SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jujda, má tam nějaký ďůlek :-) Až se divím, že ten plast na tom je v pohodě. Jinak ten kotevní bod na nárazník je přesně kde? Nějak se mi ho nedaří identifikovat :-) Jinak Tome náhodou na ty šrouby na kapotu jsi asi ještě nekouknul, že?

Jo, sůl je hrozný svinstvo... nejhorší je, že mi přijde, že to bude jenom horší a horší... přijde mi poslední dobou, že lid má pocit, že v zimě ta silnice musí být vysušená do sucha a silničáři jsou asi placený od množství soli co tam nakydají. V Praze za letošní zimu sněžilo všehovšudy asi 3x, pokaždý to okamžitě roztálo a stejně přes to vzápětí naházely kvanta soli, že mi málem nestačila ani nádobka na ostřikovače na cestu domů, abych ten sajrajt umyl alespoň z čelního skla...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vrgada »

ten pan, co mi prodal subaru, se svym subaru v zime v leptaci solne lazni nejezdi, na zimu ma obycejne auto
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48892
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Na šrouby jsem ještě nekoukal, kouknu.

Kotevní bod na konci nárazníku, tam, kde to bylo urezlý. Originál je tam taková plastová kravina, nasazená na tom původním uchu. A do toho jde šroub. Samozřejmě totálně zarezlý. Je to extrémně korozně namáhaný místo. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Zajímavý, jsem ani nevěděl, že to tam někde přišroubovaný ještě je. Ikdyž já jsem to ještě nesundaval, takže o tom vim kulový :-DDD Senzory jsem tam tenkrát cpal vleže pod autem (ty doufám problém snad nedělaly, nějak si vzpomínám, že za každým senzorem byl konektor, aby se to dalo rozpojit a vyndat / sundat).
vrgada píše:ten pan, co mi prodal subaru, se svym subaru v zime v leptaci solne lazni nejezdi, na zimu ma obycejne auto
Jo, tohle zas taky úplně nechápu (teda, jestli je to pravda a záleží, co je obyčejné auto). Jako mně ty zrezlý díry taky roní slzy v očích a taky bych mohl v zimě likvidovat jiné auto... ale zase když už jsem si koupil něco s AWD, které zas tak vysloveně nepotřebuju (i ty terény byly spíš zábava než že bych fakt potřeboval někam dojet), tak jezdit pak v zimě stejně s FWD, kde ta čtyřkolka jinak už využití má, mi nepřijde už jako nejlepší nápad :-) David na to zimní ničení má ještě další forestry :-DDD
Edit: tys ale říkal, že s volantem na blbý straně, že? To pak asi jo, to je celkem rarita a na běžný ježdění si to sem nikdo moc nekoupí.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vrgada »

Predchozi majitel byl moc fajn i dodatecne mi pak dal nejaky dily a rozhodne to nebylo jeho prvni subaru, nicmene asi po zkusenostech to zhodnotil tak, ze ta auta proste do nasich prosolenych zim stavena nejsou. Ja si to predstavuji tak, ze v Japonsku se asi nesoli a tak s tim automobilka vubec nepocita a neresi to.
...
Vzdycky jsem kupoval nesmyslna auta ala konsky handlir za co nejmin penez co nejvice koni, takze takova vrakova kategorie, coz u ackovych omeg vychazelo luxusne, protoze to byly dost dobre postavene neserouci se stroje, coz dle me osobni zkusenosti uz o novejsich omegach neplatilo. U volva V70R jsem se po letech placl pres kapsu, ale netrefil jsem dobry kousek a jsem presvedcen, ze to neni dobry auto i kdyby v poradku bylo. Kdezto subaru jsem si kdysi koupil jen na vyzkouseni, ten nejslozitejsi motor s obrovskym najezdem a krome koroze (priserne koroze) s nim proste nejsou problemy a mam radost kdyz ho ridim, proste se tak priblble usmivam
...
To twin turbo je samozrejme nesmysl, ale je za levno a taklegalizace a pocatecni servis je drazsi nez kupni cena. Premyslel jsem o tom dlouho, nikdy jsem nemel auto s automatem a s volantem na spatne stran taky ne. Takze samozrejme je to blbost, ale asi by mne mrzelo, kdybych to nezkusil. Slusna H6ka za rozumne penize neni, tohle to jo a myslim, ze se budu usmivat a ze si na to zvyknu, zijeme jen jednou
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24131
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od sima »

A já mám zas volvo V70 za skvělé auto.Jinak chce to subaru ošetřovat,podvozek a dutiny a věřím,že vydrží,kua ale nemožem počítat s tím,že to vydrží věčně bez karo zásahu,či bez prevence,není to karoserka vydařeného francouze,ti to mnohdy opravdu umí.
A jinak souhlas,kdy jindy než v zimě nejvíc oceníš plejádu,zavřít to do garáže to je jak to zabít,to bych radši neměl subaru,tedy pokud je to mé srdcové auto a nechci jezdit a trápit se v opravdové zimě náhradním autem,žiju jen raz,tedy říká se to :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48892
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

spm píše:Zajímavý, jsem ani nevěděl, že to tam někde přišroubovaný ještě je. Ikdyž já jsem to ještě nesundaval, takže o tom vim kulový Senzory jsem tam tenkrát cpal vleže pod autem (ty doufám problém snad nedělaly, nějak si vzpomínám, že za každým senzorem byl konektor, aby se to dalo rozpojit a vyndat / sundat).
To je dost klíčový místo pro uchycení nárazníku. :-) Jasně, senzory šly rozpojit normálně, nebyl s tím žádný problém.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od vrgada »

ja si nekoupil V70, ale posledni verzi V70R a po tunerovi, takze tam bude zakopany pes. Je nizko, nema zadny rejd, to i se vznasedlem by slo asi snadneji zaparkovat, ma divne se chovajici elektronicke tlumice, takze jakykoliv pricny prah je utrpeni, je oborovske zvenku ale mrnave uvnitr (prilis tlusty pancir) a sere se elktronika, posledni zazitek kolapsu ridici jednotky byl o Silvestru na horach kdy auto odmitlo po vypnuti motoru zhasnout svetla a o takovych drobnostech, jako ze se mechanicky zablokuje razeni vyssich stupnu u manualni prevodovky, nebo ze v lete odmitne pustit klimatizaci vetrak ci stahnout okynka dokud se neodpoji baterka nemluve. A samozrejme foukle tesneni, praskla priruba svodu a púodvozek je taky na mile daleko od subaru, ale jinak samozrejme krasny auto s nehnijici kastli
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18806
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od hamoun »

notyvole ... slusny seznam ... :) tomu rikam hromada zazitku .. to muze provozovat jen fanda ...
s uctou
hamoun :)

spm: omlouvam se za OT ... ono se to tu nejak zvrhlo ... ale za to muzes ty tou svou akci s předsedou ... který toci (nebo foti) Ulici .. a vic, ze Ulice je nekonecny serial? ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

S OT v pohodě, zrovna já bych měl co komu vyčítat :-DDD nekonečnej seriál... no, snad mají alespoň pauzu mezi řadama :-DDD

Co se týče koroze a debilních konstrukčních řešení, tak zrovna včera jsem měl touhu vrazit šroubovák od rzi do oka tomu rákosníkovi, co navrhoval Swifta. Praskla mi v něm žárovka na podsvícení SPZ, už teda dávno, ale když si ji kolega cestou z oběda kupoval, tak jsem si ji koupil taky, že to teda dám do pořádku... Swift má SPZ v zadním nárazníku a ty lampičky na její osvětlení jsou nad ní. Udělaný tak, že je to překrytý průhledným krytem a samořezným šroubem je ten kryt přidělanej do toho světla (v podstatě součást nárazníku). Takže hlavička šroubu trčí přímo k silnici a lítaj na ní uplně všechny sajrajty. Takže kromě toho, že je to úplně zarezlý, tak jsem ani nerozpoznal, co ten šroub má za hlavu, pač se mi za hodinu ležení v bahně pod autem v něm nepovedlo vyškrábat nic, co by šlo povolit. Jediný, co jsem identifikoval je, že ty idioti tomu dali ještě půlkulatou hlavu, takovou hezky zaoblenou, takže to nejde chytit ani do kleští. Takže po té, když jsem měl WDčko už i ve vlasech a šroub vypadal stále stejně jsem se na to radši vykašlal. Až mě kvůli tomu zastaví policajti, tak mu tu žárovku vrazim do ruky a řeknu jim, ať si to vymění sami, když jsou tak chytrý.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48892
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Některý konstrukční řešení jsou nešťastný. Ta lampička na Swišti byla jako nová určitě pěkná. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21874
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Taky sorry za OT, ale to Volvo je fakt pecka. To vždycky, když nadávám, jak Subaru nemá skoro žádný komfortní elektronický funkce, nedá se naprogramovat nebo nakódovat, jak se říká v autohantýrce, řídící jednotky, aby tohle svítilo takhle a tamto jinak a tohle se zamklo když něco a podobně... a pak si vzpomenu na tyhle příhody jako píše vrgada o Volvu. Já mám zase zkušenost s Audi (naštěstí ne mým), kterýmu se zcela náhodně stáhovala všechna okýnka dolů. Takže třeba v noci na sídlišti, když bylo zaparkovaný. :-D

Po takových příhodách si člověk otevře schémata od Subaru a těší se tím, jak tam je všechno zadrátovaný natvrdo, prakticky bez elektroniky - okýnka (kromě dojezdu u řidiče), zrcátka, světla, všechny tyhle důležitý věci jsou u Subaru minimálně do roku 2009 zapojený normálně stylem B+ -> pojistka -> spotřebič -> vypínač -> kostra. Takže se tam nemá co zbláznit. Bohužel už takový zámky kvůli dálkovýmu ovládání jsou přes elektroniku a třeba u BL/BP už i kufr/5. dveře řídí BIU (centrální/komfortní řídící jednotka). No a ty novější modely, ty už budou asi taky pěkně prošpikovaný řídícíma jednotkama. Pořád se to ale podle mě nehrabe na koncern, kdy jsem při testování nový diagnostiky zkoušel asi 20 let starý Toledo a našlo to v něm asi 15 řídících jednotek. Tam má vyhřejvání zadního okna vlastní diagnostiku... <:-<
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jo, tahle elektrická jednoduchost se mi po jisté zkušenosti taky líbí. Jak jsme nechtěně doma zjistili, tak páčka na ovládání blinkrů (to ještě ta jednoduchá ze základní výbavy, žádná ta s ovládáním tempomatu a podobnejma ptákovinama) na ženino Octavii II taky není páčka s čudlíkama, ale nejspíš nějaká totální zhůvěřilost, co komunikuje po CAN busu. Už se mi jednou podělala - když jsem blikal doleva, tak to nedělalo nic, když jsem hodil páčku doprava, tak to začalo blikat do leva. Mně se to tenkrát stalo na nějaký vsi kdesi u hranic, takže tu cestu jsem s tím dojel normálně (holt jsem 5x nedal blinkr teda). Po "restartu" auta to začalo fungovat normálně. Ženě už se to úplně stejně podělalo taky, akorát za plnýho provozu na Barranďáku, když potřebovala přejet napříč těma 4 pruhama a ta blbost jí blikala na druhou stranu než chtěla :-DDD :-DDD A to na tý páčce je fakt kulový... koncerny tam nemají ani ty světla, takže to fakt kromě blinkrů a dálkovek nic jinýho neumí...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2167
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od parabolD »

To je všechno prd, kdo z vás má steering lock ECU? :D
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22471
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jako že ti to počas jízdy zamkne volant? :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“