SPM - Outback H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od VDC »

;-D ;-D ;-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22546
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak jsem dal mazla na odbornou prohlídku a už ho mám zpátky :-)
  • Měl bych teda mít konečně funkční klimatizaci, jenom to zatím nebylo jak ověřit (v těch 6C venku se to zjišťuje blbě). Jenom se teda ukázalo, že ten kompresor co jsem měl, je z BL/BP a nepasuje, takže jsem musel pořídit další a ten z BL/BP mám navíc. Jenom jsem se teda těšil, že teď zmáčknu na ovládacím panelu to auto tlačítko a nebudu na to šahat, ale zatím mě svou inteligencí nepřesvědčilo. Konkrétně když jsem ho v tý zimě zapnul na 23C, tak to chvíli topilo, ztlumilo a pak to pustilo klimu. Ne že bych byl nějak zelenej nebo chtěl mermomocí šetřit palivo, ale přetopit auto a pak ho dochlazovat klimou, když je venku pod 10 stupňů, mi přece jenom přijde jako zbytečnej luxus :-D
  • Nechal jsem si svařit přední nárazník (po prasení v Milovicích na podzim jsem ho naprasknul pod tažným okem) a srovnat plastové podběhy (ty tam taky dostaly nafrak, ale i předtím nebyly zrovna v top stavu). Na nárazníku ta stopa po offroadění zůstala, ale alespoň se to nešklebí, není to vidět z dálky a drží tam ta krytka na oko. Za to za podběhy teda velký palec nahoru - teď lícují jak na novém autě. Jsem ani nevěřil, že to s nima takhle půjde.
  • Byl vyměněn nějaký drážkový řemen či co. Prý to způsobovalo to povrzávání na studeném motoru. Pravda, už to nevrže :-)
  • Nechal jsem řešit taky to drnčení na nerovnostech, nejspíš od toho plechu nad výfukem. No, je to lepší, ale stejně se to někdy ještě ozve. Nedivím se, že to někdo nakonec vyndal :-D Nicméně jestli bude fungovat klima, tak už to neuslyším ;-D
  • Prý zase mizela voda z chladiče, za viníka bylo tentokrát označeno víčko na chladiči. Takže mám nové víčko.
No a abych to neměl zase tak úplně jednoduché, tak ne všechno se zase tak povedlo:
  • Z lenosti jsem si nechal měnit i ty žárovky podsvětlení palubky, ale nějak jsem asi opomněl zdůraznit, že praskly už dvě... Takže mám vyměněnou jednu, svítí mi teploměr, ale půlku otáčkoměru pořád nevidím. No, stejně se to asi musim naučit rozebírat :-D
  • Motor mi přijde teď o něco hlučnější. Dřív za studena se sytičem to bylo slyšet u výfuku, teď ale ten motorový randál je slyšet vepředu. Je to slyšet hlavně zvenku, ikdyž uvnitř za jízdy mi taky přijde, že je slyšet o něco víc (ale možná jsem paranoidní). Jeví se mi to, jako by mi někde prorezl výfuk a prdělo to tam. Navíc teda za jízdy, když se to vytočí do vysokých otáček, tak je slyšet takový syčivý zvuk. Něco jako když se jede po mokré silnici a voda cáká do podběhů, ale souvisí to s otáčkami, protože jak to zařadí nahoru, tak to typicky utichne. Může něco takového udělat dirka někde ve výfuku?
Jinak všechno ostatní v cajku :-) Takže snad jeden z dalších restů hotových. Další na řadě bude asi boj s korozí, takže pomalu abych sháněl někoho, koho přes léto přesvědčím, aby odstranil ty části, co s jarem rozkvétají :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od u-geen »

spm: kolik bys pripadne za ten BL/BP kompresor chtel? Z jaky je verze?
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22546
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Po pravdě netuším, já žil v domění, že je pro ten můj model :-) Jestli to poznáš, tak ti ho můžu nafotit. Měl jsem ho už skoro rok v garáži, takže ruku do ohně za to, že bude fungovat nedám, ale pokud si to zvládneš vyměnit a vyzkoušet a bude ok, tak se asi určitě domluvíme. Já ho určitě neužiju :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak asi na něm někde bude číslo na štítku, ne?

Jinak buď rád, za tvojí klimu. Jestli máš teda všechny čidla v pořádku, tak to funguje úplně skvěle. Prakticky celoročně jsem tam měl nastaveno 25 °C, jen v zimě v bundě trochu ubíral a v létě zase trochu přidával, abych byl blíž venkovní teplotě. Na novym s tím musím kroutit furt a ještě navíc 2x, protože to má nevypnutelnej dual režim :D To, že to zapne klimu může souviset s venkovní teplotou - zapne jí to, aby se to uvnitř nemlžilo. Jestli ti kolísá teplota, tipuju, že máš něco blbě s vnitřním čidlem. Já ho měl hrozně zaprášený. A taky musí správně bejt umístěný v tý hadici a ta hadice zapojená do tělesa "topení", aby to lehce odtahovalo přes to čidlo vzduch. Dobrý je taky prověřit, jestli dobře chodí všechny klapky. Má to myslím dokonce autodiagnostiku, která umí vypsat chyby, pokud by se třeba nějaký dvířka nehejbaly.

Ten vejfuk samozřejmě syčet může.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22546
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Štítku jsem si nevšim, ale nehledal jsem ho... skočim se podívat do garáže, jestli tam najdu něco napsané :-)

V bundě jsem v tom autě ještě neseděl :-D Jedna magická vlastnost toho motoru je, že i v -16C se voda ohřeje za chvilku a topí to. Tohle na něm naprosto miluju :-) Mlžení by možná smysl dávalo, ale ono to v tu dobu foukalo jenom na nohy, což je zase asi spíše divné, ne? Teplotu na vnitřním čidle nevidím... respektive panel ji nikde neukazuje, takže asi jedině napojit na diagnostiku a najít to tam? Jinak když jsem to ovládal manuálně, tak mi to vždycky přišlo ok - teplota dobrá, změna klapek zdá se taky fungovala, jenom větráky na vyšší rychlosti dělají trochu hluk, ale nic zásadního.

Ok, výfuk mě uklidňuje, jestli to bude jenom taková blbost. Asi ještě vlezu pod auto, jak bude studený motor a bude to hulit...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od u-geen »

spm: diky, zkus mrknout... s klimou mam problemy a je dost mozny, ze to skonci na kompresoru, tak bych treba mel neco uz pripravenyho
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Na diagnostiku klimy je jakovej nějakej dvojhmat nebo trojhmat. Je to v servisním manuálu. Ale teplota toho vnitřního čidla tam IMHO není, snad jen jeho špatný parametry by to mohlo vyhodit jako chybu. Přes komp se do toho nedostaneš. Sice to nějakej interface má (něco jako SSM0), ale nikdy se mi nepovedlo si s tím pokecat. Je to tvrdohlavý. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22546
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od spm »

Tak asi jedině ho změřit natvrdo, nejspíš to bude nějakej termistor :-DDD Ale nevim, když je venku <10C, nastavených je 23C, tak IMHO ikdyby to vnitřní čidlo ukázalo sebevětší kravinu, tak by tomu sepnutí klimy moc nepomohlo :-) Takže možná se fakt chtěl jenom bránit proti zamlžování (ikdyž pak nechápu, proč foukal na nohy :-D). Jinak ten vzduch šel stále teplý, i přes to, že podle displaye byla klima zapnutá (tzn. teplotně v autě ok, jenom jsem nechápal tu logiku proč plýtvat energií na klimu).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Počkej, jako teď už si to přesně nepamatuju, ale podle mě to, že se rozvítí A/C ještě neznamená, že používá klimu. Spíš to, že A/C nesvítí znamená, že jí nepoužívá. :) Když svítí, tak to je jako, že může použít, když uzná za vhodný.

A foukat to teplý může i se zapnutym kompresorem, typicky při tom sušení.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mnov »

HonzaCZ píše:Když svítí, tak to je jako, že může použít, když uzná za vhodný.
A podle čeho pozná, že je to vhodný? Podle mého názoru, když svítí, tak chladí a zároveň to topí.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od HonzaCZ »

Pokud máš nastaveno AUTO, tak to svítí prakticky pořád. Málokdy to zhasne. Přitom kompresor jede třeba v zimě celkem málo často. Přesto A/C svítí.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mnov »

Já jsem to do režimu AUTO nikdy nezkoušel přepínat. Bohatě mi stačí, jak blbě to reguluje v manuálním režimu. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od u-geen »

no na to je prave AUTO rezim dobrej, protoze krom otevreni kohoutu atd si dokaze jeste zregulovat vetrak... aspon u obou nasich aut to funguje k me spokojenosti, mozna jsem jen malo narocnej.
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: SPM - Outback H6

Příspěvek od mnov »

Tak to budu muset vyzkoušet. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“