SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

sima píše:Technický benzín jsi zkoušel?Nebo i obyčejný benzin,ale raděj ten technický,zkusil bych to nejdřív někde jinde,ale techničák by opravdu neměl nic udělat,já takhle čistil kolikrát a v pohodě.
Nezkoušel; je to ostudný, ale já tu ani technický benzin nemám; jenom do zapalovače nebo to co je v nádrži :-D Koupím a prubnu to, to se neztratí :-)
HonzaCZ píše:Proudová detekce.
Ok, díky. Takže okno se prostě mechanicky o něco zarazí a motor se vypne, když to začne přetlačovat. To je pozitivní, pač když tam něco podělám, tak si nespálím motor a snad mi to teda ani silou nerozdrtí to okno :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, prostě to měří proud, kterej tím motorem protejká a jak víme, tak zastavenej elektromotor má největší krouťák, tudíž i největší odběr. Tedy při dojezdu do mechanickýho dorazu, což je i slyšet, zejména když to okno vytahuješ na otevřených dveřích, tam skokově vyskočí proud a elektronika to vypne. A aby tam tý elektroniky nebylo náhodou moc, tak ty automatický dojezdy jsou asi do roku 2013, nebo kolik, u všech Subaru jenom u řidiče. :-DDD

Jo a na nějakou bezpečnostní funkci toho bych moc nespolíhal. Ono to vypne tak až za vteřinu, takže na prstech to nezkoušej... a když jo, tak aspoň na nějakejch tlustejch. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

no, nemuzu prijit na to co mam blbe... kdyz zavru dvere, tak to okno dojede nadoraz v pohode (teda nevim co meluzina, resim to zatim na miste... jakmile ale otevru dvere a dam ho vyjet nahoru, tak povyleze jeste o kus, nakloni se smerem dovnitrku auta a zesikmi se dozadu, takze uz dvere nezavru, protoze to chytne o tu gumu do zadnich dveri. grr

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak jsem si s tím celé odpoledne hrál a přesně podle očekávání jsem to akorát zhoršil :-DDD a ještě jako bonus jsem si napatlal ten hnusnej černej tmel, kterým je přielepený ten igelit mezi dveřma a tapecem, na sedačku spolujezdce, takže můžu shánět i novou sedačku :-D

Nicméně objevil jsem tam jeden problém, který výrazně stěžuje snahu to nějak seřídit. A upřímně vůbec nevím co s tím. V horní části těch dveří jsou na začátku a na konci dvě zarážky (předpokládám, že je to to, čemu říkají v servisním manuálu upper stopper - manuál teda obecně taky není úplně nejpřesnější a ty malůvky nechápu už vůbec :-D). Tyhle zarážky se dají posouvat nahoru a dolů (povolí se šroub a dá se v tím nějaké dráze šoupnout). V místech, kde je pak přichycené okno do dveří, je kovový bazmek, který by se o to patrně měl zachytit. Tím se teda nastaví maximální výška, kam to okno zajede. U té zadní zarážky to skutečně tak funguje. Problém je ta přední zarážka směrem k čumáku auta. Ten kovový bazmek na okně jí totiž mine; v místě, kde se potkávají, je mezi nima asi 7mm mezera, takže okno vesele jede dál... Zkusil jsem to nafotit - na fotce je ten kovový bazmek na okně. Bohužel už tam není vidět ta zarážka - nepovedlo se mi narvat foťák tolik dovnitř, ale je prakticky hned za tou vnitřní hranou dveří. Focené je to s oknem nahoře; tedy při správném fungování by na té fotce to mělo být zaražené o tu štelovací zarážku.

Napadá někoho, čím by to mohlo být nebo jak by to správně mělo vypadat? Upřímně mě nenapadá, jak tohle štelovat. Okno mi sice přijde, že je nakloněné až moc dovnitřku auta (blbějš se zavírají dveře, jak se to opírá do toho těsnění), ale zase ta mezera mezi zarážkou je tak moc velká, že mi fakt nepřijde, že by to bylo štelovací... Přijde mi, že je tam něco hodně blbě, ale asi bych potřeboval vidět fotky funkčního kusu na posouzení :-D
Přílohy
20180324_165501.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

No on se dá štelovat i ten přítlak - jako směrem do auta. Jako má to samozřejmě na to těsnění tlačit, ale ne nějak extrémně. Asi to bude ono, ne? Taky by to vysvětlilo, proč při zavřenejch dveřích to vyjede OK.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

stelovani pritlaku jsem pochopil, ze jde (z manualu), ale nenasel jsem cim presne se to sroubuje :-) (objevil jsem akorat ty zarazky, tak posouvani celeho toho drzaku nahore a po hodne dlouhem hledani jsem nasel sroub na stelovani nohy toho voziku).

nicmene - pritlak by to sice asi spravil, ale prijde mi, ze to tu zarazku miji fakt o hodne... kdyz vezmu, ze bych potreboval to okno ve dverich posunout alespon o centimetr, aby se o tu zarazku chytlo, tak mi prijde, ze pak to okno bude cumet z boku auta ven, jak bude uplne nedolehat...

a dalsi vec teda je, ze tim stale fouka... coz zmirneni pritlaku asi taky nevylepsi :-D

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak větší přítlak neznamená, že to bude foukat míň... Se to může nějak deformovat, blbě dosedat atd. Co nějaký ty jůťůby nebo zahraniční fóra?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od hamoun »

presne ... chce to pritlak akorát ... moc i malo bude blbe ...

obdivuju tvou snahu tohle resit sam ... strcil bych to do servisu (předem overil, ze vedi, co budou delat) a nechal to seřídit nekoho, kdo presne vi, co dela ...
ale .. az se to naucis .. muzes znalosti sirit dale .. takze to je jedine chvalyhodne ,,,,| (*_^) |,,,,
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Jsem mu říkal něco ve smyslu, že jestli složí "Mastery of Subaru Frameless Window Adjustment" tak bude king širokodaleko. :-D Ale taky jsem mu říkal, že to nebude prdel. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Já dneska po roce řešil meluzínu opětovným přihnutím trojůhelníku,na obou stranách.Hlavně musím peskovat lidi a někdy asi i sám sebe ať se nechytám okna a dveře určitě zavírám prostě dveřma a nehmatám po okně.Bych to nikdy neřekl,že to dělám taky,ale někdy jsem se už přistihl,že jo,že mě to ujede.Pak se ten trojůhelník dle mě rychleji odehne a netěsní.
Štelování šroubky jsem rovnou zavrhl,takhle to mám hotové za minutku a neměl jsem do toho chuti a hlavně to nemám rozjebané jak ty spm.Takže ti neporadím.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jo no, stojí to na dvoře, chtěl bych to mít funkční, tak jsem se v tom začal vrtat :-DDD Holt začínám poznávat i ty stinné stránky bezrámových oken :-DDD Když se nepovede, tak to v tom servisu holt taky skončí :-)

No, dám tomu ještě šanci a zkusím najít, kde se šteluje ten přítlak. Jako kdyby se povedlo najít to místo, které to šteluje na začátku u kapoty a povedlo se to odtlačit natolik, aby to začalo chytat tu vrchní zarážku a zároveň to mělo pořád dostatečný přítlak na to těsnění, tak je asi vyhráno. Věřím, že když mi budou fungovat obě zarážky, tak se to už seštelovat dá (aby to alespoň zavíralo, meluzína je jiná a mnohem hůře debugovatelná story :-DDD). Ale když mi funguje jedna zarážka ze dvou, tak je to dost naprd :-DDD

Zkusím pogooglit videa... mám s tím akorát jeden problém (a to samé se týká čtení servisního manuálu), že nemám moc v zásobě anglických slov tyhle odborný termíny. Takže většinou jenom tipuju co tím vlastně mysleli :-DDD Jinak ještě se trochu bojím toho, jelikož ty dveře byly rozebraný a už se v tom hrabalo i více lidí, že je tam něco prostě jenom blbě smontovaný... a na to nemám asi moc šanci přijít. Leda bych rozebral ty funkční dveře spolujezdce, ale to bych taky mohl skončit s dvěma nefunkčníma oknama :-DDD

sima: toho chytání za okna bych se až tak nebál... neviděl jsem ženu, že by ty dveře chytla ještě za něco jinýho a přitom ty dveře spolujezdce fungujou furt stejně :-) Jinak ale otázku bych na tebe fakt měl - jak ten zvuk doopravdy zní? Tomu tady říkají všichni meluzína, ale u mě to je prostě normální zvuk jako když tam fouká. Je to slyšet úplně stejně, jako bych si za jízdy to okno trošičku stáhnul dolů (jenom s tím rozdílem, že je to slyšet, ale průvan nikde necítím). Máš to stejně nebo vám to fakt i hraje? :-)

Jo a jinak se stejně musím pochlubit - jelikož mi vypadla ze dveří ta kostka, do které se šroubuje šroub s tapecírungem a měl jsem několik dalších takových příhod, tak jsem ten blbej tapec sundaval a nandaval asi 5x. Troufnu si říct, že jsem to nacvičil tak, že bych se teď mohl zapsat do guinessovy knihy rekordů na rychlost v demontáži dveřního tapecu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Meluzína nehraje ;-D je to přesně jak popisuješ,jako by jsi kapku nedovřel okénko a začne to hvízdat,popiskovat,protě nepříjemně pyskovat a průvan přitom pocitově není žádný.Je tu o tom celé samotné vlákno,holt bezrámovky,ale to jsi asi četl.Já bych se teda bezrámovek hravě a rád vzdal,ale zas to beru,že to vypadá otevřené efektně a je to holt vyjímečná originalita :-) No ale jinak praktické to není,to že mě to umožnilo jednou,dvakrát za ty tři roky co auto mám naložit lépe náklad to je pro mě nesmyslná výhoda,to bych se bez toho opravdu obešel.Lepší by bylo,kdyby chytří kluci japonští tehdy vyřešili otvírání zadních dveří ve větším úhlu.Na to kolik jsem toho do forejse už naložil a co odvezl a že často bývalo auto po střechu,tak na tom měla bezrámovka fakt minimální podíl.Ale holt jsme poslední mohykáni co mají bezrámovku :-) ;)
S tím chytáním za sklo bych si nebyl tak jist zase já,protože tam dochází k páce,k vychýlení,k tlaku na sevření trojůhelníku,aspoň tak si to představuju já.Samozřejmě i obyčejné zabouchnutí dveří,či možná přimrzlé skla k těsnění a jejich následné více méně silové odtrhnutí může hrát roli.Řeknu to jinak-vždy víc fouká sklo řidiče,když jsem kupoval forejse,foukalo jen řidičovo,spolujezdce téměř neznatelně,víš co tím myslím...
Tento zákrok-svěrka na trojůhelník vydrží sotva rok,ale zas "oprava"nic nestojí a je to hned hotovo,já jen čekal na oteplení,ať netrápím plasty a kov když jsou zkřehlé.
Jo a vidíš,aspoň jsi si to nacvičil ;-D Můžeš dát na trubku nejrychlejší čas :-)
Jinak ti věřím,že na to přijdeš,jen opatrně,dle mě jsi už blízko,jen na to chce mít náladu a čas,pěkně v klidu (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

No, bojim se ještě jedný věci... jak se s tim furt hrálo, když to okno nechodilo ok, tak ta guma na tom trojúhelníku je porůznu deformovaná a v jednom místě i trošku natržená... Takže mám trochu strach z toho, jestli ten kravál ve finále nebude dělat ta trhlinka a budu ještě shánět novou gumu... mno, uvidíme, napřed to musí jít alespoň zavřít :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

Natrhlé to mám taky,myslím,že už na obou stranách,na řidičově celkem fest,ale přivření trojůhelníku vše vyřešilo,zatím jo.Jinak nevím jak moc to máš deformované,ale dle mě to není úplně rozhodující.Ono to nejvíc těsní tam kde to není tolik vidět.Ale nechci kecat,neviděl jsem to "tvé".
Jinak myslím,že opravdu novou gumu neseženeš,prodává se jen celý trojůhelník za nekřesťanské prachy a nahradit to něčím jen tak nejde,přemýšlel jsem a zkoušel,ale bylo to k ničemu.Leda snad vše starší,nějaký komplet,ale furt věřím,že to "dáš".
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

No, deformovaný - je to guma a to okno leze kam nemá, takže podle toho je to ohlý. Takže deformace se asi srovná, když to bude ok (ono se to i srovná po zavření těch dveří, kde se to nuceně narovná tam kam má)... Ale tak snad to bude ok. Hledal jsem totiž na tytrubce a nenašel jsem jediný video, kde by se řešilo nastavení toho okna - všude jenom měněj okna, motory, ... a našel jsem jednou video s Outbackem, kde přesně měnil tuhle gumu, protože jí měl natrhou a dělala tenhle kravál :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“