SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

spm-nakrknutý by jsi nebyl,koroze číhá skrytě :-)
VDC-třeba já to tak vidím taky,jsem magor do starších aut,baví mě na tom ta jednoduchost a jiné další aspekty...dokud by mě to auto bavilo,jako teď-a nesmyslně furt netrápilo,dokud bych nezměnil požadavky na auto a to výhledově fakt nehrozí,vůbec bych neměl problém mu takhle prodloužit životnost.
Já to spíš vidím z opačné strany-že takových renovátorů za rozumný,únosný peníz není a nejsou a nebudou.Odhadem čítám,že jinde,když už by to takhle teda poctivě udělali,což je kravina a nevěřím tomu,tak by to stálo minimálně dvojnásobek ceny.
Neberu statisíce za kompletní renovaci veterána,to je zas úplně jinde-to není můj-náš případ.Chci autem jezdit a ne se na něj dívat,či ho mít na kšeft až jednou,dřív či později se výhodně prodá.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

sima píše: Já to spíš vidím z opačné strany-že takových renovátorů za rozumný,únosný peníz není a nejsou a nebudou.Odhadem čítám,že jinde,když už by to takhle teda poctivě udělali,což je kravina a nevěřím tomu,tak by to stálo minimálně dvojnásobek ceny.
To máš samozřejmě pravdu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vrgada »

no prave, ze naklady, cas a usili maji byt primerene. ma prvni omega s radovym sestivalcem jela jak drak, myslim, ze tam byl nejaky drobny motorovy tuning, ale byla jinak zubozena, bylo to v dobe, kdy se nesmely vozit z ciziny stara auta, nejal se to dalo do kupy, pak klekl motor, za coz si dnes myslim, ze mohl LPG s kterym jsem to koupil, pak komplet generalka, ktere jsem se ucastnil mene odbornymi pracemi, pak 14 dni jizdy, nacez totalka, pac nekdo prehlidl, ze stojim na cervenou a pokusil se mne postrcit do krizovatky, opet pokus srovnat hydraulikou karoserii, nacez to vzdaly hadice a zacaly po ruznu praskat a nakonec ukorodovaly predni hrnce a odklonily se dovnitr motoroveho prostoru. Zaver, bylo to nesmyslne usili a dnes bych do toho nesel, zvlast kdyz uz tenkrat zrusili zakaz dovozu starsich aut, i tak jsem to auto jeste prodal, protoze motor C30SE bylo to nejlepsi, co kdy opel spachal, ale byl to od zacatku nesmysl, to takhle zachranovat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak jde přesně o to odhadnout stav zbytku auta a podle toho do toho investovat. Zrovna jako tyhle starší Subaru neodchází na nějaký blbosti a prostě ta koroze je nevýraznější nepřítel. Sem tam to těsnění pod hlavou, nějaký hadice, ale to je vše. Brzdy, silentbloky, čepy beru u tak starýho/ojetýho auta už jako samozřejmost.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

A jestli mi to někdo na křižovatce rozstřelí, tak asi další auto nebudu muset řešit, protože ho na místě zabiju a dostanu doživotní pobyt i se stravou :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vrgada »

No nekdo uz tady zachranoval jednickove legacy Jakub? uz nevim je to nekolik let, vyhodne koupil nejaky zeleny?, odstrojil, zhrozil se, pak se vztekal na prodejce, chvili se snazil a nakonec vyhodil, ale to byl stav, kdy ten rezavy prach pohromade drzel uz jen lak karoserie. Mne spis prekvapuje, ze mi to prijde, ze to delaji u subaru tak nejak furt stejne, preci kdyz zjistim, ze prvni generace hnije tady tady a tady, tak se nad tim zamyslim a upravim to, aby to pristi generace mela lip poreseny a nemam ten pocit, spis mi prijde, ze je to min hnily jen proto, ze je to mladsi
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od Slavek_xxx »

vrgada> proc by to delali? Copak je zajem vyrobce, aby auto vydrzelo 20 let? Ted se na trh ojetin masivne dostavaji auta z prvnich krizovych let (2010-2014) a rekl bych, ze vetsi zajem je o auta z let 2003-2009 a to nejsou o tolik lacinejsi nez novy kary...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od OZP »

Kdyz vidim jak Tomas zvladl tuten Outback, je mi lito, ze se k nemu nedostalo tomto nadherne zelene Loene od subru4ever. Predseda by na tom sice stravil x stovek hodin, ale auto by zustalo v CR a na ocich nam vsem- bylo fakt paradni.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od ybrcek »

mi ten seriál bude chybět Tome co bude ted?
Přece nás nenecháš naholičkách :-)
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Moje jedničkový Legacy jsem se kdysi jal zachraňovat, ale tenkrát se narodil malej, ženu jsem měl zánovní, tak jsem na to neměl ten čas, který bych byl potřeboval a taky vhodné přístřeší a prostě jsem to nedodělal.
Nicméně aspoň vím, že třeba BE/BH je na tom z hlediska koroze násobně lépe, než jedničková generace. Tam byly ty naprosto zoufalý vrstvený podběhy ze 3 vrstev a celý ty zadní podběhy byly na sračky. Nemluvě o tom, že byly shnilý prahy až do podlah. To auto v tý době bylo stejně starý, jako je dneska BE/BH. Takže ke zlepšení určitě došlo.

Co se Adamovo Leone týče, tak jsem mu to nabízel a to dokonce tak velkoryse, že si budu účtovat třeba stovku na hodinu... Rozhodl se , jak se rozhodl, nabídku měl.

Martine neboj, o seriál nepřijdete. Teď dělám šintrovi výfuk a nějaký fotky z toho samozřejmě vypadnou, pak udělám jeden podvozek a pak kuchnu svoje auto, protože to už roní krokodýlí slzy a úpěnlivě čeká, až do něj zaříznu flexu... respektive nejen to, ale taky vyměním silentbloky a ložiska v zadní nápravě. Ložiska mi hučí už od loňských prázdnin, ale ještě na ně prostě nebyl čas. Tak vlastně testuju, jak dlouho se s tím dá jezdit. :-D
Pak budeš mít myslím dost dlouho co sledovat... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vrgada »

jednickovy gt koroze, tablet nenabizi img tag
http://www.subaruclub.cz/graphics/owner ... cf3948.jpg
mam i horsi foto, proste shnily pokoveny tenky papir, oply taky hnily, ale plechy byly tak trikrat tlustsi, takze chvili bylo z ceho a samozrejme taky konstrukcni chyby, vsechny omegy, mely diru v nosniku na stejnem miste, prahy pod plastovymi kryty apod. ovsem za mne nejhnilejsi auto na svete byl nissan primera GT, to dokonce za deste nabiralo vodu, strasny a neuveritelny
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

No přesně. Takovýhle peklo si u Be/Bh snad ani nemůže nastat. Takže posun v kvalitě tam rozhodně je.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

A čekám a čekám a čekám... :-) Už snad ani nemyslím na nic jiného :-DDD Skládají to ve volných chvílích dohromady; zas ale lak byl celkem za hubičku :-) Fotky nemám, ale barva prý dopadla dobře. Respektive že vidět to bylo, ale doleštili to, takže snad ok. Takže snad příští víkend kempuju v autě :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

No tak snad už to brzy bude. Taky se nemůžu dočkat...
:-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vojtasbus
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1526
Registrován: stř úno 11, 2015 11:11 am
Jméno a příjmení: Vojtěch Myška

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vojtasbus »

SPM tak to dovalil rozvěsit na Severku :D

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk
exSubaru Justy '94 (1.2i, 9V, 55kW)
exSubaru Outback '05 (3.0R, 24V, 180kW)

No a teď budu chvíli jezdit Pažoutem
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“