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Ale ty máš Dane asi originál, ne ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Mě teď zrovna přestali pípáky pískat(Ještě,že si zapískám já,potud je funkce v pořádku).
Musím se na to někdy podívat,protože ač jsem si říkal,že na forynovi jsou zbytečné(rovná záď,velký přehled skrz okna,jak v buse)nějak jsem si na ně už zvykl.Já to mám tak,že kyž začnou pípáky řvát non-stop,je to fakt na fous,nevím zda by se tam koule vůbec vešla,fakt na těsno by měla,musím to zkusit.Prý by to tak i mělo být seřízené,malé plus mínus samože nevadí..
Přepínač skrz vozík nemám,to na mě vždy forejs řve jak na cizího :-)
Pípáky jsou dobrá věc,nejde mě ani tak prvotně o odhad,ale o to,že někdy je člověk roztržitý,unavený a može se špatně podívat vzad,dokonce i zapomenout na nějaký ten úhel pohledu,či jednoduše couvá v nezvyklých podmínkách...Naštěstí jsem ještě nikoho neducnul :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Mira »

No já jsem včera jezdil Mondeem předchozí generace a ty pípáky řvaly už od 1 metru. A vypnout to nešlo (nebo jsem to nenašel). A jen pro info - na to, že to má 2,0 TD to vůbec nejede, protože jsem si připadal jak v autoškole, asi 3 x mi to chcíplo, ta mrcha se bez plynu nerozjede a na 6-ku to do 80 km/h netáhne a nejede. Jo a xenony nic moc, ale co se mi strašně zalíbilo je přísvit do zatáček, to je fakt super. A už se nedivím majitelce když tvrdila, že v mém forestru se jí jezdí špatně, že je to na ni už moc rychlý. ;-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22759
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Ne že bych byl nějak fanda do všech možných asistentů, ale ty senzory se hodí... když teda fungují dobře a detekují malou vzdálenost, ne ten metr :-D Ono při cpaní se ve městě do mezer, které jsou o pár cm větší než to auto, se bez nich parkuje dost blbě (a asi málokdo má to auto tak v ruce, aby to okem trefil na 5cm za auto :-) ). Co se týče bezpečnosti, tak to už párkrát zachránilo pár debilů. Takové ty, co jdou po parkovišti někde a ikdyž vidí, že to auto couvá, tak neváhají a skočí klidně těsně za něj (jednou i s malýma dětma takhle)... Jelikož při couvání periodicky přeskakuju mezi všema zrcátkama co to auto má, tak zvuková signalizace, že nějaký pitomec vlezl za auto, se taky hodí.

Jinak dneska jsem s Outbackem ráno neodjel (a to jsem se na to ježdění taaaaak těšil, že jsem rád vstával i do práce :-DDD ). Asi ta baterka má fakt dost :-) Takže už čekám na novou...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

spm i proto asistenty beru jako dobrou věc,kolikrát ti i někdo debilně přiskočí za auto,lidi nepřemýšlejí,ten kaufland full vozík přeci už musí bt rychle vyložený v autě <:-<
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22759
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak dneska jsem tam konečně nacpal novou baterku a zítra do práce zase ve velkém stylu >B-) Sice teda jenom 60Ah, větší zrovna skladem nebyla. Nicméně původní byla 62Ah (jaká tam vlastně patří z originálu?), takže o ty 2 ampérhodiny se to už asi nezboří :-) Teď to startuje jako o život, takže snad vyřešeno a zase budou přibývat kilometry :-) A konečně jsem si vyzkoušel i ty nově namontované pakovací senzory ;-D Zacouval jsem k druhému svému autu a nezbořil ho, takže asi taky ok :-) Jenom jsem si teda všimnul, že senzory pípají i při řazení dopředu - tj. zjevně lampy od zpátečky se rozsvěcí okamžitě, jak jde volič přes R a ne až po skutečném zařazení - takže asi každý start rozsvěcí světla a nyní i pípá...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49210
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Jojo, světla bliknou pokaždý, když přejedeš voličem.

Já vlastně taky nevim, jak velká baterka do H6 patří. Já tam letos dal 65 A.h. Ale odjezdil jsem 2 zimy na 44 A.h. baterku a startoval jsem úplně v pohodě.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Slavek_xxx »

60Ah je v Outbacku original.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22759
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak mi dnes dorazily gumové koberečky odsud: http://www.auto-doplnky.com/gumove-kobe ... -s1-p14176 Tímto děkuji vojckovi za tip - sedí to tam naprosto přesně. Konkrétně tedy Legacy zjevně mělo tuhle část tvarovanou úplně stejně - porovnával jsem to i s originálníma textilníma a jsou na chlup stejné. Tak a teď už můžu v Milovicích nosit bahno i dovnitř :-DDD
Přílohy
20161004_130758.jpg
20161004_130818.jpg
20161004_155821.jpg
20161004_155802.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49210
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Hezký koberce. Jen je škoda, že se kromě nich tím bahnem zasere i ten světlej koberec okolo. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“