Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak jsem včera ze srandy zašel do kanceláře typu "nejlevnější pojistka", kde zastupují většinu pojišťoven. No a níž se paní dokázala dostat jen u Pažouta, u Subaru se prakticky nedokázala ani dostat na to, co mám teď. resp. u povinka tak akorát, ale říkala, že ty připojištění (živel a střet se zvěří) mám za super cenu. No a motorku ani nezkoušela s tím, že by se dostala tak +- na mou cenu, níž nee. Dělá to prostě fakt to PSČ, v jednom případě to dělalo pětikilo, což je fakt síla. Vesnice pět km od města, kde stejně všichni z té dědiny jezdí. Je to prostě na palici <:-< Takže nejspíš zůstanu u té své pojišťovačky, jenom ji trošku teď podusím s tím Pažoutem. Jsem přesvědčen, že paní bude dělat vše k mé spokojenosti :-D
Jinak mi tam vyjeli i bonus, ale neměli tam všechno, jen 91 měsíců, přičemž bych měl mít tak někde ke 120 a u motorky měli 163, což taky neodpovídalo, jelikož mašiny jsem měl na sebe napsané odjakživa (ještě před zavedením bonusů). Jediná pojišťovna, která prý zrcadlí bonus z motorky na auto, je ČPP. A ani po tomto započtení to nebylo nic extra, navíc tato poj. má připojištění vztažená prý jen k ČR. Takže takové kroupy u Lago di Garda by asi nebyly to pravé ořechové >:(
Závěr: asi se papírově znovu nakvartýruju k rodičům :-DDD :-DDD
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tak jsi to aspoň zkusil,to se musí,aby neusnuli pojišťovny na vavřínech,třeba z toho bude aspoň sleva na pažouta.Ty pravidla určují oni no,tak to je,nedá se nic dělat.
Jinak vyřizování jakýchkoliv papírů mě už tak děsně leze krkem,že bych to osobně nedělal :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

151151 km.
Preventivní změření a jemné doseřízení ventilů.Výměna těsnění pod víkem,preventivní výměna svíček a těsnění pod nimi.
Ventily zdá se nikdo nedělal,nebyly v úkonech za ceou historii auta nikde psány.Vím,že se při provozu na benzín snad ani dělat nemusí,ale přeci jen subaru doporučuje 100,v druhé variantě 160 000km,jak jsem se zde dočetl.Do chytré knížky se musím ještě podívat,vidíte to %-)
Sací ventily v pořádku,tři výfukové měli maximálně minimální vůli-takže menší vůli.Mechoš ale říkal,že tam musel jemně vtlačit tu nejmenší podložku,takže zřejmě nic co by mělo na něco nějaký vliv,nevím v tomhle se tak nevyznám.Každopádně menší vůle je horší varianta,i když byla minimální,kdo ví jak časem...takže vím že je to udělané a v jakém je to stavu a počítám,že už víckrát se to dělat nebude,nemělo by.
Je to taková i zpráva pro ostatní,jak je to s ventily po takovém nájezdu.Jak to tedy může vypadat.
Svíčky jsem dal obyč NGK,ty co tam mají být,od lepších-iridiových jsem nakonec upustil.
Opravdu se dělají už ve francii a dokonce na nich byl ruský nápis-sděláno...je to holt velký trh.Byli tam odhadem nějakých 50 000km bosch super plus,měnil je předešlý majitel.To jsem rád,že jsem je vyměnil,protože NGK tam patří a hotovo =)
Jízdní projev se změnil hodně k lepšímu,později popíšu,ještě je brzy na hodnocení a počkám na řádné promrznutí auta,ale zatím velká spokojenost a to nemám momentálně Vervu :-) Tak uvidím a poreferuju.Ať to sám zas nezapomenu,co je psáno tj dáno,je fajn mít tu možnost takové své servisky,či kroniky auta.
Přílohy
2018-02-07-2430.jpg
2018-02-07-2435.jpg
2018-02-07-2440.jpg
Naposledy upravil(a) sima dne pát bře 09, 2018 11:44 am, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Podle těch demontovaných svíček je motor v dobré kondici.
Co se týká intervalu nastavení vůle ventilů, tak já jsem to chtěl nastavovat na Imreze co má najeto necelých 100k a když jsem při výměně svíček viděl jak krásně těsní víka ventilů, tak po zkušenostech z Forestera jsem se to neodvážil rozebrat. Nechám to až začne někde prosakovat olej. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Taky mě přišlo,že svíce vypadají dobře,dle barvy ekektrod,jinak na pohled na nich nebylo nic poškozeno a nebyly zakarbované,že by nešla ven,víc z toho asi nepoznám,nejsem odborník,jako asi ty jsi a děláš si většinu věcí sám.
No dívej,já forejse taky nechtěl pokoušet,vše těsní maximálně,nikde nic nerosilo,ale přeci jen jakýsi nájezd to už má a když už se to dělá tak se vším těsněním,tj jasné.A jaké máš zkušenosti z forejse,nějaké špatné ve smyslu práce na tomto úkonu,nebo ti to pak netěsnilo?A svíce jsi už měnil a těsnění svíček zároveň taky?
Já dával toto těsnění,jen si ho vybral sám servisák,bylo to i s tím těsněním pod svíčky,od ajusy jsem nikdy nic nebral,je to známá firma,ale to mě stejně řekne prd :-)
https://www.automobilovedily24.cz/ajusa/7250218
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Bodyšek »

Taky chci vymenit svice na s-turbu a asi se stavim za tebou Simo . Kdyz uz mas s tim takove zkusenosti. Vymenit kabely chci a pretesnit ventilove vika. Ale prvni bych chtel ty svice a kabely. Kdy mam dojed?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Forejse mám na plyn a tam jsem to nastavení dělal, ale právě nebylo potřeba moc donastavovat a klidně by to vydrželo. Nicméně tam už originál těsnění prosakovalo do jedné svíčky. Dal jsem nová těsnění, ale nedržel jsem se návodu, co dal Honza do Wiki a vynechal silikon. Přeci nebudu matlat na nové těsnění silikon. Tak jsem si to pak musel znovu přetěsnit i se silikonem.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Bodyšku klidně dojeď,odkážu tě na servisáka ;-D Já to nedělal a ani bych se o to nepokoušel.
Mnove,o tom silikonu jsem taky četl,právě od Honzy,ale až po akci.Nevím zda ho tam servisák dával,ale už tyhle věci dělal,u forejse jo,tak jen můžu doufat,že ví co dělá [?]
Jinak by mě to taky přišlo zbytečné matlat silikonem,tu otázku jsem si kladl taky a vidíš to.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Bodyšek »

mnov píše:Forejse mám na plyn a tam jsem to nastavení dělal, ale právě nebylo potřeba moc donastavovat a klidně by to vydrželo. Nicméně tam už originál těsnění prosakovalo do jedné svíčky. Dal jsem nová těsnění, ale nedržel jsem se návodu, co dal Honza do Wiki a vynechal silikon. Přeci nebudu matlat na nové těsnění silikon. Tak jsem si to pak musel znovu přetěsnit i se silikonem.
Kolem svicek jsou nejake tesneni? Tak ze kdyz budu delat svice tak musim objednat tesneni kolem svicek?Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Bodyšek »

sima píše:Bodyšku klidně dojeď,odkážu tě na servisáka Já to nedělal a ani bych se o to nepokoušel.
Mnove,o tom silikonu jsem taky četl,právě od Honzy,ale až po akci.Nevím zda ho tam servisák dával,ale už tyhle věci dělal,u forejse jo,tak jen můžu doufat,že ví co dělá
Jinak by mě to taky přišlo zbytečné matlat silikonem,tu otázku jsem si kladl taky a vidíš to.
Kolik to stalo a udelal to na miste? Nebo jsi tam nechal vuz a odjel domu a pak prijel? U mne by to muselo vypadat tak ze bych prijel a bud bych si pockal nebo sel do mesta a pak se vratil.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Kolem svíček jsou těsnění, ale pod víkama ventilů. Pokud budeš měnit jen svíčky, tak tato těsnění zůstávají na svém místě. Může se stát, že vymontuješ svíčku z olejové lázně a to pak znamená přetěsnit víka ventilů.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Na tom výše uvedeném odkazu jsou ty těsnění na svíčky vidět,jsou to ty dva větší kusy.Kupoval jsem tedy dvě tyto sady těsnění s tím,že to byla sada zároveň s těsněním na svíčky,no hlavně aby to těsnilo jako předtím.
Bodyšku já to netajím mě to stálo sakum prdum 2300kč.Matrjoš-těsnění víka a svíček+svíčky(ty byly trochu dražšší,ale zanedbatelně)+práce.Mě tak ani nešlo o cenu,i když to jsem se zhruba domluvil předem a přijde mě naprosto v pohodě,jako spíše o doporučení a o někoho,kdo tohle už dělal i na forejsovi víckrát.Uvidím,jak se zadařilo,ono se dá totiž zkazit vždy veškerá práce,i ty blbé svíčky,cokoliv.Člověk je dnes nedůvěřivý,musí být bobužel,ale někde to dát musím,když to nechci dělat sám.
Já auto nechal na místě a druhý den si přijel,spojil jsem to s krásnou krátkou projíždkou motoráčkem,krásnou zaněženou krajinou,moc rád jezdívám vlakem,ale teď už mám vždy pár let pauzu do další projížky :-)
Na seřízení ventilů to musí zchládnout,což teď v zimě jde zvládnout za den,v tvém případě by se dalo myslím domluvit,on mě to tak i nabízel.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
ježišek
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 173
Registrován: pát kvě 01, 2015 11:21 am
Jméno a příjmení: Pavel Pařenica
Bydliště: Hutisko-Solanec

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od ježišek »

Výměna svíček je většinou v pohodě, jen jednou se mi podařilo myslím ve focusu zalomit svíčku a to pak byla celá šichta jen vytahování zbytku svíčky. Ale víc se lámou žhaviče a to je pak ještě větší zábava.
Subaru Outback 2.5 115kw LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Svíčky jsem si taky dřív měnil sám,na tom opravdu nic nebylo a všude víc místa,i když s novějším autem už to bylo horší.Jenže to je právěže to jenže,jak sám píšeš,raz to nepovolíš,neřkuli urveš a mě je dost blbé s tím pak někoho otravovat.Koupil jsem tak auto,byla tam dělaná vložka pro svíčku,vydrželo to pár let,pak se to muselo stejně zase řešit,stačí když se svíčka zapeče,zakarbonuje či moc utáhne a je to špatně.Mě se to tedy nikdy nestalo,vše jsem dělal na cit,bez momentu,ale jak jsem koupil to auto s vložkou byly s tím pak nemalé problémy,málem mě shořelo auto.Od té doby to radši dávám do servisu i na tuhle "prkotinu" a navíc u forejse je toho místa málo,tak proto to dávám do servisu,i když jasně,není servis jako servis,ale přesto zvolil jsem tuto cestu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
ježišek
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 173
Registrován: pát kvě 01, 2015 11:21 am
Jméno a příjmení: Pavel Pařenica
Bydliště: Hutisko-Solanec

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od ježišek »

Tak kdybys třeba urval svíčku a pak zajel do servisu s tím že si to urval a jestli to opraví tak je to sice blbé, ale furt lepší jak nám vozili lidi auta s tím že je něco špatně, ale už se nikdo nepřizná že do toho hrabali sami a celé to dokurvili.A že se to stávalo docela často.
Subaru Outback 2.5 115kw LPG
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“