SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Nevadí, i stará chalupka se dá spravit, by jsi protáhnul ty svoje záda ;-D a fotky bývají milostivé, tak něco třeb nahoď, mě se to bude určo líbit :-)
Listí klidně nechat ležet, tam kde to nevadí, naopak se to i doporučuje a do jara je fuč, teda krom ořešáků, ale i ten později zmizí. Nebo pomoci tomu mulčem, to zmizí téměř vše hned, ale jasně svah nedostupný, nebo přímo před domem to chce mít člověk načisto. Nebo udělat jednoduchý kompostér z čehokoliv, tj nej, pokud toho nemáš ix takových hromad.
Já jen, že jinak listí zahradě, sadu svědčí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Mira »

Listí mulčem, ale až na jaře. Pokud je to svah pro kamzíky, našel bych si rovnou jinou kratochvíli. :-D
Ale pamatuju doby, kdy jsem musel číhat na každej lísteček a jednou i natírat trávu na zeleno.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

My listí neřeším už vůbec, koupili jsme chalupu a sad byl čistý, bez listí i tak, přitom tam nikdo nepáchl dva tři roky. Jo letos žena vyhrabala listí z před zahrady před chalupou, pak ještě z příjezdové cesty, aby forejs tak neklouzal ve svahu, ale to bylo spíš v rámci očisty duševna, jak v šaškécu no, vřele doporučuju prac vytíženým lidem z kanclu =) já bych to jinak zmulčoval.
Ono opravdu listí vylepšuje zeminu, drží se tam taky hmyz, další pokolení motýlů a já nevím co vše, příroda no.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Mulčovat to stejně není čím, je tu akorát elektrická parodie na sekačku, ale to už je zase jiný příběh :-DDD A jinak listí máš buď tam kde chodíš a je to hnusný nebo v té stráni, kde to mulčovat stejně nebudeš a roste tam spíš džungle, co se 2x do roka poseká. Kompost tu je jako jedna velká hromada, obsahově se stejně nepoužívá a skuteční majitelé tam listí stejně nechtějí, tak co s tím :-) Já si aspoň poprvý vyzkoušel něco táhnout :-DDD

Fotky, zkusím pak někdy zapátrat jestli jsem to vlastně někdy vůbec fotil :-D jako jo, ono spravit se dá všechno, ale tohle je malá chatka - žádné architektonické dílo ala yohnovo velkostatek. Je to x-krát ubourávaný a přistavovaný, obvykle z toho, co bylo po ruce. Takže je to takový prasopes - kus roubený, na tom kus dřeva, na tom zděný, ... A reálně není moc co zachraňovat - z obvodové zdi padá omítka, takže to asi někde bere vodu, střecha začíná být špatná, ale konstrukce na ní taky, takže předělat celé. Technické zázemí tu žádné není, má to akorát komín na kamna, suchý hajzlik a jedno umyvadlo se studenou vodou. A teda elektřinu, ale ta je taky v úplně dezolátním stavu na to ji celou vytrhat. Takže být to na mě (což není, není to naše :-D), tak bych to strhnul a nechal místo toho postavit nějakou dřevostavbu - bylo by to o dost levnější a rychlejší. A žádná vzácnost a dominanta obce to stejně není :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Jo tak to rozumím, s obojím...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jsem to dneska přezul a našel jsem si hned několik nových problémů :-DDD První, ukázalo se, že ta dirka ve výfuku je trochu větší, než jsem si myslel :-DDD Pak jsem zjistil, že to za studena zase trošku vrže, nejspíš zase pitomej drážkovej řemen (to fakt vydrží půl roku, než je potřeba je znova měnit?). A pak jsem bohužel teda na levý straně taky našel zamaštěný svod výfuku, který tentokrát vypadá, že to na něj teče z manžety od řízení. Kapalina v nádobce furt je nějak +- mezi ryskama, nicméně asi se repase řízení nezadržitelně blíží...

Jo a taky jsem zjistil, že s tím neumím teď jezdit, na těch zimních gumách proti těm letním z bojové techniky je to zas úplně jiný auto :-DDD Volant jde zlehka jak v koncernu, nekvedlá to s ním na cestách ani v dírách. To zase bude zvyknout si na to :-DDD

A včera v lidlu jsem koupil nový organizér do kufru ;-D Je větší a přece jenom bytelnější než ten za 2 dolary z číny, co tam byl předtím :-DDD
Přílohy
Dirka
Dirka
20191110_152743.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Dírka ve výfuku dobrá... podobná jako jsem taky měl na BH :-)

Drážkovej řemen by stačil asi přitáhnout, ne? Nebo namazat mýdlem. U BLE je předepsanej po 160 000 km.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

No tohle je vlastně díra už druhá :-DDD Pač když jsem to koupil, tak ten zadní tlumič měl ten vnější obal celkem na prach. Jelikož první servis bylo těsnění pod hlavou, tak jsem to v rámci toho nechal akorát přeplátovat jinym plechem, že pak se to vyřeší nějak líp... No a pak trvá doteď, takže teď ten "novej" plech prorezl už taky (plus teda asi ještě něco uvnitř, protože tenkrát to neřvalo :-) ). Ale jako vydrželo to tam 3 roky, takže asi stejně jako polmostrow :-DDD

Jak moc se to dá mazat netuším... Jenom vím, že se to měnilo už minimálně 2x (teda, oni jsou tam asi 2, co? Takže možná jeden a jeden, těžko říct), vždycky to po výměně ztichlo, ale objevilo se to za chvíli znovu... Pokud si pamatuju dobře, tak naposled se to měnilo loni v září a od tý doby jsem 160 určitě nenajel :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

To už ten vejfuk vydrží, než tam dáme jinej na věky...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od LukasV »

Honza -> Nevím jak u H6 154 kW, ale u 180 kW je drážkovej řemen přes napínací kladku a štelovat to nejde.
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

LukasV píše:Honza -> Nevím jak u H6 154 kW, ale u 180 kW je drážkovej řemen přes napínací kladku a štelovat to nejde.
Máš pravdu. I na 154kW verzi je jeden a samonapínák. Tak v tom případě bych buďto vyměnil ten a nebo řešil, jestli náhodou něco nejde těžko a neničí se tím ten řemen. Třeba jestli není přidřenej altík nebo tak něco...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Hmm, to jsou zase radostný vyhlídky :-D Je ten napínák aspoň nějak normálně přístupnej nebo se musí kvůli tomu rozmontovat půlka motoru? :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Nemusí se rozebrat půlka motoru. Napínák je jedna z kladek na prsou.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od LukasV »

Napínák je normálně přístupnej. Měnil jsem ho a v pohodě, drží na 2 šroubech a k těm je horší přístup - jsou truchu utopený.
Mně napínák kmital, na řemenu bylo vidět vlnění.
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Dlužím Honzovi a vám všem report a nějaké obrázky...

Honza mi o víkendu přivezl Outbacka. Hlavním bodem programu je výměna nápravnice, která byla špatná už před těmi dvěma lety. Ale naštěstí ne natolik, aby to nevydrželo, než se pořídí jiná. Ta už mi tu leží asi od jara. :-)
Dalším bodem programu je výměna výfuku, Honzovo už byl opravdu po smrti.
A třetím bodem programu je kontrola stavu ochranných nástřiků, 2 roky poté, co jsem Outbacka opravoval.
Obrázek

.
Nápravnice byla opískována, odrezovač odstranil zbytkovou korozi, která znovu vylezla...
Obrázek
.
Jedno místečko bylo po pískování trochu řidší, tak to jsem opravil, jinak je ta nápravnice v moc pěkném stavu.
Obrázek
.
Včera jsem jí nastříkal samozákladující PUR barvou
Obrázek
.
Vejfuk ten je jasnej. :-)
Obrázek
.
.
A nyní stav karoserie... po dvou letech čirá radost !! Na karoserii není nikde smítko rzi. Mám obrovskou radost, že ty moje konstrukční inovace fungujou, viz poslední fotka spodku předního blatníku. Nikde usazné bláto. Pouze na spodku předních ramen je trochu povrchovka, což vyřeším a obnovím nástřik v podbězích, kde je vidět, že se to vymývá. Jinak paráda !!!

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“