SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od hamoun »

tak jasne, ze to nema chodit s vuli ... ale nemuze to drit ... samorejme predtim vse vycistit dratakem ...
ale uz jsem mel desky, ktere bych tam musel "natloukat" ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Ja prave nevim, vadilo to na jedny konkretni pozici, po vsech moznych hranich si s plechama a podobne. Ta sama desticka jinam sla v pohode, takze bych musel asi spravne brousit ten drzak trmene a to se mi nechtelo :-D mozna tam zustal nejakej bordel, ale to jsem taky kontroloval, tak nevim. Pribrouseni desky by to resilo, ale zase kdyz desticka byla zjevne v pohode, kdyz z druhy strany zastrcit sla... jinak jo no, musel jsem ji tam lehce naklepnout, rukou jsem ji tam nedal :-D

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14881
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Tapan »

To je fuk, pozice destiček během jejich životnosti měnit nebudeš, když nešla vložit do čistýho nerez plechu osazenýho do očištěnýho držáku (ten plech se navíc má máznout, aspoň na BP, takže vaklat nee, ale žádný velký tření tam fakt být nemá), vzal bych ji jemně pilníkem. Čekat, až se "ochodí" o ten hladkej plech, to se obávám, že se jí dřív "ochodí" ta brzdná vrstva.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20651
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od námořník »

Na to, že se ochodí, při pracovním cyklu 1cm za několik let, bych nespoléhal :-). To tam spíš zatuhne :-). Si teda myslím já :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Aftermarket destičky tam někdy prostě nejdou. Není to tak dlouho, co jsem dával nový zadní desky Brembo a bez korekce flexou tam prostě dát nešly. Ty čumprdlíky byly prostě o nějaký 2 mm na každým konci delší, než bylo potřeba. A nebyly to rozhodně první desky, kdy byla nutná korekce.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Ono je divný, že všechny ostatní pasujou a i na tomhle místě když ty desky prohodím, tak nepasují na to jedno místo, takže samotný destičky jsou asi ok. No uvidím, ze samé radosti jak to teď umím rozebrat to stejně asi budu čistit nějak pravidelněji, tak se, doufám, na příští rozborku dostanu dřív, než to tam zatuhne úplně :-D Furt tam teda i tahle problematická teď jde volněji, než ty co jsem vyndaval :-D V nejhoršim to tam pak líznu pilníkem. Co jsem si s tím hrál, tak destička šla v pohodě strčit do kteréhokoliv z plechů na kterékoliv straně, když se jeden plech vyndal, tak taky v pohodě. Takže tam prostě nevychází asi akorát na výšku a škrtá o dno toho plechu, takže to jsou nějaký desetiny milimetru...

Jinak ty plechy na korejci nerezový podle mě nejsou... ty co jsem vyndal měly nějakou černou povrchovou úpravu... a když jsem ty z jednoho kola celé oškrábal, tak jsem rozbalil desky a zjistil jsem, že tam jsou ty plechy komplet nový :-D A ty byly zas do zlata... Nicméně po tom, co na mě vypadly ty plechy, už naprosto přesně vím, co mi tenkrát ten první dobroděj, co mi na H6 měnil desky, z toho vyhodil se slovy, že to nebylo u destiček, tak to asi není potřeba :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Tak to je celkem normální, že tam někdy některá destička jde strčit hůř, ačkoliv tam všechny sedí tak, jak mají. Protože by tam měly bejt knop ale ne moc knop. Prostě tak akorát. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od podvlada »

Ony tam jsou "plechy" dva, aspoň teda u mýho BP. Antivibrační, který jsou součástí desek a obvykle dostaneš k deskám nový - ty jsou placatý, patří na zadní stranu desky mezi desku a pístek. Ty ať jsou z čeho chtěj. Někdy maj takovej pogumovanej povrch, ty Ferodo co jsem dával teď jako by byly potažený teflonem. A druhej plech, vodící, ten je v držáku třmene/desek, ten u novej desek nebyl, a slouží k tomu, aby ta deska chodila v něčem jinym, než obrobku z litiny. Ty mam nerezový a jsou pořád jak nový... A ani nevim, jak by se někomu podařilo je při výměně desek "omylem" vyndat a vyhodit :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49212
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

podvlada píše: A ani nevim, jak by se někomu podařilo je při výměně desek "omylem" vyndat a vyhodit
Normálně rucema :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Slavek_xxx »

Ja uz par let pred nandanim novych desek odrbu brzdic poradne pilnikem. Pak striknu stycny plochy medenou pastou. Desky musi chodit uplne volne, jinak se budou pricit a nepravidelne sjizdet.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mišus »

Hurá :) tak to má být
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

podvlada píše:Ony tam jsou "plechy" dva, aspoň teda u mýho BP. Antivibrační, který jsou součástí desek a obvykle dostaneš k deskám nový - ty jsou placatý, patří na zadní stranu desky mezi desku a pístek. Ty ať jsou z čeho chtěj. Někdy maj takovej pogumovanej povrch, ty Ferodo co jsem dával teď jako by byly potažený teflonem. A druhej plech, vodící, ten je v držáku třmene/desek, ten u novej desek nebyl, a slouží k tomu, aby ta deska chodila v něčem jinym, než obrobku z litiny. Ty mam nerezový a jsou pořád jak nový... A ani nevim, jak by se někomu …
Nevím jak to má být na BH, ale ten antivibrační plech nebyl ani jednom z předních kol a ani na tom jednom zadním, které jsem rozebral. Jestli byl u desek nevím, ty jsem vzhledem k situaci nerozbalil :-D

Hyundai měl ty antivibrační plechy na vnitřní destičce, ale u nových destiček nebyly, tak jsem ty starý okartáčoval a vrátil je tam. To co ale myslim jsou právě ty vodící plechy. Ty u Hyundaie byly přibalený k destičkám nový a jako nerez nevypadají (a ani ty staré, co tam byly). Destičky na BH jsem neotvíral, ale podle mě tam tohle právě nebude a počítám, že je to přesně to co mi vyhodili :-DDD Symptomy by tomu odpovídaly - zadní desky rachtaly na nervonostech, z předku to mlátilo při našlápnutí pedálu.

Jinak ty vodící drážky a kontakt destičky s pístkem/třmenem jsem mazal měděnou pastou.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od hamoun »

spm píše: Jinak ty vodící drážky a kontakt destičky s pístkem/třmenem jsem mazal měděnou pastou.
znovu se musim sklonit nad vyucovacim umem HonzyCZ :-D
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

A náhodou mě ani jednou nepřetáhnul ráčnou přes hlavu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14881
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Tapan »

Tak já měl v každé sadě desek vodicí plechy, co se usadí do držáku třmenu a potom u předních nerezové, co se nasadí ze zadní strany na destičku (vnitřní i vnější destička) a vzadu totéž plus ještě jeden černej plech, co se přes ten nerezovej nasadil na vnitřní destičku. Vše ATE. Na jaře jsem dělal předek na Legacy, desky asi TRW, a tam byly na každou desku ty bazmeky asi 3, jeden nějakej měkkej, zjevně tlumicí. Což odpovídá servisnímu manuálu, Legacy má vpředu tyhle píčovinky navíc, Outback ne.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“