U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od sima »

Si to vymazluješ,paráda =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od draconis »

Jj, Kenwood má u MM modelů spoustu vychytávek, včetně nastavitelných trajektorií... Taky jako jedni z mála mají CZ i u modelů bez navigace. Ta rádia rád instaluju, fungují dobře :-) Tedy kromě DMX-100BT, protože to není Kenwood, ale nějaká Čína s tím nápisem, tak na to jediné bacha... :-)

Jinak u těch kamer je to právě tak, že zrcadlové zobrazení = couvací kamera, přímý obraz = přední/boční kamera... B-) Většina lepších kamer má možnost obojího a taky volitelné trajektorie. To se pak nastavuje přestřižením smyčky některého kabelu u kamery, někdy je to v podobě jumperu. A když je ta zadní navíc ještě s IR diodama, couvá se podle ní hezky i ve tmě... B-)
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od u-geen »

draconis: Jj, tohle je prave jeden z tech lepsich modelu jak rikas ($14), s moznosti ne/zrcadleni a vypnuti pevnych vodicich car ... akorat jsem vybral verzi s CCD misto CMOS a mozna to byla chyba.
Podstatny pro me bylo, ze to je na kloubu a tudiz seriditelny, co tu mam fixni kameru primo na forestera, tak ma blbej uhel a neni videt hrana narazniku. V noci zatim nevim, zkousel jsem to jen doma v pracovne za sera a vypadalo to slusne... a na aute mam silnou diodu ve zpatecce + neco pridaji i ty diody v osvetleni zpatecky.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od draconis »

u-geen píše:Jj, tohle je prave jeden z tech lepsich modelu jak rikas ($14)
Aha :-) My máme ty lepší modely kolem 1500-2000 Kč... :-DDD Holt to děláme už pár let a na dost autech kamery <1000 Kč odcházely a pořád se to měnilo. Ono taky většinou nemají žádné krytí (vše co prodáváme má min. IP67), takže první zima = smrt. A samozřejmě snímače, v tom je největší rozdíl. No uvidíš, jak dlouho to vydrží. Ale tak za ty prachy je to asi jedno B-)
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od u-geen »

draconis: hele za tech ~8 let co ruzne levne kamery pouzivam, neodesla ani jedna z 5ti, tak asi stesti :) ma to IP68, ale cinan na to samozrejme napise cokoliv
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od u-geen »

druha verze Pat&Mat aktivniho drzaku s NFC tagem a konecne inteligentnejsim vedenim napajeni na miste :) casem jeste doladim detaily.
Přílohy
2017-05-23 20.10.04.640.jpg
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od draconis »

Ty s nižší ochranou nedají první zimu (čti sůl)... :-)

Ty ostatní hodně záleží, jak se zapojí. Když se používá napájení z couvacích světel, tzn. kamera funguje opravdu pouze při couvání, vydrží víc. Pokud se ale zapojuje napájení např. z autorádia přes spínaný výstup, tzn. kamera běží stále pokud je zapnuté rádio, jejich životnost to pochopitelně sníží zásadním způsobem. A po nás to tak zákazníci chtějí často, protože se to nejvíc instaluje na větší auta s koulema nebo dodávky či obytňáky, kde je častým požadavkem možnost kontroly nákladu / prostoru za vozidlem i během jízdy.

A v tom se nám levné neosvědčily, většinou se jich cca půlka měnila v záruce a ostatní odešly tak do třech let taky. Ale asi pět jich vydrželo okolo 5-6 let! :-)
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od u-geen »

tak to mam asi zrovna stesti na nektery z tech 5-6 letych :) jinak zapojeno mam pouze na zpatecku + zpozdovak, ale planuju spinac "kdyby se to nahodou hodilo" - elektriku k tomu tak natazenou mam
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od HonzaCZ »

Trochu se tu přiživím :) Co kamery v podložce RZ? Nějak se mi nechce nahrazovat originální osvětlení RZ. Nějaké zkušenosti?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od u-geen »

pokud to nechces dlabat do osvetleni jako ja, tak by to slo i do te listy ne? od toho ramecku musis nekudy vest kabel atd.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od draconis »

Používáme GPark a funguje to v pohodě. Akorát je lepší, když je nastavitelná - že se dá naklopit, aby šlo obraz trochu přizpůsobit konkrétnímu autu. Já používám nejčastěji tohle:

http://www.melodiecb.cz/produkty/do-aut ... odlozce-rz

Z univerzálních pak mám rád tuhle:

http://www.melodiecb.cz/produkty/do-aut ... aci-kamera

Stačí jen 8 mm díra na kabeláž a vypadá to na autech hezky. Ale nejde nijak nastavit, holt daň za design... B-)

Ale jestli to máš na ten sedan, chápu, že do toho chceš co nejmín zasahovat.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od HonzaCZ »

Díky za tipy. Nastavení sklonu by to chtělo. Ta druhá se mi líbí, ale tam je zásadní, aby seděl správný úhel. Ale asi by se dalo vyřešit třeba nějakou podložkou. Spíš se divím, že je to vše CCD. Není CMOS lepší?

Kabel by se dal protáhnout kudykoliv. Ta část víka kufru, kde je RZ je IMHO plastová, tedy případná díra schovaná pod RZ by nebyla ani další prostor pro naší oblíbenou korozi. A kdyby se tam dala průchodka s těsněním a mázlo tmelem, tak není problém ani s vnikáním vlhkosti do víka.

Umí třeba některé kamery natavovat ty naváděcí čáry přímo v sobě, nebo to je funkce výhradně až v rádiích? Myslím úprava nastavení, ne jen on/off.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od draconis »

Pokud vím, tak ne. Je to fíčura kamer pouze stylem ON/OFF - buď tam jsou nebo ne, ale nastavit je nijak nemůžeš.

Na rádiu to jde jen u některých, zdaleka ne u všech. Obecně to umí Kenwood za poslední cca 2 roky - i nastavitelné, pak některé další značky (např. Pioneer), ale tam už nejsou většinou nastavitelné (kromě navigací).

CMOS vs. CCD - CMOS u park. kamer už prakticky nenajdeš, jedinou výhodou je, že je to levnější technologie a má menší spotřebu (což u kamer se spotřebou v desítkách mA nemá na 12V smysl řešit). Oproti tomu moderní CCD mají většinou ostřejší obraz, lepší výsledky při nízké hladině osvětlení a lepší barvy.

Na druhou stranu obecně moc nepočítej, že parkovací kamery mají kvalitní obraz. Je to prostě brané čistě pro okrajové použití - orientační obraz při parkování. Však taky většina bežných kamer na trhu má 480 řádků, a to i přesto, že jsou PALové (tudíž by mohly/měly mít 576). Na druhou stranu jsem nedávno instaloval tuhle a měla parádní obraz nejen barevně, ale i ostrostí - a přitom má jen 420 řádků. Holt solidní výrobce (Connects2), taky je dražší.
image-sensor-key-generic.jpg
AD-001.jpg
maxresdefault.jpg
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od draconis »

Jo a samozřejmě lze použít kamerku na nastavitelném držáku, třeba tohle: http://www.aunika.com/Multimedia/Univer ... aci-kamera. Ale už to nevypadá holt tak hezky. Ale jde s tím zase pohejbat, holt něco za něco... B-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: U-Geenovo Subaru Outback 2008 2.5 MT

Příspěvek od HonzaCZ »

OK, dík za srovnání. Vypadá to tedy, že honit se za CMOS je blbost. Asi to v těchto rozlišeních fakt vychází líp. Řešil jsem to proto, protože u foťáků, alespoň, co se týče spotřebitelských kompaktů, teda CMOS už dávno kvalitativně CCD převálcovalo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“