SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak snad na H6ce ten kompresor najdu :-DDD Je to u ní viditelný bez demontáže toho plastovýho deklu?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Ale jestli ti ušlo chladivo, tak ti kompresor nesepne a nemusí to znamenat závadu na kompresoru. Naopak je to ochrana kompresoru, aby se nezničil.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak já myslím, že to tak i Slávek myslel. Jako kontrola, jestli je dostatečný tlak v systému.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jako štvát mě budou asi obě závady, ale z pragmatickýho hlediska netěsnost v systému mě bude štvát (a bolet míň peněženku), než další kompresor :-DDD Když to teda vezmu - pokud se spojka nesepne a netočí se to, pak teda velice pravděpodobně chybí chladivo (nebo odešla spojku), když se sepne, tak nejspíš blbej kompresor?

Je teda fakt, když si teď tak vzpomínám, tak jsem s tím někdy 2, 3 týdny zpět byl u mekáče v mcdrivu a jak jsem tam popojížděl se staženým oknem, tak jsem koukal, že mi ten volnoběh celkem houpal - prostě to každou chvíli seplo a odeplo kompresor... nevěnoval jsem tomu nijak pozornost, tušil jsem že to tak dělat má, ale zase když vezmu, že venku byla celkem dost zima (dost pod dvacet stupňů) a spínalo to AC nejspíš jenom proto, že mu přišlo, že si moc zatopil, tak to asi možná spínalo fakt až moc často (respektive čekal bych v takovémhle počasí, že si to nachladí a chvíli mu to vydrží). Cvaklo to podle mě několikrát do minuty...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Spojka odejít může, resp. zahnojí se a pak klouže - dá se pořešit vyšmrdláním jemným brusným papírem mezi lamelama, ale to by někde něco cvakalo, případně přes diagnostiku by se ukazovalo, že kompresor má být zapnutý a přesto se netočí. A když se sepne a točí, tak bych ještě neházel flintu do žita a bez motoru se zapnutým klíčkem zkoušel měnit teplotu na klimatizaci a poslouchat, jestli se tam něco hejbe... abys neměl podobnou závadu na nějakym tom servu jako já. Ale tipuju spíš chladící okruh, to je častější závada.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Myslel jsem si, že něco zvládnu sám, ale asi ne, takže zase budu za kreténa :-DDD Kde je u H6 ta řemenička ke klima kompresoru? Otevřel jsem haubnu, pohledem z přední strany před motorem pod těmi kryty vidím asi 5 různých řemeniček, ale když to nastartuju (s vypnutou AC), tak se točí všechny... Když jsem opakovaně zapínal/vypínal AC ručně, tak jsem žádný zvuk nezpozoroval... měl jsem u toho otevřenou haubnu, hlavu stál jsem skoro mimo auto, jenom ruku jsem měl vevnitř na panelu, takže si myslím, že bych to spínání asi slyšel, ale ruku do ohně za svůj sluch nedám :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

A koukal jsi na to video? Z toho je přeci zcela zřejmý, jak vypadá zastavená řemenice a jak roztočená. :) Ten kryt sundat musíš. Jinak na kompresoru je ta jediná divná řemenice. :) Jinak jsou všechny obyčejné. A taky do ní vede kabel. ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

koukal, ale je to z H4 a nejak jsem to nepoznaval. dekl jsem sundanej nemel, tak asi proto jsem to nevidel :-) ty co jsem videl zepredu, tak byly taky minimalne dva ruzny typy :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

No ale klima kompresor vypadá stejně na H4 i H6. Klimakompresor je vidět i bez sundanýho deklu, je to úplně nahoře na motoru a řemenice čumí před dekl, takže je vidět kdy běží a kdy ne.
Tady ho máš označený.
Skica (4).png
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Jo tak na tu jsem koukal. Ale když to porovnávám s tím videem, tak asi pozoruju blbý jev. Nějak jsem koukal po tom řemenu, ale ten, když to zkoumám na tom videu, se točí stejně vždycky... takže si teď nejsem jistej, možná jsem jak debil koukal po řemenu a nezkoumal už samotnou řemenici... Hodím na to ještě jednou za světla oko, jestli se fakt točí i ta řemenice nebo ne. Díky [THNX]
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

To bych teda předpokládal, že tě to napadne, že řemen se asi bude točit furt... :-DDD
No nic. Tak ještě jednou. Zastavuje se pouze ta přední část řemenice, která je vidět i přes dekl. Řemen se samozřejmě točí furt spolu s dalšími periferiemi. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak jo, jsem fakt vocas a díval jsem se blbě :-D nespíná se to, řemenice stojí furt (a je teda fakt, že jsem si ráno všimnul dalšího symptomu - nespíná to saharu. Předtím si to bylo schopný tu saharu zapnout jenom se zapnutým zapalováním bez běžícího motoru, když měl pocit, že chce chladit). Takže teda nejspíš asi uteklo chladivo, co? :-) No, nic, brzo stejně půjde na prohlídku, jenom jsem předtím doufal, že tentokrát se nebude nic opravovat :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

Přiznám se, že nevím, jestli když je zapnutá klimoška, tak jestli ta sahara běží nepřetržitě bez ohledu na to, jestli je zrovna sepnutej kompresor, ale řekl bych, že jo. Podle mě ti uteklo chladivo a vůbec se to nespustí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Nevím, jestli je to nějak řízený, že sahara může jet furt, ale mně se u OTB i Lega vždy sepne jen na chvíli po tom, co běží kompresor. Přesně tak, jak by to člověk čekal - kompresor začne tlačit, tím se začne ohřívat chladič, tak ho to začne chladit, vypne kompresor a stále to ještě pár vteřin dochlazuje. Neuvědomuji si, jestli to dělá různě při různých venkovních teplotách (tedy je to nějak řízený inteligentně) nebo to spíná furt stejně (tedy je to předprogramovaný, třeba na nějakej čas běhu).

Každopádně možná by se přes SSM dalo vyčíst stav toho čidla v klimatizaci - jestli tam je nebo není tlak.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22553
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Pořád nevím, ale já si toho všimnul právě tenkrát, když jsem měnil žárovky... pustil jsem si jenom zapalování, abych se podíval, jestli to svítí a začala na mě hučet sahara. Bylo mi to divný a právě když se vypla klima, tak sahary ztichly... Takže to fakt vypadá na tlak (nemá to snahu spínat, přitom větráky to pouští, takže teplotu to asi měří ok...). Stav tlaku asi s tím bluetooth krámem nevyčtu, že? Holt to nechám oservisovat, uvidíme co se najde :-) Kdybych chtěl být optimista, tak je furt asi dobře, že se to podělalo teď a ne při těch vedrech :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“