Šímův Forejs

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mari75 »

Procházení ValMezem >B-) ;-D 8-?
Přílohy
4423943B-669F-40C1-A7E5-913F7E14946B.jpeg
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

:-) Musím přiznat, že jsem teď z toho trochu pif paf :-) vzadu mám kouli, tudíž jsem ji mimořádně nesundával skrz opětovné nasazení nosiče na kola. A tak to mohlo být jedině minulý čtvrtek, než jsme vyrazili po dovči v Poličce na chalupu, ale to jsem stál zase jenom vzadu za barákem, teda nejsem si vědom, že bych přejel dopředu :-/ ale hovno! :-D Teď jak to píšu, tak zrovna teď jsem vydoloval z paměti, že jsem lesníka na noc na čtvrtek dal přeci jen k "hlavní" cestě, skrz to, že jsem nosič nechal v kufru, vleze se mě tam i nesložený (*_^) |,,,, jen jsem ho přikryl hadrou a položil skrz zadní sedačku. Všechno vím :-) Mari co ty zde?
Jinak je to brčko :-) i zde:
https://www.google.com/maps/place/Za%C5 ... 9?hl=cs-CZ
Kurva aby tam taky chybělo, ozdoba ulice, co ulice, města- všeho- všehomíra :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

Podle té fotky zadek sedí níž, než u toho citrona co je vedle. [?]
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

:-) Marek se ozval :-) ale to snad nééé, podívej se z levé strany, jak má kolo hnusně zalezlé do blatníku >>:-@@ ;-D parking je navíc mírně ve sklonu. Jinak máš pravdu svůj vrchol mají niveláky už za s sebou, už jsem to tu kdysi psal, jsou tak tak na minimu, či lehce pod něj. Co se týče jízdy, tak tam problém není, absolutně žádný.

Edit: tak beru zpět, já se díval na google mapy, ne na fotku Mariho :-) na Mariho fotce je lesník právě čerstvě vybalený po dovči, zbavený nákladu v kufru a nosiče s dvěma koly, nestačily se niveláky zbrchat za těch pár metrů přejezdu, máš pravdu =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5168
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od petr »

to neokecáš Simo :-D je to sedlé , vyměň to , přece mi to auto nechceš nechat s utahanýma samonivelákama ;-D
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10652
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Mira »

Je tam jasně vidět rozdíl mezi předním a zadním kolem jak je to sedlý. Pokud tam jsou furt první, tak vydržely dost. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

petr píše:to neokecáš Simo je to sedlé , vyměň to , přece mi to auto nechceš nechat s utahanýma samonivelákama
>:( to bych si nedovolil, to víš dobře sám, leda by jsi chtěl slevu :-)
Míra já netvrdím, že nejsou unavené, to samozřejmě jsou. Jen na téhle fotce to vypadá absolutně nereálně, přímo zrůdně, s tím bych fakt nejezdil, ani nemohl, to už bych škrtal, třeba při dojezdu až ke dveřím chalupy, když už nikde jinde... a to by mě sralo, protože tento sjezd mě ulehčí logistiku =) :-) no a navíc jsem je měřil, sledoval je a hlavně mrkni třeba na jiné fotky, já už to hledat nebudu.
Jestli si vzpomenu, tak zítra vyfotím aktuální stav, ač jde o hovno, ale ta fotka co pořídil Mari vypadá opravdu strašlivě :-D =) já bych si toho teda nevšiml, ale holt Marek...ten vidí vše :-)
Pravda je, že nivelace už se těžce a nedostatečně zvedá při větším nákladu, s vozíkem...ale to je raz za čas. Jj vydržely slušně, jsou opravdu z továrny, mají nárok pomalu na výměnu, ale zatím mě to jak říkám netlačí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Tak jsem si všiml při tankování rzi, klasické místo. Pánové co s tím? Jít do toho narovinu, naprudko, odstrojit, vyřezat, vyvařit, lak, špatné místo na takovou práci...nemálo práce, nevím, nemám s tímto zkušenosti, je to nutné? Rozleze se to rychle, má to cenu vůbec řešit?
Nebo to jen zaflikovat další vrstvou asfaltu, vosku, která tam už stejně je...tj asi blbost, že?

A další maličkost, jak jsme vyjeli na dovču, tak první co mě potkalo byla trefa od kamínku na dálnici za Holomocem, auto přede mnou...
Je to jen zatím mini zářez, dřív bych tohle vůbec neřešil a taky že jsem podobné vady na čelním skle neřešil, ale člověk blbne a stárne a je opatnější :-) Trochu hůře se to fotí, je to snad vidět oproti kloubů mých prstů zevnitř čelního skla.
Dám na tohle dotaz i zdejšímu sklo servisákovi, ale co jsem naposled četl, tad neumí Allianz a vůbec netuším jaký má akční rádius, na náš krásný dálný východ dost těžko... :-)
Spíš to vypadá, že si sklo nechám, i přes ten mini zářez, i přes to, že je už trochu poškrkané. Už jen skrz vyhřívání stěračů, bylo mě řečeno, že origo vyhřívání nepraská, neorigo sklo už to tolik nezaručuje, nevím, jak jsem od zkušeného subaru mechanika slyšel, tak prodávám.
Přílohy
IMG_20210816_163513.jpg
IMG_20210816_170254.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od VDC »

Šímo to je u předního blatníku ? Přiznám se, že to z tý fotky nejsem schopnej určit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od cleo »

Tomasi, psal, ze si toho vsimnul pri tankovani, tak by to mel byt otevreny tankovaci otvor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Omlouvám se, jak jsem zvyký psát většinou vše do detailu :-) tak tohle jsem úplně přesně nepopsal, jooo, je to u víčka tankování, pro představu rozsahu, pro porovnání rozsahu viditelné rzi je na fotce šňůrka od víčka nádrže, díky za rady.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od mnov »

sima píše:Nebo to jen zaflikovat další vrstvou asfaltu, vosku, která tam už stejně je...tj asi blbost, že?
Fuj asfalt, to oškrábej a prolij to nějakým ML na dutiny.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Abych se přiznal, už nevím co tam přesně je, není to samozřejmě čistý asfalt, to vím, je to nějaká časem osvědčená směs, mix, něco i od Wurthu. Furt si myslím, že i kdyby to bylo černo černé, je to lepší jak nic. Nicméně prolití něčím na dutiny jo. Nebo tam udělat revizní dírku a prolívat to raz za rok WD-40, to mám ověřeno, jak to neskutečně vzlíná a působí antikorozivně, vyhání bordel pryč, že to fungovalo.
Poradím se s mechanikem, co mě stříká podvozek a dutiny lesníka, když bude třeba zářez, tak proč ne, ale když už, tak pořádně. Jedno nebo druhé- vyřešit na delší dobu, nebo to druhé-jen ošulit, zkusit zpomalit.
Naposledy upravil(a) sima dne pon srp 16, 2021 8:54 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14879
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od Tapan »

Když to necháš být, bude to za rok zrezlé 2x tolik. Kovomorka je pěkná svině. Voskem to určitě výrazně zpomalíš, ale je třeba se dostat na vnitřní stranu plechu. Ono to zřídkakdy rezne z pohledové lanované strany, možná tak čelo haubny a další místa ostřílená od kamínků. Když to dělá bublinky na laku, většinou je lak už to poslední, co z původního tovaru zbylo.
WDčko určitě ne a asfalt taky ne. WD vyschne a pod asfaltem to bude spokojeně reznout dál. Opravdu to chce vosk, odstranit přístup vlhkosti a vzduchu, jediná cesta.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Šímův Forejs

Příspěvek od sima »

Jo, to je mě jasné, že když už to leze ven, přes lak, bude uvnitř hůř. Nejspíš nezbyde než to rozebrat, odstrojit a pak se uvidí, jako vždy...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“