SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Asi jsem moc brzo vstával ;-D Opraveno, díky.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Levap »

:-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Na tempomat jezdím vždy na HOLD. Ono to tak zběsile nepodřazuje, když klesne rychlost pod nastavenou a více to používá sílu motoru na dosažení původní rychlosti. Je to mnohem příjemnější ježdění. Zkus to.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

To mě nenapadlo, to taky ještě zkusím :-) Já jsem začal HOLD používat teď v těch mrazech (prakticky tím vymizely všechny ty nedostatky v přeřazování, když ta převodovka byla úplně zmrzlá) na prvních pár km, ale na dálnici jsem to pak většinou vypnul; přišlo mi, že to s HOLDem zase váhalo na zamykání měniče. Ale možná to bylo jenom tím, že jak to nebylo ještě pořádně ohřáté, tak to nezamyká tak rychle hned.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Přesně tak. To bylo určitě tou teplotou. V kombinaci s tím tempomatem to vyzkoušej.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak nové zrcátko nalakováno :-) Vypadá to pěkně, jak originál. Teda, trochu mám strach, že to na autě bude vypadat líp a svítit z dálky, jak to ještě není unavené od parkovacích šrámů a UV záření :-) Ale vypadá dobře - když jsem tu barvu nechal namíchat a dával jí dal, tak to nebylo ještě promíchané a ve skleničce na sobě plavaly 3 barvy, tak jsem sám nevěděl, co z toho vznikne :-DDD No a můžu plynule přejít na rozebírání palubky a výměnu podsvětlovacích žárovek :-)
Přílohy
20170301_194839.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak jsem v sobotu konečně i namontoval (a konečně zase ty auta za sebou nevidím 2x :-DDD ). Barva namíchána snad dobře, vypadá to pěkně, jen ho teď trochu ušpinit, aby to ladilo se zbytkem auta :-DDD Výměna celkem bez problémů (2x jsem cheatoval a kouknul do videa na youtubu, jak se sundavá ten tapec dveří, ještě že máme ty internety), jediný problém byl povolit ty šrouby zrcátka. Oddělal jsem na tom dva šroubováky, z toho jeden dost stylově - holt to něco vypovídá o "kvalitě" nářadí, co mám doma a musim to taky konečně vyřešit :-DDD No a pak jsem si já jantar blbej všim, že ty šrouby mají šestihranou hlavu, vzal jsem ořech a za pár sekund bylo zrcátko dole <:-<

Jinak ježdění na HOLD celkem funguje. Teď už jezdím totálně jako důchodce :-DDD resetování tempomatu v normal režimu po tom, co jsem naučil se převodovku flákat, už fungovalo docela plynule, ale většinou si to odemklo měnič. S HOLDem to už neodemyká ani měnič a přidává to neznatelně :-) Dokonce se s tím dá používat i to přidávání rychlosti páčkou (které jsem předtím nepoužíval, pač mě to odemknutí a zrychlování štvalo, radši jsem to dojel pomalu plynovym pedálem a nastavil znova) - s tímhle už na ten plyn nejspíš za cestu vůbec nešáhnu :-DDD
Přílohy
nové přelakované zrcátko
nové přelakované zrcátko
Kvalitní křížový šroubovák po aplikaci síly
Kvalitní křížový šroubovák po aplikaci síly
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, taky jsem jednou na OTB sundaval zrcátko a šlo to dost ztuha.

Šroubováky si kup pěkný. To na fotce vypadá jako slušný máslo. Obecně všechno tohle nářadí jako šroubováky, kleště, klíče, golu si kupuju pěkný, protože když se k tomu člověk hezky chová, tak mu to vydrží spoustu let. Základní sadu šroubováků (4 mm plochý, PH1, PH2) mám už asi 20 let. :)

Jednou mi to nedalo a v Hornbachu jsem se ptal pána ve frontě předemnou, co si kupoval siky za 150 Kč, na co to má. Tak na mě koukal jak vejr. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tim ořechem to pak šlo povolit už lehce, ale šroubovákem se mu nechtělo :-) V práci mám šroubováky wera a kombinačky/štípačky od knipexu a obojí super (jenom jsem si to nářadí na víkend nepřivez, řikal jsem si, že zrcátko zvládnu s těma šmejdama doma, no chyba :-DDD). Ale pořídím si tohle asi i domů. Zrovna ty šroubováky a kleště už jsem měl napsaný i na seznamu pro ježíška, akorát ježíšek skončil v seznamu u momenťáku, kterej byl akutnější po tom, co se profláklo, že neumím utáhnout kolo :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Gratuluji k úspěšnému servisnímu zásahu. :-)

Jo a moje sikovky nikdy nestály víc než nějakejch 200 :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Nojo, tak ty je asi budeš používat trochu jinak :) Pokud to máš jako spotřebák, tak je jasný, že netřeba nějaký lepší. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od goha »

spm píše:Tim ořechem to pak šlo povolit už lehce, ale šroubovákem se mu nechtělo V práci mám šroubováky wera a kombinačky/štípačky od knipexu a obojí super (jenom jsem si to nářadí na víkend nepřivez, řikal jsem si, že zrcátko zvládnu s těma šmejdama doma, no chyba ). Ale pořídím si tohle asi i domů. Zrovna ty šroubováky a kleště už jsem měl napsaný i na seznamu pro ježíška, akorát ježíšek skončil v seznamu u momenťáku, kterej byl akutnější po tom, co se profláklo, že neumím utáhnout kolo
Tak já ho několik desítek let utahuju rukou a nohou a zatím "no problema". :-)
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mnov »

S tím nářadím je to problém. V práci jsme nakoupili kvalitní šroubováky, ale máme to sdílené. Někdo vůbec nechápe, že na křížový šroub je potřeba použít příslušný rozměr a tvar nástroje. Prostě vezme prví křížák, co mu padne do ruky a jde na to. To pak ani kvalitní nářadí nevydrží.
Jediný nářadí co v práci zatím vydrželo, jsou ruské sikovky, co jsem tam přinesl ještě z Žigulíka. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

spm jsi skvělý,jak vždy popíšeš své trable třá s utahováním kol :-D fakt =) no ale zrcátko jsi zvládl na výbornou,já bych si říkal,co tam zas kde křupne,kor u našich starých plastů,zvládl jsi to =)
No teď jsem byl v dílně u jednoho autoelektrikáře a jen tak ze srandy jsem se optal na pár věcí a všechny odmítl dělat,že tohle nedělá a tohleto taky ne,protože denní světla prostě nedělá a to jiné-no tam se lámou plasty a čudle...což je teda pravda,ale zas tak strašné to není a hlavně nechápu jak tohle může říct autoelektrikář :-/ To by toho opravdu moc nenadělal,neopravil.No jednal víc než slušně,odkaz mě dal na jiného člověka,kterého ale stejně už dávno znám.No nakonec zajedu nejspíš opět ke kámošovi na dílnu a buď vše rozhodím sám,nebo mě s něčím helfne.
Jinak mářadí mám všelijaké,kvalitní i ty šmejdy,jak co k čemu je třeba,to člověk hned pozná,že něco nejde dobře... :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od goha »

Tak pamatuju ještě z doby první totality když jsem dělal řemeslo, že těch velikostí křížáků moc nebylo, ale celkem držely. Kdo to vyráběl netuším, ale pamatuju, že když nějaká velikost chyběla, tak jsme si ho prostě udělali ... vypilovali a zakalili. A když bylo potřeba, tak jsme si na něho připájeli/navařili (stříbrem, mosazí a nebo i elektrikou) matku M10 aby bylo možné použít klíč 17mm kvůli větší síle.

Sakryš to to letí ... :-(
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“