Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od Aischylos »

Ty tak to já teda nechápu, nedostaneš se pod 10?? Kde proboha jezdíš? Nebo to máš permanentně vyhřívání a klimu auto dual?

Nebo to já fakt nechápu, já v běžném provozu i s předjížděním a nemyslím si, že jsem brzdou provozu - včera Zl-Valmez - 7.2 (51min), večer 42 min a 6.6 až do garáže...tak nevím, jezdím teda nějak špatně vůči tomu autu??? Na dálnici 140 tempomat 8.2-8.6 dle klimy, s koly na střeše běžnou rychlostí kolem 7-7.5.
Tak nejezdím já teda nějak špatně??

Ano s tím ojebáním máš bohužel pravdu, jen někdo ví, tak si řekne, on tomu nerozumí, peníze má, tak jdeme na to..znám to až moc dobře.

Jak se mi to rozleželo v hlavě, tak mi došlo, že jsem se měl víc ozvat, jenže já byl tak odzbrojený z toho, že to platím nakonec celé cash, že jsem se zachoval vůči sobě pěkně blbě. Taky slibovali, že na cenu se ještě podívají, ale po víkendu stejně přišla stejná faktura. A taky asi zapůsobilo, že tam jezdí ještě ode mě 2 auta, tak aby ony neměly problémy...nevím

Ale jak jsem psal, zklamalo mě to
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od Traveller »

Jak tě tak poslouchám, tak už bych se tam do budoucna s těma autama neobjevil. >:(
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od námořník »

Aischylos píše:Ty tak to já teda nechápu, nedostaneš se pod 10?? Kde proboha jezdíš? Nebo to máš permanentně vyhřívání a klimu auto dual?

Nebo to já fakt nechápu, já v běžném provozu i s předjížděním a nemyslím si, že jsem brzdou provozu - včera Zl-Valmez - 7.2 (51min), večer 42 min a 6.6 až do garáže...tak nevím, jezdím teda nějak špatně vůči tomu autu??? Na dálnici 140 tempomat 8.2-8.6 dle klimy, s koly na střeše běžnou rychlostí kolem 7-7.5.
Tak nejezdím já teda nějak špatně??

Ano s tím ojebáním máš bohužel pravdu, jen někdo ví, …
Taky nevím, namyslim si že jezdím stále jako prase, to jsem tam pak za 15. Třeba teď jsem jel do Dánska a z5 a celou dobu kolem 10. Tempomat 140/150.
Já bych řek že není nikdy pozdě a kontaktoval bych dovozce se stížností . Určitě to nebude na chvíli, ale nenech si srát na hlavu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od spm »

Jenom jestli v tom levorgu nemáš nějakou tu úpravu, co měl yohn v XVčku :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od Aischylos »

Taky už nevím jestli ano nebo ne, já sám asi už moc ne, jen pokud by bylo něco nutné opravit autorizovaným servisem, ostatní ať si dělají co chtějí, stejně prakticky nic není uznané.

Jinak já to fakt nechápu, včera jsem tomu fakt, že šlapal na krk, předjížděl jsem cestou domů prakticky všude co to šlo a honil se s jedním Superbem, měl celou cestu zapnuté vyhřívání a topení a dojel jsem do ZL cestou ValMez-Zl za 7.4 až domů, tak dělám já něco špatně?? Je to nakonec moje chyba?? Já se neumím dostat nad 10l, prostě ne.
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od Fleggy »

7,4 dosahnu jedine stylem duchodce. Mel bys ses domluvit s nejakym dalsim majitelem Levorga (treba se mnou ;) ), ve dvojici dynamicky projet nejakou trasu a porovnat si spotrebu.
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od romull »

7,4 je fakt hodně málo na živější jízdu, nemluvě o nějakém dynamickém ježdění. U toho to musí jít přes deset jako nic, ale na druhou stranu, co by za to spousta lidí dala vidět taková čísla na PP =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od mari75 »

Aischylos píše:Taky už nevím jestli ano nebo ne, já sám asi už moc ne, jen pokud by bylo něco nutné opravit autorizovaným servisem, ostatní ať si dělají co chtějí, stejně prakticky nic není uznané.

Jinak já to fakt nechápu, včera jsem tomu fakt, že šlapal na krk, předjížděl jsem cestou domů prakticky všude co to šlo a honil se s jedním Superbem, měl celou cestu zapnuté vyhřívání a topení a dojel jsem do ZL cestou ValMez-Zl za 7.4 až domů, tak dělám já něco špatně?? Je to nakonec moje chyba?? Já se neumím dostat nad 10l, prostě ne.
Ahoj. Buď rád :-) a nebo se domluv s yohnem, pokud chceš vyšší spotřebu ;-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od Aischylos »

Tak důchodce tedy asi těžko :-) to by mohly ty 4 auta včetně městské policie včera povídat, když jsem přefičel u Vsetína těsně před "ghettem" tak kolem 140, nicméně police v Dusteru se za mnou nevydala :-))) je fakt, že já se snažím občas využít setrvačného brzdění a nešlapu tolik naplno na brzdu...tak těžko říci

bychom si to mohli opravdu projet, ideálně zaráz a vidělo by se komu to co ukáže:-)
nebo mi někdo půjčte pár litrů :-)
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1279
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od strider »

jeste asi ocividnej napad ale - Levorg ma SI-drive, ne? Jezdis na I nebo na S?:) Dej si Sko :)
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od Fleggy »

Aischylos píše:bychom si to mohli opravdu projet, ideálně zaráz a vidělo by se komu to co ukáže:-)
Tak kdy by se ti hodilo? Pro mne jsou idealni nedele.
Uživatelský avatar
Ipi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 187
Registrován: úte pro 22, 2015 10:46 am
Jméno a příjmení: Tomáš Ipolt
Bydliště: Poděbrady

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od Ipi »

Přidávám svojí zkušenost ohledně spotřeby: cesta do Rakouska 540 km - 8,7l/100km - skoro pořád dálnice a tempomat na 120km/h a cesta zpátky po okreskách 7,9l/100km a dálnice za Č.Budějovicema byla ve sportovnějším režimu [3GEARS]
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od Aischylos »

Tak abych pokračoval v "seriálu", i když doufám, že tentokrát na toto téma bude už poslední díl...


14 dní zpět večer jsem jel z práce a začalo se opět ozývat klasické škubání při stlačení plynu a celkově začala stoupat spotřeba...staré známé symptomy. Ráno jsem jel do práce a když jsem dojel na parkovací místo a chtěl zacouvat, tak při přehození z D na R normálně zhasl motor a auto jelo tak 10m na "neutrál dopředu"....když jsem nastartoval, vyvalil se z výfuků dým, že by se 20 let starý diesel nemusel stydět....
Co mě vadilo nejvíc, že mě ten den čekala cesta do OL, trnul jsem celou cestu, ať auto neskočí do nouzového režimu, byla by to dost sranda, no naštěstí ne.
Po návratu to šlo do servisu, byli si to projet, no skákalo jim to pěkně, tentokrát už ani řeč o aditivu, nebylo jasné, co to vlastně dělá...
zkrátím to, postavili se k tomu čelem, bylo to tam teď asi týden přes víkend (předtím 4 týdny) a verdikt byl - zničená váha vzduchu. Samozřejmě opět padly aditiva a tak, ale tentokrát už nic platit nechtěli. Musím ale říci, že to co to dělalo, to dělalo v malé míře už od novoty, dávno než tam nějaké úpravy či aditiva vůbec byly.
Závěrem můžu říct, že nyní auto jede lépe daleko lépe, než když bylo nové, trhnutí není prakticky vůbec a pokud, tak spíš proto, sešlápnu prudce plyn, tak poskočí, ale to není problém. Můžu tedy říct, s čistým svědomím, že pokud se nyní chyba již vyřešila, tak na mém autě bylo něco (byť možná ne tak silně) špatně od začátku a postupem se to zhoršovalo a jistě to mohlo být úpravami ovlivněno a urychleno, to je samozřejmě k diskusi.
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od feroj »

to mohla byť "príčina aj tej neštandardne nízkej spotreby"... daj vedieť po odjazdení plnej nádrže, ako sa vyvíja...


divné, že na to v servise neprišli skôr(v akom stave je po takej dobe katalyzátor, celý výfuk..?)... nechce sa mi veriť, že pri dôkladnej diagnostike v rámci servisnej prehliadky by sa to niekde neobjavilo... ale to je presne ten lajdácky prístup väčšiny servisov, je to nové auto, stačí pomeniť oleje a filtre... a skásnuť majiteľa
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Aischylos - mé nové přibližovadlo - Subaru Levorg Sport

Příspěvek od Aischylos »

Právěže naopak, spotřeba šla z dlouhodobých tak 7,8-8,4 zpět dnes na letních kolech na 6,4-6,6 a to s pravidelným S režimem a předjížděním, určitě ale platí u mě čím delší, tím lepší spotřeba.

Jak vypadá katalyzátor brzy na STK po 4 letech uvidíme, ale snad to bude v pořádku, výfuky se tváří, že jsou v pořádku. S tou poslední větou samozřejmě nelze než souhlasit, ať mi neříkají, že diagnostika by to neukázala aspoň nějak, nebo kdyby to pořádně projeli, já fakt upřímně nevím....
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“