Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Jackylle »

Dnešním dnem byl náš posvátný subaristický svazek oficiálně potvrzen, po všech procedurách, revizích, kontrolách je můj nový parťák na značkách a čeká nás společná cesta cestou necestou.
Po Legu (které navždy zůstane mým drahouškem) přibyl do rodiny stříbrný Forester SG5 z roku 2006, BiFuel.

Začalo to před pár dny nenápadně, kdy jsem v servise zmínila inzerát s napohled hezkým stříbrným forejsem italského původu, který tak nějak zhruba odpovídal požadavkům. Tak jsme si s hlavním mechanikem domluvili výlet do Nového Města, že tohle by možná stálo za to a nějak je třeba začít. Dostala jsem ponaučení, ať se na nic netěším, s ničím nepočítám a vůbec, beru to jen jako výlet, protože trefa na první dobrou je zcela nepravděpodobná a nic, co by nebylo téměř dokonalé si domů přivézt nesmím. Rozkaz zněl jasně a bez velkého úsilí jsem ho plnila... ráno v den odjezdu jsem se těšila na to, že auto bude napůl vrak, mechanik dá palec dolů, odjedeme domů a já si budu moct nechat milované Lego. Tentokrát to teda vůbec nebylo tak, že bych jela kupovat auto s tím, že jsem zamilovaná do fotky dříve, než jsem ho viděla naživo.
Po nějakých peripetiích a komplikacích jsme nakonec dojeli do bazaru a začala hloubková kontrola všeho co se dalo bez rozborky ... na pohled auto vypadalo hůř, než na fotkách (to je normální), z provozu sem tam nějaký šrám... žádný charismatický kus, byla jsem v klidu a pozorovala Járu, jak hledá závady a nedokonalosti. Následovala testovací jízda a diagnostika a další kontrola... No a výsledkem bylo, že až na pár věcí, které nejsou katastrofa a je normální je v tomhle věku u tohohle auta řešit, je to to nejhezší SG jaké mu zatím prošlo rukama, bývalý majitel se o něj dobře staral, absolutně bez koroze, nikdo na něm nic neodborně nebastlil a za tu cenu lepší nenajdu.
A tak jsem nasedla do svého nového auta s pocitem "a budu opravdu umět řídit tohle auto s fofrklackem???" a jeli jsme domů, cestou proběhla instruktáž jak do toho, oó hrůzo, vlastně nabrat plyn. No a bylo to jako kdybych nikdy nejezdila v ničem jiném, naprostá pohoda. A jako bonus byl krásný podzimní podvečer, Sygic mi vybral hezkou klikatou cestu přes Vysočinu, a protože by to jinak nebyl Sygic, tak potmě i nějaké bloudění s lehkou terénní cestou do nikam a zpět a motání a chaos, než jsme se dostali na dálnici, což už teda byla nuda a přišlo poznání, že "Highway King" ze mně tentokrát nebude, autu se vůbec nechtělo a tak jsme potupně jeli v pomalém pruhu. No ale postupně se auto tak nějak rozhýbalo a ožilo, asi jak dlouho stálo a zatuhlo.
A o víkendu už jsme si užívali mé oblíbené cesty, v pondělí šlo hned ráno do servisu, dneska odpoledne jsem ho dostala s papíry, značkami, revizí LPG a vyměněným olejem. Preventivně uděláme rozvody, vybereme nějaké prima zimní gumy, k LPG přijde doplnit přímaz a jinak tam není nic akutního k řešení. Časem přijdou na řadu samoniveláky a až se rozpadne, tak výfuk. A nálepky !!!
Akorát mi dneska došlo, jak moc menší je to ve srovnání s Legáčem... holt ty kytky z chalupy na zimu musíme převézt na víckrát.
A je to tak tiché auto, že má smysl si tam pustit hudbu ... to mě nenapadlo, že v Subaru budu někdy poslouchat něco jiného, než motor.
Takže takové první rychlé dojmy, super auto, obratné, šikovné, příjemné, eko bio ... doufám, že časem nebudu litovat, že jsem nezůstala u Lega (toho ještě obrečím, až půjde z domu).
Fotky dodám někdy, až se zadaří (třeba nalepit nálepky se spratkem)... stejně by teď na nich bylo jen normální nenápadné stříbrné auto, jakých jste viděli desítky.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od zhor »

Gratulace. Fotky dej brzo, ať tě někde nepřehlídnu ;)
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Tapan »

Ať tě baví ;-) Tichý Forester? Asi ještě nemáš škublou gumu na hraně bezrámového okna u zpětného zrcátka, pak na rádio zase zapomeneš :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od ybrcek »

Přečtene jedním dechem. Ať ti dělá radost. Gratuluji ke koupi

nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od VDC »

Lucko přeju ti jen samé radosti !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od yohn »

Luci paráda ! Nejhezčí model Forestera ever !
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Lůcy SG 5

Příspěvek od Tapan »

yohn píše:Luci paráda ! Nejhezčí model Forestera ever !
Jeníku, máš ve druhé části příspěvku chybu :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od yohn »

jsi mrtvej. oznam to doma.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Tapan »

V pohodě, doma to tu asi čtou :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od milosv »

Připojuji se:
1) ke gratulaci ke koupi - je to super auto
2) z verzí SF,SG je SG před fl nejhezčí =) . Na SH jsem si dlouho zvykal a nakonec se mi líbí moc, teď si zvykám na "obludu" SJ, ale taky se mi líbí. Co už, diagnóza [SUBARU]

No a hluk od zrcátek - rok jsem to všelijak řešil, nakonec vyhrál originál náhradní "trojůhelník". Sice stál raketu (originál [SUBARU] ), ale od té doby klid...
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Jackylle »

Ale kluci, krása je relativní, netřeba nikoho eliminovat tím méně inhumovat (ale bacha na mně, neserte mne... víte, že jsem i členem zbraňové sekce :-DDD ) [IRONIE]

Když grizlík stojí vedle legáče, vůbec se s ním nemůže v nenápadné eleganci poměřovat. K tomu ta nudná všední šerošedá barva. Tohle auto nemá ambice se stát módním doplňkem ani lapačem pohledných mladých borců :-DDD

Včera se mi dostalo letmého poučení stran používání redukce, po přečtení jednoho obsáhlého tématu tady jsem nabyla dojmu, že nejlepší je to používat imrvére furt a těšila se, že to, hned jak auto dostanu, vyzkouším. No tak tohle Jára naprosto nedoporučil (s tím, že jich měl několik rozebraných a ví co je uvnitř, ví, že to funguje a něco vydrží... ale nechat si to na odůvodněné případy... případná diskuze na toto téma může být rozpoutána na srazu na Cábu). A tak jsem aspoň vyzkoušela, že po automatu, který byl geniální na parkovací manévry, je redukce ten správný pomocník na pomalou manipulaci ve stísněných poměrech. Ani to nedělalo žádné divné divné zvuky.

A co mi včera fakt udělalo radost, plynová nádrž, u které jsme předpokládali nutnou okamžitou výměnu, aby to vůbec prošlo přes STK (čistě papírový problém, funkčně tomu nic není), v pohodě prošla revizí a patřičnou bumážku jsme obdrželi.

Dneska budeme laborovat jaké kola/gumy... potažmo co můžeme vzít z Legáče. Bohužel papírově neprojdou moje krásné zimní vrány s křemíky, které jsou pořád jak nové :-( Snad z něj půjdou vzít aspoň alu disky (ne ty Richiho typické modré, mám tam teď origo subaru stříbrné) a dát na ně zimní gumy s vyšším profilem.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
tycatko
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 198
Registrován: ned srp 26, 2012 11:55 am
Jméno a příjmení: Ladislav Tyč
Bydliště: Horní Žukov-Český Těšín

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od tycatko »

Velká gratulace a at vůbec nezlobí.Přeju mnoho veselých a štastných kilometrů. ,,,,| (*_^) |,,,,
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od sima »

Tož taky gratuluji k nejhzečímu :-) SGdalší kousek do naší početné podsekce.Ať dělá jen radost.
Nadměrné používání redukce se mě taky příčí,já tam furt tak nějak "cítím" zbytečné opotřebování,i když určitě je hlavní omezit to otáčkami a samotnou rychlostí.Tu se často radí používat kdykoliv,kdekoliv.
Používám:samozřejmě v terénu,při rozjezdech na kluzku taky možno,rozjezdy s těžkým vozíkem,samotná jízda s vozíkem-hlavně do kopců.
Jinak v kolonách opravdu mimořádně málokdy,jednoduše mě ty rychlosti moc nepasujou a na parkování už vůbec.Tam to jde krásně s citem i bez redukce.Jo někdy bývá kapku rychlá zpátečka s vozíkem,jak kde jak kdy,když je vozík prázdný couvám radši i zde bez redukce.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od VDC »

Zbytečně se bojíte používání redukce. Zrovna při pomalých manévrech je to optimální pomocník.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Lůcy SG 5 "Silver Grizzly"

Příspěvek od Tapan »

Za mne redukci kdykoliv by bylo jinak potřeba zbytečně trápit spojku. Na Legu pamatuju od redukce i nějakou kontrolu na přístrojové desce, ale už nevím přesně co sdělovala...přetížení asi ne :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“