Tis Forester LPG

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
Tis
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 68
Registrován: sob bře 14, 2015 4:53 pm
Jméno a příjmení: T V

Tis Forester LPG

Příspěvek od Tis »

Ahojte, přidám se s informacemi kolem mého "Buldoka". Po koupi chaloupky na vršku na doživotní hypotéku vyvstala otázka - čím tam vyjedeme - a to hlavně v zimě, proč tato otázka vyvstala až po podepsání kupky? Doma Caddy 1,6 LPG, která byť nejede, tak do kufru se vleze všechno, Saab turbo LPG, který za posledních 20 let nechtěl investici. Caddy 2005 se prodala během 5-ti minut po telefonu. Takže částka na jiné auto byla daná. Denně pročítání webů, fór, celkem 2 měsíce. Kdyby jenom žena, ale i já už z toho byl na prášky. V podstatě jsem hledal Passat B5 4Motion (zde ještě trvalý pohon) TDI 132kW, nebo TDI 96 v česku velmi vzácné. Subaru mě v tu chvíli nenapadlo. Jako člověk trochu znalý problematiky aut, jsem vždy krutokrutě vytřídil auta z webu stočená a nic mi nezbývalo :-( _Už jsem měl v paškále XC70, než jsem si prověřil náročnost servisu, to radši "vyndávat motor subaru na každou výměnu oleje"… Forestra jsem znal z porovnávací jízdy, které jsem se měl možnost zúčastnit v lednu 2007 při uvedení Tiguana na trh a vzpomínka byla na travnatý svah, který po přejetí hluboké orby na poli jako jediný zdolal Forester bo měl redukci. Koncem loňského roku už bylo hledání aut jen prostou filtrací - ukaž nová auta za poslední 1 den. 30. prosince se mi ukázal. Prodával ho Liška Plzeň, 2005, jeden majitel, 165000 najeto, vyplněná serviska, LPG s koncem 2015. Jediným "nadstandartem" byl rám vpředu, u kterého do dneška nevím jestli se mi líbí nebo ne. 2. ledna jsem seděl u dealera v Plzni a zaplatil auto. Prodejce o autě moc nevěděl, paní lékárnice údajně jezdila jen na zimních, ale na ráfcích byly značky PP, LP,… výfuk "lepený" , niv. tlumiče výměna ve 160000km. Další týden už byl doma. Zkoužka výjezdu k chaloupce dopadla v 15cm sněhu s vlekem na výbornou. Následovala kontrola reduktoru (zástavba AG od TC), který byl původní bez servisu. Výměna membrány, těsnění, montáž jiného filtru tekutého LPG, výměna filru plynné části, seřízení tlaku přes diagnostiku, prostě věci, které si každý zvládne udělat doma sám. Na reduktoru byl zaseklý vstupní ventil v otevřené poloze, jeho výměna stála 1500,-. Vyměnil jsem děsivé, ale špatně nehrající rádio za kvalitní Kenwood, zvuk je výrazně lepší. Vytěsněním vůlí v sedačce jsem zamezil jejímu sebemenšímu pohnutí. Následovala montáž tažného od Galie, protože ne polák. Žárovky Nightbreaker Unlimited (nutnost - Caddy svítila daleko víc). Servis 180tis jsem absolvoval u člověka se vztahem k autům, výměna všech náplní (Spirax, Castrol 10W60, NGK, brzdy Textar), seřízení ventilových vůlí, které byly nepatrně menší než předepsané, preventivní výměna těsnění šroubů vík a svíček, těsnění dif (vše orig. Subaru 1500,- za těsnění). Vsuvka - když jsem kupoval náplně, bylo mi blivno z množství Starlinů odnášených garážomechaniky z prodejny, přijde mi, že hodně lidí se hesla - mášli opici, musíš mít na banány - nedrží. Nebo o tom nevědí a funguje to stylem - známý mi to udělal za litr -super cena. Čeká mě přezutí na letní, které se nakonec k autu našly, byl jsem poučený co se týká tankování benzínu. Tankovat cca 10 l po bliknutí rezervy - záruka čerstvosti, kterou vstřiky pořebují. Podrobně vedená spotřeba zatím - 12.5 LPG, 0.9 benzín / 100km. Jízdní vlastnosti nejsou špatné, chybí samozřejmě koně. Odhaduji, že na silnici jde kolem 70kW. V podstatě auto není špatné, škoda krátkých sedáků (190cm Šimi říkal, že v poho :-) ), málo místa vzadu, hnijícího výfuku (to jsou ale vlastnosti - já vím). Zrezlé držáky sedaček jsem opravil jako první :-). Tak asi tak.

Legacy 2,2 98 Moby
Justy 1,2 4WD -91 Lentilka
Legacy 2.0 -98 Džezva
T5 2,5TDI Váleček
Forester 2.0 -05 Buldok
Saab 900 II Turbo -94 Berta
VW Caddy 1.6 -05
VW různé
Opel Vectra 2.0Di -98
BMW 318 Combi -90
BMW 318 -89
Opel Senator 3.0 -89
Š120 -88
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od VDC »

Hezký příběh :-) Baví mě, jak spoustu lidí tady k Subaru přivedla chalupa. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od thunderace »

Dobrá volba :826: já na tý miniaturce viděl RAV4 :-) (to asi ten rám)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od VDC »

Ještě Tisi přidej nějaký foto, ta miniatura je vážně dost nečitelná. :-D

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od sima »

VDC píše:Hezký příběh Baví mě, jak spoustu lidí tady k Subaru přivedla chalupa.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
To jsem právě v práci rozebíral přestup k subaru-forynovi a ptali se mě jak u nového clubu,bo mě znají zavilého xantijáka letitého :-) a já si uvědomil,že vlastně ti kámoši z práce,lesáci amatéři či už někteří spíš profíci co jezdí na dřevo a sečou lučiska jsou vlastně potencionální budoucí lesníci-foryni :-)
Říkám jim,tam jsou hodně lidi co maj chalupy,anebo třebujou dojet,tam kde se jezdí už těžko :-) A oni,že to čekali a kam,že to chodím a jak kde co...
Jeden z těch kámošů má ale ARO,tj dobrý,sic kua žíznivý model ::-DD:
No to jen,že mě to taky baví jak lidi k subaru přivedla chalupa,jak jsi psal ty VDC :-) Já byl to samé,koupili jsme chalupu na odlehlejším místě a ani by mě ze snu nenapadlo,že budu mít pak forynka.Ale postupně,ale velmi rychle jsem během tří měsíců,jakmile nastala první zima,začal přemýšlet a dumat a dumat a hledat,až jsem si jel pro posléze pro vysněného a pro mě,do té doby nepředstavitelného Forestra a díky za tuto "náhodnost",jsem totální subarák,sice zrádce hydro fanatiků,ale je to prostě tak.Můj životní posun si o to porstě řekl a já na to jen můžu říct:díky za to! :826: Nikdy bych nevěřil,jak se s tím autem skvěle jezdí a jak padne do ruky,očaruje mě :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od sima »

Tisi,mě opravdu přední sedačky maximálně vyhovují a to mám dolní hnáty delší,než je standart :-) Ale už ti konečně rozumím,jsi další subarák,jen jako já,srovnáš s jinými předešlými,dobře sloužícími auty,sic srovnáváš někdy více nekomrpomisně.A o zadních sedačkách,jsme si už psali,to taky nový ford kuga,v kterém jsem si schválně sedl dopředu i dozadu,no nevím,zlatý foryn u mě jo :850:
Jinak ohledně star-line dílů,jsou levnější a nevíš co kupuješ,někdy to snad může vyjít,ale co jsem zpozoroval berou to většinou taxikáři anebo rádoby levní servismeni,či kolenovrtači,nebo holt lidi co je donutí situace,nejsou kč není na banány.Tam prostě nikdy nevíš,co jsi koupil za kvalitu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od VDC »

U mě tedy byla cesta k Subaru obrácená, právě od toho Ara. A pak jsem rozmýšlel o Patrolu. Ale z ekonomických důvodů jsem si tenkrát koupil dlouhodobě sympatické Subaru. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od sima »

Aha,ale úplně nejdřív před árem byla chalupa,ta to začla ne? :-) No já konkrétně forestra zaznamenal už před mnoha mnoha lety,takový ten první zelenáč,to jich tu ale bylo opravdu pomálu,ne-li spíš žádný.To auto mě VYLOŽENĚ zaujalo na první pohled,ne jak jiné auta,co kolem mě jen projedou a nic mě neřeknou.Vůbec jsem netušil,co má za původ,jaká je to značka,co je to prostě zač,nic.Jen mě opravdu zaujal a byl uložen v mé paměti,až jednou po letech teď po koupi foryna,jsem si to vlastně uvědomil a vylovil to z paměti!Zajímavé jak to někdy funguje to vědomí.
To áro bylo schopné v terénu jak,když to srovnáš s forestrem,či outbackem?Foto není?Nevím,ten kámoš to docela hodně používá v terénu,dám tu někdy fotku,mě překvapilo jak to auto vypadá docela dobře.Jinak mu se subaru taky zamlouvají,forestry hodně.
Patrola měl nějaký čas jiný kámoš,pendloval z Prahy z práce,na Kvildu do penzionu,tam to hodně potřeboval,ale to auto je fakt strašně žravé ve všech směrech :-)Myslím,že to byl hlavní důvod proč to auto opustil.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od VDC »

Jen ve stručnosti, ať to tu Tisovi nezasíráme naším offropicem. Je to jeho vlákno...
Chalupa byla dřív než já. Ta je od roku 69. Potřebu terénního auta jsem měl od chvíle, co jsem začal vnímat auta. Nikdy mě moc nebraly nízký a placatý, ale vždycky mě braly vysoký a tlustý auta. :-) Subaru jsem prvně zaregistroval v roce 84, kdy jsem měl to štěstí, že jsem se dostal do Švýcarska. Konkrétně jsem tehdy nejvíc vnímal Libero. Ty divný vysoký škatulky na kolech mě fascinoval. Spolu s nimi taky Suzuki LJ, kterých tam tehdy bylo nepočítaně. Aro jsem si pořídil jako daily car v roce 94, nemaje dostatek prostředků na něco lepšího. Tehdy to byl mode 242, což byla varianta pick-up. Poměrně ojedinělá varianta. Provozoval jsem Ara celkem 10 let. Postupně jsem měl 3 a asi tak 5 jsem jich postupem času rozebral na náhradní díly. :-) Primární důvod vlastnictví tedy nebyla chalupa, ale potřeba vlastnit terénní auto stůj co stůj. :-) A jezdit s ním v terénu. Samozřejmě jsem ho využíval na tahání vleků, bydlel jsem v baráku, topil jsem dřívím. Pak jsem si pořídil vlastní dům na opravu, takže jsem vozil veškerý stavební materiál atd. Na chalupu toho zrovna Ara moc nenajezdily, protože jsem byl mlád, řešil jsem zajištění bydlení a na chalupu jsem jezdil párkrát do roka. Po těch 10 letech, kdy už byl stav Ara neudržitelný a musel jsem vyřešit nástupce, přemýšlel jsem primárně v rovině terénních aut. Nejvíc jsem toužil po starém Patrolu 3,3 diesel. Tehdy jsem si ještě myslel, že diesel chci mít v autě. :-) Ale budget, který jsem na auto měl se silně rozcházel s tím, zač se ty auta tenkrát daly pořídit.
A tak jsem začal vážně koukat nejdřív po Leone. To už jsem měl nastudované tehdy celkem kusé informace o bodyliftu a dalších terénních úpravách, které na nich hlavně Australani dělali. A pak mi v roce 2007 nabídl kamarád svoje Legacy v plynu. Tak jsem do něj skočil. A od té doby v tom jedu...
Lego ještě chviličku makalo na baráku, pak jsem se nastěhoval, moje ex se zakoukala do souseda, tak jsem jí tam nechal a odtáhl do města. A začal jsem pořádně jezdit na moji milovanou chalupu, na kterou jsem tolik let neměl čas. Takže takhle je to se mnou....

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od yeti »

VDC: jen stručně - swině soused :657:
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od thunderace »

Tyjo tak to je taky Příběh! "tak jsem ji tam nechal" ::-DD: :657: (jinak Arem jsme taky začínali,244 v plynu a 10)
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2903
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od .dundee. »

VDC píše:... začal jsem pořádně jezdit na moji milovanou chalupu, na kterou jsem tolik let neměl čas.....
je hodně fajn najít svoje kořeny, místo kam patříš.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od VDC »

Já ty kořeny hledat nemusel, jen mi do toho furt něco lezlo. :-) Teď už mi schází jen tam odsud nemuset odjíždět... :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od sima »

Pěkná historie VDC,vše má svůj důvod,aneb jak je všechno zlé k něčemu dobré.Kromě vážné nemoci teda...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tis
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 68
Registrován: sob bře 14, 2015 4:53 pm
Jméno a příjmení: T V

Re: Tis Forester LPG

Příspěvek od Tis »

Ahojte, no já při výběru auta strašně lítal -od kabria po Patrola GR - jak tady už to super auto padlo :-)
Po chaloupce se to vyfiltrovalo na čtyřkolku, těsně před Buldokem jsme jeli pro Suzuki Grand Vitara v HDi. Už byla pryč. Pak přišel Buldok. Radši sem to vyfotil :-), jako důkaz že to není Rafka...
Přílohy
IMG_3813.JPG
IMG_3817.JPG
IMG_3818.JPG

Legacy 2,2 98 Moby
Justy 1,2 4WD -91 Lentilka
Legacy 2.0 -98 Džezva
T5 2,5TDI Váleček
Forester 2.0 -05 Buldok
Saab 900 II Turbo -94 Berta
VW Caddy 1.6 -05
VW různé
Opel Vectra 2.0Di -98
BMW 318 Combi -90
BMW 318 -89
Opel Senator 3.0 -89
Š120 -88
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“