ludvajzův Entry

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ludvajz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: ned led 24, 2016 12:35 pm
Bydliště: boží dar

ludvajzův Entry

Příspěvek od ludvajz »

vojtasbus píše:Ludvajz. Reálně? Ber ho co nejdřív :DTa zima je paráda
jasně že kdyby bylo po mém tak už je v garáži :713: .. jen čekám až se sejde zbytek peněz a pak bude teprve kávička při předávání :718: :winner:
podstatné je, že je tam ta správná cedulka za oknem ..
Přílohy
prodano.jpg
2015 Subaru Forester 2.0i Entry MT
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od Traveller »

Já myslím, že až se na to auto podíváš zespodu, tak zjistíš, že tam toho k ošetřování moc není. :811: Teda pokud se předtím nechceš vrhnout na odstrojování všelijakých plastových krytů apod. :845:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
ludvajz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: ned led 24, 2016 12:35 pm
Bydliště: boží dar

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od ludvajz »

Traveller píše:Já myslím, že až se na to auto podíváš zespodu, tak zjistíš, že tam toho k ošetřování moc není. Teda pokud se předtím nechceš vrhnout na odstrojování všelijakých plastových krytů apod.
koukal sem jen na fotkách jak je to zespoda .. tak to je dobrá zpráva .. :3gears:

apropo při mým nájezdu 10-12tis ročně autem (a cca 15tis na motorce) bych rád udržel Forina až do důchodu - teda pokud vůbec nějakej odchod do důchodu v 65ti letech bude ..

proto mně tak zajímá antikoro, protože chci novou káru na 15-20 let .. a ne jako služební spotřebák na 5 let .. kandidáta hiluxe jsem vyřadil pro svojí mastodontnost a neschopnost se prostorově sžít s motorkou v garáži .. a zbejvá tedy jen :subaru: ..
2015 Subaru Forester 2.0i Entry MT
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od Traveller »

Uvidíš sám až se pod to koukneš osobně. Já jen občas očistím bahno po nějakém ježdění a moc jsem si to nebral do hlavy, ale mám pocit, že tam fakt moc míst, která by se dala ošetřit není. Resp. ono jich tam je dost, ale člověk se k nim prostě kvůli změti všeho možného nedostane. A abych to vzal pistolí přes všechno ostatní mi příjde hodně zvrácené. :713: :845:
Napadá mě jen místo podél prahů směrem dovnitř k ose auta, ale i tam je spousta všeho možného. Jediné opravdu kritické místo je za levým zadním kolem. Jednou v zimě jsem přišel do garáže a tam povodeň od rozpuštěného sněhu..., a to jsem si myslel, jak to nemám dobře očištěné. Nerozuměl jsem tomu..., do doby než jsem viděl tu díru kousek za kolem, jdoucí odspodu přes nárazník až nahoru k podlaze kufru. Do tohoto otevřeného prostoru samozřejmě míří od kola všechno, co kde pochytáš. A speciálně mraky sněhu. Prostě to celý ten prostor vyplní a není v lidských silách to odtamtud dostat, dokud nevlezeš pod auto a nevyšťouráš to. Už jsem přemýšlel o nějakém amatérském zakrytování, protože ten prostor tam k ničemu není. Jen XT tam má druhý výfuk, což se nás netýká.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
ludvajz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: ned led 24, 2016 12:35 pm
Bydliště: boží dar

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od ludvajz »

díky za odpoved :-)
zeptam se jeste .. mam celkem uzkej vjezd do garaze a planuju tam vjizdet po cumaku a vycouvavat ven .. z duvodu jednak kvuli couvani do tmavyho prostoru a jednak kvuli zahrati motoru pred jizdou na par minut .. abych zbytecne nedejchal vejfuk v garazi .. a ten by teda mel smerovat ven ..

aby to ale nebylo tak snadny .. musim vycouvavat z garaze do kopecku a jeste do zatacky .. je to sice 8-10metru ale i tak sem zvedavej jak moc - na tech par spojkovacich prokluzu nez clovek vyjede - bude smrdet spojka ..
2015 Subaru Forester 2.0i Entry MT
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od Levap »

Ja ošetření spodku i dutin doporucuju. Delaji to i v servisu kde spodek odstroji. Podle mne se to vyplati. A lepsi hned po koupi.

Mne spis zajima jak často to opakovat.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
ludvajz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: ned led 24, 2016 12:35 pm
Bydliště: boží dar

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od ludvajz »

Levap píše:Ja ošetření spodku i dutin doporucuju. Delaji to i v servisu kde spodek odstroji. Podle mne se to vyplati. A lepsi hned po koupi.....
vyborně! to je slovo do pranice .. budu to po dealerovi chtít odstrojit a udělat .. díky za názor 8)

byla by škoda nechat takovýho krasavce oreznout .. :850: :713:
Přílohy
IMG_7139.JPG
2015 Subaru Forester 2.0i Entry MT
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od Traveller »

Levap: To jsem nevěděl, že to takto na požádání udělají (samozřejmě za drobný peníz ::-DD: ). Je to potom na zvážení každého soudruha, zda to udělá či ne. :811: Pokud to někdo chce mít na 20 let, tak to je třeba na místě?!? I když ruku na srdce, já těm dnešním autům (i když odhlédnu od mých občasných potíží) moc nevěřím, že by vydržela 20 let jezdit, aniž by se do toho nasypal ranec peněz. Myslím obecně, bez ohledu na značku.
ludvajz: Já teda do garáže couvu a když tě tak poslouchám jak to máš do kopce a do zatáčky, tak bych být tebou dělal to samé. Zjistíš, že pomocí těch velkých zrcátek (žádná mrzácká, jako na mnoha jiných autech) se couvá celkem bez problémů. Zpátečky svítí fakt luxusně, takže ani potmě není žádný problém. Prostě se postavíš na ten kopeček, zařadíš zpátečku a necháš to bez jakéhokoliv trápení spojky (vyjma toho, že ji musíš mít stisknutou) sklouznout až na místo. A výjezd popředu nebude díky krátké jedničce namáhat spojku vůbec. :657: :657:
Kromě toho..., auto by se mělo ohřívat spíš přiměřenou jízdou bez zbytečného vytáčení motoru než na volnoběh v garáži. Vyjedu, sklopím stěrače, zamknu garáž a jedu..., občas garáž před vyjetím zametu, když je tam moc bordelu..., aspoň se prach ze zametání usadí než zase přijedu zpátky. ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od Levap »

Pěkný. Moc.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od Traveller »

Jo to je přímo ono??? :670: :670: Tak budu mít na západě dvojče. :657: :657: Tedy až na tu zimní výbavu, kterou mám, ale bez té se dá obejít. :811: Jo ještě mi tam za opravdu drobný peníz v řádu několika stokorun (tuším 1.500) dodělali tempomat. :850: :826:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
ludvajz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: ned led 24, 2016 12:35 pm
Bydliště: boží dar

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od ludvajz »

Levap: jj krása nesmírná, až oči přecházejí když ho člověk vidí :850: :850:

Traveller: jj to je přímo On .. střibrnej MT ..

plán je jasný .. 20 let a cca 240-250tis .. to by měl forin vydržet jak nic ..
.. s tím vjížděním .. byl sem zvyklej couvat do garáže se sníženym accordem a krom škrtání podvozku je potíž couvat dle zrcátek - v tom jednom případě - když Ti přímo do obličeje svítí slunce, v zrcátkách máš pak černo a nevidíš tam nic .. ale což s tím si nějak poradím ..

velmi dobrá zpráva je to - cos řikal výše .. (a to sem přesně chtěl slyšet), že jednička je kratší (chybí redukce) .. tak to mam velkou radost .. :-) :-) :-)
2015 Subaru Forester 2.0i Entry MT
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od Traveller »

Jednička je fakt krátká..., pro majitele předchozích generací je na úrovni "jednička želva", takže s redukcí. :845: Co je trochu nepříjemné je skok mezi 1 a 2, který je fakt velký. Po rovině to je v pohodě. Jedničkou s tím trochu cukneš a řadíš 2. Ale v kopci je to horší, hlavně tam, kde nevystačíš s dvojkou a musíš jít na jedničku. Například vracečky někde do kopce v Alpách, kde se jedničce občas nevyhneš, fakt nejsou to pravé ořechové. :839:
Ale je to prostě kompromis. Místo redukce dali šestku kvůli spotřebě a aby se s tím dalo jezdit rozumně v terénu, tak zkrátili jedničku. Jen to prostě chtělo trošičku menší schod mezi 1 a 2. A kdo ví, možná to už na nynějších modelech poskládali o chloupek jinak.
Každopádně si na to rychle zvykneš a půjde to. To je prostě jen prkotina, která nemá na funkci rostlináře či živočicháře vliv. ::-DD: ::-DD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
ludvajz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: ned led 24, 2016 12:35 pm
Bydliště: boží dar

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od ludvajz »

no je fakt, že jsem jezdil jen ve forestru předváděčce 2008 Boxer-ropák .. pak v roce 2013 sem si projel novej model a zase naftu do kamen .. a ..

2.0i bez turba jsem vůbec nezkoušel - :diky: není zapotřebí - rovnou jsem ho koupil .. jednak kvuli ceně jednak kvůli jednoduššímu servisu a můj nájezd a poskakování po horách je minimální ..

a ostatně na 2.0 benzín jsem zvyklej z accorda - kde 147koní se taky objevilo až za hranicí 4.000 otáček .. s fofrklackem mi nevadí zapracovat .. to jaksi patří k věci .. automat až v důchodu ..

todle tričko nosim léta a tak jsem si řikal že by bylo dobrý než bude úplně vyšisovaný si k němu koupit i to auto .. :subaru:
Přílohy
IMG_7134.JPG
2015 Subaru Forester 2.0i Entry MT
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3003
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od yeti »

.. kandidáta hiluxe jsem vyřadil pro svojí mastodontnost a neschopnost se prostorově sžít s motorkou v garáži ..
Tak zrovinka s Hiluxou bych se o místo nebál - s nějakou motorkou by si hravě poradila a ještě by zbyl kus místa na skříň a stolek :657:
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49119
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Forester 2,0i Entry

Příspěvek od VDC »

Ale pickup na normální ježdění je masochismus, i když je to milovaná Toy.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“