SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Já vyvažuju pokaždý. Dělám to takhle už X let. Teď jsem si nechal převážit rovnou i letní, že si je příště přehodím sám. Sem tam je nějaký rozhozený. Zejména třeba sezónu po nazutí nový pneu si to může sednout.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Puky na hever a kozičky jsem si vyrobil sám z puku na hokej a funguje to úplně perfektně. Tvrdej je dost.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Tak jest. To jsem zakázal. Všechna auta, která byla zvedána za prahy, mají ty prahy v tom místě rezavé. Jakýkoliv nátěr se tím spolehlivě orve.
Pokud zvedám auto kvůli výměně kol, tak dávám hever pod ramena. Když chci zvednout celý auto najednou, tak vepředu to zvedám za nápravnici a vzadu taky.
Případně lze zvedat za ukotvení zadní nápravy a za zadní uchcení předních ramen. To jsou všechno dostatečně bytelný místa.

Co se vyvážení týče, tak už se mi to stalo, že v průběhu roku upadlo závaží, vždyť je tam nalepený. Takže sice pravidelně nepřevažuju, ale už se mi stalo, že to začalo chvět do volantu a byla to nevyváženost kol, kvůli chybějícímu závaží.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jo, jako kdyby mě to nějak permamentně vibrovalo do volantu v rychlostech, ve kterých se pohybuju, tak mě to rozhodně bude štvát a budu to řešit :-D Ale přišlo mi relativně zbytečný vézt gumy na převážení, který fungovaly ok v době, kdy jsem je sundaval. Ostatně když po nandání budou vibrovat, tak to pak s tím můžu rovnou někam dovézt :-D

O závaží jsem měl jinak největší strach, když jsem ty kola myl po Milovicích, kde v nich bylo bahno, který je dost slušně rozhodilo. A vymejval jsem vapkou vnitřek toho disku, kde jsou nalepený závaží :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Jo tak samozřejmě. Nikdy jsem před přezutím nevezl gumy převážit. Prostě tak jak to na konci sezóny sundám, tak to na začátku další nandám. A kdyby to vibrovalo, tak to pak budu řešit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vrgada »

Děkuji, donutil jsem se díky tomu vláknu nechat přezout, mám fajn servis, kola i umyje.
...
Ad závaží, tentokrát jsem to nenechal převážit, páč jsem jezdil jen krátce, ale převažuje se nejen kvůli ztrátě závaží, ale kvůli případnému nestejně mu ojetí. A nepochopil jsem poklice na plechový disk to musí rozhodit,ne?
...
Jo a zážitků mám dost, takový defekt na sněhu, kdy zajíždí zvedák dolů, nebo probodnutí bočnice zloději na hranicích, ale my co máme LPG registrujeme kazde sycení..., Nebo najetí na kus zlomené pružiny tlumiče, to je okamžitá ztráta tlaku
...
Pobavilo pneu lobby, jednu dobu měli kampaň, ze staré pneu jsou nebezpečný. Řidiči se naučili číst DOT a nechtěli pak starší pneu kupovat a jim se to začalo hromadit jako neprodejne. Tak otočili, že když je pneu správné skladována, tak stáří nevadí a počítá se to až po nasazení na auto.
...
Ale jinak je to bez diskuse, lepší jsou nové pneu, prezervativ po dědovi taky nebude nikdo zkoušet i kdyby byl dobře uskladnen:-)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak dneska na dalnici uplny tichoucko, zadny hluk od motoru. Tak to snad fakt byla rezonance vlivem nejakych specifickych teplot soucastim kdyby klepal motor, tak snad bude klepat furt :-DDD po jizde jsem jeste neodolal a zkontroloval servo kapalinu, furt tam nejaka je :-DDD

A ted jeste k tematu ke kvalite PHM a aditiv, takhle vypada spotreba po aplikaci vifu :-DDD jeste bych dodal, ze krom pripadu, kdy jsem to auto nekam dal, jsem nikdy nemel spotrebu pres 11 :-DDD (ale abych zase nehanil, tak predchozi spotreba je podezrele nizka, takze nejspis minuly tankovani nebylo uplne do plna)Obrázek

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od námořník »

Já bych řek že to máš rozbitý :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

spm píše:Tak dneska na dalnici uplny tichoucko, zadny hluk od motoru. Tak to snad fakt byla rezonance vlivem nejakych specifickych teplot soucastim kdyby klepal motor, tak snad bude klepat furt po jizde jsem jeste neodolal a zkontroloval servo kapalinu, furt tam nejaka je
Huráááááá !!! ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Tapan »

Jeník vyrazil Outbackem a neslyšel žádné pazvuky. To on má určitě něco z ušima, šup šup k doktorovi :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

A mám novou hračku, která překvapivě dorazila ještě letos :-D Teď se s tím ještě naučit zacházat a pak doufám, že dle Murphyho zákonů jí nikdy nebudu potřebovat, pač to bude šlapat jak hodinky (ne ty od vietnamců) :-DDD

A nevim co s tím hučícim ložiskem, jsem se teď párkrát vozil novýma autama a ty hučely snad ještě víc :-DDD Teda, asi mi to nijak zvlášť nehlučí, ale když jsem s tím posledně jel domů, tak mi přišlo divný, že v té ostré pravé zatáčce se ten zvuk od kol rapidně změnil, což mi přišlo dost divný :-D
Přílohy
20181206_123336.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Hučení nech uzrát, až si budeš jistej, jestli je to fakt ložisko, ať nejedeš do servisu zbytečně. Obrázek

Jinak moje radost z nových kol se dneska po ránu zakalila. Jel jsem si do pracovních oděvů koupit rukavice a dali mi nějakou obří šarži. Takže jsem to jel asi po hodině vyměnit.
Když jsem dojel na křižovatku na konci ulice, měnič podivně proklouzl a převodovka zabrala až ve vyšších otáčkách.
Do toho krámu je to asi tak kilometr, tak jsem tam byl za chviličku. No a když jsem vylezl z auta, viděl jsem, jak mi z deklů pod autem chčije ATF.
Zavolal jsem tátovi a potupně jsem se nechal odtáhnout jeho Yarisem Verso zpátky do dílny, kde jsem to rozebral a zjistil příčinu...ObrázekObrázek
Prasklá hadička v ohybu u chladiče.
Evidentně následek demontáže, při opravě motoru.
Nejvíc mě na tom sere, že musím koupit celou náplň, což je zase trojka v hajzlu. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od romull »

Tak to našve, ale oprava bude naštěstí hračka :-) , jen škoda toho ATF na zemi a deklech.....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22699
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Já byl stejně přesvědčenej to do servisu nevozit, alespoň už letos :-DDD Počítám, že dokud furt slyším rádio, tak je to ještě dobrý? :-DDD

Au, no to je k nas... :-( Ti vychcala fakt všechna náplň? Jinak myslíš že při demontáži? Ta hadice vypadá už celkem dost zpuchřelá, tak to měla asi za sebou :-( Já jí (nebo alespoň jednu z nich) mám už taky měněnou. Měl jsem teda o něco víc štěstí, pač mě to akorát prolínalo někde u převodovky; zjistil jsem to při přezouvání kol, když jsem si všimnul, že je poblitej katalyzátor... ale ATF nechyběla.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od romull »

spm píše:Tak dneska na dalnici uplny tichoucko, zadny hluk od motoru. Tak to snad fakt byla rezonance vlivem nejakych specifickych teplot soucastim kdyby klepal motor, tak snad bude klepat furt po jizde jsem jeste neodolal a zkontroloval servo kapalinu, furt tam nejaka je

A ted jeste k tematu ke kvalite PHM a aditiv, takhle vypada spotreba po aplikaci vifu jeste bych dodal, ze krom pripadu, kdy jsem to auto nekam dal, jsem nikdy nemel spotrebu pres 11 (ale abych zase nehanil, tak predchozi spotreba je podezrele nizka, takze nejspis minuly tankovani nebylo uplne do plna) //uploads.tapatalk-cdn.com/201811 ... 7ed8b4.jpg

Odesláno z …
Koukám, že už jsem si asi na taková čísla odvykl a stála by mě asi vědomí .....ale jinak pěkný (*_^) |,,,,
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“