Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Ferorev a jeho Outback 2.5i MY2016 a Impreza 1.5i AT MY2008 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Tak som sa po par najazdenych kilometrov a stovkach precitanych prispevkov (po rokoch co tu chodim iba na kukacku) rozhodol si zalozit vlastne vlakno.

Historicky som sa k subaru dostal celkom nahodou a to tak, ze som zhanal nove auto a po tyzdnoch hladania nejake zaujimavej RAVky z DE sa mi ozval kamarat, ze mi vie doviest Forestra za rovnaky budget. Auto som si zamiloval a za ten kratky cas co som ho mal som najazdil kopec tis km. Na forum sa dostal az po kupe auta a zacal som prechadzat desiatky stran vlakna o Boxer Diesloch... V momente som zacal so vsetkymi preventyvnimi akciami, ktore tam Quickly a spol pravidelne prinasal. Aj napriek vsetkemu (vycistenie nadrze, tankovanie kvalitnej nafty, millersoils aditiva, zahrievanie a dochladovanie) sa mi v 66k ozvali vstreky a po navsteve AWD a cenovke 90.000 som sa rozhodol im to auto tam nechat. Bolo to uzasne auto, krasne (otvor na Intercooler), dynamicke, dobra spotreba pri akejkovek jazde, ale muselo ist dalej.

A kupil som Passata <:-<

Kedze uz vo mne ostalo to DNA, viac menej som sa pozeral dalej, s pasatom som sa blizil velmi rychlo hranici 200.000, tak som zacal pozerat kam sa posunut dalej. A isiel som rovno k Subaru. Ale este predtym som manzelke po jednom nepeknom incidente s miestnym autobusarom (ktory odmietol pomoct mamicke s kocikom na prvej zastavke pri prazdnom autobuse a este sa na nu vyvrieskal ze nech si najskor kupuje listok az potom nastupuje cez bocne dvere s kocikom) rozhodol zajst do AWD a zobrat tam cervenu Imprezu 1.5i AT, ktora sa pre nu idealne hodila (benzin = kratke jazdy, AT, 4-kolka ako pasivna bezpecnost, ziadny vykon - ajtak ho nevyuziva, klima, miesto na kocik, rocny najazd do 8000 km, a celkom dobra cena - Merta nam dal este peknu zlavu). Znacka je Zlinska, tak mozno tu este najdem predchadzajuceho majitela?

Ja som teda najskor zacal pozerat po Forestrovi s Linertronicom (Comfort). Mal som jazdu v atmosfere aj turbe. Turbo samozrejme ocarilo, ale rozum ma tahal do atmosfery. Zasli sme teda do Freya (Cerny Most) aj s malym spuntom (kupujeme predsa rodinne auto) a isli si vyskusat 2.0i v rodinnom nalozeni. Jazda super, auto ma nadchlo, dynamika ma prekvapila, kedze som cakal horsie. Ale manzelka zahlasila, ze je maly kufor (na dlzku) a kedze manzelka ma stale pravdu, isli sme sa previest Outbackom. Ja som vlastne prvy krat sedel v Outbacku. Presli sme tu istu trasu a to auto ma uplne dostalo. Takze to skratim - outback je od Unora doma a mam na nom uz skoro 2500 km.

Radost jazdit - tesim sa do prace a z prace. Vyuzivam EyeSight po juznej spojke a po prvych 2000 km si zacinam uzivat aj vyssie otacky. To auto ma strasne bavi. Do prace to mam 30km a pokial je cesta aspon trochu priechodna (iba mierne kolony), tak sa viem dostat na Andel aj za 6.5 L (ale uz sa mi podarilo, ked som vletel do kolony to mat aj za 9,5 L)...

Inak niekto to tu uz pisal - tie sedacky su podla mna slabina toho auta. Hladam si idealny posed, sedak by mohol byt dlhsie, bocne vedenie lepsie. Na Eyesight si zvykam, hlavne na to pribrzdovanie a pomale rozbiehanie - riesim to plynom - proste mu ukazem, kto je tu panom a ze ja proste chcem ist. Funguje to zatial a este sa mi nevypol.

V blizkej buducnosti planujem navstivit AWD a nechat si vymenit olej, hodim tam deliacu mrezu (nosime tolko veci pri ceste na Slovensko, ze vzdy vyplnime akykolvek priestor), ochranne lemy nad blatniky (velmi sa mi to paci) a rozmyslam, ze uz tam hodim kryt motora a diferencialu (ked uz sa rozhodnem pridat na nejaky zraz, aby som si neurobil hned hanbu ;) )

To je asi na uvod vsetko. Budem sa tu snazit chodit castejsie a pisat skusenosti.

PS1: Zdravim sa pravidelne kazdemu - v Prahe som zatial nemal vela stastia na odzdravenie. Za menzelku sa dopredu ospravedlnujem, ona tak rychlo nerozozna ake auto ide oproti :-)
PS2: skusal som na nasej "flotile" vyrobky zo stranky vlesku.cz a na fotkach su vysledky - urobil som z toho lestenky (som zvedavy ako dlho mi to vydrzi) [SUBARU]

Fero

Přílohy:
IMG_8178.JPG
IMG_8178.JPG [ 251.88 KiB | Zobrazeno 460 krát ]

ned bře 12, 2017 8:35 pm
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu

ferorev: vítej zpět >B-) , budu se těšit na reporty o otíkovi, mne za rok čeká dilema - nový forestík x otík. Snad dají do forestíka za rok ES >:-& . U otíka mi "vadí" horší nájezdové úhly a o cm nižší světlá výška. Pokud ale ES bude jen u otíka, tak do něho půjdu :-/ .

Forester 2.0i-L Comfort CVT MY13
Legacy sedan 3.0R H6 Spec.B AT MY06 na prodej
ex Forester 2.0D Active MY09

ned bře 12, 2017 8:46 pm
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Quickly-eyeside bude ve foresteru už letos a to co nevidět.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Forester XT 2014 - Executive ! PRODÁNO ! - 10,71l/100km
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012 ! PRODÁNO ! - 7,88l/100km

ned bře 12, 2017 8:50 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Pěkné auta, pěkná rodinná flotila a pěkné obnovení a budování Subaru závislosti.

Ať obě slouží!

ned bře 12, 2017 9:00 pm
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel

Pekny hatchback. Mam stejnou barvu :-)

Outback je paradni.

... by Tapatalk

ned bře 12, 2017 9:49 pm
Předseda klubu
Předseda klubu

To je super, že ti to takhle vlezlo pod kůži. :-) Tak ať to jen jezdí ! :-)

pon bře 13, 2017 7:27 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Strážce pokladu
Strážce pokladu

moc pěkná dvojka, hlavne otas ,,,,| (*_^) |,,,,

ford transit connect 2006 1.8 tdci 66kw - pracant
fiat ducato hymer - 1.9 td,1996, 4 jizda, 4 spani, Vmax 105km/h

pon bře 13, 2017 7:36 am
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

K tomu ještě WRX/STI na víkendy a máš krásnou flotilu :-D

pon bře 13, 2017 7:38 am