Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jj cosik jsem o spojitosti s mlhovkou zde ráno četl,zkusím.Kostra,napájení mě napadla první,ale nemyslím,že to bude tím,no uvidí se,díky kolegové =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od spm »

Ja bych tomu klidne veril... mne kdysi hrozny haluze udelal i jenom blbe zapojenej konektor do toho svetla...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Podle popisu to tipuji na spínač parkovaček. Přes něj je ve vypnutém stavu napájena pojistka č.5, která je pro koncová světla. Není to vypínač, ale přepínač. Jak se s ním hnulo, tak pak asi začal fungovat.
Jo a zadní mlhovka je napájena přes pojistku č. 10.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Přesně tak mnove,vypadá to na něj,já ten spínač podezříval logicky nejvíc,když jsem ho záměrně zapl a vypl a vše začlo a zatím zase už funguje.Jen nemám tvoje technické poznatky a zatím jsem nic nekoumal,natož abych tě žádal kde a jak co je :-) máš to fakt vždy vše zmáklé (*_^) |,,,, =)
Jo a mlhovky fungují,tak zatím to vypadá na ten spínač,može se stát,dlouho jsem ho nepoužíval.V žádné mezi poloze ale dle mě nebyl,to snad ani nejde,jak jsem to zkoušel tak ne.
Je dobré vědět co může způsobit spešl subaru kolébkový spínač :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Dnes výměna vodících čepů a gumiček okolo,včetně šroubů a vazelíny.Sem tam to dřív klasicky vibrovalo,po výměně destiček se to rapidně zhoršilo,přikládal jsem to čepům i když ten zvuk se časem změnil v jiný,mě známý a taky že jo,dnes na rampě zjištěna špatná pravá kost-ička.
Když už jsem měl opravnou sadu,tak se to vyměnilo(tímto děkuji marimu za velmi dobrý tip na shop s díly tu v rožnově,měl tam toho fakt dost,osobní komunikace příkladná a rychlost vyřízení maximálně rychlá,na druhý den vše...cena o pár stovek nižšší než tu ve valmezu).Čepy origo mě přišlo,že měli menší vůli než ty od frenkitu,ale pak po různém natočení a vsunutí čepů se to zdálo stejné,tak nevím,uvidí se až po výměně kostí,vyměním pravou i levou.
Těd pořešit jaké kosti tam dát,chtěl bych pokud možno co nejkvalitnější,ať je s tím na čas pokoj,jasně výměna je hned,ale já nejsem zvyklý řešit furt auto...aspoň vybrat dle recenzí a vašich zkušeností,mrknu na leomferdry,ty se dávali do prvovýroby u frantíků a držely jak čert,jen dnes už není jistého nic :-) Nějaké tipy?Ještě jdu zde pohledat...a tj vše,jo ještě snad letos vyměním olej předčasně a záměrně na zimu,po 10000 km,snad mě to konečně vyjde.
Přílohy
2018-09-26-3653.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3402
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mari75 »

Ahoj Šímo. Dej tam tyto http://www.eshop.mdily.cz/cs/katalog/te ... 1600/16420 http://www.eshop.mdily.cz/cs/katalog/te ... 698/187832
Meyle HD,jestli dopředu nebo dozadu,jsou ze zesíleného matroše. Je to rozdíl,oproti ostatním
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Simo, já teď nechával dělat brzdy a mám nový předek a zkontrolovanej zadek ( :-D ) Otravný klepání zmizelo a to i díky tomu, že se po roce musely vyměnit vzadu kosti. Byly tam ty Lemfordery a klepaly o 106 už delší dobu, Tak se tam daly obyčejný TRW. Pokud je to zas na rok ... Ale vyreklamovaly se. Teda jen jedna, na tý druhý nešel povolit šroub (fakt přesně po roce), tak se uřízl.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Mari-ty zesílené hd meyle znám už z xantia clubu,hodně se to tam dávalo a dneska jsem je zrovna po zjištění volné kosti ihned vzpomněl taky =) ještě uvidím,hledání nechám až na zítřek.
Míra tak máš zkontrolované všechno v cajku teda :-D Míra já mám komplet vpředu brzdy nové,vzadu mám jen bubny,ale ty byly gut.Otázka-ty leomferdery jsi tam dával už ty?Případně co vydržely?Rok co rok řešit kosti se mě moc nechce,i když výměna je na to tata i máma.Ale holt odchází kosti často,tj fakt,jen tyhle origo vydržely téměř 160 000 km,je možné že na tom měl lví podíl lepší stav italských cest,i když na českých to najelo cirka taky 50 000 km a několik let.
Spíš ty origa byly dle mě byly echt matrjoš.Vlastně vše co se týče dílů podvozku,protože tohle je opravdu první položka co se na podvozku forejsovi ročník 2002 mění!To mám vše podloženo fakturami,kde je zmíněna i výměna poslední žárovička.
Edit:sorry Míro,už jsem si všiml,že mluvíš o leomferdrech,že jsi je tam je měl jen krátce a nic moc nevydržely :-/ inu dřív bývaly echt,ale je pravda,že mě můj kámoš,vrchní dodavatel dílů z xantia clubu kdysi už také upozornil že ano,leomferder byly vždy kvalitní,ale už řešil pár reklamací a že sám už kolikrát neví a přijde mu to,že je to vše pomalu stejný level.Ono polsko a čína nemá taky s originalitou problém,tohleto je špatně,bohužel,kdoví jaký je původ toho co kupujem,obvzláště tu v česku.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

No mě na těch loňskejch kostech zaujalo už to, že ani ne po týdnu byl ten závit na kosti po protažení matkou úplně rezavej. A to snad ani nepršelo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Hm,no rez by mě tolik až zas nesrala,taky máznout by se to mohlo ne,i když po týdnu,tj teda bez komentáře,co je to za matrjoš ty "vole"?Spíš teda přesto ta výdrž,tj dílo teda,vypadá to,že zkusím ty HD meylle.
Míra určitě dík za recenzi,potvrdilo mě to víceméně to co mě říkal ten kámoš co má auto shop díly.Ještě mu zavolám,co by tam dal,ale asi půjdu zase za svým-HD...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

No kucí to nemazali, páč nepředpokládali, že po projetí matky to za 3 dny uprostřed prázdnin zrezne. Pak sem to namazal olejem pro lodě s odolností proti slanýmu prostředí a evidentně to nepomohlo, jedna už povolit nešla. Taky nikdo nepředpokládal, že začnou znovu klepat po 10 měsících. Kdyby vydržely 3 roky, stejně by byly rezavý na vyhození.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tj jasné,kdo by to taky předpokládal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

No a offroudisti vyhodí celej stabík, tak na co kosti, že? :-D Aspoň jim tam nemá co klepat.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jak kteří,viz Doro jestli se nepletu :-) a navíc tohle není nic pro mě,to není můj případ.Ale určitě je to taky varianta.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

No ale jenom zadní stabík. Ten je tam na ozdobu. Přední je důležitej. :-) Meyle HD mám na Previi už asi 6 let. Začínají se ozývat pomalu až teď, takže je výhledově vyměním za to samé.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“